عشق بازی با خدای مهربانمقالات

ارتعاش رفتار ما

 

در این فایل صوتی در رابطه با ارتعاشاتی که ما از خودمون ساطع می کنیم و اثر این ارتعاشات بر دیگران، اطرافیان و جامعه صحبت می کنیم.

امروز یک اتفاقی برای من افتاد و باعث شد که من این فایل رو ضبط کنم و پیام اون رو با شما عزیزان عزیز به اشتراک بگذارم. اتفاقی که افتاد این بود که من می خواستم از پیاده رو رد بشم و وارد خیابون بشم و موقع وارد شدن به خیابون یک جوی کوچولو به عرض نیم متر بین خیابون و پیاده رو بود و من هم می خواستم از اون رد بشم و وارد خیابون بشم. همزمان که من داشتم رد می شدم، چند تا تاکسی توی صف وایساده بودن و منتظر بودن که نوبتشون بشه. و یک آقایی فکر کنم یکی از راننده هایی که اول صف بود از ماشینش پیاده شده و بود و یک داد و فریادی راه انداخته بود به کسانی که عقب نشسته بودن یا افراد دیگه نمی دونم با کی بود، ناگهان من داشتم رد می شدم، گفت: آقا آقا فلان و… و باعث شد که من حواسم به ایشون جلب بشه که ببینم چی داره میگه. همزمان که من سرمو بالا آوردم که ببینم چی میشه، دیگه وسط های عبور از جوب بودم که نمی دونم پام لیز خورد یا چی شد، افتادم و ساق پام خیلی محکم خورد به لبه سیمانی این جوب که حالت جدول مانند بود. ولی خوب خشک بود البته. و اینقدر محکم ضربه خورد و بعدش هم تا پایین ساق خراش خورد و من دیگه توی خیابون نشستم زمین و دیگه اصلاً نمیشد که بلند بشم.

اون آسیب و ضربه خیلی شدید بود. و زمین خوردن عادی نبود. و ماساژ دادم. و در عین حال اینکه ماساژ می دادم، دیدم دستم هم خیس شده و خونریزی هم ایجاد شده. کاری نداریم. رفتم اورژانس اون نزدیکی یه اورژانس بود و عکس گرفت و گفتک استخوونت طوریش نشده و فقط خونریزی داشت. باندپیچی کرد و پنسمان انجام داد و حتی می گفت: دو تا بخیه باید بخوره. و من گفتم: بخیه نمی کنم. و این اتفاق افتاد…

حالا نمی خوام بگم اون آقایی که داد و فریاد راه انداخت، تقصیری داشت و بخوام از زیر تقصیر خودم شونه خالی کنم و ایشون باعثش شد. نه. اصلاً همچین چیزی نیست. هر اتفاق و حادثه ای که در این جهان هستی برای ما می افته، مقصرش در اصل خودمونیم. ولی خوب جزو عواملی که باعث شد که من در اون لحظه هوشیاریم در اون لحظه می تونم بگم پنجاه درصد کم بشه این بود که این آقا یهو یه فریادی رو زد.

و ببینید فریادی که اون آقا از خودش ساطع کرد. حالا یا اون حالت نرمال یا آرامشی که داشتم، یه لحظه به هم زد و باعث شد که دقت خودمم کم بشه و بخاطر بی دقتی خودم بود که زمین خوردم. ولی خوب اثر گذاشت روی من. قشنگ این فریاد اثر گذاشت و من رو از حالت اون فضای ذهن خودم خارج کرد و جوری شد که اصلاً من فکر دعوا شده. برام عجب بود فریادی که ایشون زد. بنابراین ببینید یک کار کوچیک اینجوری، اصلاً ایشون دادش رو زد و رفت. اصلاً شاد هر روز کارش اینه. ولی اثری که روی جامعه و اطرافیان میذاره اینه که فریاد یک نفر می تونه دخیل باشه در زمین خوردن یک نفر دیگری.

و اینکه در اثر پروانه ای خیلی ریزترش رو میان میگن. میگن: اگر یک پروانه در یک سر دنیا بال بزنه، توی اون سر دنیا سونامی به پا میشه. یعنی ربط دارن به هم. حالا دوست و همکار عزیزم آقای افلاکی این مباحث رو کامل توی کانالشون داره کار می کنه. ولی در حدی که من امروز دیدم، فهمیدم که این آموزش ها چقدر درسته و چقدر روی من اثر گذاشت! و اینکه دادی که اون آقا زد و ارتعاشی که از اون آقا ساطع شد، یه لحظه من رو از خودم بیرون کشید، باعث شد که من بخورم زمین و پام این اتفاق براش بیفته. و درس دیگری که این حادثه برای من داشت این بود که: من هر روز باید صدقه بدم. خیلی مهمه صدقه. باور شخصی خودمه. و باور شخصی خودم اینه که حتماً حتماً صدقه که میگن: هفتاد بلا رو دفع می کنه، کاملاً درست گفتن.

حالا چرا اینو میگم؟ بخاطر اینکه یک هفته پیش حدوداً سوار اتوبوس می خواستم بشم بیام تهران، پدرم یک دو هزار تومنی به من دادن و گفتن: این پولو بنداز توی صندوق صدقلت که سفرت سلامت باشه. گفتم باشه و گذاشتم توی جیبم. و از اصفهان تا تهران با اتوبوس اومدم و صندوق صدقات ندیدم و یادم رفت و حتی تا دو روز بعد هم این پول توی جیبم بود و گذاشته بودم کنار برای صدقه و توی تاکسی پول خورد کم آوردم و دادم به تاکسی. پول صدقه رو دادم رفت و پیش خودم گفتم: خوب عوضش بعدش میرم پج هزار تومن میندازم توی صدقات. خلاصه این اتفاق افتاد و اینکه نمی دونم دخیل بود یا نه؟ ولی برای من این پیام رو داشت که وقتی صدقه نیت می کنی بدی، خوب صدقه رو پرداخت کن.

و اینجور مسائلی که شاید بعضی ها مسخره کنن که آقا توی این دنیای مدرن این حرف ها چیه می زنی؟ این عقیده شخصی منه و با تمام وجود بهش باور دارم که صدقه بلا رو دفع می کنه. و اینکه من از خونه میام بیرون صدقه دادن و دعا خوندن، یه سری دعاهای روزانه هست که انسان می تونه بخونه و باور من اینه که فرشتگانی رو خداوند برای ما می فرسته که از ما محافظت می کنن. اینو یک استاد دیگر هم می گفتن که اصلاً متخصص علوم عرفانی هستن. می گفتن: فرشته هایی هستن که شما صبح به صبح یا روز به روز دعاهای روزانه رو می خونید، اون فرشته ها میان و محافظ شما هستن. از خیلی بلاها و چیزهای دیگه شما رو محافظت می کنن. این باوریه که من دارم. و علاوه بر همه اینها درس بزرگتری که می تونیم بگیریم اینه که شکرگزار بشیم.

من الان که پام توی باند پانسمانه و امشب نتونستم باهاش راه برم، به زور راه میرم، درد دارم، راحت نیستم دیگه، اون تپش قلبم رو توی پام دارم حس می کنم، به قول قدیمی ها پام ذق ذق می کنه، درد می کنه. اینها راحتی نیست دیگه. ناراحت می کنه آدمو. اینها رو که دارم تجربه می کنم، میگم: خدایا شکرت. چقدر خوبه سلامتی. و حالا خدا رو شکر که فقط همین ساق پام اینجوری شد و انشالله چند روز دیگه خوب میشه و بازش می کنم. ولی اگر سرم خورده بود به جدول و ضربه مغزی شده بودم و اگر یه ماشین رفته بود روم و دستم شکسته بود یا همین پام شکسته بود چی؟ همیشه چیزهای خیلی بدتری می تونه اتفاق بیفته. و چقدر خوبه که ما سالم هستیم. یعنی کسی که سلامتی داره، باید خدا رو همینجوری شکر کنه و بگه: خدایا شکرت که من سالمم. سلامتی خیلی ارزش داره. اینکه میگن: سلامتی تاجی هست بر سر انسان های سالم؛ فقط و فقط بیمارها می تونن اون تاج رو ببینن. و من که امروز تجربه اش کردم. و مدت ها بود به لطف خدا مشکلی نداشتم به غیر از سرماخوردگی های کوچیک که زیاد جدی نبود، حادثه های اینجوری که آدم دستشو بند کنه و درد زیادی رو تحمل کنه رو نداشتم.

و واقعاً خدا رو شکر خدا رو شکر که امروز این اتفاق افتاد و راضی ام. اصلاً ما نمی تونیم ناراضی باشیم و شکایت کنیم. من خیلی راضی ام که خداوند هنوز منو فراموش نکرده. یه درس هایی، یه تلنگرهایی… اصلاً شاید خدا می خواد بگه: به من بیشتر توجه کن! بیشتر دعا کن! چرا دعاهای روزانه ات رو هی تق و لق می خونی؟ یه روز می خونی، یه روز نمی خونی! همه اینها باعث شد که این قضیه یه درس خیلی خوبی برای من داشته باشه. و بحث اصلی این فایل صوتی هم این هستش که ارتعاشاتی که ما به جهان هستی ساطع می کنیم چقدر مهمه! و چقدر کارها و اعمال ما می تونه روی زندگی و اتفاقاتی که برای دیگران می افته، چقدر می تونه اثر بگذاره، چقدر مهمه! و چقدر می تونه اثر بگذاره!

یعنی کسی که میاد دروغ میگه، کسی که میاد توی بحث گناهان جنسی کارهایی رو انجام میده، روابط نامشروع، اینها اثرش خودشو می گذاره، اینها تا ابدالدهر اثرش رو مثل یک سنگی که میندازی توی رودخونه و موج ایجاد میشه، این موجش همینجوری پخش میشه و توی رودخونه محو میشه، ولی در کائنات اینجور هستش که اثرش می مونه، هر چیزی اثر خودشو داره و هیچ کار، هیچ عمل و هیچ حرفی بی اثر نیستش و واقعاً اینجاست که خداوند می فرمایند: حواستون به زبونتون باشه، حواستون به نگاهتون باشه، به رفتارتون، به رزق و روزی که به دست میارید، انسان باید حواسش به هم چیز باشه. هر کدوم از اینها اثر خودشو داره.

حالا توی بحث کوانتوم که آقای افلاکی این بحث رو قشنگ باز می کنه. خیلی اثر داره. و ما واقعاً باید حواسمون باشه که چیزی از خودمون ساطع نکنیم. چون ممکنه توی جامعه برای خودمون و دیگران اثر منفی داشته باشه. باز هم میگم: من اون آقای محترم رو اصلاً مقصر زمین خوردن خودم نمی دونم. بحث ارتعاش بود که ارتعاش می تونه سطح هوشیاری یک فرد رو پایین بیاره و بعد خودش چون سطح هوشیاریش اومده پایین، پاش بلغزه، نبینه، بپیچه. و اینجوری به طور خیلی غیر مستقیمی اون فریاد زدن اون آقا باعث شد که من تمرکزم رو از دست بدم و زمین بخورم.

    

 

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

نوشته های مشابه

‫7 نظرها

    1. سلام و ممنون از پیامتون

      فکر نمیکنم قضاوتی انجام شده باشد. ما مثال زدیم که رفتار هر فردی میتونه روی محیط و انسانهای اطرافش تاثیر بگذاره. مثلا این آقا با داد زدنشون باعث به هم ریختن تمرکز من و اوتن حادثه بود . همون طور که در فایل هم گفتیم،شاید اون آقا شغلش ایجاب میکرده یا عادت به داد زدن داشته است.

  1. بسیار عالی فرمودید. کارهایی که انجام میدیم بر اشخاص اطراف مون هم اثر میذارن. مثلا بداخلاقی باعث میشه انرژی منفی ازمون ساطع شه و روی دیگران هم اثر منفی بزاره. برعکس اگر خوش اخلاق باشیم هم روی اطراف مون اثر مثبت میزاره و این امریه که خودمون هم بارها شاهدش بودیم در زندگی مون اما بهش بی توجهی کردیم

  2. ممنون از ساییت خوبتون
    با اجازه استاد این روزها بحث انرژی منفی وقانون جذب بطور کسترده در کانال ها ووبسایت ها بحث می شه و می تونه بطور نکته های قابل درک و فهم عمیق تر راجب بهش هم فکری کرد وموفق یت های بسیاری بدست اورد

  3. این موضوع واقعا درسته و خودم بارها تجربه کردم وقتی که عصبانی هستم همش مواردی پیش میاد که بیشتر عصبانی میشم و برعکس .من تصمیم گرفتم که دیگه تو مجالسی که غیبت میشه دوری کنم و وقتی که این تصمیم رو گرفتم و تا جایی که تونستم انجامش دادم دیگه دیگران هم کمتر تمایل دارن با من درباره کسی حرف بزنن در حالی که قبلا خیلی غیبت میکردم

پاسخی بگذارید

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن