ازدواج آسان 8 – مخالفت خانواده با مهریه کم

مخالفت خانواده با مهریه کم
5
(1)

دوستان یکی از کاربران سؤال خیلی مهمی از ما پرسیدن. ایشون خانمی بودن، گفتن: من می خوام ازدواج کنم. و طبق آموزش های ازدواج آسان که از ما دریافت کردن، می خوان مهریه خودشونو چهارده عدد سکه قرار بدن. ولی پدر و مادرشون مخالفت کردن و گفتن: نخیر! دیگه الان عرف صد و ده تا سکه هست و اصلاً ما رضایت نمی دیم که شما بخواید با چهارده تا سکه ازدواج کنید. چیکار کنم؟

ببینید این بسته به شرایطی هر خانواده فرق می کنه. ولی چیزی که مهمه اینه که اون خانم اول از همه باید ببینه همسرش، اون مردی که می خواد باهاش زندگی کنه رو آیا به اندازه کافی شناخته یا نه؟ چون اگه مردش رو خوب شناخته باشه و به او ایمان داشته باشه و بدونه که نگرش اون مرد چطور هست، نسبت به زن، نسبت به ازدواج، نسبت به معنوی بودن ازدواج، اصلاً زیر بنای فکری اون مرد چطور هست و اون مرد این پارامترها رو داشته باشه و به قول معروف این امتحان رو پاس کرده باشه که با چهارده تا سکه و مقدار کم سکه منحرف نمیشه؟ آتو دستش نمیاد که بخواد شیطونی و اذیت کنه؟ و ظرفیت و درکشو داشته باشه، هیچ اشکالی نداره. این خانم باید روی خواسته خودشون بمونن.

و در تعیین کردن مقدار مهریه پدر و مادر از لحاظ شرعی حقی ندارن. اگر زن ایمان داشته باشه به همسر خودش، می تونه به پدر و مادرش بگه: نه. با اینکه من برای شما احترام زیادی قائلم و این عدد رو در نظر گرفتم. چون مهریه مال خود اون زنه. مال پدر و مادرش نیست. و این رو در نظر داشته باشید.

و این رو هم بگم: اگه همه بیان بدون تحقیق، بدون دانش، بدون شناخت از طرف مقابل، مهریه های کم رو در نظر بگیرن که بعداً براشون دردسر بشه. ما می خوایم این فرهنگ رو جا بندازیم که هم مردها به اون آگاهی بالا برسن و هم زن ها به این آگاهی برسن که این مهریه، این عدد سکه، اونقدر چیز مهمی نیست که بخواد شما رو به هم وصل نگهداره. مهریه عامل پیوند نیست!

عامل پیوند، روح و شناخت و درک هست. عامل پیوند مهریه نیست. این زنجیره بین زن و مرد اصلاً هیچ ربطی به مهریه نداره. مهریه یک احترام به زن هست. و ما اینو دوست داریم که جا بندازیم. پس تحقیق کنید و همسر خودتونو به اندازه کافی بشناسید و بعد از اینکه شناختید، روی خواسته خودتون باشید خیلی محکم و سعی کنید رضایت پدر و مادرتونو جذب کنید.

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید