ثروت و مثبت اندیشیدانلودهای رایگان

بیش فروشی!

در این ویدیو در رابطه با بیش فروشی و فواید اون صحبت می کنیم. بیش فروشی نقطه مقابل کم فروشی هست. کم فروشی رو که همه می دونیم یعنی چی و خداوند در قرآن می فرماید: وای بر کم فروشان! و خیلی مجازات های بدی رو برای اونها در نظر گرفته و کم فروشی باعث میشه که رزق و روزی و برکت و گردش مالی و همه چیز خراب بشه و برکت و نور از رزق و روزی از زندگی انسان بره.

بیش فروشی چیه؟ اینه که مثلاً شما یک جنسی رو از من خریدید و گفتید: یک کیلو گوشت بدید ، یک کیلو گوشت می کشم و صد گرم هم اضافه می گذارم روش. به قول یک شیرینی فروشی که نزدیک خونه برادرم هستن ، هر وقت میرم شیرینی بخرم ، خیلی نکات خوبی رو میگن. همیشه یک دونه بیشتر می گذاره و میگه: پدر خدا بیامرز من بهم یاد داده که همیشه به سمت مشتری چرب تر بگیرم ، همیشه قسمت بیشتر بیش فروشی رو به سمت مشتری بگذارم.

هر چقدر پول میده ، درست هم هست و خودش هم راضی هست ، یک چیزی بیشتر می گذاره. در فرهنگ غربی یا انگلیسی به اون میگن: اکسترامایل. یعنی اون مایل اضافی رو بدید.  اکسترامایل توی همه موارد استفاده میشه. مثلاً اگر شما می خواید در روز چهار ساعت درس بخونید ، چهار ساعت رو که همه می خونن. شما اون اکسترامایل ، اون تایمی که بیشتر از بقیه می خونید ، اون شما رو جلو می اندازه. یا مثلاً می خوای شنا یا بارفیکس بری ، اگر شما ده تا میری و دیگه جون نداری ، اون یک دونه اکسترا ، اون یکی که بیش از توان شما هست ، اون میاد شما رو جلو می اندازه و باعث موفقیتتون میشه.

بیش فروشی و پاداش خداوند

در کسب و کار و رزق و روزی هم به همین شکل هست. شما وقتی یک پولی رو از یک نفر دریافت می کنی و در عوض یک جنس یا کالا یا خدماتی رو به او ارائه میدی ، اگر یه کم بیشتر از پولش به اون فرد ببخشی و عطا کنی ، خداوند دهها برابر رو به زندگی انسان وارد می کنه. واقعاً این رو عملی کنید در کسب و کارهاتون. اگر کارمند هستید و کسب و کار ندارید ، در همون کار کارمندیتون این موضوع رو اجرا کنید.

اگر روزی هشت ساعت سر کار میرید ، به جای اینکه توی این هشت ساعت یه کاری کنیم که از زیر این هشت ساعت در بریم ، دنبال این باشیم که بیشتر از این هشت ساعت کار کنیم. می بینیم که به مرور زمان زندگی انسان متحول میشه و برکت های زیادی رو خداوند وارد زندگی انسان می کنه. از این مفهوم می خواستم استفاده کنم که ما در دوره سالیتود نگرشمون همینطور بوده.

در دوره سالیتود چون ارائه فایل های مقام هفتم به تازگی تموم شده ، ما وقتی که دوره سالیتود رو طراحی کردیم ، گفتیم: نه مقام هست ، هر مقام متوسط ده جلسه آموزشی میشه و نود جلسه کامل میشه. ولی خیلی بیشتر از اون چیزی که روز اول مد نظر من رو خدا بهم عطا کرد و هی ایده عطا کرد و منم اضافه کردم به مقام ها. مقام هفتم که رو نمایی یا تحویلش همین یک دو روز پیش بود ، خود این مقام به تنهایی سی و دو جلسه آموزشی قدرتمند هست و از کسانی که این مقام رو تهیه کردن ، خواستم به ما صادقانه پیام بدن بگن: خدا وکیلی همین یک مقام به اندازه کل شهریه ای که پرداخت کردن ، ارزش داشت یا نداشت؟

با بیش فروشی از طرف خدا سوپرایز می شوید

یا مثلاً مقام دوم می خواستم ده جلسه باشه ، چهل جلسه کوتاه چند دقیقه ای هم به عنوان دعای روزانه اضافه کردیم. و اینها چیزهایی هستش که به دل من می افته. و وقتی که به دلم می افته ، میگم: خدایا چشم. اینو از من خواستی ، من هم انجامش میدم. بیش فروشی می کنم. و خیلی راضی هستم.

هر کس بیش فروشی می کنه و بیشتر از اون پولی که گرفته ، مشتری یا شاگردانش رو سوپرایز می کنه ، خداوند هم توی زندگی سوپرایزش میکنه. هم از بعد معنوی و هم از دیگر ابعاد زندگی خداوند خیلی منو تا حالا سوپرایز کرده. خیلی به من لطف کرده. چرا؟ چون این قانون ساده رو در زندگیم دارم پیاده می کنم. پس شما هم این رو در زندگی حتماً پیاده کنید. بیشتر از اون پولی که می گیرید ، خدمات ، جنس یا کالا ارائه کنید.

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن