خودکشی میکنه اگه من برم؟!

4.6
(10)

اگر باهاش کات کنم، خودکشی می‌کند، چیکار کنم؟

از بین رابطه‌های بسیار زیادی که وجود دارد، یعنی انواع مختلف رابطه‌ای که وجود دارد که شاید آن‌ها درست باشند یا اشتباه باشند، بعضی از رابطه‌ها هستند که صد در صد رابطه‌های اشتباهی هستند و حتما این رابطه‌ها باید کات شوند. در این ویدیو درباره یکی از این رابطه‌ها صحبت می‌کنیم که حتما باید چنین رابطه‌ای کات شود و بعد هم نگرانی‌هایی که موقع کات کردن سراغمان می‌آید را باهم بحث می‌کنیم. پس می‌شود دو موضوع.

حالا آن نوعی از رابطه که حتما باید کات شود و رابطه نباید ادامه پیدا کند، چه نوع رابطه‌ای است؟ یکی از آن‌ها این است که اگر قبلا یکی از ماها در رابطه قبلی بوده و در آن رابطه شکست خورده باشیم. و رابطه به جدایی، طلاق و کات بکشد. این فردی که از رابطه قبلی به قول معروف شکست عشقی خورده، بلافاصله وارد رابطه بعدی می شود. یعنی در حالتی که قلبش شکسته است، وارد رابطه بعدی می شود. این رابطه یک رابطه صددرصد اشتباهی است برای چه؟ برای اینکه ما یک شکست عشقی را تجربه کردیم. یعنی اینکه ما، برای مثال من، یک شکست عشقی را تجربه کردم. یعنی در یک رابطه شکست خورده‌ام. رابطه موفق نبوده و از هم جدا شده‌ایم. مانند فردی می‌ماند که وارد مبارزه، جنگ یا جبهه شده است و زخمی شده است. آسیب دیده و حالش بد است. داغون شده است. باید ریکاوری بر روی آن انجام شود. حالش کم کم خوب شود. قلب ما و روح ما آسیب دیده و جراحت برداشته و باید به خودمان فرصت بدهیم که قلبمان صد درصد درمان بشود. یعنی ما برگردیم به حالت اقتدار و حال خوبی که قبل از رابطه قبلی داشتیم.

می‌دانید چه می‌گویم؟ منظور این است که شما وقتی قلبت می‌شکند، یک آدم نرمال نیستید. نمی خواهم بگویم که به این شکست بها بده ولی رابطه عشقی آسیب دیده روح ما آسیب دیده، باید چه کار کنیم؟ باید فرصت بدهیم قلب ما کم کم درمان شود. این یک نکته است.

نکته دوم اصلا نمی دانیم که چرا در رابطه قبلی شکست خورده ایم. اگر من در یک رابطه‌ای با یک خانمی بودم و رابطه منجر به شکست شده، این چه پیامی را به من و تو می‌رساند؟ اینکه من یک مشکلاتی در وجود خودم دارم. من نتوانسته‌ام در یک رابطه موفق باشم و ما اشتباهی که می‌کنیم آن است که می‌گوییم تقصیر او بود. او آدم بدی بود، من خوب بودم. خیلی‌ها این گول را می‌خورند، ولی همچین چیزی نیست. اگر تو در یک رابطه‌ای که شکست خورده‌ای اگر خوب خوب باشی، هیچ وقت آن رابطه به break up یا جدایی منتهی نمی‌شود.

برای مثال پیامبر اسلام بعضی از زن‌های ایشان آنقدر بد بوده‌اند که به قول خودمانی اشک پیامبر را در می‌آوردند که به خاطر دلایل مختلف پیامبر آن‌ها را تحمل می‌کرد. می دانید چه می‌گویم؟ پس اگر شما خوب خوب باشید و فکر کنید من خوبم و او بد است، هیچ وقت رابطه را کات نمی‌کنید، مگر در شرایط خاصی که دیگر همه چیز را سنجیده باشی و …. آدم‌هایی که خیلی خوب هستند و هیچ نقص و عیبی ندارند، آنقدر معمولاً روحشان بزرگ هست که طرف مقابل کم کم جذب روح آن‌ها می‌شود و مشکلی در رابطه پیش نمی‌آید.

حالا فرض کنید این طور هم نباشد. او هم مقصر باشد، اوکی. او یک سری تقصیرات دارد. مطمئنا من و شما هم یک سری تقصیراتی داشتیم. یعنی این یک شکست دسته جمعی بوده است. با همکاری همدیگر رابطه را خراب کرده‌ایم. درصد هم نمی‌شود تعیین کرد او ۵۰ درصد، من ۵۰ درصد یا او 40 درصد و من 60 درصد یا برعکس. بالاخره حتی اگر یک درصد هم من مشکلاتی را داشتم، من مشکلاتی در رفتارم، افکارم یا … داشتم که سبب شد آن رابطه به جدایی ختم شود.

وقتی ما جدا می‌شویم اولین کاری که باید بکنیم این است که در یک ایزولیشن یا در یک سالیتود خودمان را قرار بدهیم و مهندسی کنیم تا ببینیم که چه چیزی در درون من وجود داشت که باعث شد من جدا بشوم. مشکلات روحی خودم را و رذیلت‌های اخلاقی خودم، اشکالاتی که در رفتار و گفتارم، غذا خوردنم، راه رفتنم، نفس کشیدنم و هر چیزی مشکلاتی که وجود داشته را برطرف کنم. بعد به روحم بها و آرامش بدهم. با معنویت، با کتاب‌های خوب، با ورزش، با سلامتی، با تغذیه خوب حال خودم را خوب کنم. بعد مانند سربازی که از جنگ زخمی برگشته. پس از آنکه در بیمارستان ماند و حالش خوب شد. تازه یک مدت ورزش هم انجام داد و اثرات آن جنگ کاملاً از وجودش رفت. کاملا اثرات روحی و جسمی آن رابطه از ورود شما برود و بعد تازه شما می‌شوید eligible. یعنی چی؟ یعنی اینکه این صلاحیت را پیدا می‌کنید که به رابطه بعدی فکر کنید. این که در رابطه بعدی چکار کنید و مانند آن را در این ویدیو درباره آن صحبت نمی‌کنم.

پس یکی از رابطه‌هایی که حتماً باید کات شود، رابطه‌های است که بعد از اینکه در یک شکست عشقی قرار می‌گیریم، قبل از اینکه روی خودمان کار کنیم و روح و جسم و اخلاق و رفتار خودمان را درمان کنیم، وارد یک رابطه دیگر می‌شویم؟ چرا این کار را می‌کنیم؟ چون معمولاً می‌خواهیم از همان مشکلات فرار کنیم. یک نفر دیگر را پیدا کنیم و در رابطه با او وارد شویم که یادمان به آن مشکلات نیفتد. هم از رابطه عشقی قبلی او را فراموش کنیم و هم اینکه درونیات خودمان را درست نکنیم. بهترین کار فرار کردن به سمت فرد دیگری است.

به قول ترافیست‌ها بعضی روانشناسان می‌گویند، می‌خواهیم خودمان را با یک نفر فیکس کنیم. می‌خواهیم او ما را فیکس کند. نمی‌خواهیم خودمان، خودمان را درمان کنیم. پس چون می‌خواهیم از یک نفر دیگر استفاده کنیم که او بیاید و ما را خوب کند، لحظاتی سر ما را به خودش گرم کند. جوری که ما نخواهیم به او فکر کنیم و از گذشته فرار کنیم. وارد رابطه با دیگری می‌شویم و با این هم بریک آپ می‌کنیم و باز هم با فرد دیگری وارد رابطه می‌شویم. و این چرخه تا بی‌نهایت نیز می‌تواند ادامه داشته باشد.

خب، پس این رابطه صد در صد باید کات شود. چرا باید کات شود؟ به خاطر اینکه شما در شرایط روحی و جسمی و غیره نامناسبی بودی و انتخاب کردی و صد در صد انتخاب شما اشتباه است.

انتخاب شما از روی ضعف و ترس و مستاصل بودن، تو کف بودن، حال بد بودن، افسرده بودن، استرس داشتن بوده است. این‌ها در وجودت بوده است و برای فرار از این‌ها وارد رابطه دیگری شده‌اید. پس باید این رابطه کات بشود، نکته اول.

نکته دومی که گفتم در این ویدیو می‌گویم چه چیزی است؟ گفتیم که حالا وقتی می‌خواهیم کات کنیم. یک تراپیستی، یا این ویدیو را گوش می‌دهی یا به هر دلیلی به این می‌رسی که باید کات کنی .ترس سراغت می‌آید که وای اگر من کات کنم، نکند آن طرف حالش بد بشود. در حقش ظلم بشود. نکند خودکشی کند. نکند غش کند. نکند قرص بخورد. نکند دلش بشکند.

این نکند‌ها را باید چه کار کنیم؟ جوابش یک جمله است.

بسپاریم به دست خداوند! اینجا وقتی می‌بینی که به عنوان یک انسان به صلاح تو است، و به صلاح او است که این رابطه کات بشود و از هم جدا شوید. چرا که شما می‌خواهید بر روی خودتان کار کنید و برای او هم آرزوی موفقیت کنی و برای او دعا کنی که برود و به زندگی‌اش برسد، یک کار خداپسندانه را دارید انجام می‌دهید. یعنی یک کاری را دارید انجام می‌دهید که رضایت خدا در آن است.

شما نمی‌خواهید خودتان را که بدبخت کردید و در رابطه قرار دادید، یک نفر دیگر را هم بدبخت کنید. جمله معروفی که می‌گویند یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی‌پایان است را شاید اینجا بتوانی بکار ببری. شما باید این رابطه را کات کنید و اگر هم می‌ترسی که حال او بد شود، دلش بشکند یا هر چیزی همه این‌ها را به دست خداوند بسپار و بگو خدایا من نیتم خیر است که می‌خواهم این رابطه را کات کنم. می‌خواهم بر روی خودم کار کنم تا دیگر به این بنده خدا آسیب نزنم. می‌خواهم آدم خوبی بشوم پس تو کمکم کن و به او هم کمک کن.

نقش خدا را ما نمی‌توانیم این جا بازی کنیم که بگوییم حالا که ما کات کردیم و از هم جدا شدیم، او چکار می‌کند؟ آیا حالش بد می‌شود ؟ آیا حالش خوب می‌شود؟ از نقش خدا، از مسند خدا بودن باید پاییم بیاییم و بگوییم خدایا بفرما بنشین روی مسند خودت، من که خبر ندارم کجاست، چه کار می‌خواهد بکند و حالش بد می‌شود، دلش می‌شکند، احتمالا گریه می‌کند. هر چیزی که هست، این‌ها را من به دستان تو می‌سپارم و تو کمکش کن که حالش خوب خوب شود.

وقتی این اتفاق افتاد هم شما بر روی خودتان کار می‌کنید که دوره از سالیتود تا بهشت را ما کلا برای کار کردن بر روی خودمان این دوره را طراحی کردیم. کامل 9 مقام را بر روی خودمان کار کنیم. یک همچین دوره‌ای را یا هر دوره دیگری را بر روی خودتان کار کنید و قدرتمند شوید و بعد به سراغ ازدواج بروید.

در این ویدیو این نکته را بررسی کردیم که یکی از رابطه‌های اشتباه این است که موقع شکست عشقی وارد رابطه دیگری بشویم و وقتی هم که می‌خواهیم کات کنیم چه نگرانی‌هایی سراغمان می‌آید. همه آن‌ها را به دستان خداوند می‌سپاریم و از مسند خدا بودن پایین می‌آییم. می‌گذاریم خدا کار خودش را انجام دهد و ما با نیت خیر بر روی خودمان کار می‌کنیم.

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 10

2 دیدگاه برای “خودکشی میکنه اگه من برم؟!

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام

   مهم این هست که در مسیر هستید از اون شکست ها به عنوان یک تجربه استفاده کنید همین و سرزنش نکنید متوجه باشید که چه کاری میبایست انجام میدادین و انجام ندادین

دیدگاهتان را بنویسید