زیربنای خیانت به همسر: هوسرانی و خلأ عاطفی

3
(2)

توی این مقاله می خواستم در رابطه با مردان هوس باز شما عزیزان صحبت کنم. حقیقتش رو بگم: یه کم حالم دگرگونه امروز. چونکه امروز با خانمی از آشنایانمون صحبت می کردم، که با من درددل می کرد در رابطه با اینکه شوهرش چند وقتی یا چند سالی هست که داره بهش خیانت می کنه. بی رودرواسی بگم معشوقه و دوست دختر داره. این خانم وقتی داشت درددل می کرد، واقعاً عمق درد رو توی وجودش درک کردم. اشک توی چشماش جمع شده بود وقتی داشت درددل می کرد. و می گفت که الان چند سال کار من این شده که من مچ می گیرم، شماره پیدا می کنم و می گم ببین تو با فلان خانم هستی. از من مچ گرفتن و از شوهرم حاشا کردن، توجیه کردن، از زیرش در رفتن و بحث رو عوض کردن و دعوا کردن…

خیلی ناراحت شدم. راستش قبل از این ویدیو گریه کردم و خالی شدم. با یکی از دوستای عزیزم که صحبت می کردم اشک توی چشمام جمع شد و گریه کردم، وگرنه نمی تونستم این ویدیو رو ضبط کنم. ولی یک چیزو فقط می خواستم بگم: ای آقایی که فکر می کنی همسرت برای تو مناسب نیست؛ فکر می کنی همسر تو از لحاظ اخلاقی یا هر چیزی کامل نیست و دوست داری اون چیزی که توی همسرت کامل نیست رو توی خانم های دیگه پیدا کنی؛ یا اینکه فکر می کنی مردها باید از زندگی لذت ببرن و حق خودت می دونی که با خانم های دیگه لذت جویی کنی، واقعاً داری اشتباه می کنی دوست عزیز. به خدا اینو جدی می گم: خانم ها هر زنی رو که شما تصور کنید، اصلاً مهم نیست که سنش چقدره؟ ظاهرش چه جوریه؟ قد بلنده، قد کوتاهه، چاقه، لاغره… از این ظاهر و شکل و فرم بیایم بیرون. اینا 10 درصد از وجود یک زنه. 90 درصد اون روح الهی یک زنه که خداوند این و توی وجود همه زن ها گذاشته.

فکر می کنی از این خانم می ری به خانم دیگه و ظاهر خانمت و با خانم دیگه مقایسه می کنی، آیا فکر می کنی ظاهری غیر از همسرت اون خلأ درونی تو رو پر می کنه؟ به هیچ عنوان اینطور نیست. اون هم میری، یک لذت جسمی سطحی و ظاهری می بری و خودت می دونی که چقدر حالت بده. خودت می دونی به محض اینکه اون کار رو انجام می دی و حتی نگاهت رو با خانم دیگه درگیر می کنی، از این سطحش بگیر تا بیشترش، دیگه هر نوع رابطه ای که بگذاری. حال خودت بد می شه. این یک مسکنیه روی خلأ وجودت، داری با این کار اون خلأ درونیت رو پر می کنی. دنبال مسکن می گردی و خودت و توجیه می کنی که خانم من مثلأ فلان خصوصیت اخلاقی و فیزیکی رو نداره و من می خوام این و توی خانم دیگه پیدا کنم.

واقعاً داری اشتباه می کنی. روح الهی هر زنی روح خداونده. همه زن ها این روح رو دارن. اصلاً از شکل و فرم و ظاهر بیاین بیرون. تو اگه بتونی با خانم خودت رابطه عاشقانه ات رو عمیق و عمیق تر کنی، از مشاوره استفاده کنی، از مطالب آموزشی که در این رابطه وجود داره استفاده کنی و عمق رابطه رو زیاد کنی، اصلاً نیازی نداری که بخوای شکل و فرم رو عوض کنی. مقام زن پیش خدا خیلی بالاتر از این حرف هاست که یک زنی توی زندگی شما باشه و بهش پشت کنی و پشت کردن که هیچی. خیلی زیرآبی بری با یک خانم دیگه رابطه برقرار کنی. خداوند زن رو طوری آفریده که اینقدر روح زن لطیف و بزرگه که می تونی با همون خانمی که داری رابطتت رو عمیق تر کنی و به هرگونه احساساتی و هر چیزی که تو نیاز داری، با همون زن خودت تجربه کنی و همون زن خودت کافیه. باور کن دوست عزیز.

من به چشم خودم دارم می بینم توی خانواده این دوستی که دیدم، داغون شدن این زن رو دارم می بینم. اینکه دردهایی که تو وجودش بود، چقدر زیاد بود. و من واقعاً جلوی اون خانم نتونستم گریه کنم ولی بعدش با دوستم که صحبت کردم، گریه کردم. خیلی ناراحت شدم. شب گذشته بچه این خانم داشت با من درددل می کرد و می گفت هر شب توی خونه ما جوریه که پدر و مادر ما یک کلمه با هم حرف نمی زنن. یک خونه سرد و بی روح… چرا؟ چون این مرد محبتش و می ره جای دیگه خالی می کنه و حال بدی، عذاب وجدان، زیرآبی رفتن و پنهان کاری هاشو می آد توی خونه در اختیار زن و بچه اش می خواد قرار بده.

شما فکر می کنید که زنتون نمی دونه؟ شما اگه استاد پنهان کاری هم باشید، تمام روابط موبایل و همه چیز هم پنهان کنید، شما اگه یک لحظه احساستون با جای دیگه درگیر شد، زنتون می فهمه! زن ها خر نیستن (عذر می خوام این کلمه زشت و به کار بردم). باور کنید درک می کنن. احساساتشون اینقدر لطیفه که فکر نکنید که زرنگید؛ فکر نکنید که حقتونه با یک زن دیگه در ارتباط باشید؛ به خدا دارید هم به خودتون خسارت می زنید هم به اون خانم. و من دارم نابود شدن اون خانواده رو به چشم خودم می بینم. و واقعاً کاری ازدستم بر نمیاد. فقط بهشون امید دادم. گفتم دعا کنید. به اون بچه کوچیک گفتم دعا کن. من چی داشتم به اون بچه بگم؟ آخه چه جوری من بهش دلداری بدم؟ گفتم دعا کن اگه خدای نکرده پدر و مادرت از هم جدا شدن (چون تا مرز جدایی هم رفتن، این زن همش تحمل کرده ولی هر شب با هم دعواشونه) ، خدا هست نگران نباش. خدا تو رو داره می بینه. همه بالاخره دیر یا زود پدر و مادرمون و از دست می دیم. یه جوری که بخوام به اون بچه بفهمونم داشتم باهاش صحبت می کردم. خیلی دردناک بود.

خواهشاً این کار رو نکنید. سعی کنید اگه به این مشکل دچار هستید، هوس بازی می کنید، شهوت رانی می کنید، برید روی خودتون کار کنید. بدونید که یک خلأ عاطفی درون شما وجود داره که شما دنبال این هستید که اون خلأ رو پر کنید. هزار تا زن و هزار تا دختر و هم اگه عوض کنید، بعدش به جایی می رسید می بینید که هیچ کدوم از اون ها نتونستن اون خلأ رو پر کنن که هیچ؛ اون خلأ رو عمیق تر و عمیق تر و بازترش کردن.

کار کنید روی خودتون. کتاب بخونید، مشاوره برید، یه کم با خداوند ارتباط برقرار کنید. و امیدوارم به این درک برسید که اگه خداوند این آگاهی رو به یک مرد بده، دیگه اون مرد می تونه بهترین مرد دنیا برای زنش باشه. از خدا می خوام همه شمایی که شیطون گولتون زده، یه جورایی به عشقتون به همسرتون خیانت کردید، این آگاهی رو خدا به شما هم بده که برگردین به مسیر انسانیت. هیچ گونه توجیه، هیچ گونه دلیلی نمی تونه این کارو توجیه کنه که ما مردها بریم سراغ یک زن دیگه. بر عکسش هم همینه برای خانم هایی که دنبال مردهای دیگه هستند. ولی معمولاً مردها هستن که به این سمت می رن. معمولاً، نه کلاً، قطعیتی نداره؛

عقیده شخصی من اینه که در همچین مواردی اینقدر برای مقام زن ارزش قائل هستم: شاید اینطور بهتر باشه که حتی اون زن اون زندگی رو ترک کنه، چون داره به مقامش توهین می شه. مقام زن اونقدر زیاده که نسل پیامبر اسلام از طریق زن ادامه پیدا کرد. از طریق حضرت فاطمه ادامه پیدا کرد. ببینید خدا چقدر برای زن مقام گذاشته؛ شاید بستگی به شرایط اون خانواده و اون مورد، اون جور بهتر باشه که از هم جدا بشن. یعنی جدایی به این منظور که اون خانم تحمل نکنه که اینطوری به مقامش توهین بشه. شاید بهتر باشه که اون خانم بره تا اون مرد متوجه بشه که داره دنبال هیچ می گرده. دنبال پوچی می ره. به هیچ چیزی نخواهد رسید.

فقط دعا می کنم برای کسانی که توی این مسیر افتادن. و از خدا می خوام که برگردن به مسیر انسانیت و برگردن به مسیری که در کنار زن و بچه و خانواده خودشون باشن. و بدونن که هیچ چیزی هیچ عامل خارجی نمی تونه اون خلأ درونیشون و پر کنه.

این ویدیو را از آپارات دانلود کنید.

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید