قدم هفتم (از هفت قدم) ترک خودارضایی: عبور از لغزش

قدم-هفتم-ترک-خودارضایی-عبور-از-لغزش
4.5
(22)
قدم هفتم در ترک خودارضایی اینه که وقتی ما لغزش می کنیم، نا امید نشیم.
صد بار اگر توبه شکستی باز آ.
این خیلی مهمه. مخصوصاً برای اوایل کار. کسی که شهوت رانی رو کنار می گذاره، لغزش کردن و اینکه پاش بلغزه و دوباره اون کارو بکنه، یک امر غیر قابل اجتنابه. پیش می آد. اصلاً خود من هم بارها لغزش داشتم. هر کسی که شهوت رو کنار گذاشته، اوایلش خب ببینید که طرف معلوم نیست سال ها، ماه ها، مدت ها یک کاری رو، یک عادتی رو توی وجودش داشته. وقتی این کارو کنار می گذاره، بالاخره سخته. تمام وجودش نیاز داره و حالا نمی خوام این و بگم توجیهی بشه که تند تند بریم لغزش کنیم. نه! به این دید باید ما نگاه کنیم که برای همیشه ما این کار و کنار گذاشتیم. خیلی ها هم بودن که بدون لغزش کنار گذاشتن. خیلی راحت وقتی طرف فهمیده، آگاه شده به ضررهای خودارضایی تموم شد، دیگه کنار گذاشته خودارضایی رو. این مورد رو هم داشتیم.
حالا بستگی داره دیگه. یه وقت یکی سهل انگاری می کنه و اون آموزش هایی که ما دادیم و جدی نگرفته، مثلاً نگاه کرده، چشم چرانی کرده… اون کارها رو اجرا نکرده، خب احتمال لغزش هم هست. ولی اگر ما لغزش کردیم نکته اصلی اینجاست: خداوند هر لحظه منتظره یعنی واقعاً منتظره که ما برگردیم به سمتش. خیلی این قضیه مهمه. تموم کسانی که لغزش می کنن از کاربران عزیز که به ما پیام میدن، میگه: من 36 روز این کارو نکردم و امروز این اتفاق افتاده و از خودم بدم می آد، روم نمی شه برم به سمت خدا، خیلی خدا از من بدش می آد. اصلاً اینطور نیست. خداوند اینقدر مهربانه، اینقدر رحمتش و بخشایندگیش اونقدر بی نهایته که یکی از اسم های خدا اینه: یا من سبقت رحمته غضبه. رحمت او از غضبش سبقت گرفته. یعنی قبل از اینکه بخواد غضبش به ما برسه، رحمتش جلوش رو گرفته.
حالا این و نمی خوام بگم که ما هر کاری خواستیم بکنیم؛ نه! نیت رو خدا می فهمه. اگر کسی نیتش پاک باشه و بخواد واقعاً این کار رو کنار بگذاره و بگه: خدایا اشتباه کردم، لغزیدم، خودت کمکم کن، عذرخواهی می کنم دیگه وقتی توبه کردی تموم شد دیگه؛ دیگه از اونجا به بعدش شیطانه که می آد می گه: نه! خدا تو رو دوست نداره، دیگه گند زدی، دیگه خراب کردی، دیگه فایده نداره… این ها همش حرف های شیطانه.
می دونید، خود من شده خیلی وقت ها مثلاً نماز صبحم قضا می شه. حالا مثال می زنم؛ وقتی اینطور می شه به جای اینکه احساس غم بیاد، غم و ناراحتی و اینکه از خودم بدم می آد، اینکارو می کردم می گفتم: شیطان! دلت بسوزه که یک خدای مهربونی ما داریم که توبه پذیره. هااای توبه می کنم تا پوست تو کنده شه. از حسادت بترکی، تو نتونستی توبه کنی و توبه نکردی، چون تو توبه نکردی نمی خوای که ما توبه کنیم؛ ولی ما توبه می کنیم. خدامون خیلی هم مهربونه تا پوست تو هم غلفتی کنده بشه بترکی، توبه می کنیم. و توبه می کنم و نماز صبحم و مثلاً ساعت 10 صبح می خونم. میگم: خدایا ببخشید دیگه. اشتباه کردم خوابم برد. بهم توفیق بده فردا قضا نشه.
حالا هر از گاهی می شه دیگه… دیگه قرار نیست که من خودزنی کنم و هی خودم و بزنم: وااای. نه! خوبه اون نفس لوامه جوری خدا اون و توی انسان تعبیه کرده که انسان رو سرزنش می کنه و میگه چرا این کارو کردی؟ ولی اگر انسان از رحمت خدا نا امید بشه، خودش بزرگترین گناهه.
یک داستانی هست که کلیتش رو من می گم ولی شما می تونید درستش و توی اینترنت بخونید: در زمان امام رضا علیه السلام یکی از سردارهای مأمون رفته 70 یا 100 تا شیعه رو سر بریده. و بعد یکی از سردارهای امام رضا علیه السلام انگار می ره خونه اش و می گه: چرا تو ماه رمضون غذا می خوری؟ می گه: بابا من که اون کارو کردم، دیگه اصلاً خدا که ما رو نمی بخشه. سر صد نفرو بریدم، روزه چرا بگیرم؟ نماز چرا بخونم؟ و اون فرد می آد برای امام رضا تعریف می کنه. امام هم می گن: گناهی که این فرد داشت (از رحمت خداوند نا امید شد)، خیلی بزرگتر از اون گناهی بود که سر صد نفر رو برید.
ببینید چقدر بده. نا امیدی از رحمت خداوند یعنی انسان قشنگ غلفتی می ره توی تیم شیطان قرار می گیره! می گه: شیطان من اومدم سمت تو! یعنی فقط شیطانه که خدا اون و رونده. حالا وارد بحث شیطان نمی خوایم بشیم. ولی شیطانه که سجده نکرد نافرمانی کرد، توبه هم نکرد و اون شیطانه. ما انسانیم و مقاممون خیلی بالاتر از این حرف هاست. ما توبه می کنیم. حالا کسانی که گناهان خیلی بزرگی هم داشتن به محض اینکه از ته دل توبه کنن و از خدا بخوان، بالاخره خدا می بخشه. مگه می شه خدا نبخشه؟ اگر نبخشه که خدا نیست!  مگر توی سایت مس به طلا اون ویدیوی اون خانمی نبود که هنرپیشه پورنوگرافی بود، دیگه ببینید گناه بالاتر از این ما چی می خوایم؟ فحشا و جلوی دوربین و دیگه چندین و چند هزار نفر و ایشون منحرف کرده؛ کسانی که فیلم های این و دیدن، پای فیلم اون فرد خودارضایی کردن و به راه بد کشیده شدن، همه این ها گناهاشون گردن این فرد می شه دیگه. خیلی گناه بزرگیه. ولی توبه کرده در نهایت؛ ویدیوش و باید ببینید. می گه: من خداوند و پیدا کردم. حتی ازدواج کرده و خدا حتی اون هم می بخشه.
بالاخره توبه چیزیه که خداوند خودش قول داده. می گه: همیشه من منتظرم که شما توبه کنید. حالا توی بحث خودارضایی هم همینه. وقتی که لغزش می کنید، سریعاً. سریع اصلاً نباید معطلش کنین. اگه دو روز هم پاک بودید، بگید: خب من دو روز سرمایه توی کوله پشتیم دارم. با اون دو روز ادامه می دم. اگر 30 روز بوده اصلاً مهم نیست. و خدا می بخشه.
خدا به این مهربونی… این طبیعتی که من توش هستم، توی یک باغ خیلی زیباست، همه این درخت ها حس می کنم که همشون دارن خدا رو صدا می زنن. همشون دارن توی اون نشاط و حیات وقتی که انسان نگاه می کنه، همه موجودات عالم دستشون به سمت خداست. یکی دو هفته پیش به مدت سه روز با چند تا از پسرخاله ها و دوست ها توی یک کوهستانی رفتیم که به صورت یک دره که بین دو کوه بود و اونجا هیچ گونه موبایل و هیچ چیز نبردیم. از همون روزی که تولدم بود از همون روز به مدت سه روز که روز سومش هم می شد تولد امام زمان علیه السلام. توی این سه روز ما توی کوهستان بودیم و رفتیم با پسرخالم توی دامنه یک کوهی. و لاله های واژگونی رو ما دیدیم. یعنی چقدر زیبا بود این لاله. به این صورت که چهار تا گل قرمز رنگ داشت که سرشون رو به پایین بود و روی اون گل ها برگهاشون به سمت بالا بود. و من به پسرخالم گفتم: ببین چقدر قشنگ این لاله سمبل یک فرد زاهد و داره نشون می ده که زیبایی داره ولی سرش پایینه و دستهاش رو به بالاست و داره دعا می کنه و چقدر زیبا بود اون صحنه. ببینید خدای به این مهربونی توی دل اون کوهستان چقدر چیزهای زیبایی رو آفریده؛ یک صحنه هایی، یک گیاهانی رو من می دیدم که قبل از این هیچ جا ندیده بودم.
آخه این خدا اصلاً بهش می آد که نبخشه؟ همه این ها رو به افتخار ما آفریده. می دونید افتخاری مخصوص تو انسان؛ برو حالش و ببر.  سخرلکم ما فی السماوات و ما فی الارض. همه چیز در تسخیر ماست. پس اصلاً اشکالی نداره اگر لغزیدیم سریع برگردیم. سریع برگردیم و بگیم: خدایا من می خوام به اون مقام بالای انسانی خودم برسم. تو کمکم کن. توبه؛ نماز توبه؛ اینکه انسان همیشه وضو داشته باشه باعث می شه که این چاکرا ها باز بشه و تبادل انرژی کیهانی با وجود انسان خیلی بیشتر بشه. چرا که نه؟ چرا ما اینقدر می خوایم اجازه بدیم که شیطان بیاد و ما رو از راه خودمون منحرف کنه و بگه نه! دیگه فایده نداره. هر وقت که این توی گوش شما زمزمه شد، بدونید که از سمت شیطانه که می آد میگه: دیگه فایده نداره، دیگه دیر شده، تو دیگه خراب کردی. نه! بهش بگید: برای لج تو هم که شده من توبه می کنم و ببین که چقدر بیشتر از قبل رشد می کنم.

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 22

3 دیدگاه برای “قدم هفتم (از هفت قدم) ترک خودارضایی: عبور از لغزش

 1. solei
  solei گفته:

  سلام آقای زارع ممنون از کمک هاتون من ی دختر 16ساله ام .ی ساله دیگه کنکوردارم.الان تقریباپنج روزه که پاکم.اما بعضی وقتا اینکه تنهام خیییییلی منواذیت میکنه.میدونم که رابطه داشتن باجنس مخالف و چت کردن و دوست بودن بااوناهمش ازرویه شهوته…ولی بعضی وقتا که توجمع دوستام قرارمیگیرمو اونا از دوستاشون حرف میزنن ی جوری میشم…میدونم که این چیزاتواین سن خیلی الکین ولی همش با خودم میگم چرا کسی نیست که ادمو واقعی بخواد…بعد از دیدن این چیزاخیییلی فکروخیال میکنم وناامیدمیشم.بعدشم که…میشه کمکم کنید؟؟من اصلاحالم خوب نیست.فشارخانواده هم خیلی روم زیاد شده و همش میگن که چرا درس نمیخوام.؟چون من دانش آموز خییییلی زرنگی بودم…چیکار کنم::::::؟؟؟؟؟

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…..
   بنظرم دوستانی که صحبتهاشون مدام بار شهوت داشته باشه من نباشم بهتر هست چون امروز من خدا بهم راه پاکی را هدیه کرده پس قدر آنرا بدانم فکر نکنید حالا انها خیلی خوبه ، اتفاقا آنها حالشون خوب نیست چون شهوت مدام انرژی آنها را میگیرد
   چرا ناامیدی شما که هنوز اول راه هستین وقتی چنین تفکری دارید همین طوری هم پیش خواهد آمد ، طرز تفکرتونو تغییر بدین
   مثبت فکر کنید تا مثبت دریافت کنید دنیا پراز فراوانی هست وسیستم این دنیا خیر هست پس طالب خوبی ها باشید که به سمت شما بیان.
   برنامه ریزی کنید برای درس هاتون، لیاقت خودتون رو به خانواده نشان بدین و به آنها نشان بدین که زحماتشونو هدر نمیدین فشار نمیارن دیگه ….
   مراقب پاکی خود باشید چون مهمتر از همه چیز هست حتی کنکور
   از استرس وخستگی وعصبانیت هم پرهیز کنید چون شما را طرف خودارضایی میکشونند.

 2. فریبا ترابی
  فریبا ترابی گفته:

  سلام آقای زارع
  سلام خانم سلمانی
  سلام به همه ی دوستان خودم در سایت مس به طلا
  لحظه های همه ی شما فرشته بارون
  من الآن دارم مثل ابر بهار اشک می ریزم چون خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم البته من خودارضایی نمی کنم این ویدئوها را به خاطر پاک بودن شان نگاه می کنم
  یک روز که فرشتگان به نزد حضرت ابراهیم (ع) آمدند تا به او بشارت یک فرزند را از طرف خداوند بدهند ، حضرت ابراهیم (ع) گفت: چطور ممکن است در حالی که من پیر هستم و همسرم نازا
  فرشته ها به او گفتند: مگر از رحمت خداوند ناامید شدی؟ حضرت فرمود: فقط گمراهان از رحمت او ناامید می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید