بی اعتمادی در رابطه عاشقانه

lack-of-trust-in-relationship
4.1
(11)

در این فایل صوتی در رابطه با بی اعتمادی در رابطه عاشقانه صحبت می کنیم. بی اعتمادی یعنی یکی از طرفین رابطه به طرف مقابلش اعتماد نداره، یا بدبینه. مثلاً وقتی که طرفش می خواد یک جایی بره، اون فرد خیلی شکاکه، بد بینه، نگرانه، می ترسه که طرفش خدای نکرده بهش خیانت کنه، بهش دروغ بگه. بی اعتمادی یک رذیله اخلاقی هست که بسیار بسیار مخربه و زندگی خراب کن و رابطه خراب کن هست. کسانی که توی رابطه عاشقانه قرار دارند، مخصوصاً کسانی که تازه رابطشونو شروع کردن، ممکنه خیلی بیشتر به این مشکل دچار باشن و بیشتر این قضیه رو آقایون دارند.

چون آقایون ذاتاً دارای غیرت هستند، نسبت به همسر، نامزد یا معشوقشون، یک غیرتی بالاخره دارن آقایون. اگر اون نباشه که رابطه اصلاً جذابیتی نداره. مرده و غیرتش. این غیرت اگر از حد خودش خارج بشه و تبدیل به بدبینی و سوءظن بشه، بسیار بسیار حالات مخربی برای رابطه داره و اثرشون روی روح نامزدشون بسیار بسیار منفی هست و رابطه رو شروع می کنه به سرد کردن. و نقطه مقابلش اعتماد داشنه که رابطه رو بسیار عمیق و گرم می کنه.

اگر کسی که به این معضل دچار هست، چیکار باید بکنه؟ اینجا بیشتر مخاطب من آقایون میشن. آقایون باید بدونن که خانم ها در ذات خودشون وقتی که وارد یک رابطه عاشقانه میشن، احتمال خیانت کردن و دوستی های پنهانی داشتن توی ذات خانم ها خیلی خیلی کمتر از آقایون هست. چرا؟ چون همیشه خانم ها احساسشون جلوی خودشون حرکت می کنه. اول احساساتشون رو با یک نفر درگیر می کنن، بعدش جسم و فیزیکشون و بقیه چیزهاشون وارد رابطه میشه. ولی آقایون اینطوری نیستن. آقایون بیشتر اون کشش جنسی براشون شاید مهم باشه. که درست هم نیست. ما توی آموزش هامون خیلی این مسأله رو باز کردیم و در موردش صحبت کردیم.

غیور بودن از صفات خداوند است، ولی نباید با بدبینی اشتباه گرفته شود

و میگیم: کشش جنسی و فیزیک خانم رو اولین فاکتور قرار ندید. و اگر روی خودش کار نکنه، آقایون بیشتر جذب ظاهرهای مختلف میشن و احتمال لغزش، خیانت، دوستی های پنهانی داشتن در آقایون فی نفسه یعنی در ذات خودشون بیشتر از خانم ها هست. مگر اینکه یک خانمی طی یک اتفاقات و اشتباهاتی کلاً منحرف شده باشه که دیگه از حالت عادی خارجه. ما داریم در مورد انسان های عادی صحبت می کنیم.

اگر یک نفر منحرف شده باشه، چه آقا چه خانم، کلاً منحرفه دیگه تکلیفش مشخصه. و با دانستن اینکه خانم ها ذاتاً اهل خیانت و دروغ نیستن و خانم ها ذاتاً صداقت دارن و احساسشون رو میان میذارن وسط یک رابطه، این می تونه خیلی دل یک مرد رو آروم کنه که غیرتش به بدبینی تبدیل نشه. و متأسفانه الان دارن توی دنیای مدرن چی میگن؟ میگن: اگر شما می خوای این حالت غیرت و حساس بودن روی ناموست اذیتت نکنه و اینقدر بدبینی توی وجودت شکل نگیره، نسخه ای که برای جوانهای امروز ما پیچیدن چیه؟

میگن: غیرتت رو بذار کنار! یعنی بی غیرت بشو تا راحت بشی! چیزی که توی کل دنیا روش داره بحث میشه، داره روش کار میشه، توی فیلم ها نشون میدن که غیرتتون رو بذارید کنار و ناموستونو رها کنید! اونوقت می بینید که همه چیز خوب میشه! اگر هر کاری هم بکنید، مهم نیست دیگه! دنیای مدرنه و… اسم انسانیت و حقوق بشر و این مسخره بازیا رو میذارن روش و میگن شما باید بی غیرت باشید!

در صورتی که اصلاً همچین چیزی نیست. مرد باید غیرت داشته باشه. غیرت یک صفت خداییه. یعنی متصل به خداوند. خداوند در وجودش غیرت داره. از صفات خداوند اینه که غیرت داره. خداوند غیوره. بنده هایی که غیور باشن و غیرت داشته باشن، اونها هم این صفت خدایی رو در وجودشون دارن.

بعد از شناخت همسر، به او اعتماد کنیم و حسن ظن داشته باشیم

اگر بی غیرت باشن، از صفات خدایی خارج شدن. بی غیرتی یک صفت شیطانی هست و اینقدر مهم هست که ما یک جلسه کامل توی دوره سالیتود در رابطه با اون صحبت کردیم. غیرت خیلی مهمه. خیلی خوبه که یک مرد روی ناموسش غیرت داشته باشه. مهم باشه که از ناموسش مراقیت کنه. مخصوصاً میگن ناموس مؤمن یه جورایی ناموس خدا هست، این خیلی مهمه که مرد غیرت داشته باشه. ولی در عین حال که غیرت خودشو داره، باید بدبینی رو هم کم کنه.

یکی از راهکارهایی که بدبینی کم بشه و اعتماد بره بالا اینه که بعد از اینکه همسرشو شناخت و متوجه شد این همسر یا نامزد که تازه باهاش آشنا شده، ذاتاً آدم بدی نیست ، دیگه به همین راضی باشه. انسان سریع الرضا باشه. بگه: این خانم دیگه داره راستشو میگه. وقتی میگه: من رفتم بیرون با فامیلم یا مادرم، باور کنه حرفشو. ما مردها باید توی این زمینه زودباور باشیم. حتی اگر تمام وسوسه ها و افکار ذهنی میاد می ریزه روی سر ما و میگه: نه! طبق تحقیق ها و بررسی هایی که من توی زندگیم دارم، به این نتیجه می رسم که ایشون داره دروغ میگه، سخت ترین جای کار اینجاست که بگیم: نه! راستشو میگه.

زنگ زدیم و جواب نداده، به جای اینکه انواع و اقسام فکرهای منفی بریزه روی سر آدم و سوءظن که از طرف شیطان هست، بریزه توی دل آدم. شروع کنه به حسن ظن داشتن. یعنی اگر گمان بزنیم، گمان های خوب. مثلاً حتماً خوابه و گوشیش افتاده یه جایی و نمی شنوه، و این خیلی کمک می کنه. و این هم بگم: من توی این زمینه خیلی کار کردم. خیلی غیرتم با بدبینی قاطی میشده. ولی خیلی روش کار کردم و تا حدود زیادی هم مهار شده و می دونم که چقدر سخته و تمرین می بره.

رابطه مستقیم ایمان مرد با غیرتش

یکی از نکاتی که گفته: غیرتی که توی وجود مرد هست، ارتباط مستقیم با ایمان داره. یعنی هر چقدر روی خودتون کار کنید، ایمانتون رو به خدا بیشتر کنید و وجودتونو از شهوات پاک و پاکسازی کنید، می بینید که خودبخود غیرت مرد میره بالا. چرا؟ چون یک سری اشتباهات، گناه ها، نگاه های بد، نگاه های شهوت آلود رو از وجود خودت پاک کنی، دیگه نمی تونی ببینی که اون نگاه ها، اون رفتارها و نگاه های ناپسند رو مردهای دیگری داشته باشن نسبت به ناموس شما.

و خودبخود وقتی که ایمان بره بالا، روح پاکسازی بشه، دیگه خودبخود غیرت متولد میشه و شکوفه غیرت توی وجود انسان شکوفا میشه و دیگه انسان غیوری میشه. و این خوبه. و وقتی که پرهیز می کنی و روی ترک خودارضایی کار می کنی، روی ترک پورنوگرافی کار می کنی و روز به روز پاک تر میشی، خودبخود غیرتی میشی. ولی من اوایل حواسم نیود. این غیزتی شدن داشت به سمتی می رفت که سخت گیرانه میشد. جلوشو یه جایی گرفتم. و دیدم نه بابا. شما می تونی هم غیرت داشته باشی و هم نسبت به همسرت خوشبین باشی. و هنوز هم دارم روش کار می کنم.

یک چیزی هست که خلیی مرزش باریکه. مرز بین غیرت و بدبینی. و شما می تونی غیرت داشته باشی و همسرتون وقتی یک چیزی رو میگه، دیگه باورش کنی و و خانم ها اینو خیلی خیلی دوست دارن که همسرشون حرفشونو باور کنه. وقتی که میگه: من گوشیمو جواب ندادم، به این دلیل بود؟ دیگه شما قبول می کنی. وقتی که شما اینو قبول کنی و با هر گونه وسوسه فکری منفی که میاد میگه: این دروغ میگه! این می خواد تو رو بپیچونه! با هر کدوم از این ها بخوای مقابله کنی، به شدت روح شما بزرگ میشه و رشد می کنید.

با اعتماد به خانم، عشق و محبت بین همسران بیشتر می شود

و همسر یا نامزد یا عشق شما هم به شدت شما رو دوست خواهد داشت. یعنی اصلاً برای یک خانم دیوانه کننده هست که شما به حرفش بها بدید و هر چی میگه، شما باور کنید. بگید: من اینقدر حرف شما رو باور می کنم، اینقدر روی حرف شما حساب می کنم  و قبولش دارم که هر چی تو بگی، همونه. حتی اگر تموم دنیا هم بیان و چیز دیگری رو بگن، ولی تو بگی: نه! این نبوده و اینی که من میگم، بوده، من طرف حرف تو رو می گیرم و به حرف تموم دنیا اهمیت نمیدم، این خیلی روح شما رو به هم نزدیک می کنه.

البته این در صورتیه که شما همسرتونو بشناسید. یه وقت می بینی یک نفر وارد رابطه ای میشه که اصلاً طرف مقابلش ذاتاً دروغگوئه! همه می دونن این دروغگوئه و سابقه بدی داره و پرونده خیلی بدی توی زندگیش داره و کارهای خیلی اشتباهی کرده توی زندگیش، در اون حالت نمیگم. ولی شما یک انسان عادی از یک خانواده خوب، با هم آشنا شدید و رابطه گذاشتید و رابطتون شروع شده، رابطه زناشویی، ازدواج یا هر چیزی که هست، می بینید که هر چی که ایشون میگه، شما باور نمی کنید، این یعنی رذیله اخلاقی بدبینی یا عدم اعتماد در وجود انسان شکل گرفته.

و هیچ چیز نمی تونه به اندازه بی اعتماد بودن یک خانم، اون رو نسبت به مرد دلسرد کنه! اصلاً کلاً اون مرد از چشمش بیفته. یعنی بی اعتمادی و سوءظن داشتن نسبت به یک خانم به شدت اون مرد رو از چشم زن میندازه. پس همه چیز تعادلش خوبه. غیرت خیلی عالیه. صفتیه که واجبه و باید هر مردی روی ناموسش غیرت داشته باشه. ولی نباید از حدش بگذره و بیفته به بدبینی یا بدرفتاری و پرخاشگری و… یا بیاد تبدیل بشه به بی اعتمادی.

پرنده ات را رها کن!

حالا اعتماد خوبه، آزاد گذاشتن همسر خوبه، ولی این دیگه نباید تبدیل بشه به بی غیرتی و اصلاً انسان ناموس خودشو ول کنه به امان خدا. این هم دوباره میشه حالت تفریطی این قضیه. کتابی بود که خیلی قشنگ در رابطه با اینکه آقایون توی رابطه چیکار کنن، نوشته بود: شما اگر می ترسید که همسرتونو از دست بره، می ترسید که از پیش شما بره، می ترسید که اگر رهاش کنید، یه کم بهش آزادی بدید بره، شما اصلاً این آزادی رو بهش بدید و بذارید اگر با این آزادی می خواد بره، اصلاً بره! اگر می خواد بره و شما به زور نگهش داشتید، بذارید بره.

شما اصلاً به خودتون اجازه ندید به زور کنار شما بمونه. اگر رفت، یعنی اون که رفته و شما رو ترک کرده، اصلاً لیاقت شما رو نداشته و لیاقت شما فرد بالاتری بوده. این فرد در سطح پایین تری بوده که با صداقت کنار شما بمونه. مثلاً شما یک آزادی کوچکی بهش دادید و این در رفت! مثل یک کبوتر کوچکی که شما براش آب و دونه ریختی و اینو توی قفس نگهش داشتی و فکر می کنی که به خونه شما عادت کرده و به قول کفتربازها جلد شده! و در قفس رو که باز می کنی، می پره و میره! این چه فایده ای داره؟ همون بهتر که این بره، این کفتر بره.

کفتری بگیری که چه در قفس باز باشه و چه در قفس بسته باشه، این خونه شما رو دوست داشته باشه و عادت کرده باشه که پیش شما بمونه. و ما باید دقت کنیم که توی روابط اینطور به قضیه نگاه کنیم.

با رها کردنش، او را به دست می آوری!

یکبار یک استادی حرف قشنگی میزد. می گفت: همسرت رو رها کن. از دستش نمیدی، بلکه به دستش میاری با رها کردن! حالا این موقعی بود که توی ازدواج اولم (صحبت هایی که می کنم، توی ازدواج گذشتم بود که یه ذره بیش از حد غیرتی بودم و بیش از حد کنترل می کردم)، گفت: رهاش کن! اینقدر لازم نیست بهش گیر بدی. رهاش کن. یک مدت رهاش کن، به دستش میاری. با رها کردنش به دستش میاری. که البته آخرش هم به دستش نیاوردم.

چرا؟ چون توی رابطه ما موضوعات خیلی پیچیده ای پیش اومد. ولی اون موقع روی این موضوع کار کردم و الان توی ازدواج دومم به لطف خداوند خیلی خیلی شادی بگم: هشتاد نود درصد این موضوع برطرف شده. ولی ما همیشه باید حواسمون باشه. چون شیطان یک لحظه هم بیکار نمی نشینه. شیطان همیشه دوست داره حتی اگر شما یک رذیله اخلاقی رو از وجودتون پاک کردید، یه جورایی آتیشش رو توی وجودتون بیدار کنه.

پس این هم نکته ای هستش که خیلی خیلی مهمه و اکثر مردها به اون مبتلا هستن و و اگر مردی باشه که هر چه بیشتر روی پاک کردن روح کار کرده باشه، غیرتی بودنش بیشتر میشه و باید بیشتر باشه که غیرتی شدنش به بی اعتمادی و سوءظن تبدیل نشه.

 

فایل بی اعتمادی در رابطه را از اینجا دانلود کنید.

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 11

2 دیدگاه برای “بی اعتمادی در رابطه عاشقانه

 1. M.A
  M.A گفته:

  سلام آقای زارع من یک نو جوون هستم
  میخواستم بدونم دوست داشتن دختر خانمی از ته دل آیا برای خود ارضایی ضرر داره؟؟؟
  اینو به خاطر این گفتم چون من بیشتر از ۳ سالو نیمه عاشق دختر خانمی هستم و حدود دو سالم هست که دارم خود ارضایی میکنم ولی به امید و یاری حدا از امروز میزارم کنار فقط یه چیزی که من و آزار میده اینه که وقتی داشتم خودارضایی میکنم و تخیلات جنسی دارم تخیلاتم میره سمت اون دختر خانم😣😣😢 درسته جلوی این افکار رو میگیرم ولی برای منی که عشقم پاکه خیلی ناراحت کنندس
  میشه راهنماییم کنین باید چیکار کنم؟

  • گفته:

   سلام دوست عزیز…

   ما توصیه میکنیم تا حدالامکان بهنگام ترک برای مجردان رابطه نباشد تا تمرکز فقط بر پاکی وبهبودی باشد چرا نباشد تا بتوانید شهوت را از عشق جدا کنید وقتی درگیر شهوت هستین عشق ورزیدن در این شرایط سخت است چون شما تازه اول راه ترک و اول راه عشق ورزیدن به معشوق زمینی هستین .
   دوره سالیتود هم چون مجرد هستین در این بین بسیار به شما خواهد کرد این دوره را از اپلیکیشن مس به طلا تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید