تفکرات پلید هنگام عبادت

تفکرات پلید هنگام عبادت
5
(5)

در این فایل صوتی در رابطه با موضوع مهمی که برای خیلی ها ممکنه پیش بیاد، صحبت می کنیم. موضوعی هستش که انسان وقتی توبه می کنه و به سمت خدا بر می گرده، موقع نماز، توی قنوت، توی خواب یا توی شرایطی که داره قرآن می خونه، یه سری افکار خیلی پلید میاد توی ذهنش. مثلاً یکی از کاربرها گفته بود: طرف داره قنوت می گیره، توی قنوت تصویرهای جنسی از ذهنم داره رد میشه.

و این خیلی خیلی شایع هست برای کسی که توبه کرده و می خواد به سمت خدا برگرده. تموم اینها من بحث کاملش رو توی یک دوره شیطان شناسی گوش کردم، تموم اینها کامل از سمت شیطان میاد. شیطان میاد چیکار می کنه؟ میاد انسان رو با خودش در تضاد میندازه و میگه: تو اگر توبه کردی و به سمت خدا بازگشتی، توبه ات فایده نداره! ببین چقدر فکرهای زشتی داری! من وقتی بچه بودم، فکرهای خیلی عجیب و غریبی از خداوند توی ذهنم رد می شد. مثلاً می گفتم: خدا قدش چقدره؟ دست و پاش چه شکلیه؟ بعد می گفتم: نه این فکرو نکن! خدا که این چیزها رو نداره! توی ذهنم این فکرها رد می شد و این ها برای زمان کودکیم بود.

ولی توی بزرگسالی توی هر سنی، فرقی نمی کنه، انسان وقتی می خواد به راه راست برگرده، شیطان منصرفش می کنه. و یکی از قوی ترین حربه هایی که استفاده می کنه همینه که میاد و تصویرهای خیلی زشت و حتی کلمات خیلی زشت و رکیک از ذهن شما عبور میده، نسبت به خدا، نسبت به پیامبران، نسبت به مقدسات. هی اینها رو توی ذهن شما زمزمه می کنه که شما از خودت نا امید بشی و بگی: وای من چقدر آدم بدی هستم! من حتی سر نماز هم افکار جنسی از ذهنم رد شد! حرف های زشت و جنسی از ذهنم رد شد! اصلاً فایده نداره! پس همون خوبه که برگردم به همون جایی که بودم! من درست بشو نیستم! دقیقاً شیطان همینو می خواد.

حالا راهکارش چیه؟ راهکارش اینه که طبق آموزش هایی که من یاد گرفتم، از استاد شجاعی و اساتیدی که همه خیلی قوی هستن و توی این زمینه کار می کنن، میگن: اینها رو بهشون اهمیت ندید. شیطان می خواد که شما رو درگیر کنه و ذهن شما رو قلاب کنه و بکشونه به سمت این افکار. شما فقط نظاره گر باشید. فقط ببینید که این افکار میادو میره. نگاهشون کنید مثل یک فیلم بی معنی که کارگردان و پلی کننده اون فیلم هم شما نیستید، شما اون فیلم رو پخش نکردید. یک ملعونی به اسم شیطان اومده اینو توی ذهن شما پخش کرده. و اجازه بدید که رد شه و بره.

و نمازتون هم حتی نشکنید و حتی به این هم فکر نکنید که نمازم باطل شد یا هر چیزی. اجازه بدید این فکرها بیاد و بره. شما فقط نظاره گر باشید و درگیر اونها نشید. حتی مقابله با اونها هم لازم نیست. ما قبلاً گفته بودیم: ما همیشه سعی می کنیم که از وسوسه ها دوری کنیم و اصلاً به اونها توجه نکنیم. طبق قانون جذب به هر چیزی توجه کنی، همونو جذب می کنی؛ ما اصلاً توجه نمی کنیم و به جایگزینش به چیزهای خوب و مثبت توجه می کنیم.

پس اگر همچین افکاری اگر در ذهن شما گذشت، شما فقط به بخشندگی خدا و به اینکه شما این کارو کنار گذاشتید، فکر کنید و اینکه توبه کردید و به خدا نزدیک شدید و همین که وایسادید و دارید نماز می خونید، به این چیزهای مثبت فکر کنید و بگید: خدایا هر چی هم بشه، من تو رو دوست دارم و توی مسیر تو می مونم و می دونم که تو منو با تموم نقص ها، تموم معایب و همه کاستی هایی که در روحم وجود داره، دوست داری و عاشقم هستی و منو به سمت خودت دعوت کردی و من هم اومدم به سمت تو. این فکرها بذار بیاد و بره. من کاری به اینها ندارم. فقط به چیزهای مثبت و چیزهایی که مد نظرتون هست، فکر و توجه کنید.

حالا موضوع دیگه ای که تقریباً مربوط به این مبحث میشه و خیلی از کاربرها پرسیدن، مشکلاتی هست که توی خواب براشون پیش میاد. مثل خودارضایی و دیدن خواب های خیلی جنسی. توی خواب یه بخش بسیار بزرگش دوباره از سمت شیطان میاد. شیطان توی خواب هم ول کن انسان نیست. حتی خواب اگر جنسی و سکس و اینها هم نباشه، شیطان میاد توی خواب انسان رو در رابطه با یه فردی که شما خیلی دوستش دارید، یه صحنه های بدی به شما نشون میده. میاد مثلاً زیرآب زنی می کنه توی خواب! دقیقاً شیطان همین کارو می کنه. و شما وقتی صبح از خواب بیدار میشید، می بینید نسبت به اون فرد، نسبت به برادرت، خواهرت، همسرت یه بدبینی خاصی دارید. توی خواب بدگویی کرده، زیرآب زنی کرده.

به اینها هم محل نگذارید. صبح که از خواب بیدار میشید، می تونید اهمیت ندید و می تونید بر عکس خیلی با عشق و علاقه نسبت به اون فرد با او ارتباط برقرار کنید و دوستش داشته باشید. و می بینید که این وسوسه و حربه شیطان به نتیجه نرسید. حالا این یه بخشش بود. یه بخش دیگرش هم اینه که برای کسانی که زیاد خودارضایی کردن و زیاد پورنوگرافی دیدن یا زیاد درگیر کارهای جنسی اعتیادوار بودن، خوب ببینید این تصاویر رفته توی ذهن انسان و توی ناخودآگاه اثر خودشو گذاشته و زمان می بره. و حتی از اون روزی که فرد کلاً کنار بگذاره و به هیچ عنوان حتی یک تصور هم نگاه نکنه، زمان می بره که تصاویر قبلی از ذهنش شروع کنه به پاک شدن.

مثل این می مونه یک استخر یا حوضچه رو در نظر بگیرید که پر از لجن شده و ما شروع کردیم یه آب خیلی ضعیفی رو باز کردیم که بره توی این استخر و حوضچه رو بشوره، لجن ها رو کم کم بشوره و از اون استخر پاک کنه. زمان می بره که این حوض کاملاً تمیز بشه. حالا این آب تمیز چیه؟ همون چیزهای مثبت و توبه کردن و دعا کردن و تموم کارهایی که برای ترک خودارضایی گفتیم، اینهاست.

حالا این حوضچه کثیف هست، ولی شما دارید آب تمیز روش می ریزید. آب ها لجن رو روش قطع کردید و دارید آب تمیز روش می ریزید. یه زمانی طول می کشه که این لجن ها کنده شه و بره. و وقتی که این لجن ها کنده میشه، جدا میشه و می افته روی سطح آب. به خاطر اینه که شما توی خواب شاید بیشتر از قبل فیلم ببینید. چون اینها دارن میان روی سطح و می خوان برن، پاک شن از وجود شما. پس این هم جای نگرانی نداره. و وقتی که در بیداری، هر چه انسان هوشیاریشو بالاتر نگه داره و به هیچ عنوان اجازه نده هیچگونه تصویری، در این مثال همون لجن، وارد ذهنش بشه، اونوقت توی خواب و ناخودآگاه هم اثرشو می گذاره.

من یادمه زمانی که مالزی زندگی می کردم و پاکسازی کرده بودم روحم رو، اوائل خواب هایی می دیدم که خواب های خیلی جنسی بودند. مثلاً توی بیداری کاملاً هوشیار بودم. ولی توی خواب بدم نمی اومد که مثلاً لذت جنسی ببرم. به مرور زمان جوری شد که حتی توی خواب، عمیق ترین خوابی که می دیدی، انگار بیداری! یعنی هوشیاری شما نفوذ پیدا می کنه به عمیق ترین جاهای ناخودآگاه شما. حتی عمیق ترین خواب رو هم که داشته باشی، اونجا هم هوشیاری خودتو داری.

زمان می بره. باید به سیستم بدن، سیستم ذهن و ناخودآگاه فرصت بدید و شروع کنید اون رو با تفکرات مثبت و نور الهی و توبه و قرآن و نماز و… پاکسازی کنید. که بعد از مدت زمانی، چند ماهی که گذشت، شش ماه یا یکسال که گذشت، دیگه وجود شما پاکسازی میشه و روح شما پاک میشه و دیگه توی خواب هم حتی افکار و تفکرات به ذهن شما خطور پیدا نمی کنه.

 

فایل صوتی تفکرات پلید هنگام عبادت را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 5

دیدگاهتان را بنویسید