آخرالزمان

آخرالزمان
0
(0)

دوستان چند روز پیش توی یک امامزاده ای بودم. و روی دیوارش یک حدیث از امام جعفر صادق علیه السلام نوشته بود: وقتی که آخرالزمان میشه، اینقدر همه گیج و گنگ میشن و اینقدر همه چیز قاطی پاطی میشه که فقط کسانی که به ریسمان خداوند چنگ می زنن، می تونن نجات پیدا کنن. و این حدیث منو خیلی به فکر فرو برد. و حقیقتش گاهی وقت ها خیلی غصه می خورم. اینکه آخرالزمانی که میگن، الان اکثر نشانه هاش وجود داره: دوری از خداوند، اینکه میگن: زن ها به مرد و مردها به زن تبدیل میشن. انواع و اقسام انحرافات در حیطه شهوت پیش میاد و ربا خواری بسیار رواج پیدا می کنه و…

گاهی وقت ها بسیار غصه ام میشه. و میگم: خدایا ما رو نجات بده در این دورانی که گاهاً می بینی انتقادات اطرافیان ما، نزدیکترین دوستان من که در گذشته با هم سفرهای زیارتی می رفتیم، دوستان قدیمیم که الان چند سالی هست ازشون خبر ندارم، می بینم که همشون اعتقاداتشون از وجودشون رفته، منفی شدن و یه جورایی غصه ام میشه و میگم: خدایا کمکمون کن. یا صاحب الزمان کمکمون کن. واقعاً می دونم چقدر شما تنها هستید. واقعاً تنها و مهجور و غریبی که میگن: بیش از هزار و صد و هشتاد ساله ایشون تنها هستن و منتظر ما هستن که بتونن ظهور کنن. یعنی خواهان می خوان، ایشون منتظران واقعی می خوان که ظهور کنن.

 غصه ام میشه که می بینم خیلی از ماها توی فکرش نیستیم و محو شدیم توی زرق و برق و دنیا و پول و ماشین و پیشرفت و… اینها همش ما رو گیر انداختن توی یک فضایی که از اصل وجودی خودمون دور افتادیم. واقعاً از اون اصل وجودی خودمون که شاهزادگان این عالم هستیم. ما اشرف مخلوقات و خلیفه های خداوند روی این زمین هستیم. فرشتگان به ما غبطه می خورن که ما می تونیم به چه مقاماتی برسیم؛ ولی می بینم که اینجوری هست، از خدا می خوام که نه تنها کاربرهای کانال ما، بلکه همه مردم جهان به یک درکی برسن که بدونن ما روحمون از جاهای خیلی بالایی اومده و باید به همون جا برگردیم.

قیمت و قدر ما همین دنیای مادی که ما می بینیم، نیست! عوالم بالاتری وجود داره، عوالم ملکوت و جبروت و برو تا مثل اعلی. به جاهایی ما می تونیم برسیم که واقعاً فرشتگان نمی تونن به اونجا برسن. و غصه ام میشه و میگم: خدایا کمکموم کن. کمکمون کن که توی آخرالزمان ما منحرف نشیم. ویدیویی که یکی از دوستان عزیزم آقای افلاکی پر کردن و گفتن: دام هایی سر راه ما هست و ما پرندگانی هستیم که گرسنه هستیم، حریص هستیم، از این دانه به اون دانه، از این دانه رد میشیم به این دام می افتیم، این دام رو رد می کنیم به اون دام دیگه می افتیم. و دام هایی که واقعاً رسانه های غربی، آمریکا و همه کشورهایی که رسانه ها رو توی دستشون دارن، اومدن پهن کردن برای ما و یکی دو تا هم نیست. از هر کدوم که رد بشیم، بعدی سر راهمونه.

و خیلی به کمک خداوند و توکل و یاری امام زمان ما نیاز داریم که یه لحظه پامون نلغزه و منحرف شیم و بریم. فکر کنیم که سالها داریم توی راه خدا میریم، ولی یهو متوجه میشیم که عه! همش دنیا بوده، نفسانیت بوده! واقعاً خیلی سخته. مسیر سخته. ولی ما خدایی داریم، قرآنی داریم، ائمه اطهار رو داریم که راه صحیح رو به ما نشون دادن و گفتن: راه ما اینجاست و راه صحیح اینه و دنبال ما بیاید تا گمراه نشید. برای همتون و اول از همه برای خودم دعا می کنم که بتونیم همگی در راه خداوند بمونیم و توی این آخرالزمان منحرف نشیم و ریسمان خداوند رو گم نکنیم و به اون چنگ بزنیم.

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

پاسخی بگذارید