عشق به خود و خلوت درون (سالیتود)

solitude-self-love
5
(1)

توی این مقاله میخواستم در رابطه با موضوع خلوت درون که در انگلیسی به اون Solitude سالیتود  میگن با شما صحبت کنم. ببینید مخصوصاً روی صحبتم با کسانی هست که به عنوان مثال سن ازداجشون گذشته یا به هر دلیلی مجرد هستند و این مجرد بودن باعث شده که اینها ناراحت باشن و نگران باشن که چرا من الان مجرد هستم؟

ببینید چون در جامعه ما مثل موردی که برای خودم اتفاق افتاد، همین دیروز توی باغی بودیم، یکی از آشنایان به من گفت: ببین جواد تو که از خانمت جدا شدی، تا کی می خوای مجرد بمونی؟ پس کی میخوای یه کاری برای خودت بکنی؟ چرا از واقعیت فرار میکنی؟ چرا ازدواج نمی کنی و … این حرفها رو خیلی به ما میزنن.

من نمیگم ازدواج بده؛ ولی میخوام این رو به شما بگم: تنها و مجرد بودن یا همون حالت سالیتود یک حالتی هستش که ما باید حتماً این حالت رو تجربه بکنیم، از این حالت اول به این مقام برسیم و بعد از این هستش که ما می تونیم به فکر ازدواج باشیم و به فکر پیدا کردن اون زوج مناسب خودمون باشیم و ازدواج کنیم. حالا ببینید چیزی که توی سالیتود  مهمه اینه که من به عنوان یک انسانی که الان مجرد هستم، این توانایی رو داشته باشم که از مجرد بودن خودم سپاسگزار باشم و حال بسیار خوبی رو تجربه کنم. تا وقتی که من حال خوبی رو در دوران مجردی نداشته باشم و همش گیر بدم و شکایت کنم به خداوند که چرا من مجردم و چرا یکی کنار من نیست؟ خداوند هم میگه: خوب تو هم توی این حالت بمون، ببینم کی نوبتت میشه.

 ولی تنها کاری که ما میتونیم بکنیم اینه که عمق وجود خودمون رو کشف کنیم و اولین قدم اینه که من عاشق خودم بشم وخودم رو دوست داشته باشم وقتی که من عاشق خودم شدم، بعد از اون عشق خداوند در وجود من تجلی پیدا میکنه و عاشق خداوند میشم و اولین قدم قبل از اینکه بخوام با هر کس دیگری ازدواج کنم، باید به نوعی با خداوند ازدواج کنم. اگر کسی تونست با خداوند ازدواج کنه و اون حال خوب روحانی رو در لحظه لحظه زندگیش داشته باشه، اصلاً نیاز به هیچ کسی نداره.

باور کنید شما میتونید تنهایی سینما برید ؛ شما میتونید تنهایی رستوران برید؛ وقتی خداوند با شما باشه، شما اصلاً نیازی به کسی ندارید. اون توجهی که میخواهید شخصی از خارج به شما بده، در درون شما دیگه هست؛ اونی که باید به من توجه کنه، از بالا داره به من توجه میکنه. خداوند منو تحت توجه خودش قرار داده و بعد از این مقام شما میتونید کسی رو پیدا کنید که اون هم با خداوند ازدواج کرده، به سالیتود رسیده و به این درک رسیده، شما میتونید با اون شخص ازدواج کنید. چرا؟

چون تا قبل از رسیدن به این مرحله، اون موردی که برای من بسیار مناسبه و حالش هم خیلی خوبه، اگر من در افکار منفی، نگرانی و تشویش و اضطراب این باشم که چرا من مجردم؟ اون افراد تو زندگی من میآن و از جلو چشمم رد میشن و من هیچوقت نمیتونم سیگنال اونها رو دریافت کنم و متوجه بشم که این فرد برای من مناسبه.

شما قبل از اینکه بخواید نیمه گمشده خودتون رو توی انسانها پیدا کنید، باید نیمه گمشده الهی خودتون رو پیدا کنید و عاشق خودتون بشید و بعد اون اشخاصی که خداوند برای شما در نظرگرفته، مثل یک گیرنده ای میشید که شما سیگنال اونها رو میگیرید و اون شخص به لطف خداوند توی زندگی شما وارد میشه. توی سایت مس به طلا من دوست دارم آموزش هایی به شما بدم در رابطه با سالیتود و خلوت درون در رابطه با قدمهایی که باید قدم به قدم برداریم ، خودمون رو بشناسیم و اول به مقام سالیتود برسیم و عاشق خودمون و خدای خودمون بشیم.

این ویدیو را از آپارات دانلود کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

6 دیدگاه برای “عشق به خود و خلوت درون (سالیتود)

  1. MAHDIYAR
    MAHDIYAR گفته:

    قبول دارم وحشتناک…
    اگه ما بتونیم این حالت رو در خودمون بوجود بیاوریم که مرتب با خدا حرف بزنیم و بدونیم و ایمان داشته باشیم به این آیه قرآن که میفرماید : الم یعلم بانَّ الله بری ( آیا نمی‌دانید که خدا شما را میبیند ) ، اصلا محشره این کار ها می‌تونه جلوی ۹۰ درصد گناه ها رو بگیره و حال خوب و رضایتمندی در شخص تزریق بکنه….
    امام صادق میفرمایند حتی نمک غذای خودتون رو از خدا بخواهید…

دیدگاهتان را بنویسید