استمنا چیست، عوارض آن کدامند و چگونه آن را ترک کنیم؟

masturbation-its-defects-and-how-to-quit
4.4
(135)


بیایید با هم به این سوال پاسخ دهیم که استمنا چیست و آیا برای انسان ضرر دارد یا مفید است؟  استمنا یا خودارضایی یکی از گناهان کبیره است که انسان با خود کاری میکند که بدون همسر، به ارضای جنسی برسد. بسیار مهم است که در رابطه با این بیماری و اعتیاد، اطلاعات جامع و کاملی داشته باشیم. باید ابتدا آن را بشناسیم و سپس اگر به آن مبتلا هستیم، سریعا این عمل را ترک کنیم. متاسفانه امروزه فضای اینترنت پر است از مطالب گوناگون و بعضا منحرف کننده. این مطالب نه تنها این گناه کبیره را نفی نمیکنند، بلکه آن را تایید و ترویج هم میکنند.

ولی در مس به طلا، ما اقدام به آگاه سازی جوانان  کشور و کل مردم جهان نموده ایم. این کار با ارائه دلایل کاملا علمی و مستدل و با استفاده از تجربیات خود و دیگر کاربران انجام میشود. هدف ما ایجاد آگاهی علمی و همچنین معنوی در رابطه با اعتیاد به استمنا است.  همچنین ما راهکارهای کاربردی برای ترک این گناه کبیره ارائه میدهیم.

آیا استمنا ضرر دارد؟

این سوال در حین سادگی و بدیهی بودن، امروز به سوال بسیار مهم و بحث برانگیزی تبدیل شده است. پاسخ ما به این سوال قطعا بله است. ارضا کردن خود بدون رابطه جنسی با همسر مضرات و عوارض بسیار زیاد فیزیکی، روحی، عاطفی و معنوی دارد. ما در مس به طلا این ادعا را با قدرت تمام اثبات کرده ایم. از شما دعوت میکنیم با صبر و حوصله، تمامی آموزشهای ما در حوزه خودارضایی را مطالعه، مشاهده و گوش نمایید. مطمئنا با این کار، به پاسخ قاطع در این زمینه میرسید.

شاید در اینترنت سایتها، مقاله ها، ویدیوها و مطالبی را مشاهده میکنید که مدعی هستند خودارضایی ضرری برای انسان ندارد. یا حتی بدتر از آن، هستند کسانی که این اعتیاد را ترویج و تشویق میکنند. ما به شما توصیه میکنیم ویدیوهای افشاگری ما در رابطه با موسسه کینزی را حتما مشاهده فرمایید. در این ویدیوها ما شرح میدهیم که چگونه دنیای امروز، فریب خورده است. حتی سرفصل های دانشگاهی قلابی و منحرف کننده ای ایجاد شده که ذهن و روح مردم جهان را تسخیر کنند. هدف آنها بردگی جنسی مردم جهان به منظور تسلط پیدا کردن بر آنها و استثمارشان است.

برای مشاهده ویدیوهای افشاگری موسسه کینزی کلیک کنید.

عوارض استمنای زیاد چیست؟

با این مقدمه، در زیر خلاصه ای از مضرات این اعتیاد و گناه کبیره را از حیث فیزیکی (جسمی)، روانی و معنوی بررسی میکنیم. نکته بسیار مهمی وجود دارد که در ابتدا باید به آن اشاره کنیم. استمنا کم و زیاد ندارد. حتی یک بار انجام دادن آن، مضرات و عوارض مربوطه را دارد. پس عوارض استمنای کم و عوارض استمنای زیاد تفاوتی ندارد فقط میزان این ضررها کم و زیاد میشود.

مضرات جسمی

از نظر جسمی، استمنا بدن را بسیار ضعیف میکند. زیرا بر خلاف رابطه زناشویی که در آن، زن و مرد مقدار زیادی انرژی تبادل میکنند، با انجام ارضای جنسی بدون همسر، انرژی فرد به شدت تخلیه میشود زیر شریک جنسی وجود ندارد که انرژی با او تبادل شود.

استمنا و کمردرد

ضعف چشم یکی از عوارض شایع استمنا است که به علت تخلیه مواد مغذی و معدنی مانند زینک از بدن ( خصوصا در مردان)، باعث ضعف بینایی میشود.

استمنا دردهای مختلفی در قسمتهای مختلف بدن ایجاد میکند. از آن جمله میتوان به کمر درد، درد مفاصل و درد عمومی در بدن اشاره نمود. همچنین فردی که به این کار اعتیاد پیدا کرده، نمی تواند قدرت بدنی خوبی داشته باشد. این امر خصوصا هنگام ورزش کردن خود را نشان میدهد. ضعف عمومی و مضرات جسمی-فیزیکی ناشی از این عمل اعتیاد آمیز، باعث ایجاد عوارض روحی روانی و عاطفی میشود. در ادامه این عوارض را نیزخواهید خواند.

مضرات روحی روانی و عاطفی

مهمترین ضررهای روانی استمنا، افسردگی ، انزوا طلبی و احساس حقارت شدید در انسان است. خود ارضایی باعث تخلیه شدید انرژی در انسان میشود. همچنین به دلیل به هم زدن تعادل نوروترنسمیتر های مغزی مانند دوپامین و سروتونین، باعث ایجاد افسردگی در انسان میشود. دلیل علمی این امر به طور خلاصه این است که مغز انسان در حالت طبیعی مقداری طبیعی دوپامین ترشح میکند. این نوروترنسمیتر، از قسمت پاداش دهی مغز ترشح می شود. دوپامین باعث ایجاد نشاط و شادی می شود. در رابطه زناشویی، مقدار استانداردی از دوپامین ترشح میشود و باعث شادمانی زن و شوهر میشود. ولی هنگام استمنا، مخصوصا اگر این کار با دیدن پورنوگرافی یا تخیلات جنسی انجام شود، حجم بسیار زیادی دوپامین ترشح میشود و مغز به یکباره غرق لذتی آنی میشود. پس از پایان این عمل، دوپامین به شدت در مغز کاهش پیدا میکند. در نتیجه فرد از حالت نرمال قبلی، افسرده تر و غمگین تر میشود.

داستان به اینجا ختم نمی شود. برای فرار از این افسردگی، فرد مجبور است مجددا خودارضایی کند و مقدار زیادی دوپامین در مغز خود ترشح کند. درست مانند کسی که به مواد مخدر معتاد شده و روز به روز باید مقدار و دوز مصرفی اش را بیشتر کند. (رجوع کنید به بخش ترک پورنوگرافی در این سایت. آنجا تشابه بین تاثیر مصرف مواد مخدر و پورنوگرافی روی مغز را خواهید آموخت).

احساس حقارت هم از اثرات خودارضایی است و باعث میشود که فرد خود را از دیگران کمتر بداند. مهم ترین دلیل آن هم این است که فردی که این کار را میکند، نمیتواند این راز را برای دیگران فاش کند. او از خودش خجالت میکشد که چرا مرتکب چنین عمل اشتباهی میشود. بنابراین مجبور است ماسک یک فرد اجتماعی و بدون مشکل جنسی را به چهره بزند. ولی درعین حال چاره ای ندارد جز اینکه به اعتیاد خود نیز ادامه دهد. داشتن یک شخصیت دوگانه که از عدم صداقت با اطرافیان می آید، فرد را منزوی میکند. این شخصیت دوگانه، دائما فرد را از خودش بیزار میکند. بیزار بودن از خود و دوست نداشتن خود، مهمترین عامل ایجاد احساس حقارت و عدم اعتماد و اتکا به نفس است..

مضرات معنوی

فردی که استمنا میکند، بدون اینکه خود بداند، دچار شرک به خداوند شده است. چرا؟ کافی است کمی به تعریف شرک به خداوند دقت کنیم. شرک یعنی برای خداوند شریک قائل شدن. یا واضح تر اینکه برای برآورده شدن نیازهای خود، به هر مرجعی به غیر از خداوند تکیه زدن..

فردی که استمنا میکند، این پیام را به خداوند میفرستد: خداوند قادر نیست نیاز جنسی او را از راه صحیح برآورده کند. بنابراین او مجبور است به خودارضایی متوسل شود و خودش کاری برای خودش بکند. این دقیقا نقطه متضاد توکل به خداوند است. کسی که توکل دارد، با قدرت تمام و با توکل، پای در راه خویشتنداری و سپس ازدواج میگذارد. او همچنین با قدرت تمام به سمت خودشناسی و سپس ازدواج گام بر میدارد.

آیا استمنا گناه است؟

این سوال خیلی ساده به نظر میرسد. خیلی بدیهی است که این کار گناه است،آن هم نه یک گناه معمولی، بلکه یک گناه کبیره. ولی اگر گناه بودن استمنا انقدر واضح و بدیهی است، پس چرا ما این سوال را مطرح کرده ایم؟ دلیل طرح این سوال، انحرافات و شبهات بسیار زیادی است که امروزه فضای اینترنت را پر کرده است. امروز، جریانی عظیم در سطح جهان شکل گرفته که گناهان و انحرافات جنسی مانند خودارضایی، هم جنس بازی، انواع فیتیش ها و … را عادی و طبیعی جلوه میدهند. این جریانات، توسط سازمان های بزرگی مانند موسسه تحقیقاتی کینزی اداره میشود. البته تامین مالی این موسسه، توسط بنیاد مالی راکفلر انجام میشود. برای آشنایی بیشتر با این موسسه و سعی آنها در انحراف جنسی مردم جهان، ویدیوهای افشاگری ما راجع به موسسه کینزی را در این سایت مشاهده کنید.

بارزترین دلیل بر گناه بودن این اعتیاد، این است که بلافاصله پس از انجام استمنا، فرد به شدت احساس گناه میکند. انگار که روح فرد میفهمد که نباید این کار اشتباه را انجام میداده است. روح و فطرت انسان دارای یک سیستم خود ارزیابی است که خطا بودن را ه را به انسانها نشان میدهد. ولی متخصصان اجیر شده توسط سازمان های ذکر شده ، یا متخصصانی که اطلاعات و دانش کاذب تولید شده توسط این موسسات را مطالعه کرده اند، معمولا یک استدلال رایج می آورند. آنها این احساس گناه فطری و طبیعی را رد میکنند و دلیل آن را “تلقین” یا “آموزه های مذهبی” می دانند. استدلالی که آنها می آورند این است که “چون از کودکی به ما گفته اند این کارها بد است، ما هم به خودمان تلقین میکنیم که این کار بد است. وگرنه این کارها ( و هر گونه انحراف جنسی) هیج اشکالی ندارد و نوعی سکس طبیعی است!” .

در پاسخ به این استدلال ها، ما در قسمت ویدیوهای پاسخ به دکتر سارا ناصرزاده، دلایل علمی و همچنین مستنداتی از کاربران عزیز خودمان آورده ایم که ثابت میکند:

احساس گناه ناشی از استمنا، کاملا واقعی و حقیقی است.

یعنی هیچگونه تلقین یا ترس از مذهب و … در کار نیست. روح انسان تفاوت کار صحیح و کار اشتباه را درک میکند. اصلا نیازی به آموزه های دینی ندارد. وقتی که انسان با استمنا، مقدار زیادی انرژِی از دست میدهد ( در مردان انرژی یین و در زنان انرژی یانگ)، به شدت افسرده میشود. احساس گناه، احساس پلید بودن و دوری از خداوند میکند. علت مذهبی آن را هم که در روایات فرموده اند کسی که استمنا میکند، مورد لعن خدا و فرشتگان است.

پس شک نکنیم که استمنا و خودارضایی، مانند زنا و بقیه راههای غیرحلال ارضای جنسی، گناه کبیره است و انسان را به شدت از معنویت و نور خداوند خالی میکند. در انتهای این مقاله، امارهای عزیزانی که پرسشنامه خودارضایی در سایت ما را پر کرده اند را می آوریم تا به شکل مستند ثابت شود که این عمل قبیح، چقدر احساس گناه در فرد ایجاد میکند.

برای کسب اطلاعات جامع تر راجع به اینکه استمنا چیست، و از نظر علمی چه مضراتی دارد، و چگونه باید اعتیاد به آن را ترک کرد، به صفحه آموزش ترک خودارضایی بروید. 

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 135

15 دیدگاه برای “استمنا چیست، عوارض آن کدامند و چگونه آن را ترک کنیم؟

 1. 500hossein
  500hossein گفته:

  ادم نمیگم مسلمون نمیگم شیعه ااااادم بمیره بهتره تا دچار اینکار بشه
  میدونی درد و عذابش چیه؟ اینه که داری میبینی با چشمای خودت که داری زندگی خودتو نابود میکنی ولی کاری نمیتونی از پیش ببری و کسی هم درست درکت نمیکنه و اگه به کسی هم بگی به جای کمک فقط تحقیر و مسخره میشی
  شاید درست نیست اینو بگم ولی خدا لعنت کنه پدر مادری رو که به فرزندشون یکم اطلاعات جنسی یاد نمیدن وقتی به سن بلوغ رسید تا بچه بدبخت ناخواسته و ندانسته سراغ اینکار نره
  حتی بنده قبل از این خودارضایی، به مازوخیسم جنسی هم مبتلا شدم و اونم باز ناخواسته و ندانسته
  نمیدونم جلو کدومشو بگیرم داغونم داغون
  خدایا:نمیخوام کفر بگم نمیخوام انتقاد کنم اصلا کسی نیستم که بخوام انتقاد کنم ولی نیازی که با این وضعیت اقتصادی و فرهنگی میتونی به صورت قانونی و شرعی تازه بعد 30 سالگی باید بهش رسیدگی کنیم چرا از 15 سالگی اخه، خب تو این 15 سال باید ما چه غلطی بکنیم همش باید تقوا پیشه کنیم و دوغ و کافور بخوریم
  حداقل خودش نمیکشتمون هم دیگه اینقدر گناه نکنیم

 2. هانیه لطیفی
  هانیه لطیفی گفته:

  من به چشم خودم دیدم عوارض خود ارضایی رو . کسایی که هنوز باور ندارن یا در خودشون هنوز بروز نداده زیاد بدونن که استفاده از تجربه ی دیگران شما رو توی ترک جلو تر میندازه . البته من هنوز خیلی راه مونده برم و خودم تو ترکم . من سه ساله آلوده ام و یک بار دست به خود کشی زدم به تازگی . یه مدت دیدم نمیتونم ترک کنم با خودم لج کردم که اعتیادم بیشتر شد . من که از فیلمای مورد دار به اینجا رسیدم خیلی وقت بود ترک کردم ولی فکر میکردم که خود ارضایی نکنم ولی اشکال نداره فیلم صحنه دار نگاه کنم و چون به حدی رسیده بودم که حتی از دیدن صحنه های کوچیک کنترلم و از دست میدادم میرفتم فیلم پورنو میدیدم و اعتیادم خیلییییی بدتر شد و قوه ی تخسل قوی ای دارم که وقتایی که نمیتونستم فیلم ببینم خودم تصور میکردم . اخیرا به جایی از نا امیدی نفرت از خودم رسیده بودم که دست به خود کشی زدم . البته عامل بیرونی داشت ولی من آدمی نیستم که به خاطر دعوای خانوادگی خودکشی کنم و همش به خاطر عذاب وجدانم بود که چه آدم دورور پستی هستم . ولی الان سعی میکنم قدر بدونم . حتیهمون لحظه بعد از خود ارضایی که واقعا دلم میخواد بمیرم . سریع میگم تو هنوز داری نفس میکشی و پشیمونی . این یعنی این که خدا هنوز به برگشتنت امید داره پس تو هم حق نداری نا امید شی و باید ترک کنی . من ۳ روزه که پاکم و امید وارم بتونم پاک بمونم . امیدوارم براتون مفید باشه . ان شاء الله هممون پاک میشیم

 3. zbsbanana257
  zbsbanana257 گفته:

  سلام ببخشید من طی این دو ماه 7 بار خود ارضایی داشتم. والان دارم ترک میکنم البته بگم که خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی پشیمونم والان قصد ترک دارم میخواستم ببینم واقعا میشه که خدا از گناهم بگذره و امیدی به ببخش خداوند هستش؟ من واقعا از خودم شرم دارم و میخوام بدونم که ایا واقعا نمیتونم نجات پیدا کنم و بدنم به همون حالت نرمالیکه بوده برمیگرده؟

  • جواد زارع
   جواد زارع گفته:

   سلام دوست عزیز…

   شرم و سرزنش هر چه بیشتر شود درگیری ذهن شما بیشتر شود مسئله ای که هست میبایست روی آموزش ها کار کنید اگر آموزش ها را مرتب و با استمرار کار کنید مطمئن باشید ، تاثیر عالی خواهد داشت مسئله بعدی این هست که حتماً روی ببخش خدا میشه حساب کنید شک نکنید یعنی شک کنید نوعی کفر هست و هر چه بیشتر پرهیز بگیرید بیشتر به جسم خود فرصت خودسازی خواهید داد …

 4. piubfgpiuifpgb
  piubfgpiuifpgb گفته:

  سلام من روزه بودم و استمنا میکردم نمیخواستم منی از من خارج بشه میدانستم اگر خارج بشه روزم باطله ولی حواسم نبود از من منی خارج شد و خیلی ناراحتم نیدونم چیکار بکنم میدونم شما تخصصتان احکام نیست ولی خواهشا بگید حکمش چیست چیکار باید بکنم 14 سالمه

دیدگاهتان را بنویسید