حق تقدم در رابطه زناشویی

حق تقدم در رابطه زناشویی
3.7
(3)

در این فایل صوتی در رابطه با حق تقدم در برقراری رابطه زناشویی صحبت می کنیم. منظور از حق تقدم چیه؟ اینکه بهتره چه کسی رابطه جنسی رو شروع کنه و در برقراری رابطه جنسی پیشقدم باشه؟ شوهر یا خانم؟ از نظر روانشناسی خوب همه بر این عقیده هستن که بهتره که مرد پیشقدم بشه. چرا؟ به خاطر حفظ اون مقام معشوقیت زن و حجب و حیایی که خانم داره و اینکه خانم دوست نداره، روش نمیشه یا حجب و حیا بهش اجازه نمیده، بهتره که مرد پیشقدم بشه.یک نگرش این هستش که به آقایون میگه: شما سعی کنید انگیزه های میل جنسی رو در درون همسر خودتون تحریک کنید و بیدارش کنید و بعد با همسرتون رابطه جنسی داشته باشید.

در اینجا یک مبحث دیگر هم مطرح میشه: گاهاً وقت هایی میشه که خانم اصلاً آمادگی رابطه جنسی رو نداره و در حال و هوای رابطه جنسی نیست. چرا؟ چون میل جنسی رو در خانم ها به ماه تشبیه می کنن و گاهاً دیدید که ماه هلال بسیار باریکی داره، ولی گاهاً ماه قرص بسیار کاملی هست و وقتی که هلال ماه باریک هستش، نشون دهنده و مصداق این هستش که میل جنسی زن بسیار ضعیف هست و تمایلش بسیار کم هست و وقتی که قرص ماه کامل هستش، میل جنسی خانم خیلی زیاد هست و در اوج خودش قرار داره. و خیلی مهمه که مرها این سیکل رو در خانم خودشون تشخیص بدن.

نکته ای که اینجا وجود داره اینه که گاهاً توصیه میشه اینه که وقتی مردی دچار استرس و اضطراب هست، دیگه کاری نداشته باشه به اینکه خانمش الان در چه وضعیتی هست برای داشتن رابطه زناشویی و به مردان توصیه میشه که با خانمش اون رابطه رو داشته باشه که نگرانی و استرس خودشو تخلیه کنه. در این رابطه راهکار و رویکرد بهتری که می تونیم داشته باشیم اینه که اگر مردی بتونه از نظر معنوی و کنترل هوای نفس روی خودش اینقدر کار کرده باشه، حتی اگر استرس و اضطراب هم داره، بیاد استرس و اضطراب خودشو با استفاده از تکنیک ها و روش هایی که برای تخلیه استرس هست، هندل کنه و ردش کنه بره و اگر هم خواست با همسرش رابطه زناشویی داشته باشه، دلیل اون رابطه فقط تخلیه استرس نباشه.

چون اگر یه جورایی به قول معروف هلال ماه باریک باشه و خانم آمادگی نداشته باشه، شاید یه جورایی به خانم ظلم بشه. چرا؟ چون خانمش آمادگی نداره و فقط به خاطر اینکه مردش تخلیه بشه، باید این کارو بکنه. و این نگرشی هستش که در بحث وابستگی های ذهنی یا اعتیادهای ذهنی و جسمی این موضوع مطرح میشه. ببینید خودارضایی همیشه جوری اتفاق می افته که فرد برای فرار از احساساتی که در طول روز تجربه کرده، برای فرار از غم، غصه، نا امیدی، برای فرار از این احساسات به خودارضایی پناه می بره و خودارضایی رو به عنوان نوعی مسکن و مخدر مصرف می کنه. یا توی بحث پورنوگرافی هم به همین شکل هست.

و اگر ما بخوایم به این دید بهش نگاه کنیم، که اگر مردی بخواد به خاطر تخلیه استرس های خودش و روبرو نشدن با اونها فقط بخواد با همسرش یک رابطه جنسی داشته باشه، الگوی اعتیادگونه ای رو داره پیروی می کنه. و بهترین راه اینه که اگر فرد استرس و اضطراب داره، استرس و اضطرابش رو از روش هایی مثل دوش آب سرد گرفتن، نوشتن، دعا کردن، صحبت کردن رد رابطه با استرسش، حالا یا با همسرش یا دوستش یا با کسی که خیلی باهاش صمیمی هست، اول استرسش رو مدیریت کنه که اون اتاق خواب که واقعاً یک مکان مقدس میشه بهش گفت. اتاق خواب زن و شوهر مکانی برای تخلیه استرس نباشه.

مکانی باشه که زن و مرد در حالت بسیار خوب شادی، خنده، صفا، صمیمت باشه و اگر هم می خوان رابطه جنسی داشته باشن، در چهارچوب این حال و هوای خوب روحی، معنوی و احساسی به این اتاق مقدس وارد بشن و رابطه جنسی رو برقرار کنن. این خیلی کیفیت رابطه جنسی رو بسیار بالا می بره و عشق رو بسیار شعله ور تر می کنه و به خانم اجازه میده مثل یک گلی که با تمام ظرفیت وجودی خودش، شکفته، شاداب و سر زنده و سرحال شده، خانم به اون مرحله از شکوفایی جسمی، روحی و عاطفی خودش برسه. ولی اگر خانم آمادگی نداشته باهش و مرد فقط بخواد خودشو تخلیه کنه، اون اتفاق های قشنگ نمی افته و یک رابطه مکانیکی اعتیاد وار در مرد شکل میده.

بنابراین ما میگیم: حق تقدم بهتره که با خانم باشه. یعنی خانم همیشه باید این آمادگی رو داشته باشه و این یک معادله یک طرفه هست. یعنی اگر مرد دلش رابطه جنسی بخواد، ولی خانمش آمادگی نداشته باشه، بهتره که مرد پرهیز کنه، خودداری کنه و استرسش رو از طریق های بهتری مدیریت کنه. ولی اگر خانم تمایل داشته باشه و آقا در اون مود نباشه، اینجا حق تقدم با خانمه و آقا موظفه که رابطه زناشویی با همسرش رو برقرار کنه و نیاز خانم رو برطرف کنه. این نکته خیلی مهمیه که اگر آقایونی هستن که می بینن خانمشون خیلی نیاز داره و یه جاهایی خسته هستن و حال و حوصله اش رو ندارن، این کار اشتباهه.

یعنی این گلی که شکفته و آماده باروری هست، توی جلسه دوم و سوم دوره استحاله نیروی جنسی هم کامل این مبحث رو توضیح دادیم که وقتی اون گل آماده هست و زمین مادر آمادگی اون پذیرش رو داره، نباید آسمان پدر از بارش باران دریغ کنه و اگر این کارو نکنه، به نوعی در وجود زن خشکسالی به وجود میاد و وقتی که خانم نیاز داره، آقا باید حتماً مهیا کنه و حتماً به نوعی به خدمت به همسرش نگاه کنه. وقتی که خانم رو به یک گل تشبیه کنیم، خانم وقتی که آماده باروری هست و شکوفا شده، نیازه که انسان از این شکوفایی گل رد نشه و اون رو نادیده نگیره.

و کلاً مرد اگر قدر همسرش رو بخواد بهتر بدونه، بهتره که در رابطه جنسی حق تقدم رو به خانمشون بدن و خانم ها با این کار فوق العاده عاشق همسرشون میشن. چرا؟ چون می دونن این مرد در کنار اینها خودشون رو می خواد. اون خانم میگه: این مرد خود من رو می خواد و نمی خواد هر وقت میل جنسیش بکشه بیاد سمت من! و حتی شده گاهاً میل جنسی هم داشته، ولی به خاطر من که آماده نبودم، این آقا پرهیز کرده و خیلی باعث میشه که خانم عاشق شوهرش بشه و قدر این پرهیز مرد رو زن خواهد دونست و در مواقعی که رابطه جنسی هست یا در کل زندگی خانم این رو جبران خواهد کرد.

نکته ای که می خوایم بگیم اینه که ما یک سطح بالاتری رو می خوایم معرفی کنیم. اگر کسی بتونه خودشو به این سطح بالاتر از پرهیز و معنویت برسونه، دیگه ما نهایت و بهترین حالت ممکن رو داریم میگیم. اگر کسی نتونه به هیچ عنوان خودشو کنترل کنه، خوب اون بحثش جدا میشه. ما میایم همیشه بهترین حالت ممکن رو پیشنهاد میدیم و میگیم: این حالت بهترین حالتی هستش که هم کیفیت رابطه زناشویی بسیار بالاتر میره و هم اینکه عشق خیلی بیشتر میشه و خانم خیلی بیشتر همسرش رو دوست خواهد داشت. و اون آقا هم بیشتر خانمش رو دوست خواهد داشت.

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

3 دیدگاه برای “حق تقدم در رابطه زناشویی

 1. Akavyani6
  Akavyani6 گفته:

  سلام
  ببخشید ها ولی بنظرم حرفتون کاملا غلط است من دلیل دارم
  1:فقط مرد حق تمکین را دارد
  2:کل این قانون یکطرفه است و به ضرر آقا است
  3:با توجه به حرف های شما اگر رابطه ضزز بسیاری به آقا وارد کند او باید این کار را بکند ولی اگر برقرار نکردن رابطه باعث ضرر آقا شود اگر همسرش نخواهد او نباید انجام دهد که بازم به موضوع تمکین بر می خوریم
  4:امام علی علیه السلام (گفته اگر در جایی زنی دیدی تنت لرزید قبل از آن که پایت بلرزد از او رو برگردان و در اولین فرصت با زنت رابطه داشته باش)
  اصلا می خواهید مردان اضلا هیچ وقت ارضا نشوند و فقط وسیله ای زنان باشند
  هسر من بخاطر این فایل باهام دعوا می کند و به من می گوید از نظر تو من بی ارزشم

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   با سلام و تشکر از پیام خوب و نکات مفیدی که بیان کردید.
   بله درست است که مرد حق تمکین را دارد و در اسلام حتی حدیث داریم که اگر مرد درخواست کرد، حتی اگر روی شتر هم بود زن باید مرد را ارضا کند.

   ولی اگر به انتهای فایل فوق به دقت گوش کرده باشید، ما این آموزش و کلا آموزشهای مس به طلا را برای سطحی بالاتر از انسان معمولی آموزش میدهیم. این که مردی هر وقت هوس کرد رابطه بگذارد، درست است که از نظر شرعی حق او است، ولی دیگر خبری از پرهیز و کنترل هوای نفس نیست. درست است که مرد هر وقت دلش خواست باید رابطه بگذارد، ولی در عین حال میبینیم که برخی از اولیای خدا خیلی کم این کار را میکردند و پرهیز را پیشه میکردند. یا حتی بزرگی مثل شیخ جعفر مجتهدی که تا نزدیک اواخر عمر مجرد بودند ولی هیچ نقصانی در سیر و سلوک ایشان ایجاد نشد.

   از نظر علمی هم میدانیم که هر 40 لقمه غذا معادل یک قطره خون، و هر 40 قطره خون معادل یک قطره اسپرم مرد است. حال اگر مرد هر روز رابطه بگذارد و اسپرم از دست بدهد، از نظر فیزیکی هم انرژی از دست میدهد. ولی اگر پرهیز کند، انرژی جسمی و معنوی زیادی ذخیره میکند.

   در آموزشهای استحاله ، ما همشه بین سرکوب جنسی و متعالی کردن این انرژی تفاوت قائل شده ایم ولی اگر مردی واقعا توانایی پرهیز را ندارد، در انتهای فایل توضیح دادیم:

   “… ما یک سطح بالاتری رو می خوایم معرفی کنیم. اگر کسی بتونه خودشو به این سطح بالاتر از پرهیز و معنویت برسونه، دیگه ما نهایت و بهترین حالت ممکن رو داریم میگیم. اگر کسی نتونه به هیچ عنوان خودشو کنترل کنه، خوب اون بحثش جدا میشه. ما میایم همیشه بهترین حالت ممکن رو پیشنهاد میدیم و میگیم: این حالت بهترین حالتی هستش که هم کیفیت رابطه زناشویی بسیار بالاتر میره و هم اینکه عشق خیلی بیشتر میشه و خانم خیلی بیشتر همسرش رو دوست خواهد داشت. و اون آقا هم بیشتر خانمش رو دوست خواهد داشت.”

   مثالی که میتوان زد، داستان آن مرد یزدی ( یا اردکانی) هست که 10 سال از همسر بیمارش مراقبت میکرد و حتی با اینکه شرع به او اجازه صیغه داده بود، ایشان پرهیز را انتخاب کردند. ویدیو ایشان را از اینجا ببینید.

 2. Akavyani6
  Akavyani6 گفته:

  ممنون بابت جوابتون اینو برای این گفتم که سوال های پیش آمده برام
  1-اگه یک مرد هم به حد برسه که نتواند کنترل کند ممکنه براش سخت (البته شما درست می گید اگه مرد رو خودش کار کنه می تواند نیروی جنسی اش را کنترل کند ولی یک زن نمی تواند)

  2-اگه یک مرد بیمار باشه و رابطه براش ضرر داشته باشه(دقیقا مثل مثالی که خودتان گفتیم ولی جای زن و مرد عوض شده)مثلا اگه اینطور که شما می گید باشه اون مرد باید در هنگام بیماری هم باید نیاز زنش را برطرف کنه یا ازش جدا بشه

دیدگاهتان را بنویسید