شهوت چیست و شناخت بیشتر آن

شهوت را بهتر بشناسیم
4.6
(46)

شاید خیلی از انسان ها یک سوال مهم داشته باشند و آن این است که شهوت چیست ؟ پیش از هرچیزی لازم می بینم که به شما بگویم دوست عزیز فرقی نمی کند که شما به بیماری خودارضایی یا به به پورنوگرافی مبتلا هستید، چشم چرانی زیاد می کنید، فیلم ها و عکس های سکسی نگاه کرده و در پورنوگرافی دسته بندی های خاصی مثل سکس با حیوانات را دنیال می کنید؟ همجنس گرا هستید یا هرگونه انحراف جنسی دیگری که ممکن است شخص به آن دچاز شود را دارا هستید؟ در این بین حتی ممکن است فیتیش خاصی داشته باشید، از جمله فیتیش پا، فیتیش دست، تحقیر شدن یا شکنجه، فرقی نمی کند؛ توجه داشته باشید که هر کار فیزیکی که شما در حال انجام آن هستید، که ما اسم این موارد را زیرشاخه های اعتیاد جنسی می گذاریم و یا اینکه آن ها را با نام انحرافات جنسی می شناسیم.

هر کدام از موارد ذکر شده در یک سطحی قرار می گیرند، که این سطوح شامل سطح بیرونی و جسمانی یا فیزیکی می شود. در این مقاله از سایت قصد داریم یک لایه پایین تر از این موارد را که لایه ی تمامی انخرافات مشترک هست. اسم این لایه، شهوت، هوس یا نفس اماره بوده که در ادامه قصد داریم جواب شما را در راستای سوال اینکه شهوت چیست حل کنیم و به موارد مهمی در خصوص شهوت بپردازیم.

خصوصیات شهوت

در پاسخ به اینکه شهوت چیست و چه خصوصیاتی دارد باید گفت شهوت با همان غریزه خدادادی فرقی نمی کنند. شهوت آلوده کننده و خراب کننده‌ی غریزه های پاک و الهی جنسی است. شهوت همیشه بیشتر و بیشتر می خواهد و سیرایی ندارد. بیشتر خواستن در شهوت، همیشه منجر به بیشتر خواستن شده و در نهایت این بیشتر خواستن منجر به داشتن آلرژی و حساسیت داشتن نسبت به شهوت می شود. مثل کسی که به بوی گل های بهاری حساسیت دارد؛

شهوت چیست

گاهی می‌توان شهوت را این گونه معنا کرد که شهوت یعنی عدم توانایی در نه گفتن به خواسته‌های بیش از حد غریزی که داریم؛ شهوت انسان رو با خودش غریبه و از خودش دور می کند، همان‌گونه که انسان را از خدا و دیگران دور می کند و در کل نیز شهوت موردی است که پدید می‌آید تا مخرب باشد. شاید در مورد شهوت کمی اشتباه تصور کنید؛ اینکه حتما برای داشتن یک رابطه جنسی نیاز به شهوت هست. اما به شما می گویم که امکان برقراری رابطه جنسی بدون زمینه شهوت نیز وجود دارد.

رابطه ازدواج با شهوت چیست ؟

در ادامه مقاله و بحث اینکه شهوت چیست به این مورد می‌رسیم که مبحث ازدواج  و غریزه جنسی، خداوند متعال غریزه مقدس جنسی را به ما داده است که ما با این غریزه ازدواج  کرده، به همسرم خودمان میل جنسی پیدا می کنیم و نسل های بعدی را به جود می آوریم. یعنی خلق نسل جدید را با میل جنسی انجام می‌دهیم. این خیلی کار مقدس و بسیار زیبا بوده و این حق الهی و انسانی ماست که از غریزه جنسی در راه درست استفاده کنیم و با همسرمان رابطه جنسی داشته باشیم. ولی شهوت این حس و این رابطه را منحرف کرده و از مسیر اصلی خودش دور می‌کند. مثلاً زمانی که آهنگ زیبای عاشقانه گوش می‌دهید، یک صدای مزاحم و خارج می‌تواند تمامی زیبایی آهنگ مورد نظر را از بین ببرد. یعنی نوای عاشقانه زندگی، همان نیروی زیبای جنسی در رابطه با همسر و  همان انرژی جنسی که می خواهد شما رو به همسرتان نزدیک کند است که با یکدیگر رابطه عاشقانه تشکیل بدهید.

شهوت چیست

اما شهوت در این‌جا کاملا مخرب بوده مثلاً کسی که خودارضایی می کرده و بعد از مدتی ازدواج می‌کند، این طور نیست که فکر کند اگر روی شهوت خودش کار نکند، ازدواج می تواند منجر به ترک خودارضایی در فرد باشد.خودارضایی اعتیادی است که بعد از ازدواج هم همراه شما خواهد بود. حتما توجه کنید که حق طبیعی شما همان ازدواجی است که خداوند برایتان رقم زده است.

مشکل عدم کنترل شهوت چیست ؟

خوب این طبیعی بوده که وقتی شما وارد مسیری مثل خودارضایی می‌شوید و خودارضایی رو یک بار درفته یا در ماه انجام می‌دهید، در همین تعداد باقی بمانید؛ خودبخود خاصیت شهوت این گونه است که بیشتر می خواهد. اگر شما هفته ای یکبار خودارضایی می کنید، این تعداد همیشه ثابت نخواهد ماند؛ ندایی در سرتان دائما تکرار می‌شود که یک بار دیگر خودارضایی کن تا کمی آرام و رها بشوی. این خواسته ها دائما تکرار و تکرار می شوند تا اینکه یکجا به این شهوت تن دهید، مگر اینکه به امید خداوند و انجام آموزش های دوره ای سایت ما، انشاءالله برای همیشه و به طور مطلق، خودارضایی و هر گونه انحراف جنسی را کنار بگذارید.

همانطور که اشاره کردیم، بیشتر خواستن همیشه منجر به بیشتر خواستن می‌شود. البته این دلیل علمی داشته و یک ادعای پوچ و واهی نیست. هم در عمل می‌توانیم این مورد را ببینیم و هم از نظر علمی، که در ادامه مقاله شهوت چیست به آن می پردازیم.

به صورت خلاصه می توان اینطور گفت که گیرنده های دوپامین در مغز شما جوری هستند که در حالت عادی، شما در حال انجام دادن کاری هستید که موفقیت آمیز بوده، مثل درسی که می‌خوانید، کتابی که تمام می‌کنید و یا ورزش که می‌کنید به طور طبیعی بدن شما دوپامین ترشح می کند و جذب بدن می‌شود. ارتباط مشکل عدم کنترل شهوت با این مورد در این است که با هر بار خودارضایی کردن مقدار بسیار زیادی دوپامین از مغز شما ترشح می‌شود، خصوصاً اگر این خودارضایی با پورنوگرافی همراه باشد و این روند ادامه پیدا کند، شما حجم زیادی از دوپامین را به گیرنده های دوپامین می‌دهید، که این گرنده‌ها اشباع شده و به همین ترتیب به مرور زمان گیرنده های دوپامین از کار می‌افتند که این مورد یکی از عوارض خودارضایی در مردان و زنان است.

تفاوت رابطه جنسی با شهوت

رابطه جنسی یک رابطه عاشقانه، الهی، بی نظیر و مقدس است. زیربنای این رابطه به این دلیل است که خداوند این مورد را در وجود ما گذاشته که ما در وهله انسل بعدی را تولید کنیم. یعنی خلق انسان جدید از اسبابی که خداوند استفاده کرده؛ این مورد که ما خلق نسل جدید را از طریق رابطه جنسی انجام بدهیم بسیار مقدس و عالی است. پس رابطه جنسی نباید با شهوت، هوس و افکار مسموم و شیطانی مخلوط شود. رابطه جنسی باید پاک، مقدس و الهی باشد. به همین علت است که یکی از دلایلی که دین اسلام کامل بوده، این است که: برای رابطه جنسی با همسر، ذکر، دعا و خیلی آداب و رسوب معنوی مختلفی وجود دارد؛

شهوت چیست

به عنوان مثال به شما پیشنها کرده است که موقعی که در اتاق خواب می خواهید نطفه تشکیل بدید، اگر این دعا را بخونید، این غسل رو کرده باشید و این حالت را داشته باشید خیلی مهم و تاثیرگذار است.پس مشخص است در چنین برنامه ریزی مقدسی، نباید شهوت، زنای ذهنی، تجاوز و مواردی که در هوس وجود دارد، به رابطه ما وارد شود.

جمع بندی

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که شهوت چیست و آن را در ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه مقاله نیز به بررسی موارد مهمی از جمله تفاوت های رابطه ی جنسی و ارتباط آن با شهوت پرداختیم. توجه داشته باشید که شهوت یکی  از عوامل اصلی در تکرار خودارضایی در افراد است. شهوت تمامی ندارد. دائما شما را به چالش می‌کشد. پس یکی از گام های مهم در ترک خودارضایی این است که در ابتدا بفهمیم شهوت چیست و در ادامه نیز به ابعاد مختلف  آن و نحوه اثرگذاری آن توجه کنیم. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. برای مطالعه مقالات این چنینی و آموزش روش های ترک خودارضایی می توانید همراه من جواد زارع در سایت مس به طلا باشید تا دنیایی را به دور از آلودگی به گناه خودارضایی بسازیم.

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما در سایت مس به طلا بودید از شما عزیزان سپاسگذاریم.

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 46

9 دیدگاه برای “شهوت چیست و شناخت بیشتر آن

 1. Ar A
  Ar A گفته:

  استاد خسته نباشید
  من خیلی توبه میشکنم
  بیشتر هم موقعی که استرس میگیرم
  اصلا شرطی شدم … هر وقت که حالم بد میشه میرم سراغ این کار
  امروز بعد از 16 روز شکستم
  این دوره رو شرکت میکنم
  به امید خدا که شرایط بهتر بشه

 2. حسین یکدل
  حسین یکدل گفته:

  سلام استاد زارع بزرگوار
  خیلی مقاله عالی و بی نظیری است.ممنون که این سایت بی نظیر و مقالات و فایلهای صوتی و تصویری و محصولات مختلف را آماده کردید و به بقیه انسانها کمک میکنید تا بهتر زندگی کنند.
  اپلیکیشن مس به طلا بسیار عالیست.دوستان حتما نصب کنند.
  موفق باشید

 3. ابراهیم هادی
  ابراهیم هادی گفته:

  سلام آقای زارع من یک پسر جوون 20 ساله هستم که مجردم اولا قبل از این که مشکلم بیان کنم بگم که نگید این حرفا به تو نیومده البته جسارت من ببخشید شما هیچ وقت با چنین لحنی با مخاطبتون صحبت نمیکنید این با لحن خودم گفتم
  آقای زارع یک مشکلی دارم که من بشدت افسرده و غمگین کرده .شما میدونید ازدواج یک امر بسیار مقدس که خداوند در دین واجب کرده و خدا رابطه بعد از ازدواج ثواب بسیار زیاد داده و هر نوع رابطه رو بغیر از محرماتش مجاز دونسته تا زوجین بتونند نیاز هم بر طرف کنند تا عقده نشه براشون . مشکلم اینه که بنده تو سایتهای مختلف دیدم خیلی از خانم ها تو کامنتا میگند که ما از رابطه دهانی بدمون میاد غرورمون خدشه دار میشه یا چندشمون میشه در صورتی که آقایان اکثرشون خیلی به این کار علاقه دارند . یا حتی بعضیاشون میگند ما با رابطه جنسی با شوهرمون مخالفیم چون بدمون میاد دست (ببخشید) به (شرمگاه) شوهرمون بزنیم میگند کثیف و نجسه میشیم در صورتی که اگه شوهر بیاد برای خودشون این کار رو انجام بده مشکلی ندارند و خیلی خوششونم میاد فقط خودشون میبینند چون یه خانمی گفت من دوست ندارم برای شوهرم اینکار کنم چندشم میشه ولی خوشم میاد شوهرم برام اینکار رو کنه اینی که گفتم از کامنتا خوندم الباقیش بگم طولانی میشه .

  بنده تا این کامنتا رو خوندم کلا از ازدواج ناامید شدم ،آخه کی گفته رابطه با همسر مثل رابطه دهانی نشون دهنده تحقیر زن از سوی شوهر هست؟ درصورتی که مرد افتخار میکنه به این کار همسرش و زن به عنوان برده جنسی نگاه نمیکنه . نا گفته نماند که من دچار بیماری خود ارضایی شدم و حدود 8 ماه است که دارم زجر میکشم اما این قضیه رو که برای شما تعریف کردم من مثل گرگ گرسنه کرده حریص تر شدم چرا؟ چون میترسم همسر آیندم تو رابطه جنسی این برخورد تند و ناپسند با من بکنه و نیاز من سرکوب کنه خب با این وجود میگم حاضرم برم خود ارضایی کنم ولی منت زنه یا دختره رو نکشم که بیا با من رابطه ای مثل رابطه دهانی بر قرار کن .
  ناگفته نماند که من آدم مذهبی هستم شاید براتون قابل تعجب باشه که با وجود مذهبی بودنم دچار این گناه شدم ولی چون با توجه به عقایدی که دارم ازدواج واجبه و کسی که اقدام بهش نکنه نصف دینش از دست داده یا کامل نیست اومدم مشکلم به شما عرض کردم در غیر این صورت میگفتم تا آخر عمرم به این فعل حرام ادامه میدم
  خواهش میکنم کمکم کنید این مسئله من درگیر کرده تمام سینم و دلم، از شدت غم و افسردیگی، بخاطر این موضوع داره میسوزه
  البته دارم ترک میکنم ولی این موضوعی که به شما گفتم روحیم داغون کرده و من بیشتر داره سمت خود ارضایی سوق میده
  مجدد عرض میکنم نگید هنوز وقت ازدواجت نرسیده این حرفا چیه ؟!چون چشم بهم بزنم عین این 20 سالی که خدا بهم عمر داد گذشته باید برم سر زندگی خودم و برم ازدواج کنم لطفا با چشم پوشی جواب این حقیر رو بدید
  اگه این سوالم بی پاسخ بمونه بدتر میشم خواهش میکنم کمکم کنید
  ینم یادم رفت عرض کنم پسر خاله منم دچار خود ارضایی شده و حال و احوال هم خبر داریم و سر این موضوع باهم درد و دل میکنیم این قضیه رو بهش گفتم مثل من ناامید و پریشان شد

  آقای زارع اگه کامنتم خوندید تایید نکردید حد اقل بدون تایید کامنتم جوابم بدید چون خیلی داره آزارم میده امروز بخاطر این موضوع سه باردست به خود ارضایی زدم اما خوب نشدم انقدر غم شدید اومد سمتم انقدر عصبی شدم مثل دیوونه ها شدم. تو خونه مثل مار زخمی رو زمین به خودم میپیچیدم هی خودم اینور و اونور میکردم به پهنای صورت اشک میریختم داد میزدم و فقط خدا رو صدا میزدم خیلی روز بدی بود برام انگار داشت از درون آتیشم میگرفت و تمام وجودم کباب میکرد
  ممنون میشم بزرگواری کنید جوابم بدید

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام دوست عزیز

   ممنون بابت اعتمادتون به ما

   اول از همه توصیه میکنم حتماً هم شما و هم پسر خاله شما شروع کنید به دیدن آموزش ها حتماً اینکارو انجام دهید

   اینقدر در آینده سیر نکنید لطفاً
   اینقدر پیشاپیش به پیشواز غم و افسردگی نروید

   اینقدر مطالبی که بدرد شما نمیخورند را نخوانید و گوش نکنید
   قرار نیست همه خانم ها مثل هم باشند قرار نیست همسر آینده شما اینطوری باشه
   قرار هست شما الان و این لحظه روی خودت کار کنی و بهترین ها را از خدا بخواهی زنانی هم هستند هم پاک و هم در امر جنسی خوب هستند و نرمال پس نگرانی که برای خودتون ایجاد می کنید همان را جذب می کنید به فکر بهترین ها باشید و آموزش ها را پیگیری کنید ان شاء الله که یک ازدواج عالی براتون رقم بخوره

دیدگاهتان را بنویسید