دانلودهای رایگانروابط عاشقانه

ازدواج خانم با آقای کم سن تر

بعضی از شما عزیزان از ما پرسیده بودید که اگر یک خانمی با آقایی ازدواج کنید که سن اون آقا کمتر از سن خانم باشه ، چه جوریه؟ آیا درسته یا نه؟ آیا این احساس پیش نمیاد که اون خانم احساس کنه مادر اون پسر هست؟ آیا این احساس به وجود نمیاد؟ پاسخ اینه که همه چیز ربط داره به اون آقا ، اون فرد یا مرد چطور مردی هست؟ و هیچ ربطی به سن نداره. شما می بینید که مردی سنش حتی بزرگتر از خانم هست ، ولی هنوز منش مردانگی و مستقل بودن و فاکتورهای اصلی که یک مرد نیاز داره که مرد خوبی باشه و از همسرش مراقبت کنه ، اونها رو نداره و در خودش نپرورونده در وجودش و روشون کار نکرده. روی مردانگی خودش از نظر منش بودن کار نکرده. نه از نظر جنسی ، از نظر منش مردانگی.

مثلاً نیازهای خانم رو بشناسه و بدونه نیازهای خانم ها چیه و حالت حمایت کنندگی داشته باشه و جوری رفتار کنه که اون خانم احساس کنه که زیر چتر حمایت مرد قرار داره. یه وقت می بینی با اینکه ده سال از خانم بزرگ تر هست ، هنوز همچین چیزی رو در خودش نساخته. بر عکس فرض کنید یک پسری که پدرشو از دست داده و مادرش هم مریضه و مسؤلیت از بچگی افتاده گردنش و یه وقت می بینی که در پانزده شانزده سالگی کار یک مرد چهل ساله رو  داره انجام میده و داره خانواده رو می چرخونه. بستگی به مرد داره که اون منش ساپورتیو بودن یعنی یک چتر حمایت روی سر خانواده باشه ، توی وجودش اینو ساخته یا نساخته؟ بعضی از مردها می بینی تا سنین بالا و حتی بعد از ازدواج هم با دو سه تا بچه به قول خارجی ها ماما بوی هستن! یعنی بچه ننه هستن.

نقش اصلی زن و مرد در زندگی

یعنی هنوز اون استقلال رو ندارن که تصمیم درستی بگیرن. همش باید یک نفر باشه بهشون بگه این درسته یا غلط. مثلاً می خواد کار اقتصادی بکنه ، هنوز می ترسه و باید از پدر و مادرش اجازه بگیره که بگن پسرم این کارو بکن یا نکن. مشورت کردن خیلی خوبه ، اشکال نداره. ولی در صورتی که مرد مردانگی رو یاد گرفته باشه و روی پای خودش وایسه و تصمیمات مستقلانه بگیره. حالا مشورت هم بگیره. ولی بعضی ها اون منش مردانگی رو توی خودشون نساختن. ما اینها رو توی دوره سالیتود کامل آموزش میدیم.

که به مردها یاد بدیم مرد باشید و به زن ها یاد بدیم که زن باشید. نه اینکه نقش ها عوض بشه ، مثل دنیای امروز که مردها زن شدن ، زن ها مرد شدن. توی دوره هم توضیح دادیم. بعضی از پسرها خوشبختی روی توی این می بینن که یک زن پولدار پیدا کنن. اینو می رسونه که من به عنوان یک مرد عرضه ندارم که پول در بیارم! کاش یک دختر پولدار پیدا کنم. یک دختری که پدرش پولدار باشه! این منش منش زنانه هست که دارن توی جامعه ما گسترشش میدن و رواج هم پیدا کرده.

حتی توی سرییال ها و فیلم ها می بینی که به شوخی یا هر چیزی میگن: بابا خوشبخت شدی دیگه! یک زنی پیدا کردی که پدرش پولداره! یعنی تو خودت زنی! و نمی تونی روی پای خودت وایسی به عنوان یک مرد و بری کار کنی و پول در بیاری و روی پول پدر زنت داری حساب می کنی. ولی منش مردانه میگه: من شده بیل بگیرم دستم برم سر چهارراه وایسم  میرم کار می کنم و رزق و روزیمو به دست میارم و شکم زن و بچه ام رو با پول خودم سیر می کنم. اصلاً زیر بار هچکسی نمیرم.

مردهای متدین قابل اعتماد تر و به زندگی پایبند تر هستند

اینها رو توی دوره سالیتود یاد میدیم. پس اگر شما می خواید با مردی ازدواج کنید که سنش از شما کمتره ، باید فاکتورهای مردانگی رو در وجودش چک کنید. اگر داره  ازدواج کنید. و چه بهتر که اون فرد متدین هم باشه. کسانی که متدین هستن. متدین واقعی. یعنی رفته دستورالعمل های دین خودش که مثلاً اسلام هست رو در آورده و طبق اونها داره زندگی می کنه ، تموم اینها رو در آموزه های اسلامی به مرد آموزش داده شده که نسبت به همسرت چطوری فکر کنی، چطوری رفتار کنی و چطوری چتر بالا سر خانمت باشی در زندگی.

مردهای متدین خیلی بیشتر این چیزها رو رعایت می کنن، اگر متدین بودنشون اصولی باشه و تقلیدی نباشه که صبح تا شب این چیزها رو شنیده باشن. متدین هایی که واقعاً طبق دین خودشون زندگی می کنن ، مردهای استخوون داری هستن. یعنی شما می تونید به عنوان یک زن روی او حساب کنید. پس به شرطه ها و شروطه ها هیچ اشکالی نداره و همونطور که پیامبر اسلام با حضرت خدیجه که ازدواج کردن ، سن حضرت خدیجه بیشتر از ایشون بود.

البته روایات مختلفی هست. بعضیا میگن: ایشون پانزده سال از پیامبر (ص) بزرگتر بودن ، بعضیا میگن چهار پنج سال بزرگ تر بودن. و این موضوعی هستش که اشکالی نداره و بستگی به مرد داره. پیامبر اکرم (ص) اینقدر منش مردانگیشون بزرگ بوده که خود حضرت خدیجه از ایشون خواستگاری کردن و به ایشون گفتن: من دوست دارم با ایشون ازدواج کنم. چون سالها منتظر بودم که پیامبر خاتم تشریف بیارن و به رسالت برسن و ایشون خواستگارها و انواع و اقسام بزرگ های عرب رو رد می کردن و منتظر بودن پیامبر اکرم به مقام رسالت برسن ، مبعوث بشن و ایشون گفتن: من منتظر بودم سال های سال و خیلی ازدواج زیبایی بوده.

خانم ها فاکتورهای زنانه و مردها فاکتورهای مردانه را در خود چک کنید

و بسیار مهمه که ما این مطالب رو در نظر بگیریم و فاکتورهای مردانه رو در خواستگار چک کنیم و خانم ها هم فاکتورهای زنانه رو در وجود خودتون چک کنید ، ببینید شما دوست دارید که زن باشید یا دوست دارید که مرد باشید؟ این مباحث رو کامل در دوره سالیتود آموزش میدیم و از زمان این ویدیوی کوتاه خارج هست.

 

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

بستن
بستن