با شهوتران های اطرافمان چه کنیم؟

what to do with lustful people.
4.5
(14)

یکی از بزرگترین موانعی که در راه ترک شهوترانی ، خودارضایی ، پورنوگرافی و… سر راه ما قرار می گیره و اگر ما حواسمون نباشه ، حال ما رو بد می کنه ، این هستش که افراد دیگری میان ما رو مسخره می کنن ، میان ما رو می کوبن، میان این حرف هایی که ما می زنیم و کارهایی که برای ترک شهوترانی می کنیم رو زیر سؤال می برن و به سخره می گیرن و هر جور که بتونن حال ما رو بد کنن.

هر وقت این اتفاق افتاد ، به این نکته توجه کنید که ماهیت اصلی شهوترانی همین هست. یعنی هر کس که به شهوترانی دچار هست ، پورنوگرافی می بینه یا روابط جنسی متعددی با افراد مختلفی داره ، به قول خودمونی دختر بازی می کنه یا خانم هایی که متأسفانه منحرف هستند ، خاصیت شهوت اینه به شدت انسان رو از معنویت دور می کنه و انسان رو نسبت به خداوند و معنویت و راه پاکی بدبین می کنه. کاری می کنه که انسان عناد داشته باشه و از چیزهای معنوی بدش بیاد.

سه: باعث میشه که او فرد با خیلی از چیزهای خوب دیگر هم در زندگی مشکل پیدا کنه. چیزهایی که توصیه های خوبی بوده. مثلاً کمک کردن به دیگران. صحبتش که میشه ، میگه: برو بابا جمع کن! ما زندگی خودمونو داشته باشیم ، خیلی حرفه! صحبت از خدمت می کنی ، یک جواب میده! صحبت از دین مثل نماز خوندن می کنی ، یک جواب میده! هر چی که مربوط به خوبی ها باشه ، اینها میان می کوبنش! و این خیلی مهمه. اگر صحبت این چیزها شد ، شما بگید: من توی پرهیز هستم. من ترجیح میدم که میل جنسیمو کنترل کنم و چشمم رو پاک نگهدارم و خودارضایی هم نکنم.

رنگ رخسار خبر می دهد از حال درون

اگر دیدید که افرادی به شدت جبهه گرفتن و به شدت شما رو کوبیدند ، توی دلتون بگید: خدایا شکرت. پس مسیرم درسته. مسیرم درسته که شیطان اینقدر لجش در اومده ، اینقدر عصبی شده و پوزش به خاک مالیده شده که اومده رفته توی ذهن این فرد و داره از زبان این فرد داره منو می کوبه و عقده اش رو خالی می کنه سر من! داره تیر می زنه ، داره سنگ می زنه ، شمشیر می زنه به من. و هر چی بهتون گفت ، باید توی دلتون خدا رو شکر کنید و در اکثر مواقع لازم نیست که ما بحث کنیم. بحث کردن معنی نداره. من در نهایت تنها چیزی که میگم ، اینه: شما مسیر خودتو برو ، منم مسیر خودمو میرم.

بالاخره نتایج خودش در زندگی افراد نشون میده. رنگ رخسار خبر می دهد از حال درون. فردی که خودش شهوترانی می کنه ، اعصابش خورده و هزار تا آشفتگی داره ، میاد کسی که پاک هست و مسیر پاکی رو انتخاب کرده ، اونو مسخره می کنه. فقط این شعر رو با خودتون بخونید: رنگ رخسار خبر می دهد از حال درون. رنگ رخسار هم از نظر ظاهری و هم از نظر زندگی.

مثلاً توی روابط با همسرش ، توی کارش ، توی همه چیز به چه شکلی هست؟ آیا آدم آشفته و به هم ریخته ایه؟ زندگیش مثل یک آبگوشت یا آش شله قلمکار قاطی پاتیه؟ یا نه. زندگی خوب و شسته رفته و تر و تمیز و معنوی داره؟ و خودت می تونی انتخاب کنی که کدوم مسیر درسته. اصلاً نیازی به بحث کردن نیست. نتایج خودشون نشون میدن که کدوم راه بهتره.

در هر موضوعی نتیجه مهم است

پس نا امید نشیم. هر کس هر چیزی گفت، هر کس شما رو مسخره کرد و گفت: این اراجیف چیه؟ برو حالتو بکن و… همه جای دنیا الان لذت می برن و توی سکس دارن غرق میشن و دست و پا می زنن و عشق و حال می کنن! تو دیگه چی میگی؟ پرهیز و… توی دلتون خدا رو شکر کنید. و بگید: خدایا شکرت. من یه چیزی دارم که بقیه ندارن. الهی شکر. و مسیر خودتونو ادامه بدید. و توی ذهنتون مقایسه کنید کدوم مسیر نتایج بهتر ، حال بهتر و ظاهر بهتر و چه چیزهای بهتری رو برای شما داره؟ و همون مسیر رو انتخاب کنید.

 

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 14

دیدگاهتان را بنویسید