خروج از رابطه های نامشروع – قسمت 2 از 2

رابطه های نامشروع
5
(1)

این مقاله قسمت آخر موضوع رهایی از رابطه های نامشروع هست. که رابطه های نامشروع فقط صرفاً رابطه یک مرد یا زن شوهردار با یک فرد دیگری نیست. حتی مجردهایی هم که قبل از ازدواج رابطه می گذارند، این هم از نظر ما نامشروع حساب میشه. ولی خوب موضوع این فایل بیشتر رهایی از وابستگی های بسیار پیچیده ای هستش که مخصوصاً برای متأهل ها پیش میاد و زندگی خراب کن هست. توی فایل های قبلی قدم اول رو گفتیم، توی این فایل قدم دوم به بعد رو مرور می کنیم.

قدم دوم: قبلاً هم گفتیم کات کنیم. شماره رو بلاک کنیم، شماره رو پاک کنیم، عکس ها رو از گوشی و همه جا پاک کنیم و هر گونه چیزی که باعث میشه توی مغز ما، ما به یادش بیفتیم رو از زندگیمون باید پاکسازی کنیم. می دونم کار بسیار سختیه. بعد از اینکه از مرحله پذیرش رد شدیم و واقعاً پذیرفتیم که این رابطه مشکل دره و باید جدا بشه، توی عمل خوب سخته. انسان دلش نمیاد عکس هاشو پاک کنه، دلش نمیاد شمارشو بلاک کنه، دلش نمیاد هدیه هایی که گرفته، کادو، ادکلن، کفش، لباس، کیف و هر چیزی که با هم رد و بدل شده، اینا رو خوب بخوای بریزی دور، اینها خیلی شهامت می خواد. ولی باید این کارو بکنیم. تا اینکارو نکنیم، هر کدوم از این اشیاء و عکس ها ذهن ما رو وصل می کنه به اون فرد و رابطه رو تازه و زنده نگه می داره. مثل اون داستان فیلم های پورن هست. گفتیم: اگر هر گونه تصویر جدیدی که ماببینیم، تصویرهای قبلی هم زنده میشه. و اگر کسی بخواد از پورن نجات پیدا کنه، باید هیچگونه تصویر جدیدی رو به هیچ وجه وارد مغزش نکنه.

قدم سوم: مسؤلیت زندگی خودمون رو از این به بعد خودمون بر عهده بگیریم. یعنی مسؤلیت این تصمیم بزرگ رو از این به بعد خودمون به عهده بگیریم و اجازه ندیم فکر اون فرد یا اون طرف مقابل بیاد دخیل بشه. مثلاً چطور اون فک میاد دخیل میشه. اینطور که تقصیر اون بود. من قربانی شدم توی این رابطه. اون باید یه کاری بکنه… یا هر چیزی. من نمی تونم، اونم باید بیاد کمک کنه. اصلاً چه بلایی سر اون میاد. هر چیزی که مربوط به او میشه و می خواید که اسم او رو بیارید که مربوط به او میشه رو ما باید بیخیالش بشیم و مسؤلیت این تصمیم و افسار زندگی رو به دست خودمون بگییم. یعنی بگیم که من می خوام کات کنم. من پای عواقبش وایسادم. من هر گونه سختی و دوری و خماری و هر دردی که باشه رو می کشم. من تحمل می کنم. من زندگیم رو نجات میدم و من هستم که افسار این کار رو در دست می گیرم. هیچ کاری هم به اون ندارم. اون هر کاری می خواد بکنه. می خواد خودشو بکشه، می خواد زنده باشه. فقط براش دعا می کنم. حالا می تونه یک جلسه خداحافظی هم بذارهو بگه: تموم شد دیگه. ما باید این رابطه رو کات کنیم.

قدم چهارم: یک برنامه ای بگذاره که به خودش برسه و به خودش اهمیت بده. حالا می تونه یکی از قوی ترین و مورد علاقه ترین کارهایی که تو زندگیش دوست داشته، سریع شروع کنه. مثلاً اگه دوست داشته موسیقی یاد بگیره، سریع انجام بده. سریعاً اون کار رو شروع کنیم. ورزش یا فعالیت های جدیدی که ذهن ما رو دور کنه از این شرایط فعلی. یا مسافرتی بره یا هر چیزی که ذهن دور بشه از این قضیه و باز اجازه نده که هیچگونه تماسی، پیامی، عکسی از اون فرد بیاد توی ذهنمون که بخواد ما رو به انرژی اون فرد وصل کنه.

قدم پنجم: وقتی که وسوسه بسیار زیادی به انسان هجوم میاره، اونوقت چیکار کنیم که با تمام وجود آدم دلش می خواد باهاش تماس بگیره، حالشو بپرسه. الان اون کجاست؟ الان چیکار می کنه؟ نکنه با کسی دیگه ای رفته باشه؟ این فکرها میاد. این وسوسه ها و فکرها هجوم میارن و همشون می خوان انسان رو توجیه کنن که دوباره یه تماسی با اون فرد بگیریم. شاید مثلاً این فکر اینجوری میاد که میگه: اصلاً نمی خوام باهاش کاری داشته باشم. اصلاً نمی خوام این رابطه کات شده رو دوباره شروع کنم. فقط می خوام بدونم حالش چطوره؟ همین! فقط می خوام بدونم اون الان حالش خوبه یا بده؟ اون هم مثل من حال خوبی داره یا نداره؟ فقط می خوان این کسب اطلاع رو بکنم و تموم. و کافیه همین فکر باعث بشه که شما یک پیام رو به اون فرد بدید که حالت چطوره؟ تموم شد. رابطه دوباره شروع میشه. دوباره هر زحمتی که کشیدی همه از بین میره و دوباره میری سر خونه اول. بنابراین یک شهامتی می خواد که با تمام قدرت کات کنیم.

قدم ششم: یک سری جملات تأکیدی مثبت برای خودمون بسازیم و اینها رو دائماً تکرار کنیم. جملاتی که به ما انرژی میدن و قدرت میدن که توی این پرهیز یا این رابطه کات شده یا این تنهایی و خلوت خودمون باقی بمونیم. مثلاً من خیلی قدرتمندم. من می تونم با کمک خدای خودم توی خلوت خودم باقی بمونم و جملات تأکیدی رو همیشه گفتیم جوری باشه که مثبت بیان باشه. مثلاً اینجوری نباید بگیم که من هیچوقت به او بر نمی گردم. این یعنی من به اون بر می گردم. باید اون چیزی که می خوایم رو، اون خواسته خودمون رو به شکل جمله تأکیدی در بیاریم. مثلاً ما می خوایم که توی خلوت خودمون باقی بمونیم. می خوایم توی پرهیز خودمون باقی بمونیم. و این جمله رو بگیم: من در پرهیز خودم باقی خواهم ماند. من همیشه در پرهیز هستم. من تک و تنها، شاد و خوب هستم. من خیلی قدرت دارم… چیزهای بگیم که مثبت باشه. اصلاض اون چیزی که می خوایم اتفاق بیفته رو به شکل جملات تأکیدی بارها و بارها روزی صد بار، روزی هزار بار، هر چقدر که توانش رو داریم، می تونیم تکرار کنیم.

این قایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید