قوانین تغذیه

قوانین تغذیه
4.3
(4)

در ادامه مباحث تکمیلی دوره استحاله نیروی جنسی، که اونها رو معرفی کردیم، این سومین و آخرین فایلی هست که در اون مبحث جدیدی که به دوره اضافه خواهد شد رو مرور می کنیم که مبحث کامل تر و جامع تر تغذیه هست. خوب ما یک جلسه از این نوزده جلسه رو در رابطه با تغذیه صحبت کردیم و حالت رژیم مانند گفتیم: چه غذاهایی خوب هست و چه غذاهایی خوب نیست و به صورت کلی توضیح دادیم.

و در مورد تغذیه چون موضوع بسیار مهمی هست، جلسه ای رو بهش اختصاص میدیم که تغذیه رو خیلی بازتر و واضح تر توضیح میدیم. مثلاً در مورد سردی و گرمی غذا که هم در طب اسلامی هست و هم در طب شرق و چین هم هست که اونها بهش میگن: یین و یانگ و ما بهش میگیم: سردی و گرمی غذا. اینها رو روش کلاً صحبت می کنیم که هر غذایی دارای یک انرژی هست: انرژی سرد و انرژی گرم. و علاوه بر سردی و گرمی غذا ما باید فصل غذا رو هم در نظر بگیریم که در فصل های سرد، غذاهایی که گرم تر هستند، بخوریم و همینطور در فصل های گرم، غذاهایی که سردتر هستند رو بخوریم. و در هر فصلی چه غذاهایی مهم هست.

و بحث چگونگی ترکیب غذاها رو توضیح میدیم. این موضوعی هستش که توی رژیم نرمال روزانه ای که مخصوصاً ما ایرانی ها داریم، اصلاً رعایت نمیشه و نه تنها ما ایرانی ها، بلکه در کشورهای خارج هم همینطوره. مثلاً اگر ما می خواهیم پروتئین مصرف کنیم، اگر اون رو با کربوهیدرات مصرف کنیم، چه اتفاقی می افته. یکیش اینه که به معده فشار میاد و نمی تونه هضم رو درست انجام بده. چون اینها نوع آنزیم هایی که از دهان ترشح بشه و از معده ترشح بشه و از نظر بازی و اسیدی بودن و … کلی تفاوت بین اینها هست.

 مثلاً اگر انسان گوشت بخوره، اگر باهاش نون بخوره، دیگه کار خراب میشه و معده بسیار درگیر میشه و باید هفت هشت ساعت درگیر بشه و آخرش هم نتونه درست هضم کنه. برای خوردن چربی و میوه و سبزیجات هم به همین صورت هست. حالا این چیزهای کلی رو خیلی ها می دونن که اگر همراه غذا میوه بخوری، چون نوع هضم میوه فرق می کنه و مخصوصاً وقتی که انسان تنها میوه رو بخوره، اصلاً میوه هضم نمشه، میره توی روده و اونجا هضم و جذب میشه. اینقدر بدن باهاش راحت برخورد می کنه و وقتی که ما غذا می خوریم و به همراه اون میوه می خوریم، اون میوه مجبوره وایسه توی معده تا اون غذا پروسس بشه و نه غذا درست هضم میشه و میوه هم باهاش فاسد میشه.

اینها رو ما کامل میگیم که چطور تفکیک کنیم و پروتئین و کربوهیدرات، چربی، میوه و سبزی رو جدا جدا مصرف کنیم. در مورد آنزیم ها هم صحبت می کنیم، در مورد اینکه غذاهای مرده مصرف نکنیم که هیچ فایده ای برای بدن ما ندارن. و کلاً این مباحث رو میایم طی یک سری قوانین بیان می کنیم. مثلاً قانون شماره یک و دو و سه و… که شما بتونید قانون رو بشناسید. وقتی شما قانون رو بدونید، دیگه شما می تونید هر چیزی رو توی این قانون قرار بدید. مثلاً اگر من بگم: فلان چیز رو بخور و فلان چیز رو نخور، این میشه همون ماهی دادن به فرد! ولی ما میایم ماهیگیری رو نشون میدیم.

مثلاً میگیم: قانون شماره یک این هستش که پروتئین رو با کربوهیدرات نخورید. پروتئین ها رو بهش اشاره می کنیم که برید پیدا کنید، کربوهیدرات ها رو بهشون اشاره می کنیم که برید پیدا کنید. اطلاعاتی به فرد میدیم که بتونه تغذیه خودش رو برنامه ریزی کنه. حتی علاوه بر این قانون های کلی که میدیم که طرف بتونه رژیم غذاییش رو خودش تنظیم کنه و سالم و خلی درست زندگی کنه، یک منوی غذایی یک هفته ای هم به عنوان مثال میدیم. در این منو مثلاً میگیم: روز یک، صبح ظهر شب. میگیم طبق این اگر دوست داشتید، رفتار کنید. که نوع هضم اینها رو تفکیک می کنه. و جوری تنظیم شده که بدن می تونه راحت اونها رو هضم کنه.

در یک کتابی می خوندم که در اون گفته بود: توی آمریکا میانگین گرفتن که درصد بالایی از مردم بین سه تا پنج پوند که میشه حدود یک و نیم تا دو ونیم کیلوگرم غذای هضم نشده و فاسد شده همیشه توی روده های اینها وجود داره! چرا؟ مثلاً غذای همبرگر که گوشت داره، نون داره و به اضافه یه کم سالاد و قوطی های نوشابه، این بدترین ترکیب غذایی ممکن روی کره زمین هست. که بدن واقعاً تلاش می کنه که این رو هضم کنه و نمی تونه. و این غذاها فاسد میشه و توی روده گیر می کنه و وقتی که گیر کنه، این دیواره های روده هی می خوان یه چیزهایی رو ترشح کنن که این غذا رو یا ردش کنن یا یه جورایی دورش رو حفاظ بپیچن که روده رو فاسد نکنه. اینها باعث میشه که به مرور زمان سرطان روده ایجاد بشه و همه مشکلاتی که هست، به خاطر ترکیب اشتباه غذا هست.

و یک خوبی که این رژیمی که میگیم داره، این هستش که چون رژیم بر اساس علوم بسیار کهن شرق و چین هست، ولی خوبیش اینه که با آموزه های اسلامی ما هم می خونه. و مثلاً نمیاد بگه گوشت نخورید! یا گیاهخوار بشید و… نمیگم که خام گیاه خواری بده. ولی این رژیمی که ما میگیم با آموزه های اسلامی منطبق هست. مثلاً ائمه خودمون نگفتن گوشت نخورید! گفتن: گوشت بره بخورید اتفاقاً. ولی ترکیب اینها مهمه. که بر عکس اینکه ما فکر می کنیم شب باید سبک بخوریم، این رژیم میگه: نه. اگر سر شب پروتئین بخورید و هیچگونه چیز دیگری باهاش نخورید، این بهش فرصت میدید که قشنگ تا صبح خودشو هضم کنه و وقتی که صبح کربوهیدرات بخورید، کربوهیدرات قشنگ خودشو هضم می کنه.

مثلاً نون رو با کره میشه خورد. ولی با مربا وقتی که شیرینی و قند قاطیش می کنید، ترکیب به هم می خوره. و ظهر دوباره می تونید میوه جات بخورید. یک وعده کامل میوه جات. و حالا همه اینها رو در قالب یک یا اگه بیشتر شد، در دو جلسه تکمیلی دوره استحاله نیروی جنسی، توضیح میدیم. و برای همینه که میگیم: بهای این دوره، سرمایه گذاری که برای این دوره می گذارید و دوره رو تهیه می کنید، در آینده نزدیک وقتی که این جلسات اضافه خواهد شد، افزایش پیدا می کنه.

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 4

2 دیدگاه برای “قوانین تغذیه

 1. Ali Reza5557
  Ali Reza5557 گفته:

  سلام
  می خواستم بدونم تو دوره شما
  چیزی هست که به کمک اون بشه بدن و نیروی جنسی را طوری تنظیم کرد که فرد در خواب جنب شود که بااین کار هم از فشار جنسی در طول روز رهایی پیدا می کند وهم به دلیل تخلیه فرد منجر به خود ارضایی نشود؟؟؟؟

  • کوثر سلمانی
   کوثر سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز…

   در دوره استحاله شما یاد می گیرید چگونه این انرژی را متعادل و استحاله کنید تا فشاری ایجاد نشود و سرکوب هم نکنید استحاله موجب جنب شدن در خواب نمی شود و اما این حالت گاهاً برای اقایان در خواب ایجاد می شود که موجب ارضا فرد در خواب می شود و این یک حالت طبیعی که در جسم ایحاد می شود

پاسخی بگذارید