زن و نیاز به دیده شدن

women-the-need-for-attention
5
(3)

در این مقاله در رابطه با نیاز خانم ها به دیده شدن و مورد توجه واقع شدن صحبت می کینم. و بعدش یک صحبت کوچیکی در رابطه با نوع پوشش خانم ها انجام میدیم که این دو تا موضوع به هم ربط دارن.

خانم ها خلقتشون جوری هستش که در موضع معشوق و ناز قرار می گیرن. در موضعی که باید مورد توجه قرار بگیرن. یعنی اون کسی که عاشق میشه باید اون خانم رو به قولی ناز کشی کنه و و اون عاشق باید در موضع نیاز قرار بگیره و زن در موضع ناز. و این بخشی از خلقت زنه و زن دوست داره که مورد توجه قرار بگیره و دوست داره که هر کس که میخاد اون رو به دست بیاره برای اون تلاش کنه و تحسینش کنه و از زیبایی های زن تعریف کنه .

کلاً زن ها یک گوهر حوایی در وجودشون هست که اون گوهر حوا به قول دکتر الهی قمشه ای گوهری هستش که زن رو در مقام معشوقیت قرار میده و این مقام بالاتر از مقام عاشقیه. میگه:

ای زرد روی عاشق تو صبر کن، وفا کن.

یعنی کسی که عاشقه اون باید وفا کنه و صبر کنه و تحمل کنه. ولی اون در موضع معشوقیت قرار می گیره، یعنی زن، می تونه اصلاً وفا نکنه. چون اون در موضع معشوقیته. زن ها دوست دارن که ناز کنن.

حالا این ناز زن در اصل به خاطر چیه؟ فقط به خاطر این نیست که مردها بیان از ظاهر زن تعریف کنن. یک بعد عمیق تری توی این قضیه هست که زن دوست داره مردها بیان و از وجود زن و از روح زن و از درون زن، از اون عشق نهفته ای که در وجودش هست، اون رو دوست دارن مردها درک کنن و بخاطر اون لطافتی که توی روح زن هست، مردها بیان طرف زن و اون عشق بازی ها و جانفشانی ها رو برای زن انجام بدن.

دکتر الهی قمشه ای خیلی قشنگ توی یکی از صحبت هاشون می گفتن: وقت که زن جلوی آینه وایساده و داره خودشو آرایش می کنه، در اصل اون داره دنبال مدل الهی خودش می گرده و دوست داره اون مدل کمال الهی خودش که اون گوهر حوا تو وجودش هست، می خواد اون رو به ظهور بگذاره. و کلاً نیاز زن هست که هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر باطنی مورد تجه مرد قرار بگیره.

ولی بعد باطنی و روحیش، قدرتش بسیار بیشتره. چونکه اگر زن فقط و فقط دنبال این می گشت که مردها از لحاظ ظاهری تحسینش کنن، اونوقت این یک ترسی رو توی وجود زن به وجود میاره که چون اگر زن بخواد فیزیک خودش رو عاملی بدونه برای اینکه مردها به سمتش جذب بشن، این باعث میشه که همیشه این ترس سراغ زن بیاد که خوب زن های دیگری هم هستن که شاید از لحاظ فیزیکی بهتر از من باشن.

اگر معیار و ملاک فقط جسم و فیزیک زن باشه، این ترس سراغ زن میاد و این با فطرت زن جور در نمیاد. شاید جاذبه های فیزیکیش برای مردش مهم باشه و دوست داشته باشه که مرد جاذبه های فیزیکیش رو هم مورد تحسین قرار بده و جذب اونها بشه، ولی زن در اعماق وجودش دوست داره که مرد وجودش رو دوست داشته، عاشق شخصیت و روح زن بشه و زن رو به خاطر خودش، به خاطر وجود خودش دوستش داشته باشه. و زن ها خیلی دوست دارن که مردها درونشون رو کشف کنن. توی شخصیت زن غرق بشن و شخصیت زن رو بشناسن و عشق شخصیت و روح اون زن بشن.

و اونجاست اگر که این اتفاق بیفته، باعث زن نه تنها عشقش رو در اختیار مرد قرار بده، بلکه در رابطه جنسی هم فیزیک خودش رو در اختیار مرد قرار بده و یک رابطه بسیار زیبا و عاشقانه شکل بگیره. حالا ما توی کانال چندین جلسه در مورد چشم چرانی صحبت کردیم و گفتیم: مردها میان و فقط ظاهر زن ها رو می بینن یا فیزیک زن ها رو در نظر می گیرن. این اثری که روی زن ها می گذاره، زن ها یک ترسی میاد سراغشون، اینکه میگن: مردها اگر قراره فقط ظاهر زن ها رو ببینن، پس بذار من هم ظاهرم رو یک جوری درست کنم که از قافله عقب نمونم و مردها من رو نگاه کنن.

و این باعث میشه که یک رابطه دو طرفه به وجود بیاد. مردها چشم چرانی می کنن و این ترس توی وجود زن ها شکل می گیره و زن ها میان ظاهرشون رو بیشتر و بیشتر در معرض نمایش قرار میدن. و این چرخه سالمی نیست واقعاً! این رو در نظر بگیرید که اگر هیچ مردی روی فیزیک زن زوم نمی کرد برای انتخاب اون کسی که می خواد باهاش وارد یک رابطه ای بشه، جدای از بحث فیزیک، بیشتر باعث میشد که روح زن رو بشناسه و شخصیتش رو بشناسه و در کنار اون حالا فیزیکش رو هم در نظر می گرفت.

حداقل اگر این مساوی بود، این باعث میشد که زن ها خیلی اعتماد به نفس بیشتری داشته باشن و دیگه وارد این چرخه ترس نشن که این باعث بشه توی جامعه ای که پر از زن و مرد هست، زن ها جوری لباس بپوشن و جوری ظاهر خودشونو آراسته کنن که بیشتر توی توجه باشن و بیشتر جلب توجه کنن. این یک نکته عمیق روانشناسی هست.

حالا اگر زن ها بیان هر چه بیشتر و بیشتر این کارو بکنن و لباس هایی بپوشن که بیشتر جلب توجه بکنه، خیلی بیشتر اون بعد جسمی و فیزیکیشون رو به نمایش بگذارن، اونوقت اشکالی که توی این کار به وجود میاد اینه که مردهایی رو به خودشون جذب می کنن که اون مردها دنبال ظاهر و فیزیک زن ها هستن و زیاد دنبال روح زن نیستن. یعنی ببینید این رابطه دو طرفه شکل می گیره.

پس اگر زنی بیاد جوری خودشو آراسته کنه که فقط اون ویژگی های ظاهری و فیزیکی بدن خودش رو هر چه بیشتر به نمایش بگذاره، این باعث میشه مردهایی رو به خودش جذب کنه که اون مردها بیشتر دنبال جسم زن ها می گردن و احتمالاً اون مردها شاید مشکل چشم چرانی رو هم داشته باشن.

ببینید همیشه عرضه و تقاضا وجود داره دیگه. درسته ما گفتیم زن دوست داره و نیاز داره که زیبا باشه و نیاز داره که از نظر ظاهری به خودش برسه و نیاز داره که این لحاظ تأیید بشه. ولی وقتی که توی یک جامعه ای این اتفاق می افته، اشکال این کار اینه که زن نمی تونه کنترل و فیلتر کنه که چه نوع مردی به ایشون نگاه می کنه و چه نوع مردی به ایشون جذب میشه. یا اونوقت قدرت انتخاب برای زن سخت میشه.

فرض کنید ده تا مرد علاقه نشون میده و می خوان به سمت این خانم بیان، این خانم از کجا بفهمه که اون مرد به خاطر اندام فیزیکیش جذب این خانم نشده و فقط به خاطر روحش هست؟ چونکه وقتی زن اندام و فیزیک خودش رو به نمایش می گذاره، هر مردی رو جذب می کنه دیگه؛ با هر نوع خصوصیاتی، با هر نوع بک گراندی، با هر نوع معیارهای اخلاقی اکثر مردها جذب اون زن میشن. چون چیزهای ظاهری زن خیلی دم دسته. هر مردی رو می تونه جذب کنه. بعد کار خود زن سخت میشه. در اینکه چطور من اینها رو فیلتر کنم که کدومشون واقعاً منو به خاطر خودم می خواد و به خاطر بدن و فیزیکم طرف من نیومده.

حالا بر عکس فرض کنید زنی که سروسنگین لباس می پوشه و جوری لباس می پوشه که خلیی توی نمایش جنبه های فیزیکی خودش نباشه، این باعث میشه که مردهایی رو جذب خودش کنه که اون مردها شاید فیزیک براشون مهم باشه، ولی روح هم براشون مهمه و سعی کنن که شخصیت زن رو بشناسن.

بنابراین زن می تونه با نوع لباس پوشیدن اولاً اینکه مردهایی که خودش دلش می خواد رو جذب کنه و دوماً این فرصت رو به مردها بده که روح اون رو بشناسن. یعنی این فرصت رو زن باید در اختیار مرد قرار بده. یعنی اگر زنی جوری لباس پوشید که لباس پوشیدنش فقط و فقط تکیه و تأییدش روی این باشه که زیبایی های فیزیکی و بدنی و ظاهری خودش رو به نمایش بگذاره، دیگه این فرصت رو از مردها می گیره که مرد بخواد روح این زن رو بشناسه.

حتی اگر از نظر روحی زمین تا آسمون از هم فاصله داشته باشن، اصلاً اون مرد سراغ این زن خواهد اومد. چونکه ظاهر زن کاملاً نقده. اتفاقی که می افته اینه که مرد پیش خودش میگه: حتی اگر از نظر اخلاقی، از نظر روحی، از نظر معیارهای زندگی و… هم به هم نخوریم، اشکالی نداره. حداقل این جسم زیبا رو م برم به سمتش، یعنی خود اون زن با نوع لباس پوشیدنش تمرکز مرد رو به جای روح،  منعطف می کنه روی جسمش. بعد اگر وارد رابطه شد، دیگه زن نمی تونه بگه که تو من رو به خاطر خودم نخواستی! چون از اول کار اون سیگنالی که از طرف زن به مرد فرستاده میشه اینه که مرد جذب فیزیک زن میشه.

پس این زن هست که با نوع لباس پوشیدن خودش خیلی مستقیم و خیلی عمیق داره به مردها میگه که چه مردی سمت من بیاد. اگر می خوای وارد رابطه با من بشی، اصلاً بهتره که تو ندونی فیزیک من چه جوریه. در حد کلی بدونی. دیگه جزییات فیزیک من رو ندونی که تمرکزت نره روی جاذبه های فیزیکی من و تمرکزت بیاد روی روح من و روح و شخصیت من رو بشناسی. حالا فیزیک هم سر موقع بهش می رسیم.

و این به مرد فرصت میده که وقت بذاره روی خود زن؛ به جای اینکه روی فیزیک و خدای نکرده رابطه جنسی بخواد فکر کنه، به خود زن فکر کنه. بحث سخت افزار و نرم افزاره دیگه. مرد باید نرم افزار وجودی زن رو خوب بشناسه، اسکن کنه و یاد بگیره و بعد حالا بیاد اون قسمت سخت افزار رو بهش دسترسی پیدا کنه.

اصلاً راه درستی که زن می تونه اتخاذ کنه، نگرش مرد رو نسبت به خودش درست شکل بده، این هستش که به مرد اجازه بده اول نرم افزار وجودش رو کشف کنه و از طریق قلبش بتونه کلید دسترسی به خودش رو به مرد بده.

بنابراین اگر که توی ادیان گفته شده که زن ها یک جوری لباس بپوشن که مردها تحریک نشن، این حالت بحث مذهبی خشک و بخاطر زندانی کردن زن نبوده، بخاطر رهایی زن بوده بیشتر. و تناقضی هم با اون مسأله ای که زن نیاز داره که دیده بشه و مورد توجه واقع بشه، نداره. اتفاقاً این موضوع خیلی هوشمندانه توی مکاتب و ادیان طراحی شده که زن زیاد اندام خودش رو به نمایش بگذاره و لباس های چسبون بپوشه، این سیگنال رو به مردها میده که بیایید به خاطر جسم من به من نزدیک بشید و روح من رو فعلاً کاری نداشته باشید.

ولی گر زن جوری لباس بپوشه که زیاد تمرکزش روی فیزیکش نباشه، داره به مردها میگه بیاید روح منو بشناسید. اگر می خواید به فیزیک من دسترسی پیدا کنید، بیاید روح منو بشناسید.

پس توی این فایل خیلی خلاصه این موضوع رو گفتیم: گوهر حوای زن باعث میشه که زن توی مقام معشوقیت قرار بگیره و دوست داشته باشه که عاشق بیاد و از او نازکشی کنه.

ولی در عین حال گفتیم که زن با نوع لباس پوشیدن خودش می تونه که مرد یا عاشق رو جوری هدایت کنه که تمرکزش به جای اینکه روی فیزیک زن باشه، تمرکزش از اول کار روی روح زن باشه. و بعد از شناختن روح و اینکه متوجه شدن روح هاشون با هم مچ هستن، کم کم مرد می تونه به فیزیک زن هم دسترسی پیدا کنه و این مدل بسیار صحیح و درستی هست که از اول همه چیز مشخص و بر اساس عشق و دوست داشتن وجود همدیگر هست، نه دوست داشن فیزیک همدیگه.

این فایل صوتی را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

4 دیدگاه برای “زن و نیاز به دیده شدن

 1. beh nazar
  beh nazar گفته:

  سلام
  بله از انجایی که چشم چرانی یکی از ویژگی های پیش فرض هر مردیه، نیاز به دیده شدن هم یکی از نیازهای پیش فرض زنان هست که باید این نیاز توسط همسر قانونی یک زن برآورده شود یعنی اون زن صرفا باید برای همسرش دیده شود نه برای چشم مردان بیگانه، از طرفی حس چشم چرانی مرد هم از جانب این نیاز در وجود زنان تحریک می شود که باید به شکل مناسبی کنترل شود.
  با تشکر از وب سایت بسیار مفید مس به طلا به مدیریت استا زارع عزیز و همکاران گرامی ایشان

 2. onlygod
  onlygod گفته:

  بله این پیام که “یه دختر با همه چی کنار میاد ولی با بی توجهی کنار میره” مصداق همین بحث است. ولی بهتر است که دختران برای جلب توجه گوهر زیبای وجودی و زیبایی ظاهری خودشون رو حفظ کنن چون (به فرموده خدا در قرآن) اینطوری در جامعه بهتر شناخته میشوند

دیدگاهتان را بنویسید