مسیر سالیتود برای مجردان از کجا تا کجاست؟

مسیر سالیتود
5
(2)

 

شما میدونید که ما در وبسایت و کانالمون از کلمه سالیتود خیلی زیاد استفاده میکنیم. خیلی از نظراتی رو منتشر میکنیم که کاربران از تجربه خودشون در دوران سالیتود برای ما گفتن و ما اونها رو منتشر میکنیم. شاید براتون این سوال پیش بیاد اصلا این کلمه یعنی چه؟شاید شما تازه به گروه ما پیوستید و دوست دارید بدونید این کلمه سالیتود یعنی چه؟ این حوزه آموزشی سالیتود چی توش درس میدن؟ داستان چیه؟ و دوست دارید بیشتر بدونید. گفتیم که در این فایل یک توضیح مختصری ارائه بدیم.

تکنواز زندگی خودتون باشید!

کلمه سالیتود (Solitude) یک کلمه انگلیسی هست که تلفظ آمریکاییش میشه سالیتود، تلفظ انگلیسیش میشه سالیتیود. کلا همه کلماتی که (U) دارن این تفاوت رو دارن در تلفظ. و معنی لغتیش یعنی خلوت، تنهایی. از ریشه Solo میاد. سولو (Solo) مثلا توی یک گروه ارکستر دیدید گاهی وقتا ارکستر همه ساکت میشن و زوم میکنه روی یک نفر مثلا ویولون میزنه. سولو نواز هست. فقط اون تکی ویولونش رو میزنه بعد دوباره ملحق به جمع میشه و اون ارکستر ادامه میده. شما وقتی که در دوران سالیتود هستید، اصلا زیربنای این علمی که ما داریم آموزش میدیم چی هست؟ این هستش که یک خلوت و تنهایی باشه که حال خودتون خوب باشه. مثل اون سولو نواز بود توی کنسرت که تکنوازه یعنی شاخصه، از همه بهتره توی اون ارکستر، یه همچین مفهومیه.

غم های مجردی رو به شادی های مجردی تبدیل کنید!

ایده اولیه این علم سالیتود بر این مبنا بود که ما دوست داشتیم به جوانان مجرد کشورمون کمک کنیم، اونایی که به هر دلیلی نتونستن ازدواج کنن، کمک کنیم که این مجرد بودنشون از این مجردی و حال بدی تبدیل بشه به یک مجردی و حال خوبی. یعنی غم های مجردی تبدیل بشه به شادی های مجردی. و زیربنا و ستون های اصلی این دوران سالیتودی که ما گفتیم شما یک مدت روی خودتون کار کنید، این بود که اول از همه عاشق خداوند بشید بعد عاشق خودتون بشید، خودتون رو بشناسید، خودشناسی اتفاق بیفته، بعد برید یه مدت روی خودتون کار کنید از این فرصت مجردی استفاده کنید. نه اینکه غصه بخورید. استفاده کنید روی خودتون کار کنید، عاشق خدا بشید، اصلا به حالت استعاره ای با خداوند اول ازدواج بکنید و این حال خوب رو تجربه بکنید و بعد از این دوران سالیتود خارج بشید و برید به امید خدا دنبال ازدواج. و این ایده اولیه اش بود و ما اینها رو همش رو از طریق آموزش های رایگان و همچنین در دوره آموزشی سالیتود ارائه دادیم.

همراهی شما تا سرمنزل مقصود!

ولی من وقتی که اینا رو در دوره سالیتود گنجوندم، این مفاهیمی که گفتم، ارتباط با خدا و خودشناسی و اینها، دلم نیومد همینجا رها کنم. گفتم خب یه فرد مجردی بوده حالش خوب شده. از اون افسردگی مجردی اومده بیرون، هرگونه دغدغه و نگرانی که هر مجردی رو اذیت میکنه، داشته، ما همه اینها رو بررسی کردیم از زوایای مختلف. تبدیل کردیم به شادی، تبدیل کردیم به نعمت. یعنی همه تهدید ها رو تبدیل کردیم به فرصت. حالا جوونه حالش خوبه. شنگوله، شاده، عاشق خداست، اصلا حال معنوی خوبی داره. همینجوری رهاش نکنیم. برای همین محتوای این دوره رو غنی تر کردیم و مسیر رو گفتیم تا اینجا اومدی، از اینجا به بعدشم با ما بیا تا به یه سرمنزل مقصودی برسونیم شما رو و بعد دیگه بسپاریمتون به امید خداوند. و این شد که مقام های این دوره ادامه پیدا کرد و ما بعد از اینکه این مراحل که گفتم طی شد، گفتیم حالا به عنوان یک مجرد شما یکسری چیزهای دیگه هم باید بدونی؛ باید مثلا جنس مخالف خودت رو بشناسی. آقایون خانم ها رو بشناسن، خانم ها آقایون رو خوب بشناسن. این مطلب رو هم به عنوان یک مقام جداگانه به دوره اضافه کردیم.

باورهای ثروت سازتون رو در کنار معنویت ببرید بالا!

بعد گفتیم خب حالا شناختی، دغدغه ها برطرف شد تا اینجا اومدی. به عنوان یک فردی که مثلا میخوای زندگی تشکیل بدی دیگه غم مجردی تموم شد ولی یه نیم نگاهی هم به ازدواج و آینده خودت داشته باش. و حالا چه مجرد باشی، چه متاهل باشی، فرقی نمیکنه. یه نیم نگاهی هم به توانایی های خودت داشته باش و بیا به عنوان کسی که میخوای روی خودت کار کنی، یه بخشی از کار کردن روی خود چی هست؟ این هستش که شما ذهنیتتون رو نسبت به کار، ثروت، پول، جذب فراوانی و اینها هم عوض کنی. چه خانم باشید جه آقا، فرقی نمیکنه. ما داریم در دنیای فراوانی زندگی میکنیم. باید اینا رو تغییر بدی. پس یک مقام اضافه شد به دوره این که شما بیاین روی باورهای ثروت ساز کارکنید و ثروت در کنار معنویت اینا رو با هم در وجودتون بیارید بالا. تفاوت این دوره ما، مخصوصا این مقامی که میگم مقام هفتم هست حالا، با خیلی از دوره ها این هستش که ما نمیگیم که اگر پول میخواید، فقط پول، پول، پول! به دنبال پول برو، برو، برو، برو و براتون این هدف واهی رو ترسیم کنیم که وقتی که به پول رسیدی تو دیگه خوشبختی! نه! پول در کنار معنویت.

زهرگیری پول!

بهتون یاد میدیم که چطور پول بدست بیارین، حالا بیشتر از نظر باور و نگرش نسبت به پول آموزش کامل به شما میدیم ولی در عین حال مبحثی به نام زهرگیری پول رو هم ارائه میدیم. یعنی پول خیلی خوبه، خیلی عالیه، بی نظیره ولی اگر حواستون نباشه این پول تبدیل میشه به زهر. مثل مار شما رو نیش میزنه. زهرگیری باید بکنین از پول. اینا رو آموزش دادیم. پس گفتیم شما به عنوان یک مجرد باید بدونید که پول به دست بیارید و در عین حال معنویت و زهرگیری هم در کنارش باشه و به بالا بره تا جایی که شما هرچقدر هم که پول داشته باشید، هیچ آسیبی به شما نرسه، هیچ مشکلی برای معنویت برای آخرت شما، ابدیت شما، برای این دنیای شما، برای خودتون، اخلاقتون ایجاد نکنه. حالتونو بد نکنه از این نظر که غرور، خودپسندی، اوج بیاد سراغتون. امرتون مشتبه نشه، به مشکل برنخورید، پول های زیاد باعث نشه شما از اون حالا بچه خوبی که بودید یک آدم گستاخ بشید. همه اینها باید در کنار هم باشه. گفتیم خب قدم بعدی اینه. اینا رو هم گنجوندیم.

انتخاب رسالت یا هدف مقدس در این دنیا!

بعد حالا شما اینا رو که یاد گرفتید، اومدیم گفتیم شما به عنوان یک مجرد، حیفه که زندگیتون بی هدف باشه. باید یاد بگیرید یه رسالت برای خودتون تعیین کنید. توی این دنیا یه رسالت، یه هدف مقدس، یه هدف بزرگ برای خودتون درنظر بگیرید و به سمت اون حرکت کنید. آموزش های نحوه اینکه چطور یه رسالت خوب داشته باشیم رو دادیم.

حالا وقتشه یه همسفر خوب انتخاب کنیم!

بعد در مقام آخر دوره گفتیم که چیکار کنید؟ بیاید و حالا جنس مخالف خودتون رو که شناختید، برید دنبال اینکه یه نفر رو بتونید انتخاب کنید که باهاش ازدواج کنید. یعنی این دوره در مقام نهم اش خب حالا معیارهای انتخاب درست، خصوصیت هایی که یک همسر خوب باید داشته باشه، خصوصیت هایی که یک ازدواج خوب باید داشته باشه، اینا رو آخر دوره گنجوندیم که دیگه کسی که مقام نهم رو تموم میکنه، میتونه بگه که من آگاهی کاملی دارم، آدم روشنی هستم و میخوام برم ازدواج کنم. همینجوری بدون آگاهی نیست که برم یه نفر رو نمیدونم از مدل موهاش خوشم بیاد باهاش ازدواج بکنم. مثلا پدرش پولداره برم انتخابش کنم. نه! کامل آموزش میدیم مقام نهم شما رو آماده میکنه برای ازدواج.

به یک متخصص دوران تجرد تبدیل بشید!

از مقام نهم به بعدش رو ما شما رو میسپاریم به دستان خداوند مهربون و واقعا دیگه حالا ما که نمیتونیم بیایم برای شما همسر پیدا کنیم. ولی انقدر به شما آموزش و آگاهی میدیم که خودتون در زندگی، در جامعه، در روزمره ای که دارید زندگی میکنید بتونید کسایی که میبینید و کسایی که بهتون معرفی میشه و اصلا برید سراغ جاهایی که بتونید همسر پیدا کنید و اینها، بتونید انتخاب خوبی رو داشته باشید. این کل مسیر یک مجرد بود. یعنی اول دوره سالیتود یک مجرد غم زده که نگران سنش هست، نگران اینه که حالا دارن متلک بارش میکنن، حالش بده، دنبال اینه که کاش منم یکی رو داشته، از اینجا تبدیل میشه به یه کسی که نه تنها اون غم و غصه های مسخره، واقعا مسخره و کوچیک رو نداره، انقدر روحش بزرگ شده، تبدیل شده به یک فردی که برای خودش صاحب نظره توی این زمینه. میتونه اصلا به دیگران کمک کنه. یک کارشناس، یک متخصص دوران تجرد هست؛ و بعد اصلا به نوعی در زمینه معنوی حرف برای گفتن داره، در زمینه رسالت، در زمینه ثروت حرف برای گفتن داره و یک جوون پخته و آماده که اینو ما تازه میگیم از اینجا به بعد برو دنبال ازدواج.

بی خدایی و در افتادن با کل جهان هستی!

این مسیری بود که ما در علم سالیتود در مس به طلا ارائه دادیم و دوره بسیار قدرتمند و عالی سالیتود و خلوت درون رو ارائه دادیم و کاربران خیلی زیادی استفاده کردن و همگی نتایج عالی گرفتن. یعنی شما ببینید هر کسی این دوره رو تهیه کرده، خیلی خوب بوده مگر اینکه یک مورد ما داشتیم، فردی که بی خدا بود. گفت من به خدا اعتقاد ندارم. چون این دوره خیلی از خداوند صحبت میشه. گفت من به خدا اعتقاد ندارم؛ گفتیم باشه، مشکلی نداره. همین یه مورد رو ما داشتیم. یک مورد که اونم بی خدا بود. که اصلا کسی که بی خدا هست خب خیلی داستانش فرق میکنه. باید یه صلحی با خودش بکنه و از این حالت درگیر بودن با جهان هستی بیرون بیاد. چون کسی که به خدا اعتقاد نداره، با کل جهان هستی در میفته و اصلا کلا هیچ جا نمیشه بهش کمک کنیم. مگر اینکه خودش به خودش کمک کنه.

شاهکارهای جهان همه در سالیتود اتفاق افتادن!

پس یک همچین دوره ای هست که ما تهیه کردیم و دوست داریم که عزیزان خیلی زیادی، اولا که همه جوانان مجرد و بعدش چون این دوره محتواش غنی تر شد، اصلا همه باید دوران سالیتود رو داشته باشن. چرا؟ چون ما همیشه گفتیم همه خلاقیت ها، همه کارهای بزرگ، همه شاهکارهای هنری، شاهکارهای ادبی، شاهکارهای علمی، همه اینها توی چه زمانی اتفاق افتاد؟ در زمان سالیتود. یعنی افراد توی اتاق خودشون، توی کتابخونه خودشون، توی کارگاه شخصی خودشون، به دور از هیاهو، داشتن روی خودشون کار میکردن. اون رزمی کاری که میاد المپیک مقام میاره، خدا میدونه چقدر درکنار حالا اون باشگاهی که هفته ای سه روز، چهار روز، هر چند روزی میرفته یه ساعت توی باشگاه، خدا میدونه چند ساعت توی خلوت خودش کیسه بوکس کارکرده، تمرین کرده، تمرین کرده، دویده، رفته توی کوه، اینور، اونور … اینا همش میشه سالیتود. در خلوت خودتون، استعدادهای ذاتی خودتون رو متجلی کنین، گسترش بدین، روح الهی خودتون رو منبسط کنین. پس اینا همه در رابطه با سالیتود بود که شما در کانال مس به طلا میبینید که زیاد از اون صحبت میکنیم.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید