چشم چرانی و انرژی ذهنی

4.5
(16)

 

در این فایل در رابطه با چشم چرانی بیشتر صحبت میکنیم و این موضوع رو یه کم باز میکنیم که چرا ما میگیم چشم چرانی نکنیم. علاوه بر کلیه آموزش هایی که ما در 10 فایل صوتی (چشم چرانی شماره 1 تا 10) در کانال و وبسایت ارائه دادیم، که همشون از نظر علمی، اتفاقی که روی مغز میفته، روی باورهای ما میفته، روی اینکه احساس کمبود، احساس حقارت، احساس حسرت در وجود انسان شعله ور میشه و خودش یک اعتیاد بسیار بسیار بد هست چشم چرانی، در این فایل یه کم از نظر انرژیکی هم بهش میپردازیم.

مخزنی از انرژی که نشت میکند!

خب اگر ما انرژی ذهنی رو به شکل مخزنی از انرژی ذهنی در نظر بگیریم، که ما این انرژی رو نیاز داریم که چیکارش کنیم؟ که وقتی که میخوایم بریم دنبال حالا کار، درس، موفقیت، تلاش، ساختن زندگیمون، این انرژی ذهنی رو میخوایم صرف خانه و خانواده، همسر و فرزندان بکنیم، خداوند By Default به صورت پیش فرض انرژی زیادی به ما داده از نظر ذهنی و حالا از نظر جنسی هم به همین شکل. حالا ما انرژی ذهنی رو توی این فایل بهش میپردازیم. وقتی که ما چشم چرانی میکنیم چه اتفاقی میفته؟ انگار این مخزن انرژی سوراخ میشه و شروع میکنه به نشت کردن و انرژی ذهنی ما تخلیه میشه. چه اتفاقی میفته؟ مثلا فردی صبح که میخواد بره سر کار توی راه مثلا یک آقایی میاد یک خانمی رو به نگاه جنسی، نگاه متجاوزانه و شهوت جنسی نگاه میکنه و یه لذت جویی لحظه ای میبره و میره سر کارش. این تصاویری که دیده، اون حسرتی که در وجود اون مرد اتفاق افتاده، اون خواستنی که میخواسته ولی بهش نرسیده، به صورت حقارت نفس و این ها در وجودش تلنبار شده، این میاد چیکار میکنه؟ انرژی ذهنیش رو تخلیه میکنه و در طول ساعات کاری مثلا یه زمانی درگیر کاره، یه زمانی یه کم ذهنش آزاد میشه دوباره اون تصویرها زنده میشه و هی انرژی داره تخلیه میشه، نخلیه میشه. و نمیتونه روی کار خودش خوب تمرکز کنه، نمیتونه نتایج خوبی رو ارائه بده توی کار، توی تحصیل، هرجایی که میخواد انرژیش رو صرف سازندگی بکنه.

چجوری وسواس فکری میاد سراغمون؟

هرچه بیشتر ما چشم چرانی بکنیم، هرچه بیشتر چشممون رو درگیر افراد مختلف بکنیم و از اونها بخوایم کامجویی ذهنی، کامجویی چشمی انجام بدیم، چه اتفاقی میفته؟ انرژی ذهنیمون به شدت تخلیه میشه و به جایی میرسه که فرد دیگه حتی هیچ انرژی نداره که بخواد درس بخونه یا کارشو پیش ببره یا بخواد خلاقیت توی کارش ایجاد کنه، بخواد مثلا اگر کاسب هست، یه طرحی، یه ترفندی یه کاری بکنه که کاسبیش بهتر بشه. هیچی! ذهنش دائم درگیر میشه با این تصاویر، این افراد، اون افراد، اونو دیدم، اینو دیدم، کاش من میتونستم به فلان خانم مثلا دسترسی داشته باشم، باهاش رابطه بگذارم؛ و همینطور این درگیری ذهنی تبدیل میشه به یک وسواس فکری.

چشم چرانی نوعی دزدیه!

حالا یک حالت شبهه هم پیش میاد. کسایی که مثلا دوست دارن مدرن فکر کنن و فکر میکنن که این حرفی که ما داریم میزنیم، فقط صرفا مذهبیه، میگن که برو بابا، این چه حرفیه تو میزنی؟ خدا زیبایی رو آفریده که لذت ببریم. خدا ایم زن ها رو آفریده، زیبا هستن، ما هم باید لذت ببریم. اگر تو از زیبایی های خداوند استفاده نکنی و لذت نبری، یعنی چی؟ یعنی اصلا نعمت های خدا رو کفران کردی! من بهشون میگم Stop، صبر کن!درسته این زیبایی های خدا که آفریده شده باید از اونها استفاده ببریم ولی اون خانمی که داره توی خیابون راه میره و زیبا هست و زیبا رو هست و به خودش رسیده و اینها، اون زیبایی برای تو نیست. تو وقتی که به اون نگاه میکنی داری دزدی میکنی. مثل این میمونه که من بگم بابا اینهمه پول هست توی حساب های مردم، چرا نریم استفاده کنیم؟ خب بابا این توی حساب های مردمه، مال مردمه، مال تو نیست! تو باید خودت بری پول بدست بیاری. توی حساب خودت پول ذخیره بکنی و بتونی کیفش رو ببری! دقیقا دزدیه دیگه. مثل اینکه من برم حساب های مردم رو خالی کنم، جیبای همه رو خالی کنم، کارتاشون رو بدزدم، رمزاشون رو بدزدم برم حسابا رو خالی کنم، بگم اینا همه نعمت های الهیه، باید استفاده کنیم. پول برکت خداست، چرا استفاده نکنیم؟

چشم چرانی نکردن فقط دستور اسلامه؟

پس بحث فقط مذهبی نیست، حتی اگر هم مذهبی باشه فقط اسلامی نیست. من در وبسایتی عضو هستم به اسم Guard Your Eyes.com. برید عضو بشید. که این وبسایت یهودیه. یهودیه! و این وبسایت یهودی هر روز برای ما، برای کسایی که ثبت نام میکنن توی اون سایت، یک متن، یک نکته، یک حالا خطابه حتی، خطابه از sir rabbi، rabbi یعنی خاخام، از خاخام های یهودی میفرسته که شما چشمتون رو کنترل کنید، شهوتتون رو کنترل کنید، چیکار کنیم که ترک کنیم، چیکار کنیم اگه لغزش کردیم دوباره شروع کنیم؟ متن های کوتاه یک ایمیلی، مثلا یک پاراگراف، دو پاراگراف میفرسته. پس فقط مخصوص به دین اسلام نیست. اینو در نظر داشته باشیم. گولمون نزنن که بگن این تفکراتی که شما میگید، چشم چرانی نکنین و اینا مثلا مال دین اسلامه و فلانه و اینها. اولا که توی بعد دینی همه ادیان دارن میگن، توی بعد اخلاقی دزدی کار خوبی نیست، تجاوز کار خوبی نیست. ما با چشممون به خانم ها تجاوز میکنیم.

خانم ها هم باید مواظب چشم هاشون باشن!

مخصوصا هی میگم به خانم ها، چون آقایون بیشتر دوست دارن چشم چرانی کنن. خانمها هم همینجور. اگر خانمی میبینه که مثلا یک زن و شوهر دارن راه میرن، شوهره خیلی خوش تیپه، خیلی دوست داشتنیه، اگه بره باریک بشه بگه که چه مرد خوشگلی، چه مرد خوش تیپی، کاش این مال من بود و حتی اگه بخواد از نظر جنسی بگه که چه اندام خوبی داره، چه بازوهایی داره، چه فلانی داره، این خانم داره دوباره چشم چرانی میکنه و گناه رو داره رقم میزنه؛ در این کائنات، در این عالم داره ارتعاش گناه میفرسته و خداوند هم میبینه و توی زندگی به قول خودمونی ها، ما اصفهانی ها کسی که این کارو میکنه خداوند کاسه چه کنم میده دستش. یعنی چی؟ یعنی توی زندگی به جایی میرسه که همینجور هر کار میکنه به هیچ جا نمیرسه، هی هر کار میکنه از نظر مثلا مادی، معنوی، از نظر درسی به هیچ جا نمیرسه و خدا بهش میگه که حالا بچرخ دور خودت تا ببینیم چی میشه. تا یاد بگیری که بخاطر خدا، دستور خدا رو که میگه چشماتون رو درویش کنید، رعایت کنه.

موفقیت با کنترل چشم

پس کنترل چشم انرژی بسیار زیادی رو به وجود ما بر میگردونه و حتی خداوند بیشترش رو هم به ما میده. انرژی خیلی بیشتری به ما میده که بیشتر از افراد عادی حتی توی کار و درس و همه جا موفق بشیم؛ که همون بحث دوره تعالی نیروی جنسی میشه و تعالی انرژی های ذهنی خدادادی که خدا به ما داده.

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 16

3 دیدگاه برای “چشم چرانی و انرژی ذهنی

 1. Z A
  Z A گفته:

  سلام خسته نباشین‌
  اگه این نگاه یک نگاه با میل جنسی نباشه هم ایراد داره؟
  مثلا بعضی از دخترا که به شوخی به هم دیگه میگن وای فلانی رو دیدی چه جذابه؟
  این نگاه هم تاثیر بد داره و باعث ایجاد انرژی منفی میشه؟

  • گفته:

   سلام دوست عزیز..
   خیلی از نگاه ها نگاه جنسی نیست ولی باز حامل انرژی منفی هستتد
   فقط نگاهی که خالی از هر گونه شهوت باشد ان نگاه انرژی منفی ندارد مثلا پسری که به مادرش نگاه میکند یا دختری که به پدرش نگاه میکند این نگاه چطوری هست ..
   نگاهی هم که مثال زدین بلز نگاه تحریک کننده هست حتی اگر به شوخی باشد شهوت شوخی وجدی ندارد.

 2. ارشیا هشترودی
  ارشیا هشترودی گفته:

  سلام اول اینکه بسیار ممنون از معرفی وبسایتguard your eyes.comکه تازه شروعش کردم.
  دوم اینکه آیا حس حسرت ناخودآگاهه در چشم چرانی و اصلا گاهی وقت ها آدم به سختی سرشو نگه میداره که چشم چرانی نکنه حتی دعا هم میکنه اما باز ممکنه تاثیر بذاره و اصلا آدم نگاه کنه.
  اما واقعا وقتی وسوسه چشم چرانی زیاد میشا و حتی آدم کارهایی میکنه که به اون گرگ درون غذا داده میشه چیکار کنه؟
  وقتی جایی هست که هرطرف موجب وسوسه چشم چرانیست چیکار کنه؟
  البتع شاید کسی که خودارضایی رو خیلی سال کنارگذاشته و یا شخصی که انجام نداده و نمیده و در پرهیز نیست محرک نباشه اما اصلا ما پرهیز رو گذاشتیم ولی بعد مدت پرهیز باز تحریک نمیشیم با دیدن یک چیز معمول که برای اکثر افراد محرک نیست؟

دیدگاهتان را بنویسید