دو گام اصلی همسرانه

two-maim-steps-in-wives-relationships
0
(0)

در این ویدیو در رابطه با مهمترین کاری که یک زن و شوهر در یک رابطه زناشویی باید انجام بدن ، صحبت می کنیم. که بسیار امر ساده ای هست ، ولی می بینیم که هراران و شادی میلیون ها نفر در این موضوع دقت نمی کنن و در رابطه هاشون به مشل بر می خورن. زن و شوهر باید دو کار انجام بدن. یک) شناختن نیازهای اساسی طرف مقابل. دو) برطرف کردن اون نیازهای اساسی.

 

به همین سادگی. ولی ما می بینیم که خیلی از زوج ها این کارو انجام نمیدن.

 

چرا؟ چون مهمترین دلیلش می تونه این باشه که مثلاً من که مردم ، یک سری نیازهایی دارم. یک سری نیازهای اصلی توی زندگیم دارم. فکر می کنم که خانم من که جنس مؤنث و زن هست ، فکر می کنم که او هم همین نیازها رو داره! و نیازهایی که برای خود من خیلی مهم هستن ، اون نیازها برآورده بشن ، میام روی اون نیازها در خانمم تمرکز می کنم که این نیازها رو برای او برآورده کنم!

 

در صورتی که نیازهای اساسی یک زن خیلی فرق می کنه با نیازهای اساسی یک مرد.

 

برای یک مرد عموماً اینطوریه که ارضای نیاز جنسی براش مهمه. شاید اولویت اولش می تونه باشه در خیلی از مردها. ولی برای زن ها اولویت اول نیست! اولویت اول برای یک زن  مثلاً گفتگو کردن و حرف زدنه. مرد فکر می کنه که اگر توی رابطه جنسی خیلی تلاش کنه ، زنش کلاً از او راضیه و تمام نیازهاش برآورده شده! ولی می بینی که نیاز اول یک زن که گفتگو هست ، که بشینه حرف بزنه ، اینو برآورده نمی کنه. بعد می بینه عه! چرا مشکل پیش میاد؟

چرا به مشکل برخوردیم؟ حتی به جدایی منجر شد رابطمون؟

شناخت نیازها و اولویت های همسر رمز یک رابطه شاد و موفق

یا مثلاً مردها فکر می کنن همین که برن بیرون کار کنن و یک لقمه نون در بیارن برای خونه ، البته منظورم از لقمه نون ، پوله. چه کم ، چه زیاد. تأمین مادی رو برای همسرشون انجام بدن ، دیگه تمامی وظایف مردانگی خودشونو انجام دادن! میگه: من رفتم ، جون کندم ، پول درآوردم! تو باید راضی باشی! در صورتی که پول و نیازهای مادی ، یکی از اولویت های یک زن هست.

 

چهار پنج تا اولویت قبل از اون شاید باشه ، اونها رو باید برطرف کنی تا بعد برسی نیاز مادیش رو برطرف کنی.

و اینها همش در کنار هم هست. و اینها رو خیلی از جوانها ، خیلی از بزرگسال ها ، کسانی که سالهاست ازدواج کردن ، نمی دونن. مثلاً می بینی یک زن و شوهری که بیست ساله ازدواج کردن ، اصلاً رابطشون بسیار سرده و اگر ازشون بپرسی آخرین باری که با همسرتون حرف زدین کی بود؟ میگه: نمی دونم! بیست سال پیش بود! یادم نمیاد.

 

ما شناختن جنس مخالف رو کامل آموزش دادیم و روی تک تک اونها بحث های زیادی کردیم ، با مثال های خیلی به روز و زنده و مثال های عملی رو آوردیم که همین یک مقام رو اگه ما نیازهای جنس مخالف رو خوب بشناسیم.

 

حالا خیلی ها میگن: نگید جنس مخالف ، بگید جنس مقابل. مگه ما با هم مخالفتی داریم؟ نه. جنس مقابل. مثبت و منفی. نر و ماده. جنس مقابل ماست. اگر نیازهای جنس مقابلمونو خوب بشناسیم و خوب برآورده کنیم ، می بینیم که هیچوقت مشکل خاصی توی زندگی با همسرمون برامون پیش نمیاد. چرا؟ چون ما از دید خودمون به قضیه نگاه نمی کنیم. یعنی اگر من مرد هستم ، زن ها رو به شکل مرد نمی بینم. یا یک زن ، شوهرشو به شکل یک زن نمی بینه.

در مقام ششم دوره سالیتود این موضوع را آموزش ببینید

مثلاً فرض کنید یکی از نیازهای مهم مردان ، سکوت کردن و رفتن توی غار تنهایی خودش و سکوت کنه و به هیچ چیزی فکر نکنه. سکوت مطلق! و بعد استرسشو اونجا خالی کنه و آروم بشه و… ولی دقیقاً مقابلش اینه که زن ها دوست دارن حرف بزنن. اگر حرف نزنن ، انگار روزشون شب نمیشه. و این دو تا در تناقض هستن. فرض کنید یک مردی به زنش بگه: اگر ناراحت هستی ، اشکال نداره. من تنهات می گذارم و با خودت باش.

 

در صورتی که اون زن دوست نداره تنها باشه. دوست داره حرف بزنه. یا مثلاً مردی رفته توی سکوت خودش و یک آرامشی می گیره و دوست داره هیچکسی مزاحمش نشه ، زنش بیاد هی بهش گیر بده و بگه: با من حرف بزن! چی شده؟ با من حرف بزن! بگو بگو… میگه: بابا ولم کن. می خوام تنها باشم… خانمش همش بگه: با من حرف بزن ، بگو! چرا؟ چون اون زن فکر کرده شوهرش ، زنه! و مرده فکر کرده این زن که کنارشه ، مرده! ما طرف مقابلمونو مثل خودمون دیدیم.

 

در صورتی که باید ذهنمونو شیفت کنیم. وقتی با همسرمون هستیم ، اونو زن ببینیم.

 

و زن هم شوهرشو مرد ببینه و نیازهای مردها رو بشناسه و مرد هم نیازهای زنها رو خوب بشناسه. و بر طبق اون باید رفتار کنه. بر طبق شاد کردن و برآورده کردن نمیازهای طرف مقابلمون ، نه برآورده کردن نیازهای خودمون. و وقتی که به قضیه اینطوری نگاه کنیم ، می تونیم ازدواج موفقی داشته باشیم. پس اگر خواستید این مطالب رو کامل تر بدونید ، در مقام ششم دوره سالیتود و خلوت درون می تونید کامل آموزشش رو ببینید.

 

 

 

 

 

 

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید