نتایج دوره سالیتود و خلوت درون

نتایج دوره سالیتود و خلوت درون
0
(0)

 

سلام خدمت کاربران عزیز مس به طلا.

در این ویدیو در رابطه با نتایج دوره سالیتیود صحبت می کنیم. اینکه ما با کار کردن آموزش های دوره سالیتیود به چه نتایجی می رسیم؟ چه نتایجی برای ما حاصل میشه؟ اولین، مهمترین و قدرتمندترین نتیجه ای که این دوره برای ما داره، آرامش و رضایت درونی هست. رضایت دورنی از چی؟ از هر گونه شرایطی که ما همین الان در زندگیمون داریم و با توجه به همون شرایطی که ما داریم، می تونم بگم بدون توجه به شرایطی که الان داریم، به نشاط عمیق درونی و رضایت درونی از کل زندگی و از بودن خودمون ببریم.

این خودش شاید در ظاهر ساده به نظر برسه، ولی خیلی مهمه. چرا؟ چون ما همه انسان های روی کره زمین دارن صبح تا شب دست و پا می زنن که یک چیزی رو به دست بیارن و به یک مقام یا تارگت یا هدفی برسن که راضی بشن و بگن: آخی! راضی شدم. به دستش آوردم! ما این رضایت رو به دست میاریم. ما آرامش هم در کنارش داریم. ما نمی خوایم که رضایت ما جوری باشه که بدون آرامش، رضایت داشته باشیم. خیلی مهمه که انسان در آرامش و سکوت و آرامش دورن، رضایت هم داشته باشه، از هر چیزی که داره و نداره. یا به هر مقامی رسیده یا نرسیده. اصلاً فرقی نمی کنه. ما میایم در سطح خیلی بالاتری روی این قضیه کار می کنیم در این دوره.

میایم میگیم: ما انسان ها اونقدر قدرت داریم، به خاطر همین که توی این دنیا وجود داریم، اونقدر ارزشمون بالا بوده که الان اینجا هستیم و در جلسات اول دوره کامل شرح میدیم که چرا ما اینقدر ارزش داریم؟ بنابراین قیمت میاد دستمون که چرا ما باید راضی باشیم و چقدر قدرت داریم؟ و چرا ما می تونیم به رضایت عمیق درونی برسیم؟ و دیگه هر چی خداوند سر راه ما می گذاره توی زندگی، چه خوبی باشه، چه بدی باشه، چه مصیبت باشه، چه موفقیت باشه، هر چی که می خواد باشه، همه اینها در نهایت یک چیز مثبت هست. روح ما جوری همه چیز رو می بینه، هندل می کنه و جلو میره که همه چیز به نفعش تموم میشه و برای منبسط شدن خودش.

مثلاً اگر مصیبتی برای از دست دادن عزیزی باشه، مصیبت از این سخت تر نیست دیگه، یه همچین مصیبتی رو روح اگر بدونه جایگاهش کجاست؟ ارزشش کجاست و همه چیز رو درست ببینه، حتی همون مصیبت هم باعث انبساط بیشترش میشه و هی به خدا بودن و خدا گونه بودن هی نزدیک و نزدیک تر میشه. ما یاد می گیریم که هیچ چیز در این عالم نمی تونه ما رو ناراحت کنه. مثال زمینیشو اگر در نظر بگیریم، مثل یک کوه بزرگ و با صلابت کنار یک اقیانوسه، این اقیانوس طوفانی میشه، موج های بزرگ بیست متری میاد می خوره توی کمر این کوه، انگار نه انگار این کوه با آرامش و صلابت نشسته و داره با اقتدار زندگیشو به پیش می بره و اصلاً بزرگترین موج ها هم که بیاد، نمی تونه اونو تکون بده از جای خودش. و ما باید اینجوری باشیم و روی روح خودمون خیلی کار کنیم.

و حالا این هفت ماهی که ما داریم آموزش میدیم، درسته که روح خیلی قوی میشه، ولی چه بهتر که ما این آموزش ها رو تا آخر عمر انجام بدیم. که همینجور روح ما در حال گسترده شدن و منبسط شدن و قدرتمند شدن به پیش بره. و می تونم بگم این با ارزش ترین دستاورد این دوره هست که ما می تونیم به اون برسیم و از بعد ثروت و مادیات ما توی این دوره مستقیماً روی اینکه چطوری پولدار بشیم، کار نمی کنیم. نمیایم بگیم راه های پولدار شدن اینه و اونه. اصلاً دوره اقتصادی نیست. ولی اون پیش نیاز و زمینه اصلی که هر فردی نیاز داره که بتونه به ثروت و موفقیت و شادی در هر زمینه ای که دوست داره، برسه؛ اون رو میایم توی وجودمون می سازیم. ببینید اون احساس لیاقت و احساس اینکه من لیاقت داشتن بهترین های این دنیا رو دارم. اصلاً مادیات که هیچی، معنویات هم لیاقت داشتنش رو دارم.

کما اینکه در جلسات اول ما به این اشاره هم کردیم که ما دنبال علم و دانش باشیم که در بعد عقلی ما قرار می گیره، هر چقدر هم که ما توی این دنیا روی علممون هم کار کنیم، باز موجوداتی هستن که علمشون از ما خیلی بالاتره. و ما در بعد معنوی می تونیم اینقدر رشد کنیم که هیچ کس در این عالم نتونه به ما برسه. فرشتگان به پای ما نرسن، موجوداتی مثل اجنه به پای ما نرسن، هیچ کس نتونه به ما برسه از این نظر. برای اینه که ما شدیم اشرف مخلوقات. خلیفه خدا روی زمین. وقتی به اون سطح از عزت نفس برسیم، که اصلاً همه چیز، همه کائنات به افتخار من آفریده شده، این می تونه روح شما رو اینقدر آماده کنه که دیگه پول یکی از بدیهی ترین چیزهایی میشه که من به عنوان یک انسان که اشرف مخلوقاتم، دیگه دغدغه پول و کرایه خونه و چکم واخورده و… رو نباید داشته باشم. و باید روح تغذیه بشه.

و وقتی که روح شما تقویت شد، دیگه گوش شما که می تونه هر چیزی در رابطه با کار، ساختن باورهای ثروت ساز، استفاده از قانون جذب و هر چیزی که ما نیاز داریم که بخوایم به پول برسیم توی بعد مادی، اون گوش ما دیگه خیلی حساس و گیرایی بسیار بالایی پیدا می کنه و حساس میشه گوش ما. و روح ما لطیف میشه. در اول این ویدیو هم گفتیم: وقتی که روح خیلی لطیف و قدرتمند شد، از خیلی از کلاهبرداری هایی که قبلاً خیلی با ما می شد و خیلی راحت می اومدن کلاه ما رو بر می داشتن، جلوگیری میشه و کسی نمی تونه بیاد سر ما رو کلاه بذاره و ما رو گول بزنه! و دروغ بهمون بگه.

وقتی که انسان هر چه بیشتر روی خودش کار کنه، چون که روی خودشناسی قوی شده، خود بخود دیگر شناسی و شناختن دیگران رو خوب بلده. یعنی وقتی که شما خوب سازو کار روح و شخصیت  و روان خودتو عالی بشناسی، یه سری رذیله های اخلاقی رو روشون کار کرده باشی، روی فضیلت های خودت کار کرده باشی و اینقدر روی اینها مسلط شده باشی، دیگه هر کسی هر نوع فضیلت یا رذیلتی داشته باشه، دیگه لازم نیست شما بگی، می بینی و می فهمی اصلاً. این خیلی ارزش داره واقعاً. چرا؟ چون فردی که می خواد ازدواج کنه، دیگه لازم نیست که خیلی دست و پا بزنه و بخواد تحقیق کنه.

حالا تحقیقات هم خوبه و در اواخر دوره هم میگیم. تحقیقات خوبه، مذاکره و صحبت کردن خیلی طولانی خوبه، بررسی معیارهای مورد نظر خوبه. ولی از همه مهم تر و قدرتمند تر اون دل ما هست. وقتی آینه دل ما ساخته شه، دیگه توی انتخاب همسر اشتباه نمی کنیم. توی انتخاب شریک، شغل و نوع سرمایه گذاری اشتباه نمی کنیم. چرا؟ چون آیینه دل پاک شده و می فهمیم اصلاً. و ما تمرین های این دوره رو می خوایم مستقیماً از خود خداوند مشورت بگیریم. به خود خدا بگیم: خدایا کمکم کن این کارو درست یاد بگیرم. پس این نتایجی هست که شما در طول دوره به اونها دسترسی پیدا می کنید .

و به آرامش، ارتباط صمیمی با خداوند که اصلاً نمیشه اینها رو واقعاً روش قیمت گذاشت! اصلاً کار درستی نیست ما بخوایم بگیم ارتباطی که انسان با خدا برقرار می کنه، چقدر قیمتش هست؟ نه! اصلاً جز نتایجه. ما یاد می گیریم که با خدای خودمون ارتباط صمیمی داشته باشیم. تمام لحظات روزمون رو دست در دست خدا باشیم و یک نفر نباشیم. من و خدای خودم. یک پکیج کامل هستیم. یک تیم هستیم. ما تنها نمیریم. شما حتی بخوای یک پیتزا هم بخری، اونجا می تونی خدا رو با خودت ببری، یک پیتزای خوب نصیبت بشه. تا این حد در جزییات زندگی باید خدا رو وارد زندگیمون کنیم. ما توی دوره اینها رو روشون کار می کنیم و نتایجی هستش که توی دوره انشاالله به اونها خواهیم رسید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید