ترک چشم چرانی 9- قفل گردن

ترک چشم چرانی 9- قفل گردن
4.8
(13)

در این فایل صوتی در رابطه با یکی دیگر از تکنیک های ترک چشم چرانی صحبت می کنیم به اسم قفل گردن. این تکنیک هم یکی دیگر از تکنیک هایی هستش که در اثر تجریبات عملی خودم به دست اومده. دقت کردم دیدم وقتی یه مدت چشم چرانی نکنی، خودبخود می بینی این تمرین و تکنیک رو داری انجام میدی. و گفتم: چقدر خوبه که به شکل یک تکنیک مدون به کاربران خودمون آموزش بدیم. تکنیک خیلی ساده ای هست، ولی بسیار قدرتمنده. مثلاً شما وایسادی کنار خیابون یا پیاده رو داری با دوستت صحبت می کنی و یه نفر میاد از جلوی شما رد میشه. و خیلی مهمه که اون فرد اگر تحریک کننده هست یا هر چیزی، شما در لحظه اول نگاه کردی و دیدی داره رد میشه، جذاب هست برای شما. فوق العاده مهمه که زاویه سر رو به هیچ عنوان عوض نکنیم و نچرخونی این گردن رو که مثلاً ببینی این کیه که رد شد. یا حتی اگر داره میاد، بر نگرده ببینه که کی داره میاد.

حالا جالبه این تمرین ها شاید در اول ساده به نظر برسه، ولی در عمل من چه جور متوجه شدم که این تمرین مؤثره؟ با شخصی توی پیاده رو ایستاده بودم و داشتم صحبت می کردم. دو سه مورد دیدم ه یک نفر اومد از این ور رد شد و اون فردی که من داشتم باهاش صحبت می کردم یک آقا بود. اون خانم اومد از سمت راست نزدیک شد به ما و از جلوی ما رد شد و به سمت چپ رفت. و من دیدم وقتی که این خانم اومد از کنار ما رد شد، گردنش کامل چرخید و با نگاهش اون خانم رو تعقیب کرد تا اینکه اون خانم دور شد و دوباره برگشت به سمت من. ناخودآگاه اصلاً بدون اینکه متوجه بشه. و نه که بگم خیلی طولانی، برگشت سرش و برگشت سمت من. یه همچین چیزی. ولی همین که سرش برگشت من حواسم بود، اونجا من متوجه شدم ناخودآگاه این تمریناتی انجام دادم باعث شده عادت ناخودآگاه من بشه. من به اون خانم توجه نکردم و همینکه دیدم خانم هست، نگاهم همونطور که روی زمین بود، حس کردم. گردنم رو نچرخوندم.

و همونجا برام تداعی شد. که آیا این یه چیزی هسش که کسی روی چشمش کار نکرده، گردنش هم می چرخه؟ دیدم که بله. رفتم تو نخ خیلی ها. دیدم که آره. نه که بخوام کنترلشون کنم. دیدم که به شکل ناخودآگاه مخصوصاً آقایون گردنشون می چرخه وقتی که یه خانم تحریک کننده میاد رد میشه. اگر گردن رو توی همون زاویه ای که هست، قفل کنیم و حتی چشم رو هم قفل کنیم. و نگاه و گردن رو توی زاویه ای که بوده، حفظ کنی، این خیلی کمک می کنه به اینکه اون نفس درونی ما که دنبال زیاده خواهی و شهوت و بردن لذت به هر قیمتی هست، اون رو ساکتش می کنه و میگه: من اصلاً برام مهم نیستش که چند نفر از جلوم رد میشن. اصلاً برام مهم نیست که چقدر اونها جذابن، چقدر اون ها لباس های تحریک کننده پوشیدن. من زاویه دیدم عوض نمیشه.

مشابه تمرین افق هست که گفتیم: وقتی داریم راه میریم و یکی از روبرو داره میاد، ما نگاهمون رو به افقه و داریم راه میریم. حالا شاید یکی بیاد بگه: این تمرینات خیلی دیگه دست و پا گیره و خیلی محدود کننده است. بابا مگه میشه انسان اینطوری زندگی کنه توی این جامعه و به هیچکی نگاه نکنه. بله دوستان میشه. مطمئن باشید که میشه و چه لذتی داره و چه عزت نفسی به آدم میده! عزت نفس اینجوری شکل می گیره که من اینقدر برای درونیات خودم ارزش قائلم که حاضر نیستم برگردم به هر قیمتی این و اون رو نگاه کنم، چشمم تعقیب کنه، گردنم تعقیب کنه! چه بسا تصادف هایی شده! قبلاً هم گفتم: طرف توی ماشین داشته رانندگی می کرده، یه خانم توی پیاده رو که خیلی تحریک کننده بوده، ایشون برگشته اصلاً محو شده.

و این نوع لذت برای لحظاتی کلاً هوشیاری رو از مغز انسان می گیره و هوشیاری مغز انسان به حد می نی مم می رسه. که وقتی بهش بگی: کجایی؟ بیدار شو، هوشیاریش برگرده. و واقعاً مضره. نکته دیگه ای که می خوام بگم اینه که: تموم این چیزهایی که حالت پرهیزی داره، نباید ما بترسیم و بگیم: ای وای! اینجوری که نمیشه اصلاً زندگی کرد! اینها تمریناتی هستش که ما واقعاً نیاز داریم عضلات روحمون رو قوی کنیم و اون نفس زیاده خواه رو سرجاش بنشونیم. مثل یک استاد کنگفو می مونه که می خواد به شاگردهاش کنگفو یاد بده، شاگردانش باید یه سری تمرینات سخت رو رعایت کنن.

چند وقت پیش توی تهران یه کلاس رزمی می رفتم که استادش می گفت: همینطوری کنار بدن به صورت باز دستهاتونو بالا نگهدارید که حالت صلیب بشه. به همین راحتی! بعد از یک دو دقیقه همه می خواستن دستاشونو بندازن پایین. و استاد می گفتش: چیه؟ عرضه ندارید دست خودتون رو بالا نگهدارید؟ وزنه ای که نیست! همین دست خودتونه. نگهدارید! و همه دست ها شروع می کرد به لرزیدن. و من هم چند وقت بود که ورزش نکرده بودم و دستم شروع می کرد به لرزیدن و حس می کردم ماهیچه های سر شونه می خواد بترکه. یک تمرین بسیار ساده. ولی چقدر قدرت بدنی به انسان میده، چقدر انسان رو با اراده می کنه!

و برای چشم چرانی هم همینه. قفل کردن نگاه و قفل کردن نگاه و نچرخیدن و اینکه ما عزت و احترامی که برای خودمون و روح درونمون ارزش قائل هستیم، اون عزت رو ما اینطوری تقویت می کنیم که من نگاهم رو نمی چرخوم. حتی اگه توی جمع دوستان هستم و همه با هم برگردن و نگاه کردن به شخص دیگری و همه با هم گفتن: اوه فلانی رو نگاه کن، من نمی خوام این کارو بکنم! بدون اینکه بخوام با کسی بجنگم و بدون اینکه بخوام کسی متوجه بشه. خیلی وقت ها اتفاق افتاده که مثلاً دو نفر به یک فردی اشاره می کنن و میگن: فلان روو نگاه کن! انگار نشنیدی، گوشیتو نگاه کن و فکر کن زنگ خورده. بدون اینکه کسی متوجه بشه، اون ارزش رو برای خودت قائل میشی که نگاه نکنی. یا هر نوع اتفاقی.

این نوع پرهیز واقعاً به انسان کمک می کنه. حالا این پرهیز در ادامه این هستش که ما واقعاً توی خونه و خلوت پورنوگرافی و همه این چیزها رو کنار گذاشتیم و حالا اومدیم توی جامعهو می خوایم چشممون رو پاک نگهداریم. و در یک فایل دیگری توضیح دادیم و گفتیم: اگر یک مدت خودتو اینجوری پاک نگهداری، خدا خیلی به انسان کمک می کنه. باور کنید.

این داستان رو توی یک فایلی برای عزیزانی که دوره استحاله رو تهیه کردن، جواب سؤالاتشون رو توضیح دادم، این داستان رو برای شما هم میگم: من در مغازه یکی از دوستان بودم که توی این یک ساعتی که اونجا بودم، من توی اون یکساعت اصلاً متوجه نشدم که چه کسانی از پیاده رو رد شدن. ولی بعد از یک ساعت دوست من گفتک جواد متوجه شدی که توی این یه ساعت جند تا خانم های مثلاً دنبال یه چیزهایی هستن رد شدن؟ توی این خیابونی که ما هستیم، پاتوق این نوع خانم هایی هستش که متأسفانه دنبال یه سری چیزها هستن. گفت: دیدی چند تا رد شد؟ گفتم: به خدا من اصلاً ندیدم. حتی یکی. اصلاً خود خانم رو ندیدم که بخوام بدونم اون خانم چه شکلی هست!

این واقعاً لطف خداونده برای کسی که از خدا می خواد کمکش کنه و چشمش رو کنترل بکنه. همین تکنیک هایی که ما گفتیم رو رعایت می کنه و خداوند کاری می کنه که اصلاً تو اون فرد رو نمی بینی. اصلاً توی زاویه دید تو نمیاد. خدا خیلی مهربونه. چونکه اون نفس زیاده خواه ما اونقدر قدرتمنده که اونقدر دلش می خواد ما آلوده بشیم که اگه خدا به ما کمک نکنه که خیلی سخته اصلاً! ولی خدا کمک می کنه. ما یه تلاش هایی می کنیم و خدا هم از اون ور کمک می کنه. مثلاً توی اون یک ساعتی که بودیم، نمی دونم چند نفر رد شده بودن، نپرسیدم. من که هیچی ندیدم! یا توی جامعه که میرم به لطف خداوند اصلاً ندیدم کسی که بخواد منو تحریک کنن. اصلاً توی دید من نمیان یا من عادت کردم یا هر چیزی که هست، من نگاهم به زندگیه. جامعه رو در و دیوار و این جور چیزها رو می بینم، مغازه و خیابون، با هوشیاری بالاتری آدم این چیزها رو می بینه.

اون چیزهایی که بخواد شما رو اذیت کنه، اصلاً دیده نمیشه. یک حجابی خدا به ما میده که شما اونها رو نبینید. و خیلی تمرین خوبیه و اصلاً هم نیاز نیست که انسان پیامبر یا معصوم باشه که به این درجه برسه. هر کس شش ماه یک سال روی چشمش کار می کنه می تونه به این درجه برسه که دیگه هیچ چیز رو نبینه. و امیدوارم که این تمرینات رو جدی بگیرید. تموم تمرینات ترک چشم چرانی رو جدی بگیرید، مخصوصاً آقایون که بیشتر از طریق چشم گول می خورن. بیشتر از طریق چشم نفسشون رو خوراک میدن و عزت نفس خودشون رو تکه و پاره می کنن از طریق چشم. و یه جورایی احساس حقارت نفس رو در خودشون به وجود میارن.

چرا؟ چون که همه رو می خوان. و امام علی علیه السلام هم چقدر زیبا می فرمایند: فردی که نگاهش رو ول کرد و رها کرد، آزادش کرد، باید درد حسرت رو بکشه. حالا مضمون دقیقش اینه و عزیزان می تونن برن سرچ کنن دقیق بدونن کلماتش چی گفته. ولی دقیقترین مضمونش همینه که اگر چشم رو آزاد بگذاری، باید درد حسرت و آه رو به دل بکشی. و این درد داره واقعاً.

فایل صوتی قفل گردن را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 13

4 دیدگاه برای “ترک چشم چرانی 9- قفل گردن

 1. علیرضا معینی
  علیرضا معینی گفته:

  اين واقعيت رو هيچگاه نميتوان كتمان كرد كه ثانيه هايي كه ما انرژي صرف ميكنيم و كالري مصرف ميكنيم براي چشم چراني اصلا بهينه نيست هرچند شايد فك كنيم داريم فيض ميبريم ولي در اصل از دو جا داريم خرج ميكنيم أولي از عزت نفسمون خرج ميكنيم دوم هم از وقانون

 2. Soleyman
  Soleyman گفته:

  با سلام وعرض ادب خدمت آقای زارع.
  من قبل از اشنایی با کانالتون این تمرینو که میگید نداشتم ولی الان دارم اجرا میکنم واقعا کارسازه واقعا اینکه میگید شیطان از اون راه تغذیه میکنه من اینو درک کردم و خیلی ممنونم از اینکه فایلهای رایگان رو در اختیار ما میزارید.سپاس

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…
   بسیار عالی بله باید راه های ضربات شیطان را بشناسیم و با یاری خدا در مقابل آنها مقاومت کنیم و باعث افتخار باشیم برای خدا
   که نزد فرشتگان و شیطان به ما مباهات ورزد…

دیدگاهتان را بنویسید