شهوت را بیشتر بشناسیم

شهوت را بهتر بشناسیم
4.4
(20)

از این مقاله وارد بحث شناختن بیماری اعتیاد جنسی و زیربنای عملی مثل خودارضایی میشیم. ببین دوست عزیز فرقی نمی کنه که شما به بیماری خودارضایی مبتلا هستی، به پورنوگرافی مبتلا هستی، چشم چرانی زیاد می کنی، فیلم ها و عکس های سکسی نگاه می کنی، توی پورنوگرافی کته گوری های خاصی مثل سکس با حیوانات را دنیال می کنی، همجنس بازی می کنی، دنبال جنس موافق هستی، هرگونه انحراف جنسی داری، فیتیش داری، فیتیش پا، فیتیش دست، تحقیر شدن رو دوست داری، زجر رو دوست داری، فرقی نمی کنه، هر کار فیزیکی که تو داری انجام میدی، که ما اسم اونها رو زیرشاخه های اعتیاد جنسی می گذاریم یا انحرافات جنسی می نامیم، هر کدوم از این ها در یک سطحی قرار می گیرند، که به اونها سطح بیرونی، جسمانی یا فیزیکی می نامیم. در این جلسه می خوایم بریم یک لایه پایین تر از اینها. لایه ای وجود داره که در تمامی این انخرافات مشترک هست. اون لایه اسمش شهوت یا هوس یا نفس اماره هست. اون نفس زیاده خواهی که میاد و غریزه های پاک و الهی انسان رو مثل غریزه جنسی منحرف می کنه. در این جلسه خصوصیت های شهوت رو با هم بررسی می کنیم. همین که من خصوصیات شهوت رو برای شما توضیح میدم، شما بیشتر با شهوت آشنا میشید و آگاهی شما نسبت به شهوت بالا میره و می فهمید که زیربنای خیلی از رفتارهای منحرف شما چی هست. من اول تیتروار خصوصیات شهوت رو برای شما می خونم و بعد در مورد اونها یک توضیح مختصری میدم که هم گویا باشه و هم خیلی اطاله کلام نشه.

خصوصیات شهوت:
شهوت با غریزه خدادادی فرق می کنه. شهوت آلوده کننده و خراب کننده غریزه های پاک و الهی جنسی یا خوراکی یا هر چیزی هست. شهوت مثل یک پارازیتی هست که در حین پخش یک آهنگ عاشقانه میاد و اونها رو خراب می کنه. شهوت همیشه بیشتر و بیشتر می خواد و سیرایی نداره. بیشتر خواستن در شهوت همیشه منجر به بیشتر خواستن میشه و این بیشتر خواستن منجر به داشتن آلرژی و حساسیت داشتن نسبت به شهوت میشه. مثل کسی که به بوی گل های بهاری حساسیت داره. شهوت یعنی عدم توانایی در نه گفتن به خواسته های بیش از حد غریزی. شهوت انسان رو با خودش غریبه و از خودش دور می کنه، همینطور که انسان رو از خدا و دیگران دور می کنه. شهوت انسان رو مست جنسی می کنه. مثل یک مستی که خودش نمی دونه داره چیکار می کنه و مستی اون از اعمال جنسی به وجود اومده. شهوت یگانه همسر، یگانه بانو و حتی خدا و الهه کسی هست که دچار شهوت شده. شهوت با رابطه جنسی سالم خیلی فرق می کنه. فرق اونها از زمین تا آسمونه و ما انسان ها می تونیم روابط جنسی داشته باشیم که بدون شهوت هستند.

اینها لیست خصوصیات شهوت بودند که فکر کنم کافی باشند اگر براتون توضیح بدم، شما شهوت را کاملاً درک خواهید کرد. اگر تو دوست من به هر کدوم از انحرافات جنسی دچار هستی، خصوصاً خودارضایی، بدون که زیربنای اونها شهوت هست. در جلسه بعدی که در مورد اعتیاد جنسی صحبت می کنم، مبحث شهوت و اعتیاد جنسی با هم تلفیق میشن و آگاهی تو بسیار بسیار بالا خواهد رفت. خوب گفتیم: شهوت با غرایز خدادای فرق می کنه. یعنی چی؟ یعنی شما به عنوان یکی انسان غریزه خدادادی جنسی رو داری. خداوند به شما یک انرژی جنسی رو داده که باید از اون در راه تولید مثل استفاده کنی و اگر انرژی مازاد جنسی در بدن شما هست، می تونی اون انرژی رو صرف کار و خلاقیت و… بکنی که این بحث تعالی و استحاله نیروی جنسی میشه که در حوزه آموزش های دیگر مجموعه ما قرار داره. پس غریزه جنسی یک غریزه کاملاً الهی، خدادادی و طبیعی هست. مثل غریزه غذا خوردن. ولی شهوت میاد غریزه های خدادادی ما رو خراب می کنه. هوس می افته در اون.

غذا خوردن رو براتون مثال می زنم، چون شهوت جنسی و شهوت خوردن خیلی به هم نزدیک هستند، خیلی شبیه به هم هستند و دستشون در گردن هم هست. ما گرسنه میشیم و خدا این غریزه میل به غذا خوردن رو در ما گذاشته و ما می تونیم به اندازه کافی غذا بخوریم که سالم بمونیم. ولی افرادی هستن که پرخور هستن، یعنی ولع و شهوت شکم دارن. من فردی رو می شناختم که ایشون قد و هیکلش از ما بزرگتر بود و ایشون می گفت: من وقتی می شینم پای سفره، اینقدر می خورم که خسته میشم از خوردن! و سیری رو حس نمی کنم. نمی دونم معده این فرد چقدر گنجایش داشت، می گفت: من اصلاً سیری رو حس نمی کنم، اینقدر می خورم که فکم خسته میشه و از اینکه سر سفره نشستم دیگه خسته میشم و پا میشم، میرم. این شهوت شکم رو داره. آیا خداوند از ما این رو می خواد؟ نمی خوام بحث مذهبی کنم. کلاً آیا آفریننده جهان هستی که ما رو آفریده و غریزه غذا خوردن رو در ما گذاشته، آیا می خواد که ما اینطوری باشیم؟ اینقدر بخوریم که خسته شیم؟ اینقدر معده و روده خودمون رو گشادکنیم که دیگه سیرایی نداشته باشیم؟ اصلاً اینطور نیست.

در مبحث غریزه جنسی هم همینطور هست. خدا غریزه مقدس جنسی رو به ما داده که ما با اون میریم ازدواج می کنیم و نسل های بعدی رو به جود میاریم. یعنی خلق نسل جدید رو با میل جنسی انجام میدیم. این خیلی کار مقدس و زیباییه. و این حق الهی و انسانی ماست که از غریزه جنسیمون در راه درست استفاده کنیم و با همسرمون رابطه جنسی داشته باشیم. ولی شهوت میاد این رو خراب و منحرفش می کنه. مثلاً وقتی آهنگ زیبای عاشقانه گوش می کنی، یک صدای پارازیت زشت آهنگری میاد و خرابش می کنه. یعنی نوای عاشقانه زندگی، همون نیروی زیبای جنسی در رابطه با همسر، اون انرژی جنسی که می خواد شما رو به همسرتون نزدیک کنه که با هم یک رابطه عاشقانه تشکیل بدی، میاد اون رو خراب می کنه.

مثلاً کسی که خودارضایی می کنه و میره ازدواج می کنه، اینطوری نیست که فکر کنه اگر روی شهوت خودش کار نکنه، ازدواج می تونه خودارضایی اون رو ترک کنه. نه! خودارضایی اعتیای هست که بعد از ازدواج هم همراه شما خواهد بود. در یک کتابی می خوندم کسی که ترک کرده بود، تجربه خودش رو می گفت: من از بچگی خودارضایی می کردم و هر کاری می کردم، نمی تونستم از این اعتیاد نجات پیدا کنم، تا اینکه بحث ازدواج پیش اومد و با اولین دختری که باهاش آشنا شدم ازدواج کردم و با خودم می گفتم: آخ جون من ازدواج کردم و دیگه از خودارضایی رها شدم! و ایشون یکماه با همسرش ماه عسل رو داشت و جمله زیبا و تکان دهنده ایشون این بود: شهوت فقط همون زمان ماه عسل رو به من فرصت داد تا بعد از ماه عسل بیاد و انتقام خودش رو از من بگیره و ماه عسل ما که تموم شد و ما رفتیم سر خونه و زندگیمون، شهوت سراغ من اومد و به خودارضایی تغییر کرد. و داستان اینجا تموم نمی شد! ایشون خودارضایی رو در رابطه ازدواج هم ادامه می داد و طعم رابطه با جنس مخالف هم زیر زبونش رفته بود و افتاده بود نبال زن بازی. از lین خانم به اون خانم و در خارج از کشور که مراکز فحشا وجود داره، خانمش رو بپیچونه و بره دنبال این کارها. و داستانش خیلی پیچیده هست. این دیگه حق الهی و طبیعی این فرد نیست و نمی تونه بگه: چه اشکال داره من در کنار ازدواجم و همسرم برم فاحشه خونه و هر شب با یکی بخوابم! این حق طبیعی منه! نه نه نه! این حق طبیعی تو نیست. حق طبیعی تو همون ازدواجی هست که خداوند برات رقم زده.

شهوت همیشه بیشتر و بیشتر می خواد: خوب این طبیعیه. وقتی شما وارد مسیری مثل خودارضایی میشید و خودارضایی رو یک بار درفته یا در ماه انجام میدید، در همین تعداد بمونید. خودبخود خاصیت شهوت اینه که بیشتر می خواد. اگر شما هفته ای یکبار خودارضایی می کنید، صبر می کنه و شهوت به عنوان یک نیروی مخرب صبرش خیلی زیاده و میگه: درسته این هفته انجام دادی، ولی امروز خیلی خسته ای! امروز خیلی اعصابت خورده. یک بار دیگه خودارضایی کن تا کمی آروم و رها بشی. آرامش داره، لذت داره، رهایی داره. سریع امتحان کنه. صبر شهوت بسیار زیاده! و خیلی هم صبرش زیاده. اگر شما دوست عزیز فقط خودارضایی داری و خیلی هم کم خودارضایی داری، به خودت غره نشو و نگو که من مشکلی ندارم. اونهایی که اعتیاد جنسی دارن، خیلی درگیرن. تو در ابتدای مسیری هستی که اونها وسطهاش یا آخراش هستن. شهوت اینقدر صبرش زیاده که تو رو به اون مرحله خواهد رسوند. مگر اینکه به امید خداوند و انجام آموزش های این دوره انشاءالله برای همیشه و به طور مطلق، خودارضایی و هر گونه انحراف جنسی رو کنار بگذاری.

گفتیم که بیشتر خواستن همیشه منجر به بیشتر خواستن میشه. البته این دلیل علمی دره و یک ادعای پوچ و واهی نیست. هم در عمل ما م یتونیم ببینیمش و هم از نظر علمی، که در مقالات بعدی به طور کامل و با تأثیر به شما نشون خواهم داد که چه اتفاقی در مغز و گیرنده های دوپامین در مغز می افته؛ خلاصه اون در یک خط بخوام به شما بگم این هست: گیرنده های دوپامین در مغز شما جوری هستند که در حالت عادی شما در حال انجام دادن کاری هستید که موفقیت آمیز هست، مثل درسی می خونید، کتابی رو تموم می کنید، ورزشی می کنید، به طور طبیعی دوپامین ترشح می کنه و جذب بدن شما میشه. با هر بار خودارضایی کردن مقدار بسیار زیادی دوپامین از مغز شما ترشح میشه، خصوصاً اگر این خودارضایی با پورنوگرافی همراه باشه و این روند ادامه پیدا می کنه و وقتی که شما با حجم زیادی از دوپامین رو به گیرنده های دوپامین میدی، اینها اشباع میشن و به مرور زمان گیرنده های دوپامین از کار می افتن.

مثلاً اگر شما تعداد زیادی از گیرنده های دوپامین رو داشتی، اگر پنج تا باشن، چهار تاش از کار می افته و یک دونه ازش می مونه و شما با همین یک دونه گیرنده اینقدر باید اون رفتار جنسی رو تکرار کنی که با همون یک دونه گیرنده اینقدر باید کم کم دوپامین رو جذب کنی که اون حس روز اول رو تجربه کنی. برای همینه که در همه اعتیادها افزایش دوز مصرف یک چیز کاملاً قطعی، طبیعی، تضمینی و بدون شک هست. هیچکس نمی تونه بگه: اعتیاد در تریاک یا هروئین پیش رونده نیست. پس شهوت بیشتر، شهوت بیشتر رو طلب می کنه و در مسائل جنسی باعث ایجاد آلرژی میشه.

آلرژی یا حساسیت یعنی چی؟ یعنی یک نفر میگه: من در فصل بهار به بوی گل ها آلرژی دارم. بو بههم می خوره عطسه می کنم. حالا آلرژی جنسی یعنی چی؟ یعنی کسی که شهوت در وجودش غلیان پیدا کرده و غریزه الهی جنسیش منحرف و شهوت آلود و هوس آلود شده و زیاده خواهی در اون وارد شده، وسواس و حساسیت نسبت به شهوت داره. یعنی چی؟ یعنی فرض کنید کسی که شهوت در روح و وجودش هست، یک اتوبوس از قسمت مردونه سوار میشه و همین که سوار میشه، زیر چشمی حواسش به قسمت زنونه است و هی بر می گرده زن ها رو نگاه می کنه. تو ذهنش میگه: کدوماشون خوشگلن؟ کدوماشون سکسی هستن؟ با کدوماشون میشه رفیق شد؟ یعنی دائم وسواس داره.

فرض کنید همین شخص در یک جمعی یا یک مغازه ای نشسته، مثل اون بوی گل های بهاری که به فرد می خوره، یک خانم وارد میشه و این فردحساسه و آلرژی به این قضیه داره، خانمه اومد! کیه؟ سنش چقدره؟ مجرده؟ متأهله؟ خوشگله؟ خوشگل نیست؟ لباسش چیه؟ کجاش پیداست؟ کجاش پیدا نیست؟ میشه باهاش رفیق شد؟ میشه دیدش زد؟ میشه بچریمش؟ و این میشه وسواسی که شهوت داره. من اینها رو دارم میگم که تو به خودت و درونت رجوع کنی که ببینی اینها رو داری یا نه؟ به هیچکس هم نی خواد بگی. بین خودت و خدای خودت باشه. اگر اینها رو داری، بدون که شهوت در وجودت هست و حداقل داری آگاه میشی و مطمئن باش که انشاءالله درمان میشی.

شهوت یعنی عدم توانایی در نه گفتن: مثل اون فردی که می شینه سر سفره و اینقدر می خوره که دیگه نمی تونه سیر بشه و اینقدر می خوره که دیگه خسته میشه و بهش میگی: آیا تو الان می تونی دست از غذا بکشی و اون میگه: نه! من اینقدر می خورم که یک عاملی به غیر از تصمیم من بیاد و جلوی من رو بگیره؛ یا غذام تموم بشه یا مسخره ام کنن بگن: پاشو جمعش کن و خجالت بکش، یا دست و بازو و فکم خسته بشه از بس خوردم. بالاخره یک عاملی بیاد و اون جلوی من رو بگیره. چون من اراده اینو ندارم که جلوی خوردنم رو بگیرم. برای شهوت هم دقیقاً مینطور هست. اولش شاید خودش رو نشون نده و نمود پیدا نکنه، ولی هر چقدر که شما در خودارضایی و پورنوگرافی بیشتر غرق میشی، متوجه میشی که نمی تونی نه بگی.

در لایه های زیرین هم بیشتر توضیح خواهم داد. فقط الان در همین حد میگم، مثلاً شما استرس و ناراحتی و نگرانی داری، وقتی که استرس به سراغ تو میاد، تو دیگه شرطی شدی و نمی تونی دیگه مقاومت کنی، میگی من استرسی هستم، خسته ام، خودمو برسونم به خونه و اتاق خالی رو جور کنم که یه جوری بتونم خودارضاییم رو بکنم و رها بشم و شهوت اون چراغ سبزی که در ابتدا نشون میده و خیلی برای همه جذابه، چی هست؟ احساس رهایی و احساس لذتی هست که برای همه میاره و این احساس رهایی و لذتی که با خودارضایی به انسان دست میده، عامل فریب میلیون ها و میلیاردها انسان روی کره زمین هست.

خصوصاً متأسفانه یک قشری از روانشناس ها، دانشمندها، پزشک ها و کسانی که مدعی تحصیلکرده بودن هم هستند، اطلاعات کافی ندارند. خیلی از کسانی که به ما رجوع کردن، گفتن: ما رفتیم پیش روانپزشک یا دکتر، اون هم گفته: تو اگر خودارضایی نکنی، عصبی و پرخاشگر میشی و ممکنه به دیگران خسارت بزنی! برو خودارضایی کن و خودتو تخلیه کن تا آروم بشی! و اون دکتر یا روانشناس این درک و علم و آگاهی رو نداره که خودارضایی یک بیماری پیش رونده هست و اگر خودارضایی داری نمی تونی با مصرف شهوت و شهوترانی کردن، خاموشش کنی. برعکس کنترل اون غم و غصه و ناراحتی رو بر عهده بگیری و حلش کنی در سلامتی کامل و هوشیاری کامل عقلی و روحی، نه در مستی و خماری شهوت اون رو خاموش کنی. در جلسات بعدی خیلی بیشتر در این رابطه صحبت می کنیم.

شهوت انسان رو از خودش دور و با خودش غریبه می کنه: به خاطر این هست که شما وارد یک فضای کاذبی میشی و روح الهی خودتو دیگه نمی شناسی. یک غریزه پاک الهی داشتی. فرض کنید که اون در صراط مستقیم بوده و الان منحرف شده. و هر چقدر بیشتر در خودارضایی پیش میری، از مسیر صراط مستقیم دور میشی و شما از خودت دورتر میشی. یعنی چی؟ یعنی خود الهی و حقیقی خودت رو دیگه نمی شناسی. اصلاً تعریف درستی از خودت نداری. حالا در جلسات بعدی که در مورد اعتیاد جنسی هست، بیشتر توضیح میدم و شما متوجه خواهی شد که نظام باورهای یک فرد معتاد جنسی چگونه هست و چقدر اون فرد با خود حقیقی و الهی خودش فاصله داره.

شهوت یگانه همسر، یگانه بانو و الهه کسی هست که به شهوت دچار هست. یعنی شهوت میاد و اینقدر خودش رو در روح اون فرد جا می کنه که اون فرد حتی اگر ازدواج هم کرده باشه، مثال همون فردی که من در موردش در کتابی که می خوندم، می گفت: من دیگه فرقی برام نمی کرد اون طرف همسر خودم باشه، فاحشه باشه، جنس موافق باشه، جنس مخالف باشه، برام فرقی نمی کرد، من باید شهوتم رو مصرف می کردم. در بحث اعتیاد جنسی در جلسه بعد خواهم گفت: اعتیاد جنسی همین ماده مصرفیش شهوت هست که در موردش شرح دادیم. وقتی که تو می خوای شهوت رو مصرف کنی دیگه شهوت میشه خدای تو. شهوت میشه نهایت خواسته ها و آرزوهای تو. تو دوست داری شهوتت ارضا بشه، حالا با هر کسی، هر چیزی و به هر شکلی.

و این بزرگترین دسیسه ای بود که اومدن این ارضا شدن به هر شکلی رو در دنیا جا انداختن. که در جلسات بعدی در موردش بیشتر خواهم گفت، که جا انداختن ارگاسم یعنی ارگاسم. شما چه بری با درخت خودتو ارضا کنی، چه با همسرت، چه با سگ ارضا بشی! اومدن این رو علمی کردن و خیلی جالبه. خیلی از دکترها و روانشناس های ما آگاهانه یا نا آگاهانه این رو پذیرفتن و دارن این رو به جوان های معصوم و ناآگاه ما بر طبق روش های منحرف غربی که بر اساس آموزش های کینزی میاد و بر طبق اینکه ارگاسم ارگاسمه و فرقی نمی کنه که چطور ارضا بشی، دارن آموزش میدن و خودشون هم خبر ندارن که چه دارن چه جنایتی در حق بشریت و جوان های پاک و معصوم انجام میدن.

شهوت با رابطه جنسی فرق می کنه: رابطه جنسی یک رابطه عاشقانه، الهی و بی نظیره و مقدسه. و زیربناش به این دلیل بوده که خداوند این رو در وجود ما گذاشته که ما در وهله اول بیایم و نسل بعدی رو تولید کنیم. یعنی خلق انسان جدید از اسبابی که خداوند استفاده کرده اینه که ما خلق نسل جدید رو از طریق رابطه جنسی انجام بدیم که بسیار بسیار مقدس و عالی هست. پس رابطه جنسی نباید با شهوت، هوس و افکار مسموم و شیطانی مخلوط بشه. باید پاک، مقدس و الهی باشه. برای همینه یکی از دلایلی که من دین اسلام رو خیلی دوست دارم اینه که: برای رابطه جنسی با همسر، ذکر، دعا و خیلی آداب و رسوب معنوی داره و مثلاً میگه: شما موقعی که در اتاق خواب می خواهید نطفه تشکیل بدید، این دعا رو بخونید، این غسل رو کرده باشید، این حالت رو داشته باشید. تاریخ و روز ماه قمریش مهمه که چه روزی از هفته باشه، اول یا آخر ماه نباشه. چرا؟ چون شما دارید یک مراسم الهی انجام میدید. یک عبادت دارید انجام میدید.تا این حد خداوند این عمل رو در دین اسلام مقدس دانسته.

پس معلومه در چنین چارت مقدسی، نباید شهوت، زنای ذهنی، تجاوز و اون چیزهایی که توی هوس وجود داره، وجود داشته باشه. با اینها ما نمی تونیم رابطه جنسی با همسرمون داشته باشیم. پس خیلی مهمه که شهوترانی و هوسرانی خیلی با رابطه جنسی الهی که خداوند اینقدر براش قوانین الهی، ذکر، آیه و قرآن براش آورده. پس خیلی مهمه که به این موضوع فکر کنیم. در جلسه بعد در مورد اعتیاد جنسی صحبت می کنیم. اینکه اعتیاد جنسی چی هست و چیکار کنیم که اعتیاد جنسی رو خیلی خوب بشناسیم.

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 20

3 دیدگاه برای “شهوت را بیشتر بشناسیم

دیدگاهتان را بنویسید