سالیتود و تفاوتش با انزوا طلبی، عزلت نشینی و چله نشینی

solitude-and-its-difference-with-seclusion
5
(2)

در این فایل صوتی در رابطه با یک سری سؤالات و شبهاتی که در رابطه با دوره سالیتود و خود مبحث سالیتود برای کاربران عزیز ما پیش اومده، صحبت می کنیم. که اینها بسیار بسیار مهم هستند و توصیه می کنم که این فایل رو با دقت گوش کنید تا این مفهوم رو به شکل خیلی عمیق و ریشه ای درک کنید. اولین سؤالی که پرسیده میشه اینه که آیا سالیتود به معنای عزلت یا انزوا یا تنها شدن و از اجتماع کناره گیری کردنه؟ یا معنیش چله نشینی میشه؟ اصلاً معنیش چی هست؟ این کلمه خارجی کجا بوده؟ ما از کجا اینو آوردیم؟ اصلاً چرا روی این دوره اسم سالیتود رو گذاشتیم؟ چرا روی کار کردن روی خود، همچین اسمی رو گذاشتیم؟

علت استفاده از کلمه سالیتود Solitude

ببینید برای پاسخ به این سؤال اول بیایم ببینیم خود کلمه سالیتود معنیش در انگلیسی چی هست؟ کلمه انگلیسی سالیتود ، ریشه اش از سولو میاد. سولو به معنای تکنوازی هست. شما وقتی میرید یک کنسرت، یک گروه ارکستر نشستن و ده تا ویولن زن هستن و چند تا ویویلنسل زن هستن، چند تا گیتار زن. همه دارن یک سمفونی رو می نوازن، دیدید که گاهی وقت ها همه ساکت میشن و یک ویولن زن چند دقیقه ای به شکل سولو به صورت تکی ویولن می زنه. یا مثلاً جاز می زنه یا هر چیزی. و ریشه کلمه سالیتود از سولو میاد. یعنی تک بودن و تنها بودنی که حالت درخشش داره. این تک بودن معناش انزوا و تو خونه قرار گرفتن و عزلت طلبی نمیشه.

در کنار جمع بودن و حالت تکنواز زندگی خودتون میشید. این خیلی مهمه که ریشه کلمه سالیتود رو درک کنیم. و اصلاً برای درک ریشه کلمات انگلیسی کسانی که سال های سال خارج از کشور زندگی کردن، اینو خوب می دونن که کلمات در شرایط معنا پیدا می کنند. و اینجوری نیست که ما بریم در دیکشنری کلمه سالیتود رو بزنیم و ببینیم جلوش چی نوشته. همونم معنیش رو میاره تنها بودن و در حالت خلوت بودن. ولی باید ببینی که چطوری کلمه رو توی کشورهای دیگه استفاده می کنن؟ کشورهایی که زبان مادریشون انگلیسی هست. سالیتود رو جوری استفاده می کنن که یک حالت هست، یک شرایطی از نوع زندگی و سبک زندگی رو بهش سالیتود میگن.

مثال از کاربرد کلمه سالیتود در زبان انگلیسی

مثلاً طرف مجرده و توی مجردی خودش مشکلی نداره و دغدغه نداره، غصه نداره و براش دنیا به آخر نرسیده که ای وای چرا من مجردم؟ سالیتود داره. توی سالیتود حالش خوبه و توی خلوت با معنایی هست. بار معنایی که توی کلمه سالیتود هست، بار بسیار مثبتی هست و از قدرت میاد و مثل همون سولو نوازی که میاد توی کنسرت سولو می نوازه، از اونجا میاد. یعنی طرف در حالت اعتماد به نفس و عزت نفس و اینکه با قدرت در تنهایی خودش، البته تنهایی به این منظور که همسر نداره، داره کارشو با قدرت انجام میده.

اولین باری که کلمه سالیتود را از یک انگلیسی زبان شنیدم

و حالا چرا ما اسم این دوره رو سالیتود گذاشتیم؟ اون دیگه سلیقه شخصی خودم بود و وقتی که توی مالزی زندگی می کردم و توی دوران پرهیز بودم و روی خودم کار می کردم و روی شهوت کار می کردم و خداوند این لطف رو بهم کرده بود که روی این چیزها توی وجودم کار کنم، چه اتفاقی افتاد؟ من دوستی داشتم که ایشون فوق العاده فرد اسپریچووال یعنی معنوی بود. خیلی ایشون معنوی بود. درسته ایشون مسلمان نبود، ولی خیلی معنوی بود. اصلاً چشم پاکی رو من از ایشون یاد گرفتم. در رابطه با شهوت و شناختن اون که چقدر مهم هست، با ایشون صحبت می کردم.

حالا یه بار که با ایشون صحبت می کردم، ایشون گفت: چقدر خوبه که تو اینقدر حال خوب معنوی داری و توی سالیتود خودت داری زندگی می کنی. این کلمه سالیتود خیلی به دل من نشست و از اونجا به بعد در ذهنم مونده بود که من در سالیتود خودم هستم. چقدر حالم خوبه. من مشکل اینو ندارم که حتماً حتماً یک نفر رو به هر قیمتی که شده بکشونم تو زندگیم و کنار خودم نگهدارم که جلوی بقیه کم نیارم. که مثلاً منم نامزد دارم و منم ازدواج کردم یا منم از قافله عقب نیستم. نه. الان که خداوند برای من ازدواج رو رقم نزده، در سالیتود خودم هستم.

تولد مس به طلا و شروع آموزشهای سالیتود و خلوت درون

خلاصه این جمله اون دوست ایرلندی ام به دلم نشست و وقتی که اومدم ایران، مس به طلا متولد شد و این آموزش ها رو به لطف خدا شروع کردم به منتشر کردن، دوست داشتم این کلمه رو روی این دوره بگذارم و اصلاً شاید بعضیا بگن: این کلمه از کجا اومده؟ آیا این کلمه بی مسماییه؟ بی سر و تهیه؟ از کجا اومده؟ نه. در زبان انگلیسی به اون حالتی که طرف توی مجردی هست و از مجردی خودش غصه نمی خوره و یک روح قدرتمند داره، طبق گفته خداوند که میگه: در مجردی تقوا پیشه کنید، اونا انگلیسی زبانن دیگه، فارسی زبان که نیستن. کلمه سالیتود رو به کار می برن.

همونطور که برای کلمه خدا کلمه گاد God رو به کار می برن. ما میگیم: خدا یا الله. ولی اونها میگن گاد. اونها به سالیتود و خلوت درون، نزدیک ترین ترجمه ای که من تونستم به محتوای ما بخوره، خلوت درون رو روش گذاشتم. خلوت درون یا سالیتود . بالاخره انگلیسیه حرف می زنن. به این حالت از زندگی میگن سالیتود . پس از وجه تسمیه این دوره و آموزش هایی که ما داریم میدیم، خوب نسل جوان خیلی بیشتر با این کلمات ارتباط برقرار می کنن تا اینکه بیام یک کلمه ثقیل عربی به کار ببرم و اینکه طرف اصلاً متوجه نشه که یعنی چی؟ آیا من می خوام چله نشینی یاد بدم و…؟

مقایسه سالیتود و چله نشینی

بخش دیگر سؤالات که کاربران می پرسن اینه که آیا سالیتود یعنی چله نشینی؟ چله نشینی خوب در همه ادیان بسیار بسیار سفارش شده. اصلاً عدد چهل بسیار عدد قدرتمند و مقدسیه. ولی دوره سالیتود چله نشینی نیست.

چرا. مقام دوم از نه مقامی که ما برای این دوره در نظر گرفتیم که این نه مقام رو در می نی مم حالتش گفتیم در هفت ماه سپری کنید. می تونید توی نه ماه سپری کنید، می تونید توی هجده ماه سپری کنید. بستگی به دل خودتون داره. ولی خوب ما گفتیم دوره رو داریم ارائه میدیم، توی هفت ماه می تونید این نه مقام رو طی کنید، مقام دومش خودش یک چله عاشقانه هست که اسمشو گذاشتیم چله عاشقانه که ما با خدا ارتباط صمیمی داشته باشیم که حالا میگم یکی از مقام های نهگانه این دوره خودش یک چله جهل روزه هست.

و این دوره واقعاً داره انسان ها رو آماده می کنه، نه تنها برای ازدواج آماده بشن، بلکه توی دوره هم کامل شرح میدیم توی مقام سوم، نه تنها برای هر آنچه ما نیاز داریم در زندگی این دنیامون، حتی این دوره نگاهش به ابدیت ما هم هست، به دنیای پس از مرگ ما هم هست. یک دوره ای هستش که برای همه ابعاد زندگی ما بسیار بسیار جامع و حرف برای گفتن داره. پس یکی از مقام هاش دوره چهل روزه داره. سالیتود به معنای چله نشینی هم فکر کنیم که کل دوره سالیتود چهل روز هست، نه! کل دوره سالیتود در حالت می نی مم خودش هفت ماهه و هفت ماه عزیزان باید روی خودشون کار کنند.

استفاده صحیح کلمات زبانهای دیگر در شرایط و Context صحیح

خیلی مهمه وقتی یک کلمه ای از زبان دیگر وارد زبان فارسی میشه، ما فقط معادل فارسیشو در نظر نگیریم.چون که زبان فارسی با اینکه از نظرشعر و ادبیات بسیار بسیار قدرتمنده، ولی از نظر تعداد لغات از بعضی زبان ها ضعیف تره. مخصوصاً در مقابل زبان عربی. شما ببینید در زبان عربی عمل نا فرمانی از دستور خدا رو که ما بهش میگیم گناه، توی فارسی اگر یک کلمه برای گناه داریم، توی زبان عربی چندین و چند کلمه برای اون هست. سیئه، سیئات، ذنب، جناح، ظلمت نفسی، همه این کلمات عربی رو ما یک کاسه کردیم و بهش گفتیم: گناه!

و وقتی که یک نفر این کلمه رو به کار برد، باید بریم توی اون زبان که صحبت می کنند، کجا جناح به کار می برن، کجا سیئه به کار می برن، کجا ذنب به کار می برن، این مستلزم این هست که طرف اولاً زبان دوم رو اولاً روش مسلط باشه، کامل آموزش دیده باشه، ثانیاً در بین اون مردم زندگی کرده باشه که بدونه اونها چطوری کلمات رو استفاده می کنند. مثل کلمه سالیتود که وقتی من در مالزی زندگی می کردم، درسته که انگلیسی زبان دوم اون کشور هست، ولی دوستانی که من داشتم اکثرشون یا اروپایی بودن، یا کسانی بودن که زبان انگلیسی خیلی با اونها عجین بود. واقعاً استفاده خیلی قدرتمندی می کردن.

 

این فردی که در موردش صحبت می کنم، ایرلندی بود و زبان مادریشون انگلیسیه. حالا با یک لهجه یه کم متفاوتی. و ایرلندی بود ایشون. وقتی سالیتود رو توی اون شرایط استفاده می کنه، باید ببینه که اون چطور استفاده ای می کنه. و این وجه تسمیه کلمه سالیتود بود. کلمه سالیتود کلمه بی مسما و بی معنی و من درآوردی نیست! کلمه بسیار قدرتمندیه، با مسما و با معنا و بار بسیار بسیار مثبت معنوی روی خودش داره.

سولو نواز موسیقی، سولو نواز زندگی مجردی

و در بعد موسیقی که من مثال زدم، سولو نواز کسیه که شاخ ویولن نوازان اون ارکستر میاد میشه سولو نوازشون. میگن که دوربین میاد روی شما و شما پنج دقیقه تکنوازی کن. بهترین ویولن زن اون شهر، اون کشور، اون گروه، میاد میه سولونواز و سالیتود اون جمع رو ایشون اجرا می کنه. و ما به خاطر همین این اسم روی این دوره گذاشتیم که شما واقعاً باید بهترین خودتون باشید. کسانی که دوره سالیتود رو کار می کنن، شاید بگ از هزاران هزار نفری که این دوره رو کار نکردن، مطمئن باشید یک سر و گردن از نظر قدرت روحی و شناخت روح و از نظر آمادگی شناخت چنس مخالف و … از همه اونها یک سر و گردن بسیار قدرتمند بالاتر قرار خواهید گرفت.

در دوره سالیتود چه می آموزیم؟

واقعاً باید برید نظرات و تجربیاتی که کاربران دارن روی این دوره کار می کنند رو گوش کنید تا متوجه بشید که ما توی این دوره چه تحول روحی رو برای عزیزان در نظر گرفتیم که روی اونها انجام بشه و روحشون متحول بشه. که توی این نه مقامی که ما توی دروه سالیتود آموزش میدیم، می خوایم که واقعاً یک فرد مجرد که فقط و فقط دغدغه اش اینه که یک زن یا شوهری رو پیدا کنه و سریع بره ازدواج کنه و به هیچ چیز دیگری فکر نکنه، بگه: نه! صبر کن، استوپ کن! تو باید روی خودت کار کنی، تو باید خیلی خودت رو بشناسی، خیلی روحت رو بشناسی، خیلی از رذیلت های اخلاقی که در وجودت هست رو بشناسی و پاکسازی کنی.

خیلی باید بری جنس مخالفت رو خوب بشناسی و بعد ازدواج کنی. چون که اگر این کارو نکنی و سریعاً بدون اینکه خودت رو بشناسی و روی خودت کار کنی، سریعاً بری یکی رو پیدا کنی، میشه همون آماری که کمترین آماری که من توی ایران شنیدم پنجاه درصد طلاق. تا هفتاد و پنج درصد هم من شنیدم که از هر چهار تا ازدواج سه تاش به طلاق منجر میشه. چرا؟ برای اینکه جوونهای ما فقط میرن می دوون یکی رو پیدا می کنن یا علی بدو بریم ازدواج کنیم. درسته ازدواج سنت حسنه پیامبر ماست. و خود من که دارم سالیتود رو آموزش میدم، هنوز که دارم دوره سالیتود رو آماده می کنم، تازه سه مقامش رو برای کاربران ارائه دادم، خودم شش ماهه که ازدواج کردم. خود من اینقدر به ازدواج پایبندم و اینقدر توصیه می کنم. ولی بعد از اینکه روی خودتون کار کردید، بعد از اینکه خودتون رو شناختید.

فرد خوب برای ازدواج را پیدا کنیم، یا خودمان فرد خوب باشیم؟

و نکته ای که ما توی مقام سوم آموزش دادیم و بسیار بسیار رمز یک ازدواج بسیار موفق و روحانی هست، این هست که عزیزان! این نیست که ما هی بگردیم دنبال یک دختر خوب برای ازدواج یا بگردیم دنبال یک پسر خوب برای ازدواج! نخیر. این نگرش کلاً اشتباهه که بگردیم دنبال یک کسی که خوب باشد! نخیر! خوب بودن از شخص ما شروع میشه. شروعش از منه. من اول باید باشم. فعل بودن و بعد یافتن. اول بودنه. اول باید باشی! اول باید اون پسر یا دختر خوب باشی، بعد بری یک دختر یا پسر خوب رو پیدا کنی. تو اگه خوب نباشی، چطور می تونی بری کی دختر خوب پیدا کنی؟ تو اگه خوب نباشی، خانم خوبی نباشی، چطور می تونی بری یک شوهر خوب انتخاب کنی؟

“خوب” در معنایی که ما در دوره سالیتود به اون می پردازیم. کاملاً روی رذیلت های اخلاقی کار کنه و ارتباطش رو با خدای خودش بسازه و روحشو آماده کنه جنس مخالف رو بشناسه و از گناهانش توبه کنه. همچین خوبی خوب معلومه که باید اول اینقدر خودت خوب باشی که از خدا بخوای یک خوب رو در کنار تو قرار بده. و این اشتباهی هست که ماها می کنیم. مثلاً طرف خودش نه نمازی می خونه، نه به هیچی معتقده، اصلاً زندگی خودش آشفته هست، یک روز عاشقه و یک روز فارغه. یک روز عصبیه، یک روز خشم داره، یک روز حسادت داره. با این همه آشفتگی های روحی میگه یک دختر خوب برای من پیدا کنید!

افراد خوب برای ازدواج به شما معرفی نمیشوند مگر…

من واقعاً اگر یک دختر خوب سراغ داشته باشم، عمراً اگه به همچین فردی معرفیش کنم! یا بر عکس. دختری که خودش هزار تا مشکل داره، ترس داره، نگرانی داره، ترس داره، غصه داره، افسردگی داره، قرص خواب می خوره و… اینهمه آشفتگی داره، بعد بیاد بگه یک پسر خوب به من معرفی کنید! باز اگه پسر خوب هم کسی سراغ داشته باشه، عمراً به ایشون معرفی کنه! خوبی اول از خودت شروع میشه.

و یکی از قدرتمندترین جملاتی که من در مطالعاتم داشتم، در رابطه با ازدواج، جمله ای هست که عوام همه اینو میگن: Find the right person یعنی آدمی که خوب هست رو پیدا کن! و گفته بود: این جمله بسیار اشتباهه این فعل Find باید خط خورده بشه و فعل Be به جای اون بشینه.  Be the right person. اون شخص خوب باش! نه اینکه شخص خوب رو پیدا کن! و ما داریم توی دوره سالیتود این رو کار می کنیم. هفت ماه از عزیزان می خوایم که هفت ماه هر روزش تمرین داره. یک روزش نیست که تمرین داشته باشه. هفت ماه، هفت سی تا، دویست و ده روز طرف باید بنویسه و اینقدر روی کاغذ و قلم بنویسه که دستش خسته بشه توی شناختن روح. و تمریناتش رو توی دوره شرح دادیم. که انشاالله کسانی که دارن توی دوره کار می کنن، خودشون می دونن صبح ها تمرین داریم.

شرح مختصر مقام های دوره سالیتود

مقام اول دوره، ما رو با ارزش وجودی خودمون به عنوان یک انسان آشنا میکنه. به طور خودمونیش، مزنه و قیمت ما رو بالا میبره. در مورد روخ صحبت میکنه و موارد قدرتمند دیگری که میتونید در صفحه محصول مقام اول دوره سالیتود اونها رو بیشتر مطالعه کنید.

در مقام دوم چهل روز ارتباط عاشقانه گذاشتیم، ارتباطی که دلپذیره. برید نظرات کاربران رو بخونید. که چهل روز ما دعاهای روزانه گذاشتیم و عزیزان می تونن هر روز با خدا یه جوری صحبت کنن که یه جور خاصیه. تموم زوایای دلشونو نور بتابونن توش و اینطور با خدا حرف بزنن.

در مقام سوم تمرین شبانه انجام میشه. و تا آخر دوره تمرینات بسیار زیادتری. هفت ماه طرف روی خودش کار می کنه و اون آدم خوبه میشه و ارتباطش با خدا اینقدر صمیمی و شفاف و نزدیک میشه و دلش از خواطر و وسوسه های شیطانی پاک میشه و روح خدا و ملکوت خدا در دلش جاری میشه، اونجاست که می تونه بگه: خدایا من تلاش خودمو کردم. حالا یک زن خوب یا شوهر خوب برای من پیدا کن. اول من در مقام سالیتود به مقام بودن رسیدم، به مقام خوب بودن رسیدم و تلاش خودمو کردم، حالا برای من پیدا کن. اول بودنه و بعد پیدا کردن. و برای همینه که ما دوره سالیتود رو هفت ماه طولش دادیم.

 بعد میایم مقام سوم و چهارم کامل روی رذیلت های اخلاقی کار می کنیم. رذیلت هایی که مثل خوره دارن روح ما رو می خورن و ما خبر نداریم. غرور، حسد، کینه، رنجش، تموم این چیزهایی که ما سال های سال با خودمون حمل کردیم و می بینیم که با تموم این چیزهایی که توی قلبمونه، می خوایم یک دختر یا پسر پاک، معنوی، خیلی خوب پیدا کنیم. خوب نمی تونیم. باید این رذائل رو از وجودمون پاک کنیم.

شناختن جنس محالف در مقام های پنجم و ششم

در مقام پنجم و ششم میره توی شناختن جنس مخالف. شما اگر پسر هستی، باید دخترها رو خوب بشناسی، نیازهای خانم ها رو بشناسی. اگر خانم هستی، نیازهای آقایون رو باید بشناسی، شخصیت آقایون رو بشناسی، عملکرد مغز زن و مرد رو بشناسی که اصلاً مغز انسان جنسیت داره. مغز زن با مغز مرد فرق می کنه. طریقه پردازش اطلاعات و همه چیز توی زن و مرد فرق می کنه. توی مقام پنج به بعد ما روی اینها کار می کنیم که طرف وقتی خواست ازدواج بکنه و حتی آخر دوره در جلسه خواستگاری، توی مجلس خواستگاری از چی صحبت کنیم؟ اینها رو همش میگیم، طرف بتونه طرف مقابلشو بشناسه. بتونه یک انتخاب بسیار قدرتمندو عمیق و با تسلط روحی کنه. و شاید از ده ها کیسی که بهش معرفی میشه، بگه اصلاً نه تاشون به من نمی خورن. این یکی رو ببینیم چیه. و خیلی فرق کنه.

البته اینو بگم: ما توی دوره سالیتود به چنان قدرتی دست پیدا می کنیم که اگر فردی واقعاً با ما مچ نباشه، به هر دلیلی، اتفاقی، ندونسته کسی ازدواج کنهف اینقدر روحش قدرتمند میشه که می تونه اون فرد رو هم جذب خودش کنه و اون فرد هم کم کم عوض بشه. و این در حالتیه که طرف اشتباه انتخاب و ازدواج کرده. که ما توی دوره سالیتود آموزش میدیم که از همون اول درست انتخاب کنید. حالا یکی به هر دلیلی اشتباه کرده، شرایط جبری بود، یک اتفاقی افتاد که مجبور شد با یکی ازدواج کنه، اینقدر می تونه اون فرد روحش بزرگ و قدرتمند بشه که همسر خودش هم به مرور زمان عوض کنه و جذب خودش کنه. و اون فضیلت های قدرتمندی که توی روح خودش ساخته، توی روح همسرش هم بریزه.

بزرگ شدن روح دلیلی بر پیدا نشدن یار برای ازدواج نیست

خیلی مهمه که به این نکته دقت کنیم:  شما وقتی خیلی رشد کردید و روحتون قدرتمند شد، دیگه کسی پیدا نمیشه که باهاش ازدواج کنید! حتی اگر کسی که به شما هم نخوره، شما می تونید روش اثر بگذارید. چرا؟ چون روح های قدرتمند بر روح های ضعیف مسلط هستند. روح هایی که پر از خدا باشن، مسلط میشن بر روح هایی که خدا توشون کمه و بیشتر نفسانیت و شیطان توشون باشه. اینم نکته خیلی مهم هست که باید در نظر داشته باشید. و خیلی خوشحالم که این سؤالات و شبهات رو کاربران عزیز مطرح می کنن و خیلی خوبه و نشونه اینه که آموزش های ما رو سلولی و دقیق دارن پیروی می کنن.

عرفان های حبابی در آخرالزمان

و این هم بدونید عزیزان ما در آخرالزمان داریم زندگی می کنیم. دنیا پر شده از عرفان های من درآوردی، عرفان های قلابی، عرفان های حبابی. کسانی هستن که قصد و غرض های شیطانی دارن. میان یک عرفانی، یک مکتبی درست می کنن که در ظاهر پوسته اسلام داره. که خوب جامعه ما یک جامعه مذهبی هست و خیلی ها رو می تونن جذب کنن، از اسلام شروع میکنند میان مردم رو جذب می کنن، ولی در اصل ممکنه حتی شیطان پرست باشن و ارتباط با شیاطین رو بخوان به جون مردم بندازن. حتی اسم خلوت بودن و انزوا و چله نشینی رو اسمشو رو روی اونها بگذارن. و طرف رو از جامعه دور کنن و بیان توی آموزش های خودشون شستشوی مغزی بدن و طرف رو کلاً منحرفش کنن. و تعدادشون هم کم نیست. از اول بوده تا ابد و قیامت هم خواهد بود و روز به روز هم بدتر خواهد شد. روز به روز فرقه ها داره بیشتر و بیشتر و بیشتر میشه!

و ما چیکار کنیم که گول اینها رو نخوریم؟ خیلی ساده است. یک کلیدی من به شما میدم که شما تا آخر عمر بتونید ازش استفاده کنید. شاه کلید و چراغ قوه ای که توی این بازار مکاره این دین ها و عرفان های کاذب بتونید از اون استفاده کنید و بتونید راه مستقیم رو پیدا کنید. حالا در مورد صراط مستقیم هم توضیح میدم که در مقام سوم در چه رابطه ای صحبت کردیم. حالا شاه کلید چیه؟ شما فقط و فقط هر کس هر ادعایی کرد و هر حرفی زد، برید با آموزه های معصومین و اهل بیت علیهم السلام بسنجید.

مقایسه شابلونی هر آموزشی با آموره های اهل بیت  علیهم السلام

دقیقاً مثل شابلون هست که میگذارن روی یک چیزی و مچ میشن با هم، دقیقاً با حرف ها و آموزه های اونها مچ کنید. اگر هر جاش زدید و نا هماهنگی داشت، بدونید که اینجا مشکل داره. و هر چقدرم که پیش میره آموزش های اون گروه، اون آدم، اون استاد، اون سایت، اون کانال، هر جا هر چقدر دیدید که از ائمه و اهل بیت داره فاصله می گیره، سریعاً کات کنید و آموزشش رو دنبال نکنید و خیلی مواظب باشید.

چون که میگم خیلی ها دارن توی جامعه امروز مخصوصاً کسانی که از وهابیت و کشورهایی که دشمن ما هستن، پول می گیرن؛ اینها میان این کارو می کنن که مردمو منحرف کنن. طرف می بینی حتی شیطان پرسته، ولی ظاهر مذهبی به خودش می گیره. چهار تا کلمه حق رو میگه که بدیهی به نظرمی رسه، بعد می بینی که باطل های خودشو با حق قاطی می کنه و یک آش مهلکی رو درست می کنه و به خورد مردم میده. و داشتیم. خودتون هم می دونید. نمی خوام اسم ببرم. عرفان هایی که جلوشون گرفته شد و نذاشتن کار کنن و… حواستون باشه.

آیا سالیتود هم یک عرفان حبابی است؟

برای پاسخ به این سوال، حرف های خود من رو هم به این راحتی باور نکنید! برید با آموزه های اهل بیت ما چک کنید. مو به مو، مخصوصاً توی دوره سالیتود. چون دوره سالیتود یک دوره بسیار معنوی هست و الکی معنویت و روح خودتون که یک روح ابدی هست رو دست من ندید که من بخوام براتون تعیین تکلیف کنم که با روحتون چیکار کنید. برید مو به مو با آموزه های اهل بیت چک کنید و ببینید یک وقت کوچیکترین جاش بیرون نزده باشه یا تو نزده باشه یا خارج از آموزه های اهل بیت نباشه. خیلی مهمه.

حالا من بحث صراط مستقیم رو من در مقام سوم، بحث اینکه اصلاً صراط مستقیم یعنی چی؟ صراط مستقیمی که فقط ما یک صراط مستقیم داریم و بی نهایت صراط انحرافی و گمراه کننده داریم. فقط و فقط یک صراط مستقیم وجود داره. اینو با شکل و نمودار، شکل هایی که واقعاً درکش خیلی ساده است که ببینید. حالت تصویری قرار دادم در مقام سوم، می تنید برید ببینید که صراط مستقیم رو برای شما آموزش دادیم و بعد از صراط مستقیم، لزوم وجود معصوم رو طبق همون نمودار ها و شکل هایی که من خودم کشیدم و توی تصویر گذاشتم، براتون آموزش دادیم و شرح دادیم که شما جلوی هر کسی که بخوای این رو بگذارید، نمی تونه اشکال عقلی به اون بگیره. جلوی گبر، جلوی کافر بذار، بگو این مطلب رو گوش کن و بگو آیا که واقعاً ما به کسی نیاز داریم که معصوم باشه یا نه؟ ببینید طرف هیچ دلیل منطقی نمی تونه بیاره که بخواد ردش کنه. مگر اینکه از روی عناد و بد بینی و کینه. اونهابحثش جداست. ولی دلیل منطقی نمی تونه بیاره.

لزوم وجود معصوم برای جامعه بشری

اصلاً معصوم وجودش خیلی لازمه. من علمی اینو ثابت کردم. من نه البته. من کی ام که بخوام ثابت کنم؟ من طبق مطالعاتی که داشتم، از اساتید بزرگ و علماهای خیلی بزرگ. ولی اون شکل ها رو خودم برای خودم کشیدم روی کاغذ به شکل پاورپوینت و… درآوردم و همون مفهومی که خودم از صحبت بزرگان درک کردم، به شکل دایره و… کشیدم که قشنگ بتنوه مشخص بشه براتون. و این داستانیه که هر وقت می خواید به حرفهای یک نفر گوش کنید، سریعاً چک کنید ببینید موضع اون طرف در رابطه با معصوم چیه؟ مثلاً موضع اون طرف در مورد امام زمان چیه؟ موضع اون طرف در رابطه با امام علی علیه السلام چیه؟ و آیا آموزش هایی میده که خارج از آموزش های این بزرگان هست؟ اگر خارجش بود، بذارید کنار. حتی اگر خود من بودم. اصلاً از کانال من خارج بشید. هر روز که دیدید من حرفی زدم، خارج از حرف های اهل بیت و معصومین، از کانال من خارج بشید و من رو فراموش کنید و به من بگید: داری منحرف میشی. واقعاً جدی میگم.

و توی دوران سالیتود هم اینو کامل در نظرگرفتیم. یعنی مستقیم زیر نظر قدرتمند چک کردن مو به موی آموزش ها با آموزه های اهل بیت و معصومین رو داریم پیش می بریم. چون ما نمی خوایم یک محصولی رو بفروشیم، تموم شه بره و آخرت مردم رو به باد بدیم و بریم اون طرف قیامت گیر کنیم. نه! هممون می میریم و میریم زیر خاک و این دنیا تموم میشه و برای من خیلی مهم بود. مخصوصاً توی دوره سالیتود که با قدرت تمام اینو به امید خداوند و با یاری و مدد خود اهل بیت خیلی قدرتمند دارم پیش می برم.

طبیب جسم یا طبیب روح؟

چون سالیتود شامل آموزه معنوی و مذهبیه و ما با روح مردم ما سر و کار داریم، با جسم ها کاری نداریم. اگر دکتر بیاد دوای اشتباه بده به یک نفر، دل و روده اش به هم بریزه و یک هفته بالا بیاره و… خوب میشه میره. چون توی این دنیاست. اصلاً بزنه ناقصش کنه، باز جسمشه. جسم تموم میشه. تاریخ انقضاش تموم میشه، می میره، دفنش می کنن زیر خاک و تموم میشه. ولی کسی که می خواد در رابطه با روح صحبت کنه، خیلی باید مواظب باشه. پس آموزش های ما رو هم با اهل بیت بسنجید و به لطف خداوند می تونم این ادعا رو بکنم که هیچ کدوم از آموزش های ما خارج از آموزش ها و تأییدیه اهل بیت و معصومین نیست.   

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

4 دیدگاه برای “سالیتود و تفاوتش با انزوا طلبی، عزلت نشینی و چله نشینی

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام دوست عزیز

   دوست عزیز از نظر ارزشمندی و زحمات زیادی که برای تولید محتوا صورت می گیرد اگر بخواهید دقیق نگاهت کنید قیمت مناسب در نظر گرفته شده شما آنها را فقط دانلود کنید ولی تا تهیه آنها زحمات زیادی کشیده میشود از طرفی اشخاص تا بهای چیزی رو پرداخت نکنند از آن درست استفاده نخواهند کرد و اینکه تخفیف به مناسبت های مختلف داریم ماه به ماه هم می توانید از طریق اپلیکیشن خریداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید