ترک بدون خدا!

quit-masturbation-without-God
4.7
(3)

کاربری سؤال بسیار خوبی در رابطه با ترک خودارضایی پرسیده بودند: خیلی ها به خدا اعتقاد ندارن و هیچ درکی از خدا ندارن. آیا اینها نمی تونن خودارضایی رو کنار بگذارند؟ و همیشه باید خودارضایی کنن و از این بیماری رنج ببرن؟ ما گفته بودیم: مهمترین فاکتوری که به ما کمک می کنه که خودارضایی و هر گونه شهوترانی رو کنار بگذاریم ، اینه که از خداوند کمک بگیریم. برای همینه که این کاربر عزیز این سؤال رو پرسیدن.

پاسخ ما این هست: من شخصاً راهی رو بلد نیستم که ما بتونیم بدون اتکای به خداوند ، نه تنها شهوترانی ، بلکه هر گونه مشکل دیگری رو در زندگیمون بخوایم حل کنیم. حتی همونی که به خدا اعتقاد نداره ، مریض شده و میره دکتر و دکتر براش قرص نوشته ، دکتر واسطه دست خداونده و علمش رو از خدا گرفته.

شفا رو خداوند در اون قرص و مولکول ها قرار داده که دانشمندها رفتن کشفش کردن و دارو ساختن و طرف دارو رو می خوره و سر دردش خوب میشه یا هر مشکلی که داره. پس اصلاً ما نمی تونیم از چتر کمک خداوند خارج بشیم. چه خدا رو قبول داشته باشیم ، چه نداشته باشیم.

حالا از نظر موضوع ترک شهوترانی و خودارضایی ، موضوعی که هست ، اینه که این میل الهی و این میل قدرتمند جنسی وقتی که از مسیر الهی خودش منحرف میشه ، می افته دست شیطان. یعنی شیطان میاد برای ما برنامه ریزی می کنه و انواع و اقسام آفرهای زیبا رو میاره جلوی چشم انسان و میگه: برو این سایت رو ببین ، این رو کلیک کن و اونو ببین ، اونجا برو چشم چرانی کن و با فلانی رابطه داشته باش ، با دخترها چت کن ، توی چت گروپ ها دنبال یک پارتنر سکسی بگرد…

کمک از خداوند برای حفظ پاکی حتی بعد از ترک

همه این آپشن هایی به ظاهر زیبا هستند ، ولی پشتش یه عالمه درده و مثل عسلی هست که روی لبه تیغ ریخته شده ، انواع و اقسام اینها رو شیطان می گذاره جلوی چشم انسان. اگر ما به خدا تکیه نکنیم ، نمی تونیم از پس شیطان بر بیایم. فقط خداست که اینقدر قدرتمنده که وقتی اسمش آورده میشه ، مثل اتاق تاریکی هست که چراغشو روشن می کنی. خدا یعنی روشن کردن چراغ و تاریکی میره.

شیطان نفس و شهوت جنسی می پره و میره (حالت منفی شهوت منظورم هست ، نه نوع سالمش که میل سالم جنسیه). اون شهوت و شهوترانی. غریزه نفس اماره ما که می خواد هی ما رو به فنا و نابودی بکشونه ، وقتی که اسم خداوند رو میاریم ، اون نور و می تابونیم و از بین میره. نمیشه بدون خداوند ترک کرد. امکان نداره. حداقل من راهی بلد نیستم.

و حتی بعد از اینکه مدت ها شما پاک باشید بعد از خودارضایی و کامل از همه چیز رها باشید ، که به لطف خدا برای من اتفاق افتاده و سال های سال هست که هیچگونه شهوترانی نمی کنم ، حداقل از  لحاظ جنسی ، هنوز که هنوزه من از خدا کمک می گیرم و نیاز دارم به خداوند.

مثلاً در طول روز رانندگی می کنم و یکی میاد از جلوی چشمم رد میشه. همون لحظه آسمون رو نگاه می کنم و میگم: خدایا من یادم نره که در برابر شهوت و شیطان هیچی نیستم و هیچ قدرتی ندارم. تویی که قدرت داری. کمکم کن. همون لحظه که یک دعا کنم و یک کانکشن به خداوند بزنم ، تموم شده و اون وسوسه ای که بوده ، از بین میره. و اصلاً وسوسه ای هم نیست.

تمام عالم در دستان قدرتمند خداوند است

حتی اگر وسوسه ای هم نباشه (مدت هاست که خداوند وسوسه شهوترانی رو هم از من گرفته ، خدا از من گرفته ، نه اینکه من هنری کرده باشم) ، با این حال دعا می کنم. توی هر شرایطی که قرار می گیرم ، هیچ مشکلی هم نباشه و همه شرایط هم اوکی باشه ، باز هم میگم: خدایا شهوت هامو به تو می سپارم. تو کمکم کن که اونها رو هندل کنم.

و این خیلی مهمه که ما بدونیم حتی اگر فردی هستش که بی خدا هست ، که اصلاً بی خدایی معنی نداره. به قول استاد الهی شجاعی: وقتی کتابی چاپ میشه در اثبات اینکه خدا وجود ندارد ، چاپ شدن این کتاب یعنی خدا وجود داره. خدایی هستش که شما دارید ثابت می کنید که خدا وجود نداره.

چه بخواهیم ، چه نخواهیم ، چه باور کنیم ، چه باور نکنیم ، چه خوشمون بیاد ، چه خوشمون نیاد ، خداوند هست و هیچکس نمی تونه از سیطره قدرت خداوند خارج بشه. همه چیز به دست خداونده. شفا در دست خداونده. سلامتی ، بیماری ، موفقیت ، شادی ، غم و همه چیز در زیر چتر خدا قرار می گیره.

پس اگر شما به خدا اعتقاد ندارید ، بدونید که خدا وجود داره ، فقط شما کافیه ارتباط رو باهاش برقرار کنید و ازش بخواهید و می بینید که چقدر قدرتمند تر و چقدر راحت تر می تونید از پس شهوترانی کردن بر بیاید.

قبلاً هم مثالش رو زده بودیم توی آموزش های ترک شهوترانی و خودارضایی ، انگار یه بچه کوچولویی میره با یک غولی دعوا کنه ، میگه: وایسا تا برم بابامو بیارم. میره باباشو میاره ، خدارو میاره. وقتی  خدا رو صدا می زنی ، دیگه شیطان عددی نیست که بخواد روی نفس ما کار کنه و هی منحرفش کنه.

پاکسازی عمیق در مقام سوم و چهارم دوره سالیتود

شاید شکست بخوریم ، شاید لغزش کنیم ، ولی خدا ، فقط خدا. فقط کانکشن با خداوند متعال که عالم و آدم رو آفریده و همه چیز در ید قردت او قرار داره. پس به خدا توکل کنید و شهوترانی و هر گونه هواهای نفسانی رو کنار بگذارید.

ما در مقام سوم و چهارم دوره سالیتود یک سری از رذیله های اخلاقی رو گفتیم که اینها همه باید توی وجود ما پاکسازی بشه که ما بتونیم از شهوترانی و خودارضایی رهایی پیدا کنیم. ارتباط با خدا ، پاک کردن رذیله های اخلاقی و جایگزین کردن حسنات و فضیلت های اخلاقی.

هر انسانی باید بتونه اینها رو انجام بده تا ارتباط بسیار عالی با خداوند داشته باشه ، ارتباط خوب با خودش داشته باشه و ارتباط عالی با جامعه و ودیگران داشته باشه و بتونه از زندگی لذت ببره.

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید