استفاده از الله اکبر

استفاده از الله اکبر
1
(1)

در این فایل صوتی در رابطه با ذکر یا عبارت الله اکبر صحبت می کنیم. می دونیم که معنی این عبارت اینه که خداوند بزرگ تر از آن است که وصف شود. این یک صفت جامع و تفصیلی هست. اکبر یعنی بزرگتر از هر چیز دیگری. حالا ما بیایم چیکار کنیم؟ برای اینکه بتونیم این ذکر رو ملموس تر برای خودمون بتونیم استفاده کنیم، یکی از کارهایی که تجربه خود من هست و واقعاً هم بهم جواب میده، اینه که مشکلات و دغدغه هایی که توی زندگیم دارم رو در نظر می گیرم به عنوان یک موضوعی که من رو نگران کرده و کلمه الله اکبر رو با در نظر گرفتن اون مشکل عنوانش می کنم.

مثلاً ما داریم یک مقاله ای روکار می کنیم که انشاالله پس فردا می خوایم در یک ژورنال isi سابمیتش کنیم، با همکاری استادهام در مالزی و استاد دیگرم در ایتالیا، آخرین مراحلش رومنوقت دارم تا فردا انجام بدم و یه سری ویرایشات کلی هست که باید تا فردا انجامش بدم و به امید خدا سابمیتش کنیم. یه کم نگرانم که آیا فردا وقت میشه که انجامش بدم؟ آیا فردا تا آخر وقت می تونم تموم کامنت های اساتیدم رو توش اعمال کنم و درستش کنم و تا چهارشنبه بفرستم که بتونن سابمیتش کنن؟ نگرانش بودم. ولی امشب گفتم: خدا بزرگتره! و به محضی که گفتم: خدا بزرگتر از این مشکل و دغدغه ذهنی منه، آروم شدم.

یا دارم کتاب استحاله نیروی جنسی رو می نویسم، گاهاً وقتم محدوده و اون طور که دلم می خواد سرعتش نیست، گفتم: خدا بزرگ تر از اونه که من بخوام نگران این موضوع باشم! به محضی که انسان کلمه الله اکبر رو به کار می بره برای مشکلات و دغدغه های ذهنیش، می بینیم هیچ چیز اونقدر بزرگ نیست که بتونه ما رو نگران کنه! حالا این مشکلات کوچیک رو بگیر برو تا بالا، ورشکستگی های بزرگ مالی و مشکلات و مصایبی که انسان توی زندگیش داره، وقتی که ما میگیم: الله اکبر، یعنی خدا از همه چیز بزرگتره.

حتی اگر من برگترین مشکلات دنیا رو داشته باشم، در برابر مقام خداوند، انگار هیچی نیست. چون خداوند مظهر قدرت بی نهایته و بزرگتره. و خدا کمک می کنه که من مشکلاتمو حل کنم. در بحث اعتیاد جنسی مثل اعتیاد به خودارضایی و پورنوگرافی، وقتهایی که ترس سراغ من میاد که نکنه من از پس این اعتیاد بر بیام؟ نکنه که من نتونم خودارضایی رو کنار بگذارم، اینجاست که ذکر الله اکبر می تونه اونجا هم کمک کنه واقعاً.

که توی بحث ترک خودارضایی هم ما گفتیم: اولین قدم اینه که ما دستمون رو بذاریم توی دست خداوند و از خدا کمک بخوایم. حالا این ذکر خیلی می تونه کمک کنه. وسوسه و ترس از  اعتیادی که توی مغر یک انسان هست برای دیدن پورن و خودارضایی کردن، وقتی که انسان بگه: الله اکبر، خداوند بزرگ تر از این وسوسه است. خداوند خیلی بزرگ تر از حربه های شیطانه. خداوند بزرگتر و توانا تر و قدرتمند تره. بنابراین توی این بحث هم ما می تونیم واقعاً استفاده کنیم. اگر میل جنسی ما زیاده و نمی دونیم باهاش چیکار کنیم، فکر می کنیم که اسیر این میل جنسی هستیم و حتماً حتماً باید رابطه های جنسی افراطی بگذاریم تا تخلیه بشیم و فکر می کنیم که اگر این کارو نکنیم، می میریم؛ کافیه که بگیم: خداوند بزرگتر از این حرف هاست. من به خداوند تکیه و توکل می کنم و این میل جنسی عظیمی که در وجودم هست، قرار نیست که این میل عاملی برای ناراحتی من بشه!

گاهاً حتماً این سؤال برای خیلی ها پیش اومده که خدایا آخه چرا این میل رو گذاشتی توی وجود من؟ چیکار کنم من با این؟ گاهاً انسان وقتی که از اون حالت الهی و فطری میل جنسی خارج میشه، مثلاً دچار به خودارضایی یا رابطه های متعدد می شیم، انسان خسته میشه و میگه: خدایا این میلو از من بگیر و ای کاش این میل رو نداشتم! و اونجاست که انسان باید بگه: نه. راه های بهتری هم هست. خداوند بی حکمت این میل رو در وجود من نگذاشته. خداوند بزرگ تر از آن است که من بخوام به خاطر این غریزه طبیعی که توی وجودم هست، غصه بخورم و ندونم که باهاش چیکار کنم؟

راه درستش ازدواج هست و ما باید خیلی توی ازدواج هم مطالعه داشته باشیم که انسان رابطه جنسی که با همسرش می خواد برقرار کنه، از کیفیت بسیار بالایی باید برخوردار باشه که اون بحثش جداست. در دوران مجردی هم این میل جنسی اونقدر بزرگ نیست که بخواد دغدغه فکری یک مجرد باشه که بگه: ای وای چیکار کنم؟ بدون اینکه به این میل بپردازم، روزم به شب نمی رسه و زندگیم نمی گذره! نه. خداوند بزرگتر از این حرف هاست که ما بخوایم نگران همچین مسأله ای باشیم.

اگر ما بتونیم دستمون رو توی دست خداوند بگذاریم، می بینیم که میل جنسی هم قابل کنترله، نفس انسان هم قابل کنترله، تقوا که معنی فارسیش میشه پرهیزکاری، می بینیم که خدا خیلی بزرگتره و این میل رو که در وجود ما گذاشته، خیلی مسیرهای قشنگی هم براش گذاشته که چطور از این میل استفاده کنیم و به خودمون برکت برسونیم، به جای اینکه بخوایم از طریق این میل جنسی به خودمون آسیب برسونیم.

پس توی این فایل صوتی در رابطه با عبارت الله اکبر صحبت کردیم که ما هر مشکل و دغدغه و نگرانی که داریم، وقتی که این کلمه رو با اون معنای عمیق خودش در نظر بگیریم، می بینیم که هیچ مشکلی با در نظر گرفتن قدرت خداوند بزرگ نیست و ما هر مشکل و دغدغه فکری رو می تونیم خیلی راحت به خداوند بسپاریم و دست در دست خدا به حل اون مشکل بپردازیم.

فایل صوتی استفاده از الله اکبر را دانلود کنید.

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

3 دیدگاه برای “استفاده از الله اکبر

پاسخی بگذارید