مراقبت از پاکی

مراقبت از پاکی
4.9
(8)

در این ویدیو در رابطه با مراقبت از پاکی صحبت می کنیم. بسیار مهمه که اگر فردی شروع کرد روی شهوت خودش کار کرد و شهوت رو مهار کرد، خودارضایی و روابط نامشروع رو کنار گذاشت و یک مقدار به قول معروف چند روزی پاکی به دست آورد، با تموم وجود از این گنج بزرگ مراقبت کنه.

چون گاهی اوقات پاک شدن اوایلش خیلی راحته، چرا راحته؟ چون اینقدر طرف درد کشیده که با تمام وجود قبول می کنه که من باید پاک بشم، باید کات کنم و باید بذارم کنار و پاک میشه. حالا یه روز، دو روز، چند روز می گذره. ولی بعد از اینکه چند روز گذشت، حالش خوب شد، اون درد شهوت کم شد، انسان یه کم حالت این بهش دست میده که همیشه باید همینجور باشه و حالش خوب شد، میگه من دیگه خوب شدم. اونجاست که دوباره شیطان میاد و بعد از یه چند وقتی که طرف توی پاکی خودش قرار داشت، میاد و از یه راه خیلی راحت یه فن خیلی ساده می زنه و خیلی راحت باعث میشه که لغزش کنه.

خیلی مهمه وقتی که حتی یه روز، یه هفته کسی پاک موند، این رو به شکل یه گنج نگاه کنه. تصور ذهنیش این باشه که یه صندوق گنجه و   یک سکه به اون سکه های طلاهای عتقیه، اضافه میشه. هر یک روزی که انسان پاک می مونه و خودشو پاک و مطهر نگه میداره،به این سکه های بسیار ارزشمند هر روز داره اضافه میشه. فرض کنیم که این یه گنج هست و با تمام قوا باید از گنج پاک بودن، محافظت کنیم.

پرهیز اولین عامل هست. اولین عاملی هستش که ما باید محافظت کنیم از پاکیمون. پرهیزها رو باید جدی بگیریم. خط قرمزهایی که برای خودمون تعیین می کنیم، اصلاً نزدیکشون نریم. یکی از چیزهای شایعی که انسان ها لغزش می کنن اینه که میان خط قرمزهاشونو چک می کنن. فرض کنید من توی این باغ دیواری کشیدم که مثلاً به جای این دیوار بتونی ها سیم خار داره وبه سیم خادارهاش هم برق هزار ولت وصله. و این خط قرمزه. میگن از این دیوار اون ور نرو. اگه بری می میری. بعد وسوسه می کنه شیطان و میگه: حالا برو دست بزن، ببین که واقعاً هزار ولت هست یا نه؟ چک کن! وقتی میری دست می زنی می کشتت.

توی لغزش هم همینه. مثلاً فرد میگه: خط قرمز من اینه که به هیج عنوان نباید حتی یک تصویر ببنیم، حتی یک تصویر جنسی پورنوگرافی یا هر چیزی. ولی بعد از یه مدت که حالش خوب شد و پاک شد و پاکی خیلی واقعاً معنویت خوبی به انسان میده، میگه: حالا بذار یه نگاه بندازم ببینم قوی شدم که نلغزم؟ همین. چک کردن و تست کردن همون محدویت. حالا که تستش می کنی می بینی که آخ نشد دیگه! یک عکس رو نگاه کردی و یه لحظه چشمتو باز می کنی و میبینی که سه ساعته داری فیلم پورن می بینی و خودارضایی می کنی.

چرخه خودارضایی و چرخه اعتیاد جنسی که توی ویدیوهای قبلی هم که گفتیم، یک چرخه ای هستش که وقتی فردی واردش شد، دیگه همینطوری می چرخه و نمی تونه به این راحتی بیرون بیاد. چرخه ای هستش که فقط خداوند می تونه لطف کنه و طرف رو بکشه بیرون.

پس پاکی، روزهای پاکی، حالا اون پرهیز و هر چیزی رو که به دست آوردیم رو با قدرتمان باید ازش محافظت کنیم. محافظتش هم به این صورت هست که به هیچ عنوان نزدیک خط قرمزهامون نشیم. اگه خط قرمز ما اینه که توی خیابون به کسی نگاه نکنیم، چشم چرانی نکنیم، واقعاً جدی بگیریم. سرمونو بندازیم پایین. حالا یک کلمه خیلی قشنگی که من خیلی دوست دارم همیشه استفاده کنم، قانون سه موزاییک هست. روی زمین نگاه کن و سه موزاییک جلوتر رو نگاه کن. برای کسی که می خواد چشم چرانی رو کنار بگذاره و از این اعتیاد نجات پیداکنه. توی خیابون وقتی سرتو پایین میندازی، سه تا موزاییک جلوترت رو می بینی، دیگه اونوقته که خیلی خیلی می تونی به خودت کمک کنی و احساس فوق العاده ایه.

واقعاً کسانی که می خوان این کارو امتحان کنن، می دونن. می دونن چطور وقتی توی یه موقعیتی هستی و می خوای چشم چرانی کنی، مثلاً یه خانمی هست که برای آقایون مخصوصاً میگم که مثلاً خیلی به خودش رسیده و خیلی خودشو اکسپوز کرده و خودشو در معرض گذاشته که همه نگاش کنن، وقتی که نگاه نمی کنی و یه مورد رو که رد کنی، یه انرژی بسیار زیادی بهت تزریق میشه، همون موقع، خیلی مهمه. خیلی حال خوبی به انسان دست میده. پس تمرین کنیم. سرو پایین بندازیم.

هر موقع هرگونه خط قرمزی هست باید جدی بگیریم. تستش نکنیم. نگیم: من الان یک ماهه هیچ کاری نکردم، بذار یه امتحانی بکنم ببینم می تونم الان به نیت جنسی به خانم ها نگاه نکنم؟ می بینی که نگاه کردی و دوباره درگیر شهوت شدی. به این راحتی نیست. یه کم زمان می بره که نگاهت پاک بشه. بنابراین کسی که تحریک کننده هست، خیلی بی حجابه و خیلی بازه و جوری لباس پوشیده که خیلی سکسیه، انسان می تونه به جایی برسه که همون خانم رو به دید بنده خدا ببینه. جسمش رو نبینه و روحشو ببینه. ولی این زمان می بره و برای اوایل کار امکان نداره بعد از یک ماه پاکی بگه حالا بذار ببینم من می تونم نگاه کنم تا اینجایی که رسیدم. همون نگاهی که می کنی تمومه!

چون که الان هم متاسفانه ظلمی که داره میشه در حق کسانی که بیماری چشم چرانی دارن، اینه که توی جامعه هم میرن، همه جا پر از چیزهای تحریک کننده چشم هست و طرف راهی به جز این براش نمی مونه که سرشو پایین بندازه. یه شش ماهی باید تلاش کنه. حالا من تجربه خودمو میگم: اوایلی که شروع کردم گفتم من باید این قضیه چشم رو پاک کنم و مثلاً سرمو مینداختم پایین، میدیدم که روی زمین هم که نگاه می کنی، ساق های پاشون پیداست. می دونین؟ مخصوصاً توی خارج از کشور که همه لباس های کوتاه می پوشن. جوری میشد که خیلی سخت میشد. ولی این سختی ها رو یه مدت که تحمل کنی، می بینی اینقدر این چشم زلال میشه که میبینی به هر کس به هر قیافه ای به هر لباسی که پوشیده باشه، همه رو به چشم روح نگاه می کنی، اونوقته که فرقی برات نمی کنه. اونوقته که می تونی هر جای دنیا زندگی کنی، دستت توی دست خداوند باشه و پاک زندگی کنی.

ولی اوایلش خیلی سخته. باید زحمت کشید. زحمتی که به نظر من بهترین زحمت توی دنیا همین قضیه هست. پاک کردن چشم، پاک کردن دل و ارتباط معنوی با خدا گذاشتن. خیلی روش کار کنید و امیدوارم همگی موفق باشید.

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا: 8

13 دیدگاه برای “مراقبت از پاکی

 1. alijooon
  alijooon گفته:

  سلام مطالبتون عالی و به درد بخوره همون مطالب دینی را با زبونی ساده و هنمه فهم بیان می کنید بنده که خودم استفاده می کنم یک علت دیگه موفقیت شما در آموزش درمان انحرافات جنسی اینه که خودتون زمانی درگیرش بودین و راهنمای واقعی اونه که خودش به اون مسائل و انحرافات زمانی مبتلا بوده و بعد که نجات پیدا کرده بیاد و به دیگران کمک کنه.موفق باشید.

  • javad zare
   javad zare گفته:

   سلام
   خیلی ممنون از شما و امیدواریم که مطالب برای شما مفید باشه
   بله درسته، چون من خودم رها یافته از چنگال شهوت هستم، دوران اسارت در چنگال شهوت را درک میکنم و حرفم از دل بر می آید و بر دل مینشیند.
   موفق و سلامت باشید

 2. rezash
  rezash گفته:

  سلام و‌ درود فراوان،
  دو‌روز‌هست که با وبسایت‌ شما آشنا شدم و بسیار‌از این موضوع خوشحالم.
  من در خارج از ایران زندگی میکنم ،۳۴ ساله هستم. خیلی سایتهای مختلف و‌مطالب مختلفی دیدم و‌مطالعه کردم. اخیرا در یوتیوب‌ ویدیو هایی به اسم‌NOFAP میدیدم که افراد عادی از تجربیتشون در ترک خود ارضایی و پورنوگرافی میگفتن و تاثیراتش را بعد از رکوردهای مختلف میگن. اما شنیدن همون حرفها به زبان مادری و ساده تاثیر خیلی بیشتری در من داشت. تا حالا تلاشهای زیادی کردم و ناموفق بودم اما حس میکنم با کمک مطالب و‌ ویدیوهای شما بتونم موفق بشم. سخته اما باز هم تلاش میکنم. سایتهای ایرانی دیگه هم‌هست اما به‌قول شما همونها هم ترویج میدن و بعضی چیزا را رعایت نمیکنن. امیدوارم همین راهو ادامه بدین و ما هم هر روز استفاده کنیم. واقعا شجاعتتون دست مریزاد داره. از سادگی و‌لوکیشنهای ویدیوها لذت میبرم و خیلی خوب حس میکنم که حرفتون از تجربه و‌دلتون بیرون میاد. امیدوارم ‌تونسته باشم با نوشتن براتون انرژی مثبتی که دریافت کردم را به خودتون هم‌منتقل کنم. و همچنین خوشحال هم میشم اگر بتونم هر کمکی که از دستم‌ بر میاد‌برای هرچه بهتر شدن کارتون انجام‌بدم تا شاید بجای تشکر از شما باشه. سبز و‌پیروز باشید.

  • گفته:

   سلام دوست عزیز
   بسیار عالی وممنون از حسن نظر شما،بله مراقب باشید که وقتی در حال ترک کردن هستین به کجا دارین مراجعه میکنید در رابطه با ترک شهوت در ابعاد مختلف آن ما مفصل و روان صحبت کردیم .

 3. محمد کشوری غفار
  محمد کشوری غفار گفته:

  درود و عرض ادب خدمت استاد زارع
  من قبلا حافظ قران بودم و بخاطر روح لطیفی که داشتم نگاهمو کنترل میکردم تا دچار گناه و عذاب وجدان بعد از چشم چرانی نشم.
  خیلی از مواقع ک با دوستام بیرون میرفتم مرتبا از طرف دوستام یا مسخره میشدم یا سعی میکردن که یه کاری بکنن تا سرمو بالا بگیرم و چشم چرانی بکنم.
  در این مورد موفق نشدن و بجاش بهم خودارضایی رو اموزش دادن و اون زمان هم مثل الان فضای مجازی گسترده یا کسایی ک بتونیم راحت ازشون در این موارد سوال کنیم نبود. متاسفانه منو در منجلاب قرار دادن و بعدا خودشون ناپدید شدن. رفیقایی که هم از پشت خنجر زدن و هم از روبه رو…. بگذریم
  بالاخره نجوا ها و دعاهایی که در مدیتیشن یازده شب اقای افلاکی زمزمه میکردم به لطف خدا جواب دادن و یه راه تازه و مطمئن جلوی پام قرار گرفته که میتونم باهاش از این منجلاب بیرون بیام و تبدیل ب قهرمان زندگی خودم بشم.
  سپاس و صد سپاس از شما.

  • گفته:

   سلام دوست عزیز….
   ممنون از شما وخدا را شکر که الان در مسیر الهی قدم برمیدارند….
   بله باید مراقب هجوم ضربه های شیطان از همه جهات باشین و خداوند هم توصیه کرده که ضربات شیطان از هر سو بر بشر وارد میشود.

 4. ارشیا هشترودی
  ارشیا هشترودی گفته:

  سلام
  گاهی وقت ها سعی نیکنم همین کاری که استاد گفت رو انجام بدم اما گاهی وقت ها که با خانوادم میرم بیرون اگر بالارو نگاه نکنم گمشون میکنم و حتی راه مدنظرمو نمیبینم.
  اگر من بیام به جاش به شکل کلی(زوم نکنم)به همه نگاه کنم(که خود استاد هم گفتن)و به اندام کسی نگاه نکنم و همونطور که استاد کفتن زاویه دیدمو افقی کنم جایگزین بهتری نیست؟

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام
   ما در تکنیکهای ترک چشم چرانی، تکنیک افق یا تکنیک قفل گردن را آموزش دادیم که به شما آموزش میدهد بدون نیاز به گم کردن خانواده، یا افتادن در چاله یا خوردن به دیوار، در جامعه راه بروید و زندگی کنید ولی چشم چرانی نکنید. به بخش مقالات >ترک چشم چرانی مراجعه کنید.

 5. tahreh2019
  tahreh2019 گفته:

  سلام. خداقوت خدمت جناب آقای زارع و همکاران محترمشون.من از چندماهه که مبتلا به خ.ا شدم. الان حدودا ۱۰ روز پاک بودم که یکهو به خودم اومدم دیدم چن تا عکس سکسی دیدم. این موقعا وسوسه میشم که برم کارو تموم کنم از نو شروع کنم یعنی خ.ا کنم. بنظرتون بهتره دوباره از نو شروع کنم یا همین طور ادامه بدم خوبه؟ بعضی اوقات وسواس فکری میاد سراغم که نکنه این عکسایی که دیدم دیگه کارو تموم کرده. خیلی وقتا با این نوع وسوسه میرم سمت خ.ا نظرتون چیه؟ممنون میشم کمکم کنید.

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام دوست عزیز

   هر خانم یک روح الهی درون او هست شما با خودتون تکرار کنید
   من نسبت به روح الهی نمیتونم تعدی کنم

   و اینکه هر انرژی را به خودم جذب کنم
   فقط براشون دعا کنید زمانیکه درگیر می شوید

دیدگاهتان را بنویسید