نیروی جنسی چیست؟

what-is-sexual-desire
0
(0)

آیا تابه حال از خودتان پرسیده‌اید که نیروی جنسی چیست و واقعا چه نگرشی باید نسبت به نیروی جنسی داشت؟ آیا باید آن را بی هیچ نگرانی آزاد گذاشت و از آن نهایت لذت را برد؟ یا باید آن را کنترل، محدود، پنهان و یا حتی کتمان کرد؟ آموزه‌های ادیان در این رابطه چه می‌گوید؟ آیا آموزه‌های دینی را دنبال کنیم یا نگرش دنیای مدرن نسبت به این نیرو را صحیح بدانیم؟ داستان تبدیل میل جنسی به ثروت و موفقیت چیست؟

برای رسیدن به جوابی صحیح به این سؤالات، بدیهی‌ترین واقعیتی که قبل از هر چیز باید در نظر گرفت این است که خالق هستی، همه ما انسان‌ها را به واسطه یک رابطه جنسی خلق کرده است؛ یعنی وجود ما امروز، مدیون رابطه جنسی‌ای است که پدر و مادرمان برقرار کرده‌اند. خداوند، گوشه‌ای از قدرت لایتناهی خویش در امر «خلقت» را از طریق یک رابطه جنسی بین زن و مرد به نمایش می‌گذارد. واقعا چه امری مقدس‌تر از خلقت یک انسان، اشرف مخلوقات، وجود دارد؟
نیروی جنسی مقدس است

اگر نیروی جنسی را امری مقدس و روحانی بدانیم می‌توانیم به بسیاری از سؤالات فوق پاسخ دهیم و یک‌بار برای همیشه، نگرشی صحیح نسبت به این نیرو در خود شکل دهیم. آیا چون ما از رابطه جنسی زاییده شده‌ایم، دلیل بر این است که همه چیز را درباره آن میدانیم؟

در کشور عزیزمان ایران، به خاطر حجب و ‌حیای ایرانیان، کمتر به وضوح در رابطه با نیروی جنسی صحبت می‌شود. شاید شما هم‌نسلی را دیده باشید که در آن پدر مادرها تمامی تلاش خود را می‌کردند که فرزندشان هیچ اطلاعاتی در رابطه نیروی جنسی کسب نکند و حتی فرزند تا سال‌ها نداند که چگونه متولدشده است. شاید شما هم‌داستان لک‌لک یا دعا را شنیده باشید: پدر و مادر در جواب سؤال کودک که من چگونه به دنیا آمده‌ام، می‌گفتند که تو را یک لک‌لک از آسمان برای ما آورد! یا اینکه یک شب تا صبح دعا می‌کردیم و صبح خدا تو را به ما داد! برخی، رابطه جنسی را امری قبیح می‌دانستند و صحبت کردن در مورد آن را امری خلاف ادب می‌پنداشتند. در نتیجه کودک از همه‌جا بی‌خبر، مخفیانه دانش و تجربه خود در رابطه با نیروی جنسی را از دوستان، همکلاسی‌ها و جامعه کسب می‌کرد.

برعکس این موضوع نیز صادق است. در جوامع مدرن، سعی بر این شده است که نیروی جنسی را بدون هیچ محدودیتی آزاد گذاشته و نهایت لذت را از آن ببرند. نتیجه این نگرش هم باعث انحراف زیاد این نیرو از مسیر الهی خویش شده است. به نظر می‌رسد تلاش‌های بی‌وقفه انسان مدرن برای ارضا کردن این نیرو، به بن‌بست رسیده است. نه‌تنها میل جنسی انسان‌ها ارضا نشده است، بلکه انسان‌ها نسبت به آن حریص‌تر شده و با ناامیدی و استیصال، خود را در شکل‌های مختلف و نا‌‌‌مقدس این نیرو غرق کرده‌اند. نگاهی به انواع آلات و ابزار مصنوعی جنسی، انبوه فیلم‌ها، عکس‌ها، وب‌سایت‌ها و رسانه‌های دیگر جنسی و شکل‌های عجیب غریب رابطه‌های جنسی، نشان‌دهنده تلاش بی‌حاصل انسان‌ها دررسیدن به لذت واقعی جنسی است. این کار مثل این است که بخواهیم تشنگی را با نوشیدن آب‌شور برطرف کنیم.

از طرفی امروز دانشمندان و روانشناسان همین جوامع، شدیدا از این روند نامقدس نگران بوده و تلاش فراوانی در آگاه‌سازی مردم می‌کنند؛ مثلا دکتر پاتریک کارنز، بنیان‌گذار «انجمن بهبود سلامت جنسی» در آمریکا، ازجمله دانشمندانی است که عمر خود را صرف خدمت به جامعه و آگاه نمودن انسان مدرن نسبت به سرنوشت خطرناک جوامع مدرن از نظر سلامت جنسی کرده است.

بنا‌براین، بسیار مهم است که ما ابتدا درک عمیق‌تری نسبت به رابطه جنسی داشته باشیم تا پس ‌از آن بتوانیم به لزوم استفاده هوشمندانه از این نیرو پی ببریم. تنها در این صورت است که متقاعد می‌شویم که پرهیز جنسی نه تنها مشکل نیست، بلکه لذت‌بخش بوده و انرژی بسیار زیادی را به زندگی انسان بازمی‌گرداند.

در  دوره آموزشی استحاله (تعالی) میل جنسی،نگرش صحیح به میل جنسی و نحوه استفاده صحیح از این میل مقدس  و تبدیل نیروی جنسی به ثروت را با هم مرور میکنیم.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

5 دیدگاه برای “نیروی جنسی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید