چه مدت بعد از پاکی از شهوت ازدواج کنیم؟

چه مدت بعد از پاکی از شهوت ازدواج کنیم؟
5
(3)

در این فایل صوتی در رابطه با این موضوع صحبت می کنیم که اگر ما چندین ماه هستش که شهوترانی ، خودارضایی و … رو کنار گذاشتیم ، مثلاً سه چهار ماه هست که ترک کردیم ، آیا می تونیم ازدواج کنیم؟ یا خیر؟ جواب قطعی به این سؤال نمیشه داد. این بستگی داره به نوع کیفیت دوران پرهیز و پاکی شما و همچنین مدت تخریبی که قبل از پاک شدنن داشتید ، مدت تخریبش هم شاید کمتر اهمیت داشته باشه.

این مهمه که اگر امروز که شما می خواید به ازدواج فکر کنید ، آیا هنوز در وود شما شهوت وجود دارد یا نه؟ آیا شهوت و علاقه به خودارضایی در شما وجود داره یا نه؟ یه وقت یه نفر یک کاری رو کنار می گذاره و از ته دل فهمیده که اون کار به دردش نمی خوره و فهمیده که اون کار جز نابودی و کلیه ضررهایی که گفتیم ، براش چیزی نداره و حال روحیش رو بد می کنه و به این باور عمیق رسیده که خودارضایی به هیچ عنوان به درد من نمی خوره.

و حتی اسمش هم بیاد ، به قول خودمون حالش به هم می خوره و میگه: حتی اسمش هم نیار ، صحبتش هم نکن ، متنفرم از این کار. خدا رو شکر که چهار ماهه که پاکم. ولی یه وقت می بینی یه نفر یک کار رو کنار گذاشته ، چه خودارضایی ، چه سیگار ، مشروب یا هر چیزی که ترک کرده. ولی ته دلش هر از گاهی میگه: چقدر خوب بود ها! کاش میشد یکباردیگه این کارو می کردیم! ای کاش ضرر نداشت و ما می تونستیم این کارو بکنیم! ای کاش من به اعتیاد به اون چیز دچار نمی شدم.

عدم بلوغ پاکی با لذت و محبت اعتیاد در دل

مثلاً طرف سیگار رو ترک کرده و میگه: ای کاش من توانایی این رو داشتم که هر از گاهی یک نخ دود می کردیم و حالش رو می بردیم. ولی حیف که نمی تونم یک نخ بکشم. باید یک پاکت بکشم. دست خودم نیست. می افته توی چرخه ، سر یک هفته ، یک پاکت می  کشه و میگه: مجبوریم ، این پاکی و پرهیز رو نگهداریم! اگر کسی نگرشش به خودارضایی ، پورنوگرافی ، چشم چرانی و هر چیز دیگری داشته باشه ، هنوز وقت ازدواجش نرسیده. یعنی هنوز اون شهوت رو در وجود خودش ریشه کن نکرده. مثل یک زمینی ، یک باغچه ای می مونه.

ما تو خونمون گل های عباسی داریم. اینها تخم هاشون می ریزه توی باغچه و رشد می کنن دوباره. یک بار من و خانمم گرفتیم اونها رو کندیم و دور باغچه رو گذاشتیم و وسطش رو کلاً خالی کردیم. به بیست روز نکشید که دوباره پر شد! یعنی تخم اونها در خاک بود. مگر اینکه چندین و چند بار بکنی و نگذاری تخم ها بریزه و اجازه ندی هیچ آثاری از اونها نمونه. و برای خودارضایی و پورنوگرافی و… هم همینه.

اگر کسی زیر بنای فکریش رو این قرار بده واقعاً من به این باور قلبی رسیدم این قضیه به درد من نمی خورد ، من متنفرم ، چه سیگار باشه ، چشم چرانی باشه یا هر چیزی. حالا اتفاقاً کاربری از من همین سؤال رو پرسیده بود: من گفته بودم: آیا شما توی این چهار ماه که ترک کردید ، ته دلت قیلی ویلی میره که یک چشم چرونی ، یک نگاهی ، ته دلت میگی: ما گذاشتیم کنار ، ولی اینهمه مثلاً زنان زیبا در جامعه هستن ، ای کاش من به اینها دسترسی داشتم! اینهمه دختران با تیپ های تحریک کننده هستن ، ای کاش…

خوردن عسل از لبه تیغ

یعنی یک احساس محرومیت ، یک احساسی که انگار یک چیز خوب از شما گرفته شد و شما مجوری که توی پاکی و پرهیز بمونی ، اگر این تفکر در وجود ما باشه ، فایده نداره. یعنی پاکی به بلوغ نرسیده. باید برسه به اون جایی که فرد بگه: برای من که خودارضایی و چشم چرونی رو کنار گذاشتم ، تموم این خانم هایی که با لباس چسبون و تحریک کننده هستن ، اینها همشون عسل هایی هستن که روی لبه تیغ ریخته شدن. اصلاً متنفرم و نمی خوام اون عسل ها رو بخورم که زبونم تکه پاره بشه ، نمی خورم ، می ترسم ، نمی خوام اصلاً سمتش برم و به این درک رسیده باشه.

وقتی که شما یک ماه هم پاک باشی و به این درک رسیده باشی ، می تونی ازدواج کنی. ولی یک ماه هم امکانش نیست. خیلی سخته. مگر یک معجزه ای اتفاق بیفته. یک معجزه الهی که مثلاً برق نور خداوند بخوره توی وجود یک نفر و کلاً همه چیز از ذهنش بره و تموم اون فیلم ها و صحنه ها بخواد توی یک ماه پاک بشه ، امکانش یک در میلیونه. ولی امکان پذیر هم هست. همه چیز دست خداست. ما نمی تونیم زمان تعیین کنیم.

ولی منظور اینکه توی حالت روند طبیعی خودش ، سه چهار ماه زوده و ما هنوز خاطرات اون فیلم هایی که دیدم ، اون چشم چرونی هایی که کردیم ، خاطرات تموم اشتباهات جنسی و خودارضایی و تموم این کارهایی که انجام دادیم ، هنوز توی ذهن ما تازه هست. و چهار ماه که چیزی نیست. در بعد اعتیاد شناسی هم قبلاً گفتیم: اعتیادهایی مثل سیگار و الکل و مواد مخدر ، برای اینکه کلیه آثار فیزیکی و روحی از بدن و ذهن و روح ما خارج بشه ، سه سال زمان نیاز هست.

حداقل شش ماه تا یکسال پاکی نیاز است

ما نمیگیم اگر خودارضایی و شهوترانی رو ترک کردید ، سه سال صبر کنید! شما شش ماه ، یکسال که توی پاکی بودید ، دیگه میتونی ازدواج کنی و باز اون پرهیز چشمی و پاکی خودتو باید ادامه بدی. باید همینطور تا آخر عمر پرهیز از پورن و خودارضایی و چشم چرانی داشته باشیم. و دیگه ازدواج کنید ، سه سال ، چهار سال ، پنج سال ، شش سال و هر چند سالی که متأهل هستید انشاءالله ، دیگه شما پاک و پاک و پاک تر میشی و می بینید که خاطرات اون زمان اصلاً یادتون نمیاد.

یعنی خداوند اینقدر مهربونه توی این قضیه و اینقدر لطف می کنه به انسانی که روی شهوتش کار می کنه و روی پرهیز انرژی می گذاره و روی شهوت و هوای نفسش پا می گذاره ، خدا هم خیلی کمک میکنه و خیلی مرام به خرج می گذاره و کم کم خیلی چیزها از ذهن انسان پاک میشه. بدترین گناهان ، بدترین انحرافات ، بدترین کارها و پلیدترین کارهای جنسی رو هم انجام داده باشه ، وقتی بر می گرده از ته دل نیت و پرهیز رو پیشه می کنه ، تقلا می کنه که از پس این شهوتی که از وجودش دهن باز کرده و مثل گرگ روحش رو خورده ، وقتی که تلاش می کنه که اون رو شکست بده ، خدا هم میاد به کمکش.

خداوند هم اینطور نمی شینه بنده ای که داره تلاش می کنه ، توبه کرده و می خواد برگرده ، بگه: خودت می دونی دیگه! خودت بیا! نه. خدا خودش گفته: تو اگر یک قدم برداری ، من ده قدم بر می دارم. خدا خیلی کمک می کنه ، اصلاً یک اتفاقات و معجزاتی رخ میده وقتی که می افته توی مسیر پاکی که خودش میدونه و خودش می تونه تجربه کنه.

خداوند قلب ها را نسبت به فرد تائب دگرگون می کند

خوبه که انسان تجریباتشو با دیگران به اشتراک بگذاره. مثلاً بوده که طرف بدترین شرایط رو از نظر اجتماعی ، کاری ، آبروش توی فک و فامیل رفته بوده ، براش این همه اتفاق افتاده بوده ، دیگه توی اون داغون ترین حالتی که می تونسته زندگیش باشه ، توی اون حالت به قول خودمونیش به ته خط رسیده و باورش شده که شهوترانی به دردش نمی خوره ، وقتی که پاک شده ، همه چیز عوض شده. مثلاً یک سال از اون شرایط گذشته…

جالبه دوستی که توی این زمینه فعالیت می کرد ، می گفت: من اینقدر گناهان و انحرافات جنسیم زیاد بود ، اینقدر مشکل داشتم که توی محله مون معروف بودم به آدم چشم چران و ناپاک. می گفت: چندین بار با دستبند منو از خونه بردن! نمی دونم چیکار کرده بود ، جزییاتشو باز نکرد ، ما هم نپرسیدیم ، گفتن: دستبند به دست من زدن و منو از اون محله بردن! می گفت: الان چنیدین ساله که از این قضیه گذشته ، پرهیز گذاشته و توبه کرده و پاکی رو پیشه کرده ، میگفت: همون محله روی من به عنوان یک انسان مؤمن و پاک و اصلاً روش حساب می کنن و روی اسمش قسم می خورن!

اینها رو خداوند پاک می کنه. یعنی خداوند اینقدر باحاله و اینقدر با مرامه که میاد حتی شما از این ناراحتید که آبروی ما پیش افرادی که توی دوران شهوترانی رفته ، میای میگی: ای وای من پاک شدم و پرهیز گذاشتم و درست شد ، ولی اینها رو چیکار کنم؟ این ها فکر نکنن من هنوز همون آدم بدم؟ خدا میره توی فکر اونها و حتی ذهن اونها رو هم درست می کنه. خیلی جالیه. اصلاً خدا معجزه هایی رو رقم می زنه توی دوران پاکی که واقعاً باور نکردنیه.

خدای با مرام همه چیز را درست می کند

خدا میاد ذهن آدم ها و روحشون رو از اون خاطرات پاک می کنه و همه دل ها و قلب ها دست خداونده. همه چیز دست خداونده. یا مقلب القلوب که میگن ، قلب های همه رو تغییر میده. قلب ها رو زیر و رو می کنه که دیگه ما رو به اون شکل بد نبینن.

بحث های جانبی پیش اومد ، ولی لازم بود اینها رو بگم. شما اگر با نیت پاک و محکم پرهیز رو پیشه کنید و بچسبید به اینکه هر تلاشی لازمه ، هر جون کندنی لازمه ، دردی که لازمه بکشیم که این شهوت رو از وجودمون بیرون کنیم و اعتیاد به خودارضایی و شهوترانی و چشم چرانی رو از وجومون بیرون کنیم ، ارزشش رو داره و خداوند مایه و مرام می گذاره و خدا لطف می کنه و خیلی چیزها رو برای ما درست می کنه.

فایل چه مدت بعد از پاکی از شهوت ازدواج کنیم؟ را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید