سیزده بدر!

سیزده بدر
0
(0)

در روز سیزده به در کنار در دریاچه چیتگر که پاتوق مورد علاقه خودم هست ، همیشه میایم اینجا و لذت می بریم. نمی دونم این روز رو تبریک بگم یا تسلیت؟ چون سیل هایی داشتیم ، خیلی از عزیزان براشون مشکلاتی پیش اومد ، منتهاش ما به عنوان انسان باید جنبه مثبت چیزها رو ببینیم. هر مصیبتی می رسه از سمت خداست و برای ساختن ما هست. اینکه میگن: ساقی هر چه ریزد از لطف اوست ، الکی گفته نشده و عزیزانی که مصیبت دیده هستن ، می دونم خیلی سخته ، طرفش خونه اش رفته ، عزیزانش رو از دست داده و خیلی سخته. ولی خوب دیگه باید شکرگزاری داشته باشیم.

حتی توی همین شرایطی که هستیم ، بدونیم که خداوند از هر گونه صفت منفی که بخواد بنده هاشو اذیت کنه ، پاک و مبرا هست. همون مفهوم سبحان الله میشه. سبحان الله یعنی چی؟ یعنی خداوند پاک و منزه است از هر آنچه ما فکر منفی نسبت به خداوند داشته باشیم که مثلاً خدا می خواست منو اذیت کنه ، خدا می خواست منو بچزونه و تربیتم کنه یا هر چیز. هر چی که خداوند میده ، از روی لطف و مرحمت و مهربانی خودشه.

دلیل دیگه ای درباره اینکه نمی دونم تبریک بگم یا تسلیت ، اینه که: نمی دونستم و اطلاعات تاریخی نداشتم. ولی کلیپی که دیدم و امروز هم توی کانال منتشر کردم که استاد رائفی پور گفته بودن: چه اتفاقی افتاد در روز سیزده فروردین در زمان خشایار شاه که ایرانی ها رو قتل عام کردن! به وسیله یهودیانی که در دربار خشایار شاه نفوذ داشتن و کلاً یهودی ها همه جا نفوذ داشتن و دارن. حالا یک نمونه اش توی سیزده فروردین این بوده که قتل عام کردن هموطنان ما و انسان های پاک رو قتل عام کردن تبریک نداره واقعاً.

سیزده به در و شکرگزاری به خاطر طبیعت زیبا

به خاطر همین که استاد می گفت: توی این روز بزن و برقص و شادی نکنید. ولی ما می تونیم شکرگزاری کنیم. در هر حالی انسان می تونه عبادت خدا رو بکنه. شاد باشه و خوشحال باشه. همین آب رو که انسان نگاه می کنه ، بهترین و زیباترین جلوه خداوند روی زمینه. آب چیزیه که در کل کائنات در کل این کهکشان ها هیچ جا وجود نداره. فقط روی کره زمین هست. و این خیلی نعمت بزرگیه.

قبلاً هم گفتیم: با آب رفیق بشیم ، دوست بشیم. همینطور که به آب نگاه می کنی ، اصلاً میشه ساعت ها با این آب درد دل کرد. گفتگو کرد. چه خواص قدرتمند انرژیکی داره. دوست عزیزم هر وقت می رتیم شنا توی یکی از دریاچه های اصفهان ، می گفت: آب خاصیت دوپلیکیت کردن ارتعاشات رو داره. یعنی شما وقتی میری توی آب ، دخل آب می تونی دعا کنی یا ارتعاشات مثبت رو بفرستیم. اینها دوپلیکیت و چندین و چند برابر میشه.

حالا این یکی از خواص آب هست که میگه: الحمدلله الذی جعل الماء طهورا. خدایا شکرت که آبی رو آفریدی که پاک و طهوره. پاک میشیم با آب. خاصیت شویندگی داره. اصلاً نه رنگ داره ، نه بو داره ، ولی خوردنش چقدر گواراست! چقدر لذتبخشه! وقتی که به صورت یک دریاچه جمع میشه ، چقدر لذتبخشه.

اینها چیزهایی هستش که ما باید به خاطرش شکرگزاری کنیم. اینقدر این ابرهای آسمان زیباست ، اینقدر خداوند قشنگ دلبری کرده و خودشو نشون داده توی این ابرهای آسمان که اگر انسان یک ذره متفکر باشه ، می تونه خیلی لذت ببره و فارغ از هر اتفاقی ، با همین دو تا چشمی که خداوند به انسان داده ، با همین گوش ، با همین فکر اوج آرامش و لذت رو در زندگی تجربه کنه.

با آرزوی سالی سرشار از تحولات معنوی

امیدوارم که امسال سال خوبی برای همه عزیزان مس به طلایی و همه ایرانیان و مردم کل جهان باشه و ما شاهد تحولات معنوی در همه مردم باشیم.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید