آدم های دنباله دار

4.8
(21)

اگه ما آدم های اطرافمون را دنباله دار ببینیم خیلی چیزا توی زندگیمون تغییر میکنه..بخصوص ارتباطمون با آدم ها و بخصوص دوستانمون..
این ویدیو رو حتما حتما ببینید.

اگر آدم‌ها را دنباله ‌دار ببینید، همه چیز زندگی شما عوض خواهد شد!

اگر ما انسان‌ها و خودمان را به عنوان اشرف مخلوقات جوری ببینیم که زندگی ما و وجود ما و هستی ما فقط تا لب گور هست و بعد از لب گور همه چیز تمام می‌شود، نوع رفتار‌ها و نگرش ما در زندگی نسبت به زمانی ‌که ما خودمان را و انسان‌ها را موجودات ابدی ببینیم، خیلی خیلی فرق می‌کند.

یعنی این‌که بعد از این‌که جسم ما وارد گور شد روح ما ازلی و ابدی است و تا زمانی ‌که خدا خدایی می‌کند، روح ما زنده خواهد بود اگر خودمان و انسان‌ها را دنباله ‌دار ببینیم خیلی روابط و خیلی نگرش‌ها و خیلی رفتار‌های ما کلا در زندگی عوض خواهد شد، زندگی معنای دیگری برای ما پیدا خواهد کرد یعنی مثلا فرض کنید در روابطی که ما با انسان‌های مختلف داریم مثلا با دوست، آشنا، فامیل، همسر، فرزند، پدر و مادر همسرو هر کسی ما یک سلسله روابطی را هر انسان در زندگی خود دارد.

اگر هر فردی که وارد زندگی شما می‌شود، چه آن فرد مانند همسر دائما در کنار هم باشید یا مثلا در طول روزمره که در جایی با کسی برخورد کاری یا چیزی دارید و تمام می‌شود، اگر انسان‌ها را جوری ببینیم که تک تک این افرادی که از دریچه زندگی من وارد می‌شوند، یعنی من مثلا امروز رفتم ماشینم را درست کنم با یک تعمیرکار روبه‌رو شدم، هر کسی که وارد زندگی من می‌شود، آن را جوری ببینم که الان فردی که با من تعامل می‌کند یک روح ابدی است.

من نیز یک روح ابدی هستم و نوع برخورد ما با یکدیگر، نوع مکالمه‌ای که داریم و نگرشی که ما در ذهنمان نسبت به آن داریم، نوع قضاوتی که می‌کنیم و نوع رفتار، برخورد، تعامل، کنش و معامله. هر ارتباطی که بین ما برقرار می‌شود، در زندگی ابدی من و او تاثیر می گذارد و اثر آن تا خدا خدایی می‌کند، در پرونده اعمال من و ایشان می‌ماند اگر این دید را داشته باشیم ما می‌توانیم به راحتی با مردم بی‌خیال رفتار کنیم؟

توهین کنیم، قضاوت کنیم، سر آن‌ها کلاه بگذاریم، اگر عصبانی شدیم سر آن‌ها داد بزنیم. اصلا فکر کردید اگر کسی اینجوری فکر کند، به ابدیت فکر کند و بقیه را روح های دنباله دار ابدی ببیند، میتواند نسبت به آنها رفتار ناعادلانه داشته باشد؟ زیرا هر رفتار اشتباهی نسبت به دیگران، تاثیر منفی در زندگی ابدی خود فرد و دیگران دارد. اگر این گونه به زندگی نگاه کنیم، زندگی واقعا بسیار عوض می‌شود.

بسیاری از دزدی‌ها، رفتار‌های بد، کنش‌ها و واکنش‌ها و تمامی چیز‌های بدی که بین انسان‌ها اتفاق می ‌افتد مانند این‌که وقتی کسی به دیگری چیزی می‌گوید و به آن فرد برمی‌خورد و جواب طرف مقابل را می‌دهد و یا حاضر جوابی‌ها، خیانت‌ها، دروغ‌ها، کلاه‌برداری‌ها و تمام این مسائل کنار می‌رود.

خداوند تمام پیامبران الهی را فرستاده است تا فقط همین موضوع را به ما بفهمانند که شما وقتی مردید، پیش من می‌آیید. یعنی خداوند می‌فرمایند شما پیش من بودید، به کره زمین رفتید و دوباره پیش من باز‌می گردید، جسم شما در زمین می‌ماند و خاک می‌شود و روح شما پیش من بازمی‌گردد و تا ابد هست.

هر کاری که در این فرصت زندگی بر روی کره زمین انجام می‌دهید، کیفیت زندگی ابدی شما را تعیین می‌کند. این موضوع خیلی مهمی است که اگر کسی بتواند آن را درک کند، تمامی حرف‌های 124 هزار پیغمبر را درک کرده است و به همین راحتی به عنوان والای شناخت انسان به عنوان اشرف مخلوقات رسیده است.

بعد از این که این درک برای او جا افتاد، وارد جزئیات می‌شود که حالا چکار کنم، که جزئیات احکام دین‌های مختلف و مانند آن‌ها می‌باشد. کل مطلب همین است که ما بدانیم ابدی هستیم. بدانیم که دیگران هم ابدی هستند و روحشان هیچ وقت نمی‌میرد. هر رفتاری که من امروز با او انجام می‌دهم فقط تا وقتی‌که خدا خدایی می‌کند تاثیرش در زندگی ابدی خود من و زندگی ابدی آن فرد خواهد ماند.

پس به این موضوع فکر کنیم. به راحتی دیگران را قضاوت نکنیم. سر آن‌ها داد نزنیم. پول آن‌ها را ندزدیم. در کارمان کم نگذاریم. دزدی نکنیم. جیغ نزنیم. توهین نکنیم و همه این‌ها را با همین درک ساده می‌توانیم کلا متحول بشویم و زندگی را خیلی زیباتر در محضر خدای متعال در این دنیا به پایان برسانیم. یعنی جسم ما در این دنیا به پایان برسد و بعد در زندگی ابدی بخواهیم در کنار خداوند و اولیای خداوند انشاالله در لذت محض بخواهیم زندگی کنیم. به خدای بزرگ می سپارمتان.

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 21

2 دیدگاه برای “آدم های دنباله دار

دیدگاهتان را بنویسید