عشق مسموم

عشق مسموم
0
(0)

در این فایل صوتی در رابطه با یکی از نشانه های اعتیاد به عشق صحبت می کنیم. چونکه عشق سالم و واقعی با اعتیاد به عشق خیلی فرق می کنه. اعتیاد به عشق نوعی از عشق ورزیدن هست که رابطه ای مسموم، یکطرفه و مخرب هست. در حالی که عشق پاک و عشقی که خالی از اعتیاد عشقی باشه، عشقی هستش که سازنده، با دوام و بسیار لذتبخش و متعادل هست. حالا ما از کجا بدونیم که عشقمون واقعیه یا دچار اعتیاد به عشق هستیم؟ نشانه های خیلی مختلفی داره. یکی از اونها ماندن در رابطه تمام شده هست. که یک فایل صوتی رو در کانال به همین نام منتشر کردیم.

توی این فایل صوتی نوع دیگری از اعتیاد عشقی رو مطرح می کنیم، به اسم مخ زدن! خیلی خودمونی بخواهیم بگیم. یعنی فردی که دچار به اعتیاد عشقه، چونکه نمی تونه بدون داشتن رابطه زندگی رو ادامه بده و به هر قیمتی که شده باید کی کنارش باشه، این فرد سعی می کنه با تمام وجود هر ترفند و تکنیکی که بلده به کار ببره که با یک نفر آشنا بشه و دوست بشه و به زندگی خودش بکشونه. حتی اگر یک روز قبل، از رابطه قبلی جدا شده باشه و رابطه عاشقانه ای که در او بوده، تموم شده باشه، حتی یک روز هم نمی تونه صبر کنه و اصلاً نمی تونه در همون سالیتیودی که ما گفتیم بمونه و ترس و وحشت تموم وجودش رو می گیره و به هر دری می زنه که به قول خودمون مخ یه نفر رو بزنه و بیاره توی زندگی خودش.

و صرفاً اعتیاد عشقی مبحث رابطه جنسی نیست. روح فرد به خاطر اون خلأ عاطفی درونی دوست داره که عشق رو از وجود دیگری برداره و مصرف کنه و اون خلأ عاطفی رو پر کنه. و اون ترسی که وجود فرد رو می گیره، باعث میشه هر ترفندی که به ذهنش می رسه رو انجام بده. چند وقت پیش یک جایی بودم که آقایی داشت پشت تلفن با یک خانمی حرف می زد، توی اتاقی بودیم که من به ناچار گوش می کردم دیگه! توی یک اتاق بسته که ایشون داشت با تلفن صحبت می کرد، انواع و اقسام تیکه و فلرتینگ و این چیزها رو داشت می ریخت که توجه اون خانم رو به خودش جلب کنه. من چند دقیقه ای گوش دادم و گفتم: خدایا هدفون بذارم، چیکار کنم که نشنوم؟ نمی دونم در رابطه با اینکه تو چطوری عکس های منو دیدی؟ من چطور عکس های شما رو دیدم؟ بله، شما چطورین و… چون من اون آقا رو می شناختم و با انواع و اقسام خانم های دیگر هم به همین شکل صحبت می کرد، حالا نمی خوام بگم که اون آقا اعتیاد عشقی داشت، ولی نوع صحبت کردنش دقیقاً مصداق این بود که از هر ترفند و تکنیکی که بلدی استفاده کنی که یک نفر رو وراد رابطه با خودت بکنی.

اعتیاد عشقی هم به همین شکل هست. اعتیاد عشقی یک جنبه خیلی عمیق تری هم داره که فرد در تعقیب و جستجوی کسانی میره که اون اشخاص اصلاً غیر قابل دسترسی هستن! یعنی فرض کنید اگر من دچار اعتیاد عشقی باشم، میرم دنبال خانمی که اون خانم اصلاً غیر قابل دسترسیه! مثلاً شوهر داره! مثلاً نیست توی کشور! راه دوره! ی توی شرایط بسیار خاصیه که اصلاً نمی تونه وارد رابطه بشه. یعنی سوژه ای که فرد دارای اعتیاد به عشق داره دنبال می کنه، اصلاً سوژه ای هست که غیر قابل دسترسیه. حالا اگر خانمی باشه که دچار اعتیاد عشقی هست، میره آقایونی انتخاب می کنه که این آقایون غیر قابل دسترسی هستن. مثل مرد متأهل! و در ذهن خودش انواع و اقسام تخیلات و رمان های عاطفی رو برای خودش رقم می زنه با اون آقایی که اصلاً قابل دسترسی نیست! نمیشه به او رسید! که اون آقا متأهله یا یک شرایط خاصی داره که نمی شه به او دسترسی پیدا کرد. وارد رابطه شدن با او غیر ممکنه.

و اگر اون آقا قابل دسترسی بود، مثلاً یک آقای مجرد قابل دسترسی بود، شاید عطش ایشون برای رسیدن به او خیلی کمتر میشد. چونکه دیگه جذابیتی نداشت. و بر عکسش هم که گفتیم، اگر آقایی باشه که دچار این نوع اعتیاد باشه، دنبال خانم هایی می گرده که اونها از لحاظ روحی روانی در دسترس نیستن حالا یا از نظر اجتماعی در دسترس نیستن، یا از نظر روحی روانی. مثلاً خامی که توی یک مشکل بسیار بزرگ روحی روانی قرار داره و اصلاً نمی تونه کسی رو قبول کنه توی رابطه، اون آقا میره و عاشق او میشه! و در ذهن خودش تخیلات عاشقانه و رمان های عاطفی بسیار زیادی رو با اون خانم تداعی می کنه و وسواس فکری بسیار زیادی رو روی سوژه مورد نظر خواهد داشت.

پس یکی دیگر از نشانه های اعتیاد به عشق یا عشق مسموم، این بود که فرد تمام تلاشش رو می کنه که هر تکنیک یا ترفندی رو که بلده، یک نفر یا یک سوژه رو به زندگی خودش وارد کنه و اون سوژه معمولاً سوژه ای هستش که غر قابل دسترسیه و نمیشه با او واقعاً وارد رابطه شد و این نشدن و امکانپذیر نبودن اون رابطه، باعث میشه که اون وسواس و اعتیاد تغذیه بشه و افکار اون فرد رو درگیر کنه. و ماندن در سالیتیود و تجربه کردن دوران خلوت درون و سالیتیود می تونه کمک بسیار زیادی رو به ما بکنه که اگر به نوعی دچار اعتیاد به عشق هستیم، این اعتیاد هم در وجود ما کمرنگ بشه و ما یاد بگیریم که خودمون رو دوست داشته باشم و عاشق خدای خودمون و الوهیت خودمون باشیم که وارد این نوع رابطه ها نشیم. یعنی کسی که عاشق خودش و خدای خودش باشه، دیگه هیچوقت نمیاد دنبال کیس ها و سوژه هایی بگرده که اونها غیر قابل دسترسی هستن و بیاد انواع و اقسام ترفندها و تکنیک هایی که بلده، استفاده کنه که اون فرد رو به زندگی خودش بکشونه.

فایل صوتی عشق مسموم را دانلودکنی

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید