الگوی جدید! هویت جدید!

الگوی جدید! هویت جدید
5
(1)

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا.

آقا از فردا مد شده که هر کس می خواد بره تو خیابون، باید شلوارش یه پاچه بشتر نداشته باشه! و پیرهنش هم یه آستین بیشتر نداشته باشه! آقا بریزیم بریم فردا این کارو انجام بدیم. خیلی مد شده ها! این مثالو زدم که در این ویدیو در این رابطه صحبت کنم که ما از کی الگوبرداری می کنیم؟ وقتی که یک لایف استایل، یک سبکی، یک مدی توی جامعه پیاده میشه و همه میرن دنبالش، ببینیم که واقعاً ما از کی می خوایم تبعیت کنیم؟ به چه علتی؟ به چه حالتی؟ به چه تفکری هر چیزی که مد میشه، به راحتی میریم اون کارو دنبال می کنیم! اصلاً بدون هیچ فکری.

مخصوصاً نسل جوونتر ما، نوجوون های ما هر چی مد بشه، سریع میرن دنبالش و یک ذره فکر پشتش نیست که بابا درسته همه، یه سری از افراد دارن این کارو می کنن، آیا ما نباید بشینیم فکر کنیم ببینیم اصلاً برای کی، برای چی؟ ما دنبال چی داریم میریم؟ اصلاً ریشه این مد، این لایف استایل و هر چیزی که هست، از کجاست؟ چه کسی پشتش قرار داره؟

گاهاً اگر ریشه یابی و بررسی کنیم، به یک فردی می رسیم که شهوترانه یا بیمار روانیه! فردی که اصلاً نتونسته شادی رو توی وجود خودش ایجاد کنه! مریضه، درگیر شهوته. درگیر شهوت پول، شهوت مقام، شهوت جنسی، شهوت معروف شدنه و میره یه چیزی رو استارت می زنه و توی زندگی اینو پیاده می کنه. و واقعاً فکر نمی کنیم ما. و اینه که می بینیم همه چیز به راحتی در جامعه ما مد میشه و به راحتی باب میشه. انواع روابط نا مشروع، انواع زناها، انواع روابط خیلی خراب جنسی، اینها همشون به راحتی مد میشه و کسی فکر نمی کنه که کی استارت اینو زد و پخشش کرد توی جامعه ما؟

حالا ما داشتیم مصاحبه هایی که با یکی از تولید کننده های فیلم های پورنو که من ندیدم، ولی دوستی دیده بود و می گفت: اون مجری از ایشون توی تلویزیون پرسیده بود: شما که انواع و اقسام سکس های حرام رو دارید ترویج میدید، خدای نکرده با اعضای خانواده و… پس شما دیگه مشکلی نداری که مثلاً پسر خودت بیاد با همسرت رابطه ای بگذاره؟ یه همیچین چیزهایی که شما دارید توی فیلم های پورن رواج میدید. و ایشون اینقدر بهش برخورده بود که اصلاً صحنه رو ترک کرده بود! گفته بود: این چه حرفیه که می زنید؟ اینها رو ما برای جهان سوم تولید می کنیم! نه برای خانواده من! کی؟ مدیر یک شبکه پورنوگرافی. و پا شده بود رفته بود.

ولی متأسفانه وقتی که میاد توی ایران، حالا پورن دیگه سطح خیلی حاد و شدیدشه. چیزهای دیگه. انواع مدها و بی حجابی و بد حجابی ها، پشتش کسانی نشستن که خودشون خیلی هم رعایت می کنن این چیزها رو. به قوانین دین و مذهب خودشون شاید خیلی بیشتر از ما پایبند باشن و این سناریوها رو برای جهان سوم، که ما رو هم جهان سوم در نظر می گیرن، می چینن. می بینیم که مردم ما، جوون های ما اصلاً فکر نمی کنن. و امیدوارم اگر مدی چیزی رو می خوایم پیروی کنیم، حداقل بشینیم چند لحظه روش فکر کنیم که این چیه؟ چه مزیتی برای من میاره؟ چه ارزشی برای روح من میاره که بخوام این کارو بکنم؟

و امیدوارم که جوون های ما، مخصوصاً نوجوون هایی که شاید مطالعه شون کمه، زبان انگلیسی بلد نیستن، از دنیا خبر ندارن، چشمشون فقط اون چهار تا چیزی که اطرافشون هست رو می بینه، حالا نباید اینو بگم که توی دلشونو خای کنم، ولی دیدشون رو از نوک دماغ بردارن و افق باز رو ببینن. ببینن که کی اینها رو آورده؟ کی اینها رو مد کرده توی جامعه ما؟ حالا همه چیزها شاملش میشه و من نمی خوام این ویدیو طولانی بشه. فکر کنیم و الگوهای خودمون رو درست انتخاب کنیم.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید