پارافیلیا: بیماری انحراف جنسی

پارافیلیا
5
(2)

در این مقاله در رابطه با پارافیلیا یا انحراف جنسی بیشتر صحبت می‏کنیم.
قبلاً گفته بودیم که چشم‏ چرانی یکی از زیرشاخه ‏های پارافیلیا محسوب می‏شه. پارافیلیا در معنای لغتی اشاره به “انحراف جنسی” داره و تعریف پارافیلیا اینه که اگر انسان از هر راهی یا به وسیله هر موضوعی هر فیتیشی هر چیزی غیر از اون تحریک جنسی الهی و طبیعی خودش تحریک جنسی و حتی ارضا در اون صورت بگیره، به اون پارافیلیا یا انحراف جنسی گفته می‏شه.

حالا این کلمه فیتیش (Fetish) یکی از معنی‏ های لغتیش طلسم هست. و معنای دیگرش بت یا Idol هست. الان که خیلی در دنیا دارن روی این کلمات کار می‏کنن و این‏ها رو جا می‏ندازن و اصلاً توی فرهنگ انگلیسی جا افتاده. یعنی مثلاً می‏گن که طرف Foot fetish داره، فتیش پا داره، یعنی دیوانه پا هست، یعنی طرف با پا ارضا می‏شه.

و کلاً در طبقه ‏بندی‏های غیر رسمی لیست پارافیلیا تا 549 شکل مختلف انحراف جنسی رو ثبت کردن.  ولی خوب یک سازمان تقریباً بین‏ المللی به نام DSM وجود داره که در نسخه‏ های مختلفش پارافیلیا رو طبقه‏ بندی کردن و در DSM-5 اومدن هشت تا زیرشاخه اصلی پارافیلیا رو گفتن. که همین سادیسم، مازوخیسم و چشم‏ چرانی و … توی این هشت تا زیرشاخه قرار می‏گیرن. اصلاً من نمی‏خوام وارد این بشم و پارافیلیا رو معرفی کنم و توضیح بدم. چون‏که صحبت کردن در رابطه با این موضوع حال آدم رو بد می‏کنه. توی همین سرچی که انجام داده بودم و لیست طولانی رو که داشتم نگاه می‏کردم، اصلاً نگاه کردن به این کلمات واقعاً روح آدم رو کدر می‏کنه. حیوانات هست… حتی خون!!! انواع و اقسام انحرافات جنسی…

حالا چیزی که می‏خوام در این مقاله بگم: بیایم بگیم (اصلاً کاری نداریم حالا طبقه بندیش چطوره) این شیطان ملعون خیلی خوب تونسته توی انحراف جنسی انسان‏ها رو از راه به در کنه و همونطوری که به خداوند (از روز اولی که اون رو اخراج کرد و از درگاه خودش راند) گفت حالا که منو راندی، من همشون رو از راه به در می‏کنم، شیطان خیلی خیلی قوی کار کرده. می‏دونید این‏ها همه تزهایی هست که شیطان به ذهن انسان انداخته. انحرافات جنسی اینکه بیا این کاررو بکن، اون کار رو بکن، خشونت به خرج بده، سادیسم و ناراحتی، با افسردگی با خشم و ضربه، با شکنجه، با خون، با حیوانات، با دست، با پا، با جسم و با هزار و یک درد و انحراف جنسی که ایجاد کردن.

و حالا جالبه وقتی انسان که توی این سایت‏های پورن بره، تموم طبقه بندی‏هاش طبقه بندی‏های پارافیلیا هست. ببینید پورن چقدر هدفمند داره پیش می‏ره! هدف پورن فقط پول درآوردن نیست. هدف پورن فقط رابطه جنسی نیست که بیاد رابطه جنسی آزاد رو ترویج بده. “هدف اصلی صنعت پورن بیمار کردن مردم جهانه“. یعنی کسی که پورن نگاه می‏کنه بیمار می‏شه. این بیماری‏ها توی وجودش می‏شینه. حالا شاید برای اولین بار طرف براش مثلاً عجیب باشه سکس با حیوانات رو نشون بدن. اما بعد از اینکه چند بار دید، توی وجودش می‏شینه انگار و می‏پذیره دیگه و میگه این هم یک روشه دیگه!

و نکته دیگری که من جایی نخوندم ولی خودم بهش فکر کردم و درک شخصی خودم هست اینه که: کلمات خیلی قدرتمندند. وقتی کلمه ای وارد فرهنگ لغت کشوری بشه نشون دهنده این هست که این حرکت یا اون کار توی اون فرهنگ لغت جا افتاده و لغت براش در اومده. یعنی مثلاً تمام این کارهای زشتی که توی انحرافات جنسی داره انجام می‏شه توی فرهنگ انگلیسی براش لغت هست. توی فرهنگ فارسی ما نداریم لغت‏هایی که این کارهای زشت رو نامگذاری کرده باشن و براش لغتی در نظر گرفته باشن. مثلاً Incest می‏ری توی فرهنگ لغت می‏بینی معنیش هست کلمه ا‏ش اومده توضیح داده سکس با محارم! ببینید اصلاً چقدر ریشه دار شده قضیه. انحراف جنسی در جهان خیلی ریشه دار و عمیق شده و منحرف شده.

واقعاً بشریت اگر خودش رو رها کنه و بخواد به دست لذت‏های جنسی بسپاره، خیلی داغون و منحرف شده وضعیت… وقتی که انسان دستش رو از دست خداوند جدا کرد و خواست خودش اون میل الهی جنسی رو طبق دستوری که خدا صادر کرده و اون روشی که خداوند توصیه کرده، نخواد از اون طریق ارضا کنه مجبور می‏شه بره دنبال راه شیطان و از این همه انحراف جنسی و 500 نوع بیماری، یک بیماری پارافیلیا که 500 تا زیرشاخه داره، از این طریق می‏خواد خودش رو ارضا کنه ولی باز هم ارضا نمی‏شه. باز هم ارضا نمی‏شه… یعنی واقعاً اعتیاد جنسی کشنده ا‏ست. آخرش مرگه.

این نیست که طرف بره خودارضایی کنه. هر چی که انسان بیشتر پورن ببینه، مغزش بیشتر و بیشتر آسیب می‏بینه بیشتر و بیشتر این چیزها می‏آد تو روحش اثر می‏گذاره و به خشونت کشیده می‏شه و حتی من شنیدم (خودم ندیدم ولی شنیدم، چون من اصلاً نمی‏تونم همچین صحنه‏ ای رو ببینم) فردی می‏گفت: به جایی می‏رسه که اینقدر جنون جنسی زیاد می‏شه که دست و پا قطع می‏کنن!!! دست قطع می‏کنن! پا قطع می‏کنن! آخرش هم ارضا نمی‏شن. آخرش هم ارضایی توش نیست. ارضایی وجود نداره. چرا؟ “چون مسیر منحرفه”. هر چقدر انسان‏ها دارن تنوع ایجاد می‏کنن، ابزار آلات اختراع می‏کنن، هر چقدر دارن تو سر خودشون می‏زنن که لذت بیشتری ببرن اصلاً لذتی نیست. درده… بعد می‏آن همون درد رو می‏گن: خب باشه، اشکال نداره بذار درد باشه با درد ما لذت می‏بریم! بعد ببینید تا کجا کشیده می‏شه می‏کشن همدیگه رو و توی سکس خونریزی می‏کنن!

ببینید اینقدر وحشتناکه. اون شیطان پلید قسم خورده که اینجوری انسان‏ها رو نابود کنه، اینجوری بیاد منحرفشون کنه. این هم نیست که بگی حالا شما مثلاً یه خیانتی کردی و تموم شد، به اونجا که ختم نمی‏شه. استارت می‏خوره. اینقدر شیطان روی وسوسه کار می‏کنه، اینقدر صبرش زیاده، اینقدر تو گوش فردی که با خداوند نباشه و بخواد پاش بلغزه می‏خونه، اینقدر تکرار می‏کنه که فرد یک مرحله بیشتر پیش می‏ره. و کسانی که خدای نکرده توی خط انحراف بیفتن مثل پورن و… حالا اونایی که توی خارج می‏رن توی صنعت پورن کار می‏کنن اینا دیگه واقعاً برگشتنشون با خداست. اکثرشون یا خودکشی می‏کنن، یا از ایدز می‏میرن یا تحت تأثیر مواد و… مصرف موادشون بیشتر از حد لازم می‏شه و هر چی که می‏خوان روح رو آروم کنن، آروم نمیشه که نمیشه.

با مواد آروم نمیشه، با هرویین آروم نمی‏شه، با خشونت در سکس آروم نمی‏شه و آخرش هم خودشون رو می‏کشن. اونجاست که شیطان می‏گه: مأموریت من به پایان رسید و خوشحالم. و اینکه ما می‏گیم: انسان باید پورنوگرافی رو به هر قیمتی کنار بگذاره، خودارضایی رو به هر قیمتی که هست باید کنار بگذاره، انتخاب با خود فرد هست. آیا اون دردی که انسان از خماری ترک خودارضایی می‏کشه بهتره یا اون دردی که از خود انجام عمل خودارضایی، دیدن پورن و خراب کردن روح می‏کشه؟؟؟ باور کنید درد ترک کردن خیلی شیرینه. درد پاکی، درد اینکه انسان رعایت کنه، خودش رو حفظ کنه به هر قیمتی که شده، دست و پا بزنه، مثل این فیلم‏ها دست‏هاشو به تخت ببندند، هر کاری می‏خواد بکنه، اون درد، درد خیلی شیرینیه، دردش خیلی لذت بخش تر از اون دردیه که خودش توی انجام اون گناه یا انجام اون انحراف جنسی انسان بخواد درد بکشه.

این طرف این درد دردیه که انسان رو داره به سمت بهبودی، خوبی و پاک شدن می‏بره. یعنی دردیه که خودش درمان محسوب می‏شه. ولی اون ور درد واقعیه. دردیه که روح، جسم و همه چیز انسان رو روز به روز داره داغون و داغون‏تر می‏کنه. بنابراین وقتی که کسی دچار این حرف‏ها شد، باید به هر قیمتی شده هر بهایی که لازم هست باید پرداخت کنه. بهاش اینه که همه عوامل رو از زندگیش پاک کنه. قبلاً هم خیلی در موردش صحبت کردیم، اصلاً کسی که به خودارضایی و پورن دچاره گوشی اندروید می‏خواد چیکار؟ یه گوشی 1100 کافیه تا یکسال دوسال… همچین گوشی می‏خواد چیکار آخه؟ یه تماسی می‏خوای بگیری. تلگرام و همه این اپلیکشن‏ها رو بنداز دور…

حتی توی خارج یک نفر که می‏خواد تحت نظر تراپیست یا تحت تراپی جنسی باشه، بهش می‏گن: اصلاً کلاً اینترنت قطع! خانوادش رو هم در جریان می‏گذارن و مثلاً می‏گن: خانم اگر شوهر شما مبتلا به پورنوگرافی هست، اینترنتش باید قطع باشه و… و اونجا خانواده‏ ها هم در درمان اون فرد کمک می‏کنن. خوب فرق می‏کنه. در ایران شرم و خجالت بیشتری با این قضیه همراه هست و اصلاً تراپیست توی ایران به اون شکلی که من توی خارج دیدم، شاید اونقدر قوی و هدفمند کار نکنن. حالا من قبلاً هم گفتم توی بعضی از کانال‏های سکس تراپیست ایران که من رفتم، خودشون هم اصلاً خودارضایی رو دارن ترویج می‏کنن!!!. خیلی جالبه.

بنابراین بحث مازوخیسم، سادیسم و فیتیش و اینجور چیزایی که دیدم مد شده دیگه. مثلاً فکر می‏کنن فیتیش یک کلمه با کلاسیه! من دیدم توی کانال‏هایی که در رابطه با مسائل زناشویی آموزش می‏دن، دیدم که می‏گن: فیتیش شما فلان است!!! فیتیش اصلاً بیماریه! اصلاً نباید این کلمه رو به کار برد. یعنی چی اصلاً که طرف فیتیش داره؟ فیتیش حالا بیماری هم نیست. یک عامله. به عنوان یک عامل ما می‏تونیم اون رو در نظر بگیریم. اصلاً عاملی هم وجود نداره. شما می‏تونید بگید: من به همسرم علاقه دارم و در تحریک جنسی به فلان قسمت بدن همسرم علاقه دارم. ولی وقتی که اسم فیتیش رو روی این می‏گذاری، کلاً از حالت عادی خارج می‏شه و حالت وسواس گونه و بیمار گونه پیدا می‏کنه! فیتیش یعنی یک فردی به شکل بیمارگونه ‏ای به چیز خاصی علاقه پیدا کرده. حالا ممکنه یک قسمت از اندام باشه یا کاره یا شیئ یا هر چیزی که هست، از حالت عادی و الهی خودش خارج بشه، اسم فیتیش رو روش می‏گذارن. اصلاً نباید این کلمه رو استفاده کرد. ولی متأسفانه چون ما دانشمون کم هست، می‏آییم همینطوری کلمات رو از خارجی‏ها تقلید می‏کنیم بدون اینکه اصلاً معنیش رو بدونیم. اصلاً اون‏ها کلاً دارن فرهنگ خودشون رو غالب می‏کنن به کشور ما و همه ما هم اگر حواسمون نباشه، متأسفانه داریم گول می‏خوریم.

حالا خبر خوب اینه: این‏همه انواع و اقسام انحرافات جنسی که تحت پارافیلیا قرار می‏گیره، همشون یک درمان دارن و اون هم “پرهیز و برگشتن به سمت خداوند” هست.
همه این اشکال مختلف یک راه درمان بیشتر ندارن. حالا درسته فرق می‏کنه اون مقدار آسیب روحی و جسمی که فرد خورده فرق می‏کنه. ولی در کل و در منظر بالا اگر بخوایم نگاه کنیم، درمان ثابته. برگرد به سمت خدا، پرهیز کن و کلاً خودت رو از هرگونه تجربه، فکر و چیز جنسی در ایزوله قرار بده و بعد حالا کم کم تراپیست‏ها وارد می‏شن و NGO هایی که به این‏ها کمک می‏کنن، همه این‏ها بعد از اون پرهیز قرار می‏گیره. پرهیز کردن و اون هفت قدم ترک خودارضایی که قبلاً در موردش صحبت کردیم و روی سایت و کانالمون گذاشتیم، برای ترک هر گونه انحراف جنسی می‏تونه استفاده بشه و فرقی هم نمی‏کنه. حالا طرف اعتیاد به خودارضایی داره یا پورن یا مبتلا به خشونت، سادیسم، مازوخیسم، همجنس‏بازی یا هر چیزی که هست، همون هفت قدم می‏تونه در درمان این نوع اعتیادها و بیماری‏ها می‏تونه استفاده بشه.

چونکه راه حل، راه حل الهی هست.همیشه در بعد معنوی خداوند میگه: شما بیا به سمت من، همه چیز رو من درست می‏کنم. دیگه کاری به جزئیاتش نداشته باش که این بیماری چطوری شکل گرفته و شیطان چطوری این رو چیده و چیدمانش توی روح تو چطور بوده، شما برگرد به سمت من و برگرد از خدا کمک بخواه و از ائمه اطهار کمک بگیر و توسل پیدا کن، اون‏ها خودشون واردتر از این حرف‏ها هستن. چم و خم کار رو خیلی بهتر از شیطان بلدند و می‏دونن کجای روح شما آسیب دیده و درمانش می‏کنن. فقط کافیه که به سمت خداوند برگردیم.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

11 دیدگاه برای “پارافیلیا: بیماری انحراف جنسی

  • کوثر سلمانی
   کوثر سلمانی گفته:

   سلام دوست عزیز…
   بله طی دوران بهبودی ورعایت اصول ترک، صبر کردن ، مطالعات معنوی، بودن در جمع سالم، ارتباط قوی با خدا، نرمش ورعایت تغذیه و….تمامی اینها به انسان کمک میکنند که انسان هم از نظر روحی وروانی وهم جسمی به حالت نرمال خودش برگرده چون در این راه ما تنها نیستیم خدا لحظه به لحظه کنار ما هست.

 1. غلام ادب عباسم
  غلام ادب عباسم گفته:

  سلام
  یه نکته ای هس ک به نظر خودم دونستم ک براتون بگم موقعی ما دچار بیماری و انحرافات جنسی میشیم ک فیلم پورن نگاه میکنیم و یا ی صحنه ی تحریک کننده میبینیم همین خیلی راحت بیا و این فیلم و یا اون صحنه رو نبین متوجه میشی دیگه این مشکل و نداری فقط باید ی کم صبر کنی و ازهمه مهم تر فایل های صوتی آقای زارع و گوش بدی پس اینقدر سخت نگیر
  دوستون دارم
  یاعلی

 2. غلام ادب عباسم
  غلام ادب عباسم گفته:

  با سلام مجدد خدمت برو بچه های مس به طلایی لازم دونسم ک ی نکته ای رو بگم ک خودم از آقای زارع شنیدم و دیدم بهتره ک شمام در جریان باشید ببینید بچه ها بازیگران فیلم های پورن اگه تحقیق کنید میبینید ک اگه وارد این حرفه شدن مشکل روحی روانی یا کمبود نیازایه خانوادگی داشتن پس فک نکنید ک از میل خودشون اومدن و خیلی هم شغلشونو دوس دارن ن خیلی هم بر عکسه
  پس بیاید و فریب این حرفا و امکانات و نخوریم

 3. beh nazar
  beh nazar گفته:

  با سلام
  تنها راه قدرتمند و امیدبخش جهت درمان این بیماری پیش‌رونده، ابتدا توبه و پشیمانی از انجام این عمل و بازگشت به آغوش خداوند بخشنده و رحمن است، همانگونه که استاد زارع هم اعتقاد دارند در مقابل ابزارهای شیطان فقط اراده خداوند است که می تواند انسان را نجات دهد، پس اول تمامی راههای وسوسه آفرین را باید دور ریخت و در صورت ایجاد هر گونه وسوسه ای در ذهن و مغز باید سریعا از اون وضعیت فکری خارج شده و از خداوند در مقابل این وسوسه ها کمک بخواهیم که بهترین ابزار در این مواقع یادآوری ذکرهای مختلفی است که انسان را به یاد خدا بیندازد، چرا که بعد از پیروزی در مقابل این وسوسه ها حال روحانی بسیار خوشایندی به انسان دست می دهد.
  با تشکر از این مطالب مفید

 4. اقا رضا
  اقا رضا گفته:

  اعتیاد در هر صورت به چیزی منفور و باعث اسیب های روحی روانی میگردد در مسائل جنسی حال یا به صورت خود ارضایی یا به صورت پارافیلیا باشد نکوهیده و اسیب زا هست و تنها راهش پرهیز از هرگونه رفتار جنسی غیر معمول و دوری از ان است حال یا با ورزش مطالعه و…..

دیدگاهتان را بنویسید