اولویت با ترک شهوت

اولویت با ترک شهوت
4
(4)

در این فایل صوتی در رابطه با اولویت ترک شهوترانی در زندگی صحبت می کنیم. خیلی مهمه که اگر مادچار شهوترانی هستیم، هر گونه شهوترانی، خودارضایی، چشم چرانی، دیدن پورن، رابطه ای نا مشروع، رابطه هایی که خارج از ازدواج هست، هر کدوم از شاخه های شهوترانی رو که ما بهش دچار هستیم، باید این نکته رو در نظرداشته باشیم که مهمترین اولویت در زندگی کسی که به شهوترانی دچار هست، چیه؟ اینه که شهوترانی روکنار بگذاره. از کارش مهمتره. از نون شب واجبتره. گاهی وقت ها حتی از گذروندن وقت با خانواده انسان هم واجبتره. اقداماتی که باید انجام بدیم و از شهوترانی نجات پیدا کنیم.

دیگه مهمتر از خانواده که نداریم! انسان دوست داره با اعضای درجه یک خانواده خودش، پدر، مادر، خانواده در ارتباط باشه و زمانش رو با اونها بگذرونه. ولی اگر ما دچار خودارضایی هستیم، اگر دچار هر گونه شهوترانی هستیم، رهایی از این درد حتی از گذراندن وقت در کنار خانواده هم اولویتش میره بالاتر. یعنی اولویت اول زندگی انسان میشه. حتی از درس هم واجبتره. از دانشگاه و کار و پول درآوردن و کاسبی و از همه چیز اولویتش واجبتره. یعنی شده کاربرهایی با من صحبت می کردن و می گفتن: من چیکار کنم؟ گفتم: فایل های ما رو گوش کن، اجرا کن و فلان کارو بکن، می گفت: اصلاً وقت ندارم! وقت سر خاروندن ندارم! مگه میشه همچین چیزی؟ وقت ما باید خالی بشه! و اولویت اول باد داده بشه به این کارهایی که باید انجام بدیم و خودارضایی رو ترک کنیم و اصلاً شهوترانی رو ترک کنیم. به نظر من مهمترین اولویت زندگی این میشه.

این نیست که ما فکر کنیم در کنار همه کارها، من کار و کاسبی و همه چیزها سر جاش باشه، وقت همه چیز کامل در اختیار همه چیز گذاشته بشه، حالا لابه لاش یه تلاشی هم می کنیم و شهوترانی رو ترک می کنیم. حالا لابه لاش تلاش می کنیم اون رابطه وابستگی چتی رو قطع کنیم، حالا شد، شد! نشد، نشد دیگه. ببینید اون زندگی که توش شهوترانی وجود داشته باشه، مثل یک خونه ای می مونه که روی آب بنا شده. روی یک فنداسیون بسیار سستی بنا شده، هر لحظه ممکنه فرو بریزه!

هر چقدر ما فکر کنیم که توی کار و زندگی و درس موفقیم، ولی زیر بنای زندگی وقتی که شهوترانی باشه، مثلاً وقتی که یک آقا یا خانمی که دچار شهوترانی هست، هر چقدر که توی کار و دانشگاه و زندگی رشد کنه، در نهایت فنداسیون روی شهوت قرار داده شده و شهوت خیلی نامرده! شهوت به آنی کل زندگی انسان رو نابود می کنه. دقیقاً مثل کسی می مونه که خونه رو روی یک چیزی که سست باشه، خون رو بسازی و اون چیز سست نامرد باشه. یک روز بگه: تو که خونت تکمیل شد و خوب ساختیش، من رفتم. خداحافظ! خالی می کنه زیر انسان رو و همه چیز فرو می ریزه.

کسانی که دچار شهوترانی هستن، دیر یا زود زندگیشون تخریب میشه. یا از نظر روحی روحشون تخریب میشه یا از نظر مادی همه چیزشون رو شهوت می بلعه توی خودش یا اگر متأهل هستنف رابطه زناشوییشون به جدایی کشیده میشه یا بچه هاشون می فهمن و آبروشون میره. بالاخره این خانه ای که روی شهوت بنا شده، فرو خواهد ریخت! و خیلی مهمه که ما توی زندگیمون به اینها حواسمون باشه واقعاً که اگر دچار شهوترانی هستیم، اگر آموزش های کانال ما رو گوش می کنید و فکر می کنید برای شما مفید هست و فکر می کنید که می تونه به شما کمک کنه که نجات پیدا کنید، بذاریدش توی اولویت و هر چیزی که اینجا آموزش داده میشه رو اجرا کنید توی زندگیتون.

اون هفت قدمی که در فایل ترک خودارضایی گفتیم رو با جون و دل هر چقدر که دوست دارید روش وقت بذارید. هر چقدر که لازمه تلاش کنید، کوشش کنید، هر چی سعی و خطا و لغزش می کنید، دوباره از نو پاشید و دوباره تلاش کنید و بگید: مهمترین چیز توی زندگی من اینه که این مسأله شهوت رو درست کنم. چون که هیچ چیزی رو نمیشه بر روی شهوت بنا کرد. اگر من درس می خونم، خوب به چه درد می خوره، من درس بخونم، کاسب بشم، یه جا استخدام بشم و حقوق بگیرم… وقتی زیربناش شهوت باشه، توی روابط کاری با همکارانم مشکل پیدا خواهم کرد، همه می فهمن که من دچار شهوت هستم و در روابط با همسرم مشکل پیدا خواهم کرد، توی کار زود عصبی میشم.

چون که شهوت این نیست که فقط یک لذتی بردم، تموم شد، رفت! روح انسان رو متلاطم می کنه. کسی که شهوترانی می کنه، آدم زودرنجی هست، آدم منزوی میشه، آدمی هست که زود بهش بر می خوره، زود با رئیسش دعواش میشه، تو دانشگاه با استادش درگیر میشه و میگه: استادم هیچ نمی فهمه و من فقط می فهمم! تموم این چیزها رو شهوت میاره. شهوت همه زندگی انسان رو نابود می کنه و به آتیش می کشه. فقط این نیستش که من در خلوت خودم یک کاری کردم، حالا خودمو صاف و صوف می کنم، میرم توی اجتماع و هیچ اثری نداره! نه. اثرش توی هر جایی که من توی جامعه باشم، تخریب خودش رو می گذاره.

کسی که دچار شهوترانی هست، با همکارهای خودش هم چشم چرانی می کنه، با همکارهای خانم خودش هم چشم چرانی می کنه. با همکارهای خانم خودش هم دوست داره جوری صحبت کنه که اون شهوت وجودش تغذیه بشه. همیشه این چیزها وجود داره و نمیشه بگیم: من شهوتر و یه کاریش می کنم و به زندگی عادیمم ادامه میدم. بذار شهوت هم باشه. همه می فهمن، خانواده می فهمن، فک و فامیل و همسایه و پسردایی و خاله و دایی همه می فهمن و عمه، هر فامیلی که انسان داره، همه می فهمن، ولی فقط خود اون فردی که شهوترانی می کنه، حواسش نیست و فکر می کنه که داره مخفی کاری می کنه.

نگاه انسان شهوت آلود میشه، حرف زدن انسان شهوت آلود میشه. اون عدم هوشیاری که از ذهن انسان میره، همه اینها باعث میشه که انسان هرجا که میره، همه می فهمن که مشکل داره. ولی ما خودمون فکر می کنیم که خیلی پنهان کاری می کنیم و هیچکی نمی دونه. پس اگر دچار شهوترانی یا هر گونه از شاخه های شهوترانی هستیم، ترک کردن شهوت رو اولویت اول در زندگیمون  قرار بدیم. یعنی هر وقت می خوایم زمان روزمون رو تعیین کنیم و برنامه ریزی کنیم، اول از همه زمان هایی که می خوایم روی ترک شهوت کار کنیم رو اول از همه به اون وقت بدیم و وقت باقیمانده رو در اختیار کارهای دیگه قرار بدیم.

فایل صوتی اولویت با ترک شهوت را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 4

2 دیدگاه برای “اولویت با ترک شهوت

دیدگاهتان را بنویسید