خواستگاری از مادر دارای بچه

خواستگاری از مادر دارای بچه
5
(1)

در این فایل صوتی در رابطه با موضوع خانم هایی که از همسرشون جدا شدن، ولی یک بچه دارن، صحبت می کنیم. یکی از کاربران خواسته بود که در این رابطه صحبت کنیم. وقتی که خواستگار براشون میاد و برای اون خواستگار موضوع اون بچه مهم هست، چیار باید بکنن؟ یا اصلاً به قول این خانم می گفت: چرا بعضی از خواستگارها میان به من میگن: من شما رو می خوام به شرط اینکه بچه ات نباشه. فقط خودت توی این رابطه باشی. ببینید وقتی که یک خانمی جدا شده و با یک بچه هست و یک آقایی به ایشون نزدیک میشه و می خواد با ایشون وارد یک رابطه ای بشه، بر اساس قصد و نیتی که دارن میشه آقایون رو طبقه بندی کرد که توی کدوم کته گوری قرار می گیرن؟

حالا به قول معروف از کم ارزش ترن نوعش بخوایم شروع کنیم، یه وقت می بینی یک آقایی فقط دنبال رابطه جنسیه و هر کی بیاد دم دستش براش فرقی نمی کنه. بچه دار باشه، بی بچه باشه و… این کم سطحش هست، اگر کف کار رو بخوایم در نظر بگیریم. برای همچین آقایی فرقی نمی کنه دیگه. میگه: من می خوام یه رابطه جنسی داشته باشم و برم دنبال زندگیم. و حالا یه کم بالاترش میاد کسی هستش که دنبال صیغه می گرده. صیغه هم همون رابطه جنسی هست، ولی یه کم حالت شرعی داره و در چهارچوب شرعی قرار می گیره. ولی باز مبنای اصلیش همون ارضای میل جنسیش هست که برای دو طرف ارضای میل جنسی داره. اون هم چیز دائمی و ازدواج نیستش. اسمش روشه. ازدواج موقته.

حالت سوم و سطح عالی ترش اینه که یک مردی واقعاً از یک خانمی خوشش اومده و به قصد ازدواج میره پیش اون خانم و بهش نزدیک میشه و میگه: من می خوام با تو ازدواج کنم. ازدواج یعنی یک رابطه تا آخر عمر و تا ابدیت. یعنی اینکه من بلند مدت و طولانی مدت می خوام با شما بمونم. اگر روی صحبت رو با این دسته از خواستگارها قرار بدیم که واقعاً می خوان با اون خانم ازدواج کنن، در همچین شرایطی ببینید دیگه اون آقا نمی تونه بیاد بگه: شما خانم بچه داری و بچه ات نباید باشه توی ازدواج ما. خوب مگه میشه همچین چیزی؟ بچه نباشه؟

مادر و بچه ارتباطشون از هم جدایی ناپذیره. یعنی اینکه اون بچه جزیی از وجود اون مادر هست. یعنی مردی که میره از مادری که بچه داره خواستگاری می کنه، اصلاً نباید تصور کنه که این بچه نباشه توی زندگی. خوب چیکارش کنه؟ اون بچه معصوم چه گناهی کرده؟ و باید به این دید نگاه کنه که این یک پکیج هست. مادر و فرزند یک مجموعه ای هستن که آیا با هم اینها رو می خوای یا نه؟ و به این باید بره نگاه کنه که من با این خانمی که می خوام ازدواج کنم، اینقدر دوسش دارم که همون قدری که عشق به اون خانم دارم، به بچه اش هم دارم و اونها رو با هم زیر پر و بل خودم می گیرم. اگر با این دیدگاه پیش بره، خوب اون چیزها پیش نمیاد که بخواد بگه: بچه ات نباشه و…

اگر یک مردی بیاد و بگه: من تو رو دوست دارم، ولی بچه ات نباشه، خود به خود از این ته گوری خارج میشه به دسته مردانی قرار می گیره که یه ذره صرفاً هم برای رابطه جنسی نباشه، ولی یک دسته ای میشه که فقط خود اون خانم رو می خواد و بچه رو نمی خواد. یعنی باز اون عشق صدر در صد نیست. یعنی اگر آقایی عاشق واقعی باشه و یک نفر رو بخواد، عشق همیش با عملکرد همراهه. نشانه عشق و دوست داشتن واقعی اینه که عملکرد پشتشه و اقدام پشتشه. اقدام و عمل پشتش قرار می گیره. اگر اقدام و عمتلش این باشه که مثلاً بچه رو نخواد، این نشون میده که اون عشق کامل نیست. پس یک محک بسیار خوبی هستش برای خانم هایی که یک بچه ای دارن و آقایی میگه می خوام با شما ازدواج کنم؛

اگر می خوان ببینن که تا چند درصد اون آقا ایشونو دوست داره، باید ببینه که آیا این خانم روبا بچه اش می خواد یا نه؟ چرا؟ چون که شادی اون خانم در اینه که بچه اش در کنارش باشه. و عاشق واقعی کسی که همیشه شادی معشوقش رو بخواد و بگه: اگر من عاشق توأم ببینم که تو چی می خوای و چه جوری خوشحالی؟ تو چه جوری شادی؟ من همونو می خوام! دوست داری بچه ات کنارت باشه؟ به روی چشم. هر چی تو بگی. قضیه عشق و عاشقی اینه. یعنی عاشق همیشه دوست داره که معشوقش حال خوبی داشته باشه و خوشحالی او باعث خوشحالی عاشق میشه.

کما اینکه دیدیم یا شنیدیم که میگن: اینقدر دوستت دارم که حالا که رفتی و منو رها کردی، اگه خوشحالی تو در این بود که منو رها کنی و بری، پس من تو رو اینقدر دوست دارم که باز هم راضی ام و خوشحالم که تو رفتی. دیگه اون حالت رمانتیک و دوست داشتنیش میشه. ولی واقعاً عشق واقعی اینه. آدم باید ببینه که معشوقش چی دوست داره. پس اگر آقایی اومد از خانمی که بچه داره، خواستگاری کرد، اون خانم راحت می تونه بفهمه که عشقش چند درصده؟ عشق اون آقا ده درصده؟ بیست درصده؟ صد درصده؟ عشق صد در صد اونه که اون خانم رو با تموم شرایطی که الان داره و بچه هم جزیی از این شرایط اون هست.

و یکی دیگه از این شراطش اینه که این خانم طلاق رو تجربه کرده، با کل این شرایط کل این پکیج رو دوست خواهد داشت و عاشق کل زندگی این خانم خواهد شد. و اون مرد باید اونقدر منش بالایی داشته بشه که بگه: من تو رو، بچه ات رو، کل زندگیتو، کل گذشتتو همه اینها رو می پذیرم و میام به عنوان مرد زندگی توی این شراط میام کنار تو قرار می گیرم. شما بیاید در زیر سایه و چتر حمایت من قرار بگیرید. خودت و بچه ات و زندگیت و هر گذشته ای داشتی و هر گونه آسیبی که دیدی، بیا من تحملش رو دارم.

همیشه میگن: مرد در کشاکش روزگار سنگ زیرین آسیابه. اگر هم آقایی نمی تونه به هیچ عنوان بچه رو قبول کنه، خوب باید بره سراغ خانم هایی که بچه ندارن. مجردن یا ازدواج نکردن. نمیشه این دو تا رو از هم جدا دید و مثلاً: این خانم خیلی خانم خوبیه، ولی ای کاش بچه اش نبود! بچه اش توی پیکچر و صحنه نبود! توی داستان نبود و من مثلاً فقط خود این خانم رو می خواستم. این امکانپذیر نیست. بچه و مادر یک ارتباط عاطفی-معنوی-روحانی بسیار عمیقی با هم دارن که نمیشه از هم جداشون کرد.

و کسی هم اگر مادری رو از فرزندش جدا کنه، مطمئناً توی زندگی چوبش رو خواهد خورد و اینجوری نیستش که قوانین کائنات وقتی یک نفر یک پیوند مقدس عاطفی رو بشکنه، از هر طریقی؛ از طریق دادگاه و هر دلیلی. مثلاً بگه: به شرطی با تو ازدواج می کنم که بچه ات نباشه و بچه ات رو بده به پدر و مادرت و… این جدا کردن راطه عاطفی، کارمای بسیار بدی رو خواهد داشت و اصلاً بهتره که همچین کاری انجام نشه و بره سراغ یک خانم دیگری که بچه نداره.

فایل صوتی خواستگاری از مادر دارای بچه را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

4 دیدگاه برای “خواستگاری از مادر دارای بچه

 1. علی ص
  علی ص گفته:

  در تایید مطلبی که نوشته اید که “عاشق واقعی کسیه که همیشه شادی معشوقش رو بخواد” و “…اینقدر دوستت دارم که حالا که رفتی و منو رها کردی، اگه خوشحالی تو در این بود که منو رها کنی و بری، پس من تو رو اینقدر دوست دارم که باز هم راضی ام و خوشحالم که تو رفتی” می خواستم یک مطالبی بگم.
  ولی قبلش بگم که ما داستان های لیلی و مجنون ، و خسرو و شیرین و غیره را داریم ولی ما چون زیاد اونا رو نمیشناسیم یک دوبیتی از بابا طاهر بنویسم و به داستان سوسانو و جومونگ اشاره کنم.
  یکی درد و یکی درمان پسندد یک وصل و یکی هجران پسندد
  من از درمان و درد و وصل و هجران پسندم آنچه را جانان پسندد
  در داستان جومونگ می تونید عشق سوسانو و جومونگ به هم را با عشق تسو به سوسانو مقایسه کنید. فداکاری ها، دلسوزی ها، خود را ندیدن و طرف مقابل را دیدن را در بین سوسانو و جومونگ اگه داستانش را به یاد بیارید، زیاد می بینید و اینکه حتی جفتشون برای نجات هم جان خودشونو به خطر انداختند؛ ولی در مقابل تسو وقتی مطمین شد که نمی تونه سوسانو را به چنگ بیاره تهدیدش کرد و حتی داشت پدرشو می کشت، سپس با دشمنش متحد شد، تحریمش کرد و از شهر خودش بیرونش کرد و غیره.

  • javad zare
   javad zare گفته:

   سلام خیلی ممنون از دو بیتی زیبای باباطاهر.
   بسیار به جا و صحیح بود.

   من که شخصا سریال نمی بینم ولی ممنون که مثال زدید ، که برای عزیزانی که سریال می بینند مفید هست و باعث درک بهتر مطالب میشه براشون.

   موفق باشید

 2. علی ص
  علی ص گفته:

  همه اینا را گفتم به اینجا برسم که در آموزه های عارفی بزرگوار داریم که خودخواهانه ترین حرف به اصطلاح عاشقانه، البته عشق در دنیای وارونه، می دونید چیه؟
  “اگه تو نباشی من می میرم”!
  می دونید چرا؟ این عشق در واقع عشق نیست بلکه عقله؛ چرا که عقل آن جوید کزان سودی برد، در حالی که عاشق دنبال منفعت نیست؛ از مردمک دیده بباید آموخت دیدن همه را و ندیدن خود را. البته عاشق واقعی منظورمه که در مقابل عشق عقلانی قرار می گیره که آن عارف بزرگوار از آن با عنوان “عشق عشقانی” نیز نام برده و از آن تعبیر به “عشق در دنیای غیروارونه” نموده است.

  • javad zare
   javad zare گفته:

   خیلی عالی تفسیر کردید.
   بله در عشق واقعی ، :من” وجود نداره و فقط “او- معشوق” وجود داره.

   چه خوبه که انسان اینگونه عاشق خداوند بشه .
   تجلی این عشق به الله در در کربلا میبینیم که امام حسین ع عزیزترین کسان خودشون رو به دست خودشون به پای معشوق فدا می کنند و در انتها هم خودشون شهید راه عشق میشن.

دیدگاهتان را بنویسید