دانلودهای رایگانعشق بازی با خدای مهربان

آرزوهای ناتمام!

چگونه از شر بت های زمینی رها شویم؟

یاد یکی از شعرهای پینگ فلوید افتادم که در رابطه با سیگار و بسیار زیبا بود:

Come in here, Dear boy, have a cigar. You’re gonna go far, You’re gonna fly high. You’re never gonna die, You’re gonna make it, if you try. They’re gonna love you.

سیگار بزن حالشو ببر. بیا تو هوا ، دوستت دارن همه ، محبوب میشی و… این ویدیو خیلی فی البداهه هست و نمی دونم چی می خوام بگم. می خواستم از پینگ فلوید بگم که یک زمانی من پینگ فلوید رو خیلی گوش می دادم و هر روز که می رفتم سرکار ، در مسیر ذوب آهن اصفهان دائم آهنگ های پینگ فلوید گوش می دادم. آهنگ انیمالز ، این آهنگ ها و خواننده ها همشون اسطوره ها و بت های من بودن.

ولی وقتی که شما وارد بعد معنوی میشی ، میری و ریسمان الهی خودتونو پیدا می کنی و دستتو می ذاری توی دست خداوند ، دیگه هیچکس در این عالم برای شما بت حساب نمیشه. فلان خواننده ، فلان گروه ، فلان هنرپیشه اصلاً خنده داره! هیچکس عدد و رقمی نیست برای کسی که روحش رو به خداوند متصل کرده.

چنان عزت نفسی انسان به دست میاره ، چنان حال خوبی به دست میاره ، چنان اطمینان و آرامش قلبی به دست میاره که هیچ جای دیگری این پیدا نمیشه. من در گذشته فکر می کردم اگر صبح تا شب توی گوشم آهنگ های خارجی بذارم و گوش کنم ، چون زبانم هم خوب بود و متوجه می شدم. فکر می کردم که خیلی دیگه کارم درسته و از دیگران خیلی بیشتر می فهمم و… مثلاً آهنگ های گانزز روزس اون موقع مد بود ، فکر می کردم که چقدر خوبه که من اینها رو می فهمم!

در بعد روحی به خداوند متصل شویم

خوب درسته از نظر زبان انگلیسی خیلی خوب کار کرده بودم روش و قشنگ کاملاً متوجه می شدم و کسی که موسیقی های غربی رو با این ریتم بتونه متوجه بشه ، یعنی لسینینگ یا مهارت های شنیدنش خیلی قویه. ولی امروز که به اینها نگاه می کنم ، میگم: اینها چه چیزهای حقیری و کوچکی بودن! که من به اونها گوش می کردم و اطمینان قلبی و عزت نفس خودمو به اینها وابسته کرده بودم! به چه دردی می خوره حالا؟

برای آموزش زبان ، اوکی. گوش میدی تموم میشه ، میره. ولی اینکه مثلاً توی زندگی به شما بگن: به چه چیز خودت می نازی؟ من پینگ فلوید بازم مثلاً! فایده ای نداره. وقتی که وصل بشی به خداوند ، می بینی پینگ فلوید کیه؟ همه خواننده های عالم بیان جمع بشن ، همشون جیره خوار خداوندن و اون نفسی که دارن می کشن از خدا گرفتن ، صداشون و همه چیزشون از خداست. خدا یه لحظه عنایت و رحمت خودشونو از اونها قطع کنه ، اون طرف درجا افتاده مرده.

پس ما بریم به منبع وصل بشیم ، نه اینکه بریم ببینیم که چی چیکار کرده در بعد مادی و ماتریالیست و گشت و گذار و اون تو کار توریسمه و اون تو کار موسیقیه و اون تو کار هنرپیشگیه و … اینها بعدهای خوبی نیستن برای ما. یک چیز هست که ما باید به اونها متصل بشیم و اون هم رشته ریسمان الهیه که  واقعاً برای کسانی مثل من که گمراه بودن و اومدن توی راه خداوند ، اونها می فهمن که من چی میگم. چقدر لذت داره و واقعاً اگر شما توی این راه هستید ، قدرش رو بدونید.

تا فرصت هست ، برای متعالی شدن روح کاری انجام دهیم

میلیاردها انسان هستند که خدا رو پیدا نکردن و توی این عالم سر در گم دارن می چرخن ، از این مسیر به اون مسیر ، از اون رشته به اون رشته ، از این کار به اون کار ، از این شهر به اون شهر ، همینطوری یک عمری رو سرگردون خودشونو می چرخونن ، می بینن که عه! هفتاد هشتاد سالشون شد ، عمرشون تموم شد ، بفرمایید زیر خاک و باید بمیرید. تموم شد رفت.

آرزوهای انسان که تمومی نداره ، کات میشه. درسته میگن که انسان هر چی پیر میشه ، دو تا چیز در او جوون میشه: طمع و عشق به زنده موندن. دوست داره هی بیشتر زنده بمونه. ولی کات می کنن و میگن: تموم شد ، باید بری زیر خاک. و اگر با خدا نبودی ، باخت کردی. امیدوارم که این ویدیوی فی البداهه نکات آموزشی هم داشته باشه و شما از اون استفاده کرده باشید.

 

 

 

 

 

 

 

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن