نقش تغذیه در ترک خودارضایی

تغذیه و ترک خودارضایی
4.5
(46)

در این ویدیو در رابطه با نقش تغذیه در ترک خودارضایی صحبت می کنیم. اینجا یک گلخونه پرورش زیتون هست. زیتون یکی از بهترین مواد غذایی هست که ما می تونیم در زندگی استفاده کنیم. خداوند در قرآن از زیتون نام برده و قسم خورده به زیتون که میوه بسیار بسیار عالی هست و روغنش هم روغن بسیار عالی هست که خوردن زیتون و روغنش معنویت انسان رو بالا می بره و دهها بیماری رو از وجود انسان دور می کنه.

برای بحث ترک خودارضایی اولین نکته ای که باید در نظر بگیریم از نظر تغذیه اینه که: فارغ از اینکه چی بخوریم ، چی نخوریم ، نکته اول اینه که پرخوری نکنیم. چون شهوت جنسی بلافاصله بعد از سیری میاد. هر چقدر ما بیشتر پرخوری کنیم و شکم رو بیشتر پرش کنیم ، زودتر شهوت جنسی بیدار میشه. برای چی میگن روزه بگیرید؟ برای اینکه این معده خالی باشه و این گرسنگی همیشه توی وجود انسان باشه که انواع و اقسام شهوات ، چه شهوت جنسی ، چه شهوت پول ، مال ، ثروت یا هر چیزی در وجود ما بیدار نشه.

پس اولین نکته اینه که این معده رو اینقدر پرش نکنیم که دیگه نتونیم نفس بکشیم که این نفس خرخر کنه! بعضی ها دیدید چطور می خورن؟ وقتی که می شینن یه گوشه دیگه نمی تونن نفس بکشن! اینطوری نباشه. پیامبر اسلام و ائمه اطهار فرمودن: معده رو سه قسمت کنید. یک قسمت برای غذا ، یک قسمت برای آب ، یک قسمت برای تنفس. یعنی برای تنفس واقعی و اینکه معده جا داشته باشه ، بتونه اینها رو هضم کنه. پس اولین قدم اینه که پرخوری نکنیم و معده رو تا ته پرش نکنیم. همینکه معده رو گرسنه نگهداریم و همچنین روزه داری کنیم. چون روزه داری خیلی کمک می کنه به ترک خودارضایی و شهوترانی.

خوردن سرکه برای فرونشاندن شهوت

وقتی که انسان بدنش ضعیف میشه ، دیگه جون نداره که خودارضایی و شهوترانی کنه. پس باید این نفس پرخور و نفسی که دوست داره شکم رو سیر کنه ، یک ذره بنشونیم سر جاش و بگیم: اینقدر شلوغش نکن! یه کم بنشین سر جات ، من بهت غذا نمیدم. از نظر نوع غذا خوب دیگه معلومه ، غذاهای گرمی مثل فلفل و پیاز و چیزهایی که گرمی هست و میل جنسی رو تحریک می کنه ، کمتر استفاده کنیم.

حالا میگن: سرکه یک عاملی هست که به شدت کمک می کنه به کسانی که می خوان خودارضایی رو کنار بگذارن و خوردن سرکه اصل ، نه سرکه کارخونه ای. سرکه اصل خانگی به شدت خوردنش شهوت رو فروکش می کنه و انسان رو خنک می کنه. و بعضی ها معتقدند که اگر خیلی داره بهتون فشار میاره ، کار بسیار با دقتی باید باشه که سرکه رو به اون قسمت جنسی خودشون یه کم بمالن که این خودش آتیش و حرارت اون قسمت رو کم می کنه و میتونید سریعاً برید بشورید.

ولی همین که به اونجا مشغول بشید ، این خودش شاید باعث تحریک شما بشه. سرکه اصل قوی رو به اندازه یک ته استکان بخورید. اصلاً بدن کلاً یخ می کنه و حالت گرگرفتگی جنسی فروکش می کنه. اینها راهکارهایی هستش که خیلی بیشتر در طب اسلامی اونها رو با جزییات کامل شرح دادند. باز هم از این گلخونه پرورش زیتون برای شما آرزو می کنم که زیتون مصرف کنیم.خوراکی ها و میوه هایی که خداوند در قرآن اسمشون رو برده.

و التین و الزیتون. وقتی به انجیر و زیتون قسم خورده ، بریم ببینیم چرا خدا به اینها قسم خورده؟ کلاً بحث روغن زیتون خیلی داستان ها داره که در دوره ستارگان زناشویی بیشتر به اون پرداختیم که با روغن زیتون چه کارهایی می تونیم بکنیم.

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 46

2 دیدگاه برای “نقش تغذیه در ترک خودارضایی

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام

   ورزش در کنار رعایت نکات تغذیه ای حتماً تاثیر خیلی بیشتری خواهد داشت که نتایج هم اگر بخواهید عالی شود آموزش ها را مرتب پیگیری کنید
   چون اینگونه هم روی مسئله روحی روانی و جسمی کار خواهید کرد به خودتون سخت نگیرید ولی جدی هم باشید در مسیر

دیدگاهتان را بنویسید