عوارض خودارضایی به همراه تکنیک های کاهش و بهبود عوارض

درمان-عوارض-بعد-از-خودارضایی
4.3
(924)

­­بی شک همه ما از این مورد اطلاع داریم که خودارضایی عوارضی را به همراه دارد. اما اینکه این عوارض چه مواردی هستند، نحوه درمان آنها و میزان ماندگاری آنها پس از ترک اطلاع دقیق نداشته باشیم. در این مقاله از سایت مس به طلا قصد داریم تا شما عزیزان را با این موارد بیشتر آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا با عوارض خودارضایی برای پسران و دختران بیشتر آشنا شوید.

مهم‌ترین عوارض خودارضایی

خودارضایی عارضه‌های زیادی را برای افراد دارد. مهم نیست که چند بار خودارضایی کرده باشید؛ حتی اگر یکبار هم دست به این کار زده باشید، خودارضایی برای شما عوارضی را به همراه دارد. شاید برخی نیز بر این باور اشتباه باشند که خودارضایی فقط برای پسران دارای عوارض است و برای دختران عوارض خاصی را ندارد. اما این باور یک باور کاملا اشتباه است؛ خودارضایی چه در مردان و چه در زنان عوارض دارد. در ادامه قصد داریم تا شما را با برخی از این عوارض بیشتر آشنا کنیم. این عوارض هم برای دختران هم برای پسران مشترک است.

تغییر چهره

عوارض خودارضایی

یکی از مهم‌ترین عوارضی که خودارضایی دارد، تغییرات چهره است. شاید بپرسید که چهره چه تغییری می‌کند. در پاسخ این سوال باید به شما بگویم که وقتی انسان دست به خودارضایی می‌زند همیشه یک حالت افسرده و ناراحت را تجربه می‌کند. این افسردگی و کاهش میزان اعتماد به نفس در فرد باعث می‌شود که تاثیرات خود را بر ظاهر و چهره فرد بگذارد.

شاید شما هم این مورد را تجربه کرده باشید که زمانی که خودارضایی می‌کنید، وقتی جلوی آینه می‌روید چهره شما یک غم و ناراحتی خاصی دارد. اما زمانی که پاک هستید و از خودارضایی دوری می‌کنید این غم در صورت شما وجود ندارد و برق چشمانتان را می‌توانید ببینید.

 لرزش دستان

شاید یکی از عوارضی که اکثر کسانی که اقدام به خودارضایی می‌کنند تجربه کرده باشند، لرزش دستان است. اما نگران نباشید این مورد پس از ترک خودارضایی به مرور زمان رفع خواهد شد. تاثیر خودارضایی بر این مورد بسیار ماندگار است و شاید مدت زمان زیادی طول بکشد تا لرزش دستان شما به صورت کامل از بین برود، اما زمانی که از عوارض خودارضایی مطلع شده باشید و ترک خودارضایی را شروع کنید، تاثیرات آن را به مرور زمان در لرزش دستان حس خواهید کرد.

ضعف عمومی‌ بدن

عوارض خودارضایی در دختران

خودارضایی انرژی زیادی را از شما می‌گیرد که همین امر باعث می‌شود تا در اکثر مواقع روز پس از خودارضایی یک احساس ضعف را در بدنتان حس کنید. این انرژی از دست رفته را می‌توانید با تغذیه صحیح پس از ترک رفع کنید. علت اینکه ضعف می‌کنید هم این است که شما زمانی که خودارضایی می‌کنید پس از ارضا در واقع به ارگاسم نمی‌رسید؛ زمانی که با خودارضایی ارضا می‌شوید در واقع برون ریزی اتفاق افتاده است که به همراه منی خارج شده مواد مغذی زیادی نیز از بدن شما خارج می‌شود.

بی شک یکی از مواردی که در ترک خودارضایی و از بین بردن عوارض بعد از ترک به شما کمک می‌کند تغذیه صحیح است که در ادامه این مقاله به صورت کاملی به آن پرداخته ایم.

کاهش حافظه و تمرکز

یکی از تاثیرات و عوارض غیر مستقیم خودارضایی در اکثر افراد کاهش حافظه و یا تمرکز است. شاید اگر شما هم به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده باشید یا حتی برای چند بار خودارضایی کرده باشید، دچار کاهش حافظه و تمرکز شده باشید. مخصوصا این کاهش حافظه برای جوانان بیشتر بوده و جوانانی که در شرف موقعیت‌های حساسی مثل کنکور هستند را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آسیب‌های جدی را به آینده‌ها وارد می‌کند.

راهکارهای ترک خودارضایی

عوارض خودارضایی در سران

برای ترک خودارضایی روش‌های متعددی وجود دارد؛ ولی نگران نباشید ما برای شما دوستان یک راهنمای جامع و کاملا رایگان به منظور ترک خودارضایی ایجاد کرده ایم. شما می‌توانید با استفاده از این راهکارها اقدام به ترک خودارضایی کنید. از بابت عوارض خودارضایی هم نگرانی نداشته باشید؛ تمامی‌ عوارض خودارضایی قابل درمان هستند.

عوارض خودارضایی کاملا قابل درمان هستند، اما برخی از آنها ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد و بعضی از آنها نیز در مدت زمان کوتاه تری بهبود یابند. برای مثال همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، عارضه ای مثل لرزش دست‌ها ممکن است مدت زمان بیشتری به نسبت ضعف جسمانی طول بکشد. اما اگر شما هم خودارضایی می‌کنید این نکته را بدانید الان هم برای ترک خودارضایی دیر شده است. سریع تر باید دست به اقدام بزنید. برای این کار می‌توانید از طریق این لینک به راهنمای ترک خودارضایی بروید و از این طریق اقدام به ترک خودارضایی کنید.

آیا عوارض خودارضایی قابل درمان هستند ؟

پاسخ این سوال را پیشتر به شما دوستان دادیم؛ بله تمامی‌ عوارض خودارضایی قابل درمان هستند. اما باید این نکته را در نظر داشت که روش درمانی بعضی از این عارضه‌ها،ممکن است کمی‌ تلاش بیشتری را بطلبد. به این معنا که برخی از عوارض خودارضایی بر روی جسم شما اتفاق می‌افتد ولی برخی از این عوارض تاثیر مستقیمی‌ بر روحیات شما و مسائل روانشناختی دارد.

از جمله این مشکلات می‌توان به کم شدن میزان اعتماد به نفس، کم شدن عزت نفس، انزوا طلبی، افسردگی، عدم کنترل هیجاناتی مثل خشم و… اشاره کرد. برای این مشکلات باید زمان بیشتری را صرف کنید تا این مشکلات نیز بعد از ترک به مرور زمان بهبود یابند.

راهکارهای بهبود عوارض خودارضایی بعد از ترک

برای بهبود عوارض خودارضایی راهکارهای متعددی وجود دارد که در این قسمت از سعی کرده ایم تا برخی از آنها را برای شما دوستان شرح دهیم. این راهکارها شامل موارد زیر می‌شود:

تغذیه برای جبران خود ارضايي

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای بهبودی بعد از ترک خودارضایی و کم رنگ شدن عوارض خودارضایی تغذیه است و تغذیه نقش مهمی‌ را در زندگی انسان ایفا می‌کند. مثلا برای مشکلی مثل ضعف جسمانی یک برنامه ریزی و رژیم غذایی مناسب باعث می‌شود تا خیلی سریع تر از چیزی که تصور کنید، انرژی از دست رفته تان را به بدنتان برگردانید.

برای رفع مشکل ضعف جسمانی می‌توانید از مواد مغذی در برنامه غذایی خودتان استفاده کنید. مثلا استفاده از بادام، فندق، کشمش و مواردی ا این قبیل به بهبود و سلامت شما خیلی کمک خواهند کرد.

همچنین اگر دچار ضعف حافظه و عدم تمرکز شده اید، مصرف میزانی کندر، مویز، موم و… به شما برای  برگرداندن حافظه و بازگشت تمرکز کمک زیادی خواهد کرد.

از استفاده از معجون‌های تقویتی که در آنها از عسل، شیر و زنجبیل و کنجد هم استفاده شده غافل نشوید. عسل و زنجبیل از مواد مغذی است که به تقویت قوای بدن شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

از تمامی‌ موارد ذکر شده که بگذریم، از حبوبات، سبزیجات و پروتئین‌ها غافل نشوید. گوشت گوسفندی و گوشت بره منبع اصلی پروتئین هستند. اگر که اقدام به ترک خودارضایی کرده اید و مایل به این هستید که عوارض خودارضایی زودتر کاهش یابد، استفاده درست از این مواد باعث می‌شود که زودتر بهبودی خود را به دست بیاورید.

تاثیر ورزش بر بهبود عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی در مردان

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث بهبود عوارض خودارضایی در افراد می‌شود ورزش کردن است. ورزش کردن باعث بهبود شرایط جسمانی شما می‌شود. با بالارفتن آمادگی جسمانی نه تنها وضعیت سلامت جسمانی شما بهبود می‌یابد، بلکه وضعیت سلامت روحی شما هم بهبود پیدا می‌کند.

ورزش کردن به شما کمک می‌کند که ساعت خوابتان را نیز تنظیم کنید. تنظیم شدن ساعت خوابتان تاثیر زیادی بر این موضوع می‌گذارد که بتوانید برنامه ریزی دقیق تری برای زندگی داشته باشید. باعث می‌شود نشاط به بدن شما بازگردد و عوارض خستگی بر چهره و روح شما کمتر شده و روحتان جلا پیدا کند. با انگیزه تر باشید و حال جسمی‌ و روحی‌تان بهبود یابد.

به خدا توکل کنید

همانطور که همه ما می‌دانیم، خودارضایی نه تنها بر شرایط جسمانی بلکه بر شرایط روحی ما نیز تاثیر زیادی می‌گذارد. گاهی ما با انجام خودارضایی از یاد خدا خیلی فاصله می‌گیریم و از یاد خدا غافل می‌شویم. این غافل شدن از یاد خدا باعث می‌شود روح ما تغذیه نشود و دچار یک سری احساسات منفی شویم.

به خدا توکل کنید و یاد خدا را در دلتان زنده کنید. با خدا آشتی کنید تا خدا هم نور و روشنایی را به دل شما برگرداند و روح شما از شر مشکلات و تاریکی‌ها و ظلمات رها شود.

جمع بندی

در این مقاله از سایت مس به طلا به عوارض خودارضایی پرداختیم. در خصوص ترک خودارضایی و روش‌ها و عوامل موثر بر بهبود آن صحبت کردیم و مواردی را برای شما دوستان شرح دادیم.

توجه داشته باشید که عوارض خودارضایی شامل همه می‌شود، فرقی نمی‌کند دختر هستید یا پسر ، یا اینکه خیلی وقت است که خودارضایی می‌کنید یا مدت زمان کوتاهی است که این کار را شروع کرده اید. ممکن است شدت این عوارض و نوع آنها بسته به جنسیت و میزان خودارضایی متفاوت باشد، ولی این را درنظر داشته باشید که حتی اگر یکبار هم خودارضایی کنید. این عوارض گریبان شما را هم خواهد گرفت.

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما دوستان عزیز سپاسگزارم.

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 924

252 دیدگاه برای “عوارض خودارضایی به همراه تکنیک های کاهش و بهبود عوارض

 1. Yasin Mosavi گفته:

  سلام من هر جوری در تلگرام سرچ کردم نتونستم کانال شمار رو پیدا کنم لطفا کمک کنید چون من واقعا تصمیم دارم خودم دیگه خودارضایی نکنم.فقط بگید من چجوری باید وارد کانال شما بشم.ممنون بابت توجه شما🙏

 2. عادل محمدی گفته:

  سلام درود خدمت آقای افلاکی همه ی مس به طلایی های عزیز
  آقای زارع خودارضایی هم انواعی داره کاش درمورد این مطلب هم توضیح می دادید و اینکه مثلا من تصویر یه خانم رو تو ذهنم تجسم می کردم و تو ذهنم و همچنین با استفاده از دستم خودارضایی می کردم که فکر کنم این بدترین نحوه خودارضایی هست یعنی بیشترین عوارض رو داره می خواستم از جنابعالی و همکاران اینو بپرسم یه جا هم خوندم که این نوع عوارض رو با کمک هیپنوتیزم میشه درمان کرد می خواستم از شما بپرسم در این باره چیزی می دونید ؟؟؟

  • javad zare گفته:

   سلام دوست عزیز
   بله خودارضایی ذهنی هست که در فایل سکس ذهنی در رابطه با این موضوع صحبت کردیم ، و راهکارها را مرتب در لایوها گفتیم در تلگرام ضبط شده های آن موجود است …

 3. mobinazizi841 گفته:

  سلام دکتر
  من الان 15 سال دارم و از 12 سالگی خودارضایی میکنم. یعنی سه سال
  یعنی سه سال بی حس بودن و نداشتن حس نسبت به اطراف. من واقعا پشیمانم و دارم از درد این پشیمانی میمیریم. انقدر می ترسم از اینکه روی بینایی ام و جسمم تاثیر نذاره. اما تاثیر خودشو گذاشته. من هر شب با خدایم حرف میزنم و توبه میکنم اما روز بعد باز هم اون عمل زشت شروع میشه. من الان تصمیم گرفتم که صوت های ظبط شده شما را بشنوم. و چند سوال هم داشتم خدمتتون. آیا خود ارضایی باعث از بین رفتن بینایی میشود؟؟؟؟ و من الان چشمام هم ضعیف شده. میخواستم بدونم اگه این کار زشت را ترک کنم، دیگه بیناییم از بین نمیرود؟؟؟ و ضعف چشم و بدنم و قدم هم خوب می‌شود….
  لطفا جواب بدید من سر حد مرگ دارم خودمو سرزنش میکنم. لطفا کمکم کنید و جوابم رو بدید که انشالله از این عمل زشت دور شوم.
  ممنون

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز

   اول از همه تبریک میگم که در حال ترک این مسئله هستید اگر کمی درست نگاه کرده باشید آموزه های سایت را گفتیم که با تداوم در مسیر بهبودی و استمرار در انجام آموزش ها امکان از بین رفتن عوارض خودارضایی هست
   بله خودارضایی موجب ضعف بینایی میشود
   وقتی که این انرژی را هدر ندهید صد در صد موفق خواهید شد و توانایی جسمی شما خواهد برگشت سعی کنید مرتب با ما در تماس باشید دوره های رایگان ترک خودارضایی ، فایلها را مرتب کار کنید بی شک نتیجه خواهید گرفت و از طرفی هم بعد یک ماه پاکی برای داشتن استمرار در پاکی دوره نقشه گنج مجردها و سالیتود را هم حتماً کار کنید‌‌‌…

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز اول از همه تبریک میگم که در حال ترک وابستگی هستید اگر کمی درست نگاه کرده باشید آموزه های سایت را گفتیم که با تداوم در مسیر بهبودی و استمرار در آموزش ها عوارض خودارضایی از بین می رود
   اما طالب صبر و زمان هست و اینکه مدام نخواین کنترل کنید چی میشه و چی نمیشه …
   پس آموزش های مس به طلا را مو به مو اجرا کنید
   بله خودارضایی موجب ضعف بینایی میشود وقتی که پرهیز داشته باشید
   کم کم هم توانایی جسمی شما خواهد برگشت ، نگران نباشید فقط مرتب و درست کار کنید..

 4. mobin841 گفته:

  سلام دکتر
  من نزدیک به 5، 6 روز خود ارضايي رو ترک کردم اما بازهم لغزش پیدا کردم و به همان عمل زشت دست زده ام.
  واقعا نمیدونم چیکار کنم.!!

  • مس به طلا گفته:

   سلام

   باید بیشتر تلاش کنید مرتب فایلها را گوش کنید و هر آنچه لازم باشد را عملی کنید یعنی استمرار داشته باشید در انجام تمرینات روزانه تا به هدفتون برسید وقتی وقت میزاری یعنی چه یعنی من دنبال این خواسته هستم و ذهن خودت را بروی خواسته تنظیم کردی پس داری به ذهنت برنامه میدی که اینگونه عمل کن و این مسئله زمان میبرد فقط نباید ناامید شد و ادامه داد…

 5. amir.hq8496 گفته:

  سلام آقای زارع عزیز
  من خیلی شما رو دوست دارم
  شما کمک زیادی به ما کردین
  یه سوالی داشتم؟
  آقای زارع من ورزشکار حرفه ای هستم
  من رشته ورزشیم وزنه برداری هست
  از اونجایی که همه میدونن این رشته نیاز به زور و تغذیه فوق العاده قوی داره
  آقای زارع من تقریباً ۱۳ سالگی شروع کردم به خود ارضایی خیلی کم خودارضایی می کردم یعنی تقریباً هفته ای یک بار یا دو بار
  و به امید خدا و امام حسین تونستم یک
  سال از این عمل زشت دوری کنم
  از وقتی که ورزش حرفه‌ای شروع کردم
  یک سال گذاشتم کنار ترک کردم
  ولی متاسفانه دو ماه پیش دو باره به این عمل کثیف مبتلا شدم
  نمی‌دونم چی شد
  من واقعاً داشتم برای قهرمانی ورزش می کردم
  ولی از وقتی که دوباره خود ارضایی شروع شد
  از لحاظ جسمی خیلی خیلی کم ولی از لحاظ روحی و روانی واقعا شکست خوردم
  دیگه اون انگیزه برای قهرمانی وزنه برداری ندارم
  من تقریبا تو این دو ماه نزدیک به ۱۵ بار خود ارضایی کردم
  ولی قبلا یک سال ترک کرده بودم
  آقا زارع ترو خدا ترو قرآن خداوکیلی جواب منو کامل بدین
  من یه آدم بد نیستم
  به خدا از ۱۳ سالگی روزه میگیرم
  بیشتر اوقات نماز هم میخونم
  حتی بیشتر نماز صبح هم میخونم
  و عاشق امام حسین و اهل بیت هستم
  لطفاً کمکم کنید که آیا من دوباره میتونم به ورزش برگردم و برای قهرمانی تلاش کنم
  از نظر روحی روانی واقعا خرابم
  ممنونم

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز…

   بله شما بد نیستین ذر کل ذات انسان که از روح خداست نمیتونه بد باشه فقط و فقط درگیری های این دنیا ما رو از مسیر اصلی منحرف می کنند ، پس چیزی که لازم هست این است که شما ببینید دقیقاً دنبال چه هستید؟ آیا دنبال رهایی از وابستگی یا خیر اگر دنبال رهایی هستید پس میبایست مرتب کار کنید روی خودتون تا به هدف اصلی خودتون دست پیدا کنید نمیشه من چیزی رو بخوام و میخوام متفاوت باشم در میبرم و کارایی که بقیه انجام میدن رو انجام بدم
   دوست گلمون اگر از خودارضایی پرهیز بگیرید بی شک موفق خواهید بود و میتونید دوباره ورزش خودتون رو ادامه بدین نگران نباشید و مسیرتون رو با سلامت طی کنید و از آموزش ها به طور مرتب و با استمرار انجام بدین..

 6. amamamamamam گفته:

  سلام من خیلی وقته این کار رو انجام مردم اما تصمیم به ترک دارم سن زیادی ندارم، چند تا سوال داشتم ، چرا در چه بار آخری که خود ارضایی کردم بجای منی از من مقداری زیاد مایعی بی رنگ بیرون آمد، آیا خود ارضایی باعث کوتاه قدی میشه من نسبت به سنم قد بدی ندارم یعنی من قد کوتاه میشمدر خواب بدون اراده ارضا می شوم و منی خارج می شود چرا ؟ بدون اراده دچار نعوظ می شوم چرا؟ ببخشید ولی در پشت آلتم برامدگی زیادی ایجاد شده چرا؟؟ بعضی وقت ها درد در بیضه دارم، لطفا بگید قد من رشد میکنه و عوارض آن مثل زشتی در چهره از بین میره، ببخشید زیاد بود خواهش می کنم به سوالاتم پاسخ دهید لطفا کمک کنید حال خوبی ندارم ممنون

  • مس به طلا گفته:

   سلام و وقت بخیر دوست عزیز

   ببینید دردهای بیضه، ترشحات نامطلوب، عدم رشد به موقع جسم ، حالت نعوظ بدون اراده همه و همه بله بخاطر خودارضایی هست چون خودارضایی واقعا آثار و زیان مختلفی داره دلایل علمی با تحقیقات انجام شده رو در فایلها و دوره ها هم گفتیم
   عوارض خودارضایی از بین می روند اما زمان مشخصی نداره شما شروع کنید به پرهیز گرفتن بله این عوارض هم بهتر و بهتر خواهند شد ..

 7. aaaammmmmiiiiiirrrrrr گفته:

  سلام خسته نباشید من از ۱۰.۹ سالگی خودارضایی می‌کرم او زمان که نمیفهمیدم بعد به مدت بیش از یک سال دیگر این کار را انجام نمیدادم نمی‌دونم چه شد که دوباره درگیر شدم از هفته ای یکبار رسیدم به روزی سه بار واقعا دارم سعی می کنم ترک کنم اما دوباره … عوارض را در خودم احساس می کنم . خواهش می کنم جواب این سوالم را بدهید تا انگیزه ای برای ترک برای من بشه، من فکر می کنم در اثر خودارضایی زیاد دچار کجی نسبتا زیاد آلت شدم آیا این عارضه هم بعد از ترک از بیم می‌رود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الان ۱۴ سالمه خواهشا کمکم کنید و انگیزه ای بدید و بگید آیا کجی آلت بعد از ترک از از بین میره توروخدا کمک کنید

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز

   دوست خوبمون از اینکه مسیر پاکی رو انتخاب کردید خدا رو شکر همیشه دنبال حقایق باشید نه ان چیزی که فقط دوست دارید بشنوید

   این عارضه از عوارض مهم خودارضایی هست ، شما اگر در پرهیز مستمر باشید و از آموزش ها استفاده کنید یقیناً نتایج خوبی خواهید گرفت حالا اینکه چقدر زمان میبرد تا برطرف شود زمان مشخصی ندارد اما مسئله مهم اینکه شما خودتون رو مرتب کنترل و سرزنش نکنید چون با کنترل و سرزنش فقط و فقط افکار شما بدتر و بدتر خواهد شد لذا چیزی که مهم هست تمرکز بر پاکی و بهبودی هست و انرژی مثبت حتما نتایج خیلی خوب عایدتون خواهد شد …

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز….

   اگر بدنبال حقیقت هستید که هر آنچه از نظر علمی ، معنوی و تجربی که ثابت کند خودارضایی یک بیماری هست و خطرناک که در مس به طلا گفتیم …

 8. armingh8413 گفته:

  سلام، من دانش آموز کلاس نهم هستم و شاگرد اول مدرسه، امسال آزمون تیزهوشان دارم. از زمانی که قرنطینه شروع شد یعنی تقریبا یک سال هست که درگیر این بیماری شدم و واقعا میترسم که نکنه به خاطر ضعف حافظه و ضعف تمرکز، نتونم توی آزمون موفق بشم و آیندم رو از بین ببرم، سوال اولم این هست که آیا میتونم امیدوار باشم تاثیرات اونقدر زیاد نشدند که باعث بشن نتونم سر جلسه آزمون های پیش رویم، مخصوصا خرداد و تیزهوشان، مطالب رو به یاد بیارم؟ و سوال دومم این هست که اگر الان من ترک کنم، آیا تا زمان کنکور عوارض جبران میشن؟ ممنون میشم این سوال دومم رو با بله یا خیر جواب بدین چون اکثرا میگین که بسته به بدن فرد یا میزان انجام این کار داره

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز

   بله که میتونید امیدوار باشید ولی حتماً پرهیز رو شروع کنید ، نه عوارض به این زودی از بین نمی روند زمان بر هستند هیچ وقت نخواهید چیزی با سرعت انجام شود …

 9. Alireza گفته:

  سلام
  من به کمکتون احیتاج دارم.10ساله خودارضایی میکنم.الان23سالمه.روزای اول هرروز بود.اماچندسال اخیر.هفته ای یبار.اعتیادپیداکرده بودم.الان عوارضش داره دیونم میکنه.بی حوصلگی.هواس پرتی.ضعف حافظه.افسردگی.اضطرات واسترس.نگرانم واسه ایندم.ناامیدشدم.حتی به خودکشی هم فکرکردم.هرطور شده ترک میکنم.خیلیا میگن عوراضش ممکنه بمونه.دیگه ازهمه محرکات بدم اومده.دگه به خودارضایی اصلا فکرنمیکنم.کمکم کنید

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز…

   ناامید نشو دوست خوبمون شما کاری که باید بکنی مرتب پیگیر آموزش ها باشید
   دوره رایگان ترک خودارضایی رو کار کنید، با مشاور ما در تلگرام صحبت کنید
   دعا، مراقبه ، نماز ، پیاده ردی، افکار نویسی، بعدها کارکرد دوره سالیتود همه راهکارهایی هست که اگر مرتب و مداوم به کار ببندید مطمئناً نتیجه خواهید گرفت بدون شک …

 10. moghadamm370 گفته:

  سلام من از بچگی خودارضایی انجام میدم قدیما روزی چندین بار ، الان کمتر شده
  مشکلی که دارم اینه التم و بیضه هام خیلی کوچیک شده و از بس فیلم دیدم و خودارضایی کردم تب و خوی دخترونه گرفتم ، کمکم کنید توروخدا ، چاکرای سوم و اول اسیب دیده و باسن و رانم باز شده

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز

   لطفاً پیگیر آموزش های ترک شهوترانی و خودارضایی ما باشید ،

   هر چقدر در پرهیز باشید از نظر جسمی هم بهتر خواهید شد ، در دوره استحاله هم مراقبه هایی هست که کمکتون میکنه

   پس اول پرهیز و دوره رایگان ترک خودارضایی، دوره سالیتود ، دوره استحاله …

 11. mmkarami1384 گفته:

  سلام. من بعد از 83 روز که پاک بودم و ترک کرده بودم، متاسفانه با دیدن یه فیلم مستهجن تحریک شدم و سه بار خودارضایی کردم🥺🥺 الانم خیلی ناراحت و پشیمونم؛ می خواستم بپرسم که اگر ترک بکنم عوارضی که برای هوش و استعداد و حافظم داشته خوب میشن و به حالت اول بر میگردن دوباره؟! چی بخورم برای این موضوع؟ یه احساس بدی دارم انگار توی مغزم خالیه و گیجم🥺 برای این قضیه چی بخورم و چی کار بکنم؟ تو رو خدا اگه میشه پاسخ بدید

  • مس به طلا گفته:

   سلام و وقت بخیر

   دوست خوبمون شما عامل لغزش را شناسایی کنید و اصلا سرزنش نکنید

   هر چه بیشتر پرهیز بگیرید و حدی تر باشید عوارض خودارضایی هم از بین
   خواهند رفت یک برنامه ریزی مشخص و هدفمند داشته باشید

   از آموزش ها استفاده کنید بطور مرتب برای تقویت حافظه از طب اسلامی کمک بگیرید
   و همین طور مراقبه در برنامه روزانه اتون باشه …

 12. sam گفته:

  با سلام
  پسری 17 ساله هستم
  از حدود 12 سالگی به طور ناخواسته دچار خود ارضایی شدم

  اوایل هیچ اطلاعی درباره ماهیتش نداشتم و صرفا برای لذت بخش بودنش انجام میدادم.
  کم کم اعتیاد پیدا کردم در حدی که هر روز یک یا دوبار انجام میدادم.
  یک اتفاقی افتاد و من به خودم اومدم و فهمیدم که باید ترکش کنم.
  درباره عوارضش خوندم فهمیدم که چه بلایی سر خودم می‌آوردم. افسردگی گرفتم.
  چندین بار ترک کردم و حتی بیشتر از یک سال هم شد ولی دوباره شروع کردم.
  همیشه شاگرد اول کلاس بودم اما از سال اول دبیرستان(یعنی پارسال) با افت تحصیلی مواجه شدم.
  حفظیاتم ضعیف شد تو درس هام افت کردم. عوارض ذهنیش از اونجا گریبانگیرم شد.   البته گاهی با خودم میگم شاید چون اومدم مدرسه نمونه دولتی و درسا از حالت عادی سخت تر شده اینجوری شدم.
  حالا هم درنتیجه این، دچار وسواس فکری شدم.احساس میکنم هر وقت بهش فکر میکنم یا شهوتی میشم قیافم زشت میشه. فکر میکنم مثل قبل باهوش نیستم. مغزم خراب شده. دیگه آدم قبلی نمیشم. اگه خوب نشم چی؟ و… همش خودمو سرزنش میکنم.
  یه جا میگن عوارض جبران ناپذیر داره. جای دیگه میگن به مرور زمان کامل درمان میشه. همین خیلی اذیتم میکنه
  هم وسواس اذیتم میکنه و داره داغونم میکنه، هم شهوتی که سراغم میاد.
  بر میگردم به گذشته ام نگاه میکنم میبینم چه نعمت هایی رو از دست دادم گریه‌ام میگیره.
  هی ترک میکنم اما بعد مدتی دوباره وسوسه میشم و وسواس ها…
  خواهش میکنم راهنماییم کنید 🙏 🙏

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست خوبمون

   هر آنچه که گذشته را رها کن آنقدر آموزش در مس به طلا هست که میتونی خودتو نجات بدی
   از طرفی خدا هیچ وقت شما رو رها نمیکنه حتی اگر کاری هم کرده باشی مطمئن باش فقط رو بخشش خدا حساب کن
   دوره ها رو کار کن پرهیز را جدی بگیر و اینکه عوارض از بین می روند ولی زمان مشخصی ندارند شما فقط برای امروز پاکی بگیر و توکل کن حتماً جواب میگیری

 13. s گفته:

  با سلام
  پسری 17 ساله هستم
  از حدود 12 سالگی به طور ناخواسته دچار خود ارضایی شدم

  اوایل هیچ اطلاعی درباره ماهیتش نداشتم و صرفا برای لذت بخش بودنش انجام میدادم.
  کم کم اعتیاد پیدا کردم در حدی که هر روز یک یا دوبار انجام میدادم.
  یک اتفاقی افتاد و من به خودم اومدم و فهمیدم که باید ترکش کنم.
  درباره عوارضش خوندم فهمیدم که چه بلایی سر خودم می‌آوردم. افسردگی گرفتم.
  چندین بار ترک کردم و حتی بیشتر از یک سال هم شد ولی دوباره شروع کردم.
  همیشه شاگرد اول کلاس بودم اما از سال اول دبیرستان(یعنی پارسال) با افت تحصیلی مواجه شدم.
  حفظیاتم ضعیف شد تو درسام افت کردم. عوارض ذهنیش از اونجا گریبانگیرم شد.   البته گاهی با خودم میگم چون اومدم مدرسه نمونه دولتی و درسا از حالت عادی سخت تر شده اینجوری شدم.
  حالا هم درنتیجه این، دچار وسواس فکری شدم.احساس میکنم هر وقت بهش فکر میکنم یا شهوتی میشم قیافم زشت میشه. فکر میکنم مثل قبل باهوش نیستم. مغزم خراب شده. دیگه آدم قبلی نمیشم. اگه خوب نشم چی؟ و… همش خودمو سرزنش میکنم.
  یه جا میگن عوارض جبران ناپذیر داره. جای دیگه میگن به مرور زمان کامل درمان میشه. همین خیلی اذیتم میکنه
  هم وسواس اذیتم میکنه و داره داغونم میکنه، هم شهوتی که سراغم میاد.
  بر میگردم به گذشته ام نگاه میکنم میبینم چه نعمت هایی رو از دست دادم گریه‌ام میگیره.
  هی ترک میکنم اما بعد مدتی دوباره وسوسه میشم و وسواس ها…
  خواهش میکنم راهنماییم کنید 🙏 🙏

  • مس به طلا گفته:

   سلام

   دوست خوبمون ممنون از اینکه صحبت هاتون رو اینجا کامل و جامع بیان کردید
   مسئله ای که هست اینکه شما اولاً نباید سرزنش کنید و به گذشته بروید
   اگر هدفتون پاکی و بهبودی هست پس آموزش ها را بطور پیوسته و آهسته کار کنید و ترس ، نگرانی را کنار بگذارید
   فقط برای همان روز خوب کار کنید هر آنچه برای شما در آموزش ها در نظر گرفته شده
   فقط و فقط مس به طلا را دنبال کنید و ازاین شاخه به اون شاخه نپرید
   مسئله بعدی اینکه
   دعا و مراقبه و پیگیری دوره رایگان ترک خودارضایی، دوره سالیتود بطور مرتب در برنامه اتون باشه
   پس با آرامش پیش بروید و احساس سرزنش و گناه اصلاً نداشته باشید …

   • s گفته:

    ممنون از راهنماییتون🙏🙏🌹
    ولی سوال اصلی من در مورد عوارضش بود

    جایی میگن عوارض جبران ناپذیر داره نابود میشی فلان میشی
    اینجا میگید همه عوارضش برطرف میشه
    الان کدوم رو قبول کنم
    شما چگونه به این نتیجه رسیدید؟

    • مس به طلا گفته:

     سلام‌

     عوارض خودارضایی هر چند که زود از بین نمی روند ولی جبران شدنی هستند
     از طریق درمان درست و تمرینات معنوی که مرتب در آموزش ها گفتیم
     شرط اول هم درست کردن باورهای ذهن در این رابطه هست
     اگر درست کنید باورها رو درمان هم صورت خواهد گرفت

 14. vahdatilegion5 گفته:

  سلام خدمت شما منم متاسفانه بعد سه روز از واکسن زدن خودارضایی کردم خیلی نگرانم ایا خطری پیش میاد و ضرر داره یا خیر؟

  • مس به طلا گفته:

   سلام

   از چه نظر؟؟ اینکه واکسن زدید
   یا خودارضایی کردید

   واکسن که زدید پس دیگر مرتب در ذهن خودتون اضطراب ایجاد نکنید ان شاء الله که واکسن ایرانی باشد

   مسئله بعدی اینکه خودارضایی در همه حالات ضرر دارد

 15. flg.faham86 گفته:

  با سلام و خسته نباشید به استاد زارع .
  من 14 سالم هست و تقریبا یک سالو نیم اینکار رو انجام میدادم.
  من خیلی سعی کردم که ترک کنم ولی نشد. ولی ایندفعه تصمیمم جدیه. و اینکه متوجه شدم عوارضی مثل لرزش دست-حواس پرتی- ضعیف شدن چشم- و… به ندرت خوب میشن اراده ام بیشتر شدش.
  سوال من چهارتاس. میخواستم بدونم که این ماده ای که از الت در میاد همون چیزیه که پسران در دوران بلوغ یک شب برایشان پیش می اید و ناخوداگاه در میاد یا نه اون چیزه دیگری اس؟
  دومین سوالم این هستش که من وقتی دستشویی میکنم. بعد از آن. تا یک رب بیست دقیقه اگر خیلی پاهام رو بهم نزدیک کنم. یا خیلی جنب و جوش کنم ادرارم میریزه . میخواستم بدونم این اتفاق بعد از ترک درست میشه یا خیر؟
  و سوال سومم اینه که این که بچه دار نمیشویم درست است یا نه؟
  و چهارمین سوالم این هستش که من مدام دلشوره دارم ولی نمیدونم برای چیه. این هم یکی از عوارض این کوفتی هستش؟
  من به خدا خیلی اعتماد دارم و مطمعنم که در راه ترک کردن کمکم میکنه. ولی اینها خیلی رو اعصابم بودن. و امروز هم یکی از بهترین روز های زندگیمه چون بالاخره جرعت کردم با واقعیت روبرو شم و این سایت رو پیدا کردم و فهمیدم هنوز دیر نیستش.
  و یک چیزه دیگه. من خیلی میترسم که مادرو پدرم درگیره من بشن و پولیو که پدرم تو گرماو سرما به دست اورده رو خرج دکترو دوای من کنن. میخواستم بدونم که احتمالش هست اون ماده ای که در بلوغ میریزد. نریزد و مادرو پدرم من را دکتر ببرند و بفهمند که چرا نمیریزد؟ من واقعا تنها ترسام همیناس . اگر اینها نباشند من با روحیه1000 برابر بیشتر به ترک کردن ادامه میدهم. ولی اگه نشوند هم قطعا این کاره زشتو کنار میزارم. ممنونم از انرژی مثبتی که بهم دادید. انشالله همیشه سلامت باشید. خدانگهدار

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست عزیز

   منظور شما از آن ماده چیست
   منی هست ، منی که وجود دارد وفقط کیفیت آن تغییر می کند زنانی که فرد دچار خودارضایی می شود اگر خودارضایی ترک شود عوارضی مثل تکرر ادرار و یا ایجاد مشکل در مثانه باز که دفع ادار را سخت می کند

   برطرف خواهد شد بشرط ترک این مسئله
   اگر دوره رایگان ترک خودارضایی رو کار کنید و همچنین از تغذیه و ورزش هم بدور نباشید مطمئن باشید که حال بهتری را تجربه خواهید کرد

   و ان شاء الله که موفق باشید و روز به روز بیشتر در این مسیر الهی باشید

   استرس ها ، دلشوره ها بخاطر شهوت هست هر چه شهوت بیشتر بر شما چیره شود نگرانی ها هم بیشتر خواهد شد

   پس تا می توانید از این مسئله بدور باشید و الهی که سالم باشید و هر چه زودتر دوره را شروع کنید این همه افکار هم برای خود نترلشید شما فقط در آینده سیر می کنید و پر از افکار منفی

   لطفاً هر چه زودتر دوره ها را شروع کنید تا این مسائل ه رفع شوند

 16. molaeefarhad660 گفته:

  سلام استاد خسته نباشید. بنده الان 17 سالمه البته دو ماه دیگه میشه 18 سالم. حدود 3 4 ساله که من با مشکل خود ارضایی رو به رو هستم. تاثیراتش هم خیلی خوب تا الان خودشو نشون داده. همونطور که خودتون عرض کردید. من هر هفته حد اقل دو سه روزش رو خود ارضایی می کردم ، دو بار تو هر کدوم این روزا حد اقل. می خواستم بدونم می تونید بگیید که حدودا چقدر طول میکشه تا من کامل درمان باشم و عوارض خود ارضاییم از بین بره؟ می دونم که فرمودید بستگی داره به فرد و اون وابستگی که داره اما خوب من خودم جوری بودم که اصلا بدون پورن و فیلم های جنسی نمی تونستم خود ارضایی کنم و همیشه یه چی باید جلوی چشام می بود. خیلی وقته که تصمیم به ترک خود ارضایی گرفتم و واقعا از اینکه دچار این مشکل شدم ناراحتم و نمی خوام ادامش بدم. پس ممنون میشم اگه می تونید بهم بگید که حدودا چقدر طول می کشه و دقیقا هم نه. با سپاس فراوان.

  • مس به طلا گفته:

   سلام

   حداقل یکسال پاکی با کار کردن مرتب تازه متوجه می شوید که در حال سم زدایی هستید و بشرط پرهیز مداوم، مطالعه ، پیگیری دوره ها و بعد یکسال حالا حس رهایی و آرامش خواهید یافت هر چقدر جلو بروید یکسری امتحانات پس می دهید و رشد می کنید لطفاً دنبال سال و زمان نباشید در مسیر ترو مهم رشد و تعالی روح هست در این مسیر
   و اشتباه ما آدم ها همین هست درگیر زمان شدیم درگیر زمان شدیم فقط حالا مثلا ۳ سال خب چه تاثیری در زندگی شما خواهد گذاشت
   شما باید تمرکز را بر روی متعالی شدن بگذارید نه زمان

 17. soheil گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من پسرم و 18 سالمه. حدود 7 ساله که دچار خودارضایی شدم. بار ها ترک کردم و حتی در یک دوره یکساله هم پاک بودم ولی متاسفانه لغزش کردم.اوایل شدت ابتلام زیاد بود،حدود و تقریبا هر روز انجام میدادم ولی وقتی متوجه ماهیتش شدم تصمیم به ترک گرفتم.حدود 4 سال مبتلای شدید بودم
  متاسفانه دچار وسواس فکری شدم و مشکلات زیادی برام پیش اومده:
  1_ فکر میکنم بخاطر خ ا زیاد دچار اسیب ذهنی شدم. هوشم کم شده و دیگه اون توانایی و استعداد سابقو ندارم. خنگ شدم و اون آینده خوبی که میتونستم داشته باشم خرابش کردم. واقعا بعد از ترک مثل قبل میشم؟
  2_نهایتا بیشتر از یک ماه نمیتونم ترک کنم و سمتش نرم. بعد خ ا احساس گناه شدیدی میکنم و با خودم میگم خیلی آدم بدیم. چیکار کنم خدا منو ببخشه؟
  بین دین و دکتر موندم. روانشناسا میگن طبیعیه و اگه کم انجام بشه ضرر نداره. دین میگه کلا حرامه و نباید انجام داد. نمیدونم باید چیکار کنم. اگه باید برای همیشه ترک کنم، چیکار کنم دیگه سمتش نرم. اینکه میگن باید از محرک دوری کرد، زیاد گیش میاد که تنها باشم. یک آدم وابسته هم که موقع نیاز خودشو نمیشناسه…
  3_بعد خ ا احساس میکنم زشت ترین چهره رو دارم. هی خودمو سرزنش میکنم که این چه قیافه ایه؟ اعتماد به نفسم خیلی افت پیدا می کنه. واقعا بعد یکی دو بار چهره زشت میشه یا من اینطور فکر میکنم؟

  همه اینها داره منو به شدت آزار میده.
  ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏 🙏

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست من
   اون دکتری که به شما میگه اشکال نداره، آیا اگه فرزند خودش هم خودارضایی کنه و همین احساسات بد شما رو تجربه کنه، به فرزند خودش میگه ادامه بده کار سالمیه؟ یا این اراجیف رو کنار میگذاره و با تمام قوا سعی میکنه فرزند خودش رو درمان کنه؟ یه کم بهش فکر کن دوست من. ما گول خوردیم رفیق…. نه توسط دکتر ها. بلکه دکترهای ما هم گول خوردن. توسط آلفرد کینزی و علم منحرف سکسولوژی.

   فقط خودت میتونی تعیین کنی که خودارضایی برات خوبه!!!! یا داغونت میکنه.

   موفق باشی

 18. سجاد سجادی گفته:

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت فوق العادتون
  من یکی دو ساله دچار ریزش شدید مو شدم و چندین سال هم خودارضایی میکنم و تصمیم به ترک گرفتم و چند وقتی هست که انجام نمی دهم می خواستم بدونم ایا بعد از ترک زودانزالی از بین میرود؟ چون یادمه اوایل زودانزال نبودم و خیلی بیشتر انزال طول میکشید
  و اینکه مشکل ریزش مو هم برطرف می شود؟(ممنون میشم جوابم رو بدید)

  • مس به طلا گفته:

   سلام دوست من
   بله خودارضایی روی ریزش مو هم تاثیر داره. شما حتما باید ترک کنید که حداقل ریزش مو توقف پیدا کنه. بعدش هم بله برای درمان زودانزالی، گام اول این هست که حتما خودارضایی رو ترک کنید. بعد ازدواج کنید و در دوره ستارگان زناشوئی شرکت کنید. در این دوره گام به گام به شما کمک میکنیم که زودانزالی رو درمان کنید..

 19. bbbbnnnnn گفته:

  … میتوانم بعد از این با این خدا / دوست باشم ، دوست ، پاک و بی ریا / میتوان با این خدا پرواز کرد / سفره‌ی دل را برایش باز کرد / میتوان درباره‌ی گل حرف زد / صاف و ساده مثل بلبل حرف زد / چکه چکه مثل باران راز گفت / با دو قطره صد هزاران راز گفت / میتوان با او صمیمی حرف زد / مثل یاران قدیمی حرف زد / میتوان تصنیفی از پرواز خواند / با الفبای سکوت آواز خواند / می‌توان مثل علفها حرف زد / با زبان بی الفبا حرف زد / میتوان درباره هر چیز گفت / میتوان شعری خیال انگیز گفت . – قیصر امین پور – …

 20. Shahin Ashouri گفته:

  سلام عزیز
  خواستم تشکر کنم ازشما بابت این همه مطالبه آموزنده و خوب الان من تو این دورانه پاکی سعی کردم با خوندن و کوش کردن خیلی چیزا رو یاد بگیرم و عمل کنم ولی از این ترس دارم که دوباره برگردم میخوام این آرامشو داشته باشم! یه پیشنهاد یه نظری به من بدید تا برای همیشه این استرسو نداشته باشم

  • مس به طلا گفته:

   سلام
   پیشنهاد من اینه که فقط برای امروز زندگی کن و پاک باش
   هر روز فقط برای اون روز پاک باش.
   آینده رو کسی ندیده و معلوم نیست 1 ساعت دیگه ما باشیم یا نباشیم…

 21. frshydnabstany80 گفته:

  سلام. بنده افکار جنسی به ذهنم خطور میکنه و باعث میشه مایع مذی از آلتم خارج بشه…
  آیا این تحریک شدن و خروج مایع مذی مانند خودارضایی ضرر دارد یا خیر؟

 22. mya936197 گفته:

  سلام آقای زارع.
  من خودم ۶ یا هفت سال درگیر خودارضایی بودم و با توکل به خداوند متعال و با یک اراده قوی الان دو سال و نیم است که پاکم ولی الان تنها عارضه ای که از بین نرفته استو البته در روزهای اول ترک خیلی شدید تر بود این بود که با خودم یا بهتر بگویم نفسم در جنگ بودم چون دیگر نمی توانست از راه شهوت بر من قلبه پیدا کند از راه های دیگری وارد می شد مثلا اگر برنامه ای برای زندگی و آینده خود داشتم آن را بر من زشت جلوه می داد و مدام بر من شک و تردید وارد می کرد به طوریکه کار های روزانه ام را درست نمی توانستم انجام دهم ولی الان با گذشت زمان با اینکه خیلی بهتر شدم ولی هنوز با خودم به نوعی در جنگ هستم می خواستم بدانم که این عوارض کی برطرف می شود؟

  • مس به طلا گفته:

   سلام وقت بخیر. تبریک به شما بابت این مدت پاکی. برای اون مشکل بهتره کتابهای انضباط شخصی و مدیریت زمان و برنامه ریزی و …. بخونید.

 23. hossein004100 گفته:

  هیچچچوقت خودارضایی نکردم چون از عوارض فوق العاده بدش خبر داشتم

  ولی تقریباً سه روز پیش من آلتم تایم خیلی زیادی تو‌ حالت نعوظ بود
  تو همون روز
  خیلی سهوا اصلا به طوری که نمیدونستم یه همچین اتفاقی میفته دستم و به آلتم زدم و به ارگاسم رسیدم

  از همون دو روز پیشه که به شدتتتت حالم بده و فکر و خیال دارم
  نزدیک کنکورم و تو‌ سایتا خیلییی نوشته بودن که خودارضایی باعث کاهش هوش و حافظه میشه
  از همون دو روز پیشه عذاب وجدان دارم و هی به خودم میگم که من هوش و حافظم‌ رو‌ کم‌ کردم و بیچاره شدم
  من هیچچوقت دیگه اینکارو تو‌ زندگیم انجام نمیدم

  میخواستم از شما اینو بپرسم که این یک باری که من سهوا خود ارضایی کردم
  میتونه باعث کاهش هوش و حافظه من بشه و عوارضی برام داشته باشه؟
  فقط یک بار بوده ولی واقعا استرس داشتن عوارضش رو دارم

  • مس به طلا گفته:

   سلام وقت بخیر
   با یک بار انجام ، اتفاقی نمیفته ولی توبه کنید و ترک کنید و ان شاءالله هر چه زودتر ازدواج کنید

دیدگاهتان را بنویسید