ترک پرخوری و شهوت شکم

5
(1)

دوستان در این ویدیو در رابطه با پرخوری و اینکه چیکار کنیم که پرخوری نکنیم و با قسمت شکم پرستی نفسمون مقابله کنیم، صحبت می کنیم. البته قبلش من توی پرانتز این رو بگم که من خودم آدمی نیستم که بخوام ادعا کنم که کامل روی بحث پرخوری کار کردم و روی خودم مسلط هستم. نه اینطور نیست. ولی خوب یه سری راهکارهایی رو پیاده کردم توی زندگیم که هر وقت ببینم بدنم یه ذره میخواد چاق بشه یا هر اتفاقی بیفته، سریعاً اونها رو استفاده می کنم و این باعث میشه که وزنم سر جای خودش باقی بمونه و اصلاً به خودم اجازه ندادم که خیلی بخوام چاق بشم و کنترلم از دستم خارج بشه.

این راهکارها رو میگم که دوستان عزیز بتونن استفاده کنن. اولی و بهترین کاری که میشه برای ترک پرخوری انجام بدیم اینه که ما روزه بگیریم. حالا نه تنها در ماه مبارک رمضان. البته اگر در ماه مبارک رمضان بتونید سی روز روزه بگیرید، اینقدر نفس در برابر شکم قدرتمند میشه که دیگه به راحتی می تونید به نفستون در این رابطه مسلط بشید. اگر بعد از ماه مبارک یه روز، دو روز روزه رو بگیریم و همینطور مثل یک سربازی که ورزیده شده، یا مثل یک ورزشکار، همش نخوابه توی خونه؛ وقتی اون عضله مبارزه با پرخوری رو روش کار کردیم، بعد از ماه مبارک رمضان هم بتونیم ادام بدیم، خیلی می تونه کمک کنه. و به هر قیمتی که شده ما سعی کنیم که روزه رو بگیریم.

توی دوستان من کسانی هستن که میگن: من اصلاً نمی تونم روزه بگیرم! بچه های خوبی هم هستن، نمازشونو می خونن، ولی ماه رمضون که میشه میگن: من اصلاً نمی تونم روزه بگیرم! سرم گیج میره، معده ام می خواد سوراخ شه، اصلاً می افتم توی خونه… یادمه یکی از دوستانم همینجوری بود، بنده خدا خیلی هم دوست داره، ولی دو سه روز اول ماه رمضون گفت: اصلاً من کارم به سرم زدن و برو بیمارستان کشیده شد! و این به خاطر چیه؟ به خاطر اینه که نفس ما خودشو لوس می کنه.  قسمت حیوانیت وجود ما خودشو لوس می کنه و بهش بر می خوره! جناب آقای شکم بهش بر می خوره و دوست نداره که تغذیه اش قطع بشه و خودشو می زنه به لوس بازی، ما رو می کشونه به بیمارستان و حالش بد میشه و ما رو اذیت می کنه!

در صورتی که چون دستور خداوند هست، حالا اونهایی که زخم معده دارن رو کاری نداریم، ولی اگر کسانی که مشکلی ندارن و به خاطر گرسنگی و درد معده می خوان روزه نگیرن، اینها بهشون میگیم: هر چقدر پر رو بازی و لوس بازی در میاره اون نفس و می خواد حال شما رو بد کنه که روزه نگیرید، شما بدتر از اون باشید و بگید: می پیچم به خودم، حتی اگه شده سر کار هم نمیرم اون چند روز اول، می غلطم روی زمین و می پیچم به خودم، ولی روزه ام رو می گیرم! اگه اینجوری باهاش برخورد کنید، اون فشار قطع میشه و سر کارتون هم می تونید برید. فقط توی ذهن نباید کوتاه بیاید در برابرش، بگید که من روزه خودمو می گیرم، هر کار می خوای بکن! به بیمارستان هم کارم کشیده شد، شد! من روزمو می گیرم!

وقتی اینطوری با نفس صحبت کنی، آروم میشه، دیگه اون صلاح هاشو می ذاره زمین و رام میشه. مثل یک حیوون وحشی که هر چقدر دست و پا بزنه  و ببینه که بسته شده، دیگه آروم می شینه سر جاش. یکی از کارها اینه. کار دیگه ای که می تونیم برای پرخوری انجام بدیم که ربطی هم به روزه نداره، اینه که برای ترک پرخوری باید مواظب باشیم که توجهمون به چیزهای منفی نره، ولی خوبه که بدونیم کبد چرب برای بدن چه ضررهایی داره و چه مشکلاتی برای بدن به وجود میاره. یه کم مطالعه کنیم در رابطه با مضرات پر خوری و آسیب هایی که به بدن می زنه. اینها رو بخونیم.

و همین ها باعث میشه که دیگه پر خوری نکنیم. اگر توی کانال ها و سایت هایی که در رابطه با سالم خواری مطالعه کنیم، می بینیم که ذهنیت آدم بر می گرده به سمت سالم خواری. کار دیگه ای که می تونیم انجام بدیم، استفاده از قانون جذب هست. که حتی اگر جایی هستیم که از دستمون در رفت و پر خوری کردیم یا غذای زیاد از حد خوردیم که اینو توی دوره استحاله هم توضیح دادیم، دیگه خودخوری و عذاب وجدان رو کنار بگذاریم.

به قول آقای جو وایتلی نویسنده کتاب زیرولیمیت توی تکنیک تبسم یا هوآپونوپونو می گفت: من هفته ای یک بار یا فکر کنم هر روز سوسیس و تخم مرغ می خورم. و ازش پرسیده بودن: تو که اینققدر سالم هستی، چرا سوسیس می خوری؟ گفته بود: من هر وقتی که می خوام سوسیس بخورم، به سوسیس یا همون غذای مخرب یا مضر میگم: اگر در این لحظه عاملی در وجود من هست که داره به من ضرر می زنه، اون عامل تو نیستی ای غذای عزیز، من تو رو دوستت دارم! اون عاملی که داره به من ضرر می زنه، یک عاملیه که در یه جایی از ناخودآگاه منه که من خبر ندارم چیه و به خاطر اون عامل توبه می کنم. خدایا منو ببخش و غذامو می خورم.

به این سطح رسیدن خیلی ساده نیست و خیلی انسان باید روز ذهنش کار کنه. چون ذهن روی بدن تسلط داره و انسان می تونه با تسلط بر روی ذهنش بدترین غذاها رو بخوره، نوشابه رو بخوره و کار آب معدنی رو براش انجام بده. ولی به این راحتی هم نیست که ما بخوایم به خودمون مجوز بدیم و بخوریم. ما باید خیلی روی ذهن خودمون کار کنیم، خیلی. اگر به اون سطح ذهنی نرسیدیم، نمی خواد این تکنیک رو پیاده کنیم، چون این تکنیک یه کم سخته.

خود من هم نمی تونم ادعایی کنم و نوشابه رو بخورم، بدون اینکه به بدنم ضرر نرسه! نه نمی تونم این کارو بکنم. چرا دروغ بگم؟ ولی میگم این هم یکی از راهکارهایی هستش که آقای دکتر هیولن توضیح داده بود. و این یکی از راهکارهایی هستش برای کسانی که می خوان خیلی روی این کتاب کار کنن و تکنیک تبسم رو روش کار کنن، برای اونها این تکنیک هم جواب میده.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید