ترک بدون خدا!

quit-masturbation-without-God
4.9
(7)

کاربری سؤال بسیار خوبی در رابطه با ترک خودارضایی پرسیده بودند: خیلی ها به خدا اعتقاد ندارن و هیچ درکی از خدا ندارن. آیا اینها نمی تونن خودارضایی رو کنار بگذارند؟ و همیشه باید خودارضایی کنن و از این بیماری رنج ببرن؟ ما گفته بودیم: مهمترین فاکتوری که به ما کمک می کنه که خودارضایی و هر گونه شهوترانی رو کنار بگذاریم ، اینه که از خداوند کمک بگیریم. برای همینه که این کاربر عزیز این سؤال رو پرسیدن.

پاسخ ما این هست: من شخصاً راهی رو بلد نیستم که ما بتونیم بدون اتکای به خداوند ، نه تنها شهوترانی ، بلکه هر گونه مشکل دیگری رو در زندگیمون بخوایم حل کنیم. حتی همونی که به خدا اعتقاد نداره ، مریض شده و میره دکتر و دکتر براش قرص نوشته ، دکتر واسطه دست خداونده و علمش رو از خدا گرفته.

شفا رو خداوند در اون قرص و مولکول ها قرار داده که دانشمندها رفتن کشفش کردن و دارو ساختن و طرف دارو رو می خوره و سر دردش خوب میشه یا هر مشکلی که داره. پس اصلاً ما نمی تونیم از چتر کمک خداوند خارج بشیم. چه خدا رو قبول داشته باشیم ، چه نداشته باشیم.

حالا از نظر موضوع ترک شهوترانی و خودارضایی ، موضوعی که هست ، اینه که این میل الهی و این میل قدرتمند جنسی وقتی که از مسیر الهی خودش منحرف میشه ، می افته دست شیطان. یعنی شیطان میاد برای ما برنامه ریزی می کنه و انواع و اقسام آفرهای زیبا رو میاره جلوی چشم انسان و میگه: برو این سایت رو ببین ، این رو کلیک کن و اونو ببین ، اونجا برو چشم چرانی کن و با فلانی رابطه داشته باش ، با دخترها چت کن ، توی چت گروپ ها دنبال یک پارتنر سکسی بگرد…

کمک از خداوند برای حفظ پاکی حتی بعد از ترک

همه این آپشن هایی به ظاهر زیبا هستند ، ولی پشتش یه عالمه درده و مثل عسلی هست که روی لبه تیغ ریخته شده ، انواع و اقسام اینها رو شیطان می گذاره جلوی چشم انسان. اگر ما به خدا تکیه نکنیم ، نمی تونیم از پس شیطان بر بیایم. فقط خداست که اینقدر قدرتمنده که وقتی اسمش آورده میشه ، مثل اتاق تاریکی هست که چراغشو روشن می کنی. خدا یعنی روشن کردن چراغ و تاریکی میره.

شیطان نفس و شهوت جنسی می پره و میره (حالت منفی شهوت منظورم هست ، نه نوع سالمش که میل سالم جنسیه). اون شهوت و شهوترانی. غریزه نفس اماره ما که می خواد هی ما رو به فنا و نابودی بکشونه ، وقتی که اسم خداوند رو میاریم ، اون نور و می تابونیم و از بین میره. نمیشه بدون خداوند ترک کرد. امکان نداره. حداقل من راهی بلد نیستم.

و حتی بعد از اینکه مدت ها شما پاک باشید بعد از خودارضایی و کامل از همه چیز رها باشید ، که به لطف خدا برای من اتفاق افتاده و سال های سال هست که هیچگونه شهوترانی نمی کنم ، حداقل از  لحاظ جنسی ، هنوز که هنوزه من از خدا کمک می گیرم و نیاز دارم به خداوند.

مثلاً در طول روز رانندگی می کنم و یکی میاد از جلوی چشمم رد میشه. همون لحظه آسمون رو نگاه می کنم و میگم: خدایا من یادم نره که در برابر شهوت و شیطان هیچی نیستم و هیچ قدرتی ندارم. تویی که قدرت داری. کمکم کن. همون لحظه که یک دعا کنم و یک کانکشن به خداوند بزنم ، تموم شده و اون وسوسه ای که بوده ، از بین میره. و اصلاً وسوسه ای هم نیست.

تمام عالم در دستان قدرتمند خداوند است

حتی اگر وسوسه ای هم نباشه (مدت هاست که خداوند وسوسه شهوترانی رو هم از من گرفته ، خدا از من گرفته ، نه اینکه من هنری کرده باشم) ، با این حال دعا می کنم. توی هر شرایطی که قرار می گیرم ، هیچ مشکلی هم نباشه و همه شرایط هم اوکی باشه ، باز هم میگم: خدایا شهوت هامو به تو می سپارم. تو کمکم کن که اونها رو هندل کنم.

و این خیلی مهمه که ما بدونیم حتی اگر فردی هستش که بی خدا هست ، که اصلاً بی خدایی معنی نداره. به قول استاد الهی شجاعی: وقتی کتابی چاپ میشه در اثبات اینکه خدا وجود ندارد ، چاپ شدن این کتاب یعنی خدا وجود داره. خدایی هستش که شما دارید ثابت می کنید که خدا وجود نداره.

چه بخواهیم ، چه نخواهیم ، چه باور کنیم ، چه باور نکنیم ، چه خوشمون بیاد ، چه خوشمون نیاد ، خداوند هست و هیچکس نمی تونه از سیطره قدرت خداوند خارج بشه. همه چیز به دست خداونده. شفا در دست خداونده. سلامتی ، بیماری ، موفقیت ، شادی ، غم و همه چیز در زیر چتر خدا قرار می گیره.

پس اگر شما به خدا اعتقاد ندارید ، بدونید که خدا وجود داره ، فقط شما کافیه ارتباط رو باهاش برقرار کنید و ازش بخواهید و می بینید که چقدر قدرتمند تر و چقدر راحت تر می تونید از پس شهوترانی کردن بر بیاید.

قبلاً هم مثالش رو زده بودیم توی آموزش های ترک شهوترانی و خودارضایی ، انگار یه بچه کوچولویی میره با یک غولی دعوا کنه ، میگه: وایسا تا برم بابامو بیارم. میره باباشو میاره ، خدارو میاره. وقتی  خدا رو صدا می زنی ، دیگه شیطان عددی نیست که بخواد روی نفس ما کار کنه و هی منحرفش کنه.

پاکسازی عمیق در مقام سوم و چهارم دوره سالیتود

شاید شکست بخوریم ، شاید لغزش کنیم ، ولی خدا ، فقط خدا. فقط کانکشن با خداوند متعال که عالم و آدم رو آفریده و همه چیز در ید قردت او قرار داره. پس به خدا توکل کنید و شهوترانی و هر گونه هواهای نفسانی رو کنار بگذارید.

ما در مقام سوم و چهارم دوره سالیتود یک سری از رذیله های اخلاقی رو گفتیم که اینها همه باید توی وجود ما پاکسازی بشه که ما بتونیم از شهوترانی و خودارضایی رهایی پیدا کنیم. ارتباط با خدا ، پاک کردن رذیله های اخلاقی و جایگزین کردن حسنات و فضیلت های اخلاقی.

هر انسانی باید بتونه اینها رو انجام بده تا ارتباط بسیار عالی با خداوند داشته باشه ، ارتباط خوب با خودش داشته باشه و ارتباط عالی با جامعه و ودیگران داشته باشه و بتونه از زندگی لذت ببره.

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا: 7

3 دیدگاه برای “ترک بدون خدا!

 1. محمد محمودی
  محمد محمودی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من از علم عادت چیزی زیاد نمیدونم
  بطور کل من چگونه به نماز خوندن عادت کنم؟
  چه اقداماتی باید انجام بدم؟
  جواب این سوال برای من خیلی مهمه لظفا کمکم کنید

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام دوست عزیز

   اول از همه آگاهی پیدا کنید از اون کاری که میخواهید انجام دهید کلمات نماز رو متوجه بشین ، درک کنید کلماتشو، انرژی نماز را وقتی آگاهی پیدا کردید حالا شروع کنید از رکعت های کمتر دو رکعتی حتی اگر مرتب نخوانید و هر بار که خواندید سجده شکر رو سه بار تکرار کنید ۲۱ روز مرتب همین کار رو بکنید و سعی کنید با لذت این کار رو انجام دهید عادت در شما تثبیت میشود …

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام دوست خوبمون

   در رابطه با نماز و هر کار دیگه ای که میخواین در وجود خودتون تثبیت کنید این هست که آگاهی پیدا کنید نسبت به اون کار حالا نماز یا هر کار مثبت دیگر
   مثلاً درک کنید معنا و مفهوم کلمات نماز رو ، تاثیرات نماز ، وضو ببینید چه تاثیراتی روی وجود شما دارند
   و بعد شروع کتید لز رکعت های کمتر حتی دو رکعتی بخونید سخت نگیرید و سرزنش نکنید اما حدی باشید از خدا بخواهید و خودتون هم بهم اون رو انجام بدین یعنی از روی اجبار و هیچ ترسی انجام ندین از روی عشق انجام بدین و با لذت و هدف باشه هر زمان که انجام دادید سپاسگزاری کنید با تمام وجود اگر مرتب این کارو انجام دهید مطمئن باشید نتایج عالی کسب می کنید …

دیدگاهتان را بنویسید