درمان پارافیلیا (انحرافات جنسی)

paraphilia-treatment
4.3
(16)

پارافیلیا: تحریک و ارضای جنسی غیر از روش الهی یا استاندارد خود

در این فایل صوتی در رابطه با پارافیلیا و انحراف جنسی بیشتر صحبت می کنیم و راه های رهایی از انحرافات جنسی رو بررسی می کنیم. قبلاً گفته بودیم که پارافیلیا یا انحرافات جنسی بیش از پانصد نوع بیماری انحراف جنسی داریم که تحت عنوان پارافیلیا قرار می گیرند. تعریف کلی پارافیلیا این هست: تحریک و ارضای جنسی از هر روشی به جز روش استاندارد و الهی خودش که رابطه زناشویی با همسر هست.

شاخه های مختلفی داره. چیزهایی که در دنیای پورن به تصویر کشیده میشه، خشونت، تحقیر، با وسایل و انواع و اقسام راه های اشتباهی که انسان ها تحریک بشن و به ارضای جنسی برسن، اینها همشون انحرافات جنسی شناخته میشن و تحت عنوان بیماری پارافیلیا. ما پارافیلیا رو شناختیم و فهمیدیم که ارضای میل جنسی فقط از طریق چهارچوب صحیح ازدواج و با رابطه صحیح زناشویی اون هم در بعد روحانیه. بهترین حالت زناشویی در بعد روحانی و حالت معنوی هست که در دوره استحاله میل جنسی کامل اونو توضیح دادیم که به چه شکلی هست. بهترین راه این هست و اگر راهی غیر از این باشه، بیماری پارافیلیا حساب میشه.

اگر رابطه زناشویی در بعد روحانی نباشه یا در بعد ذهنی و صرفا در بعد فیزیک ذهنی باشه، اون پارافیلیا نیست. ولی باز رابطه جنسی صحیح معنوی نیست و سطح پایین تری از رابطه جنسی هست. تا بیاد پایین که می افته توی پارافیلیا و تحقیر و کتک و با حیوانات و انواع و اقسام رفتارهای بسیار زننده ای که در دنیای امروز گرداننده صنعت پورن خیلی کمک کردن که این بیماری ها و اعتیادها در دنیا شایع بشه. چیکار کنیم حالا اگر به یکی از زیر شاخه های پارفیلیا مبتلا هستیم و از اون نجات پیدا کنیم. خوب بحث بسیار پیچیده ای هست. و خود بیماری پارافیلیا خیلی پیچیده هست.

اولین و مهمترین قدم در درمان پارافیلیا درخواست یاری از خداست

کسی که به هر کدوم از این زیر شاخه ها مبتلا هست، شناختن اون و اینکه چه اتفاقاتی در روح اون فرد افتاده و در مغزش چه رشته های نورونی و چه کانال های نورونی تشکیل شده که ایشون از یک روش عجیب و غریبی به تحریک و ارضا می رسه، اون خیلی پیچیده هست. ولی درمانش خیلی هم ساده هست. ما می تونیم با چند تا اصل کلی که با اونها در ترک خودارضایی، ترک پورنوگرافی و ترک چشم چرانی اونها رو بهشون اشاره کردیم؛ هر کدوم از زیر شاخه های پارافیلیا رو هم درمان کنیم.

که اولین و مهمترینش توکل کردن به خداونده. امداد و درخواست یاری از خداونده. یعنی یا علی رو باید انسان با خدا بزنه. چرا؟ چون خدا می تونه به ما کمک کنه. چون خداوند روح ما رو آفریده و خداوند به چم و خم روح ما، به مغز ما، به همه چیزهای پیچیده ای که در روح، جسم، مغز، روان و همه ابعاد وجودی ما که باعث شده ما تبدیل بشیم به یک بیمار مبتلا به پارافیلیا، همه اینها رو خداوند روی اونها بسیار بسیار مسلط هست.

پس وقتی که از خداوند کمک می گیریم، می تونیم خودمونو بسپاریم به دستان خداوند و بگیم: خدایا من نمی دونم چه اتفاقی افتاد توی ذهن و روح و مغزم؟ تو بیا درستش کن. و هر وقت وسوسه میاد، بسپاریم به خدا. کار دیگری که باید بکنیم و حتماً حتماً واجب هست که انجام بدیم، عزیزان پرهیز کردن از اون چیزی هست که ما به اون مبتلا و معتاد هستیم.

دومین قدم پاکسازی تمام عوامل اعتیاد از زندگی

به عنوان مثال فرض کنید کسی در زمینه اعتیاد به مواد مخدره. می خواد مواد مخدر رو ترک کنه. چیکار باید بکنه؟ لازمه که هر گونه مواد مخدر و لوازم مصرفیش و هر چیزی که مربوط به این داستان هست رو از زندگی خودش بیرون بریزه. و خونه و زندگی خودش رو پاکسازی کنه. دوستانی که اونجا رفت و آمد می کردن، باید به شدت با اونها کات کنه و با اونها رابطه نداشته باشه. به هر قیمتی که شده. اینها همش عواملی هستن که باعث میشن ما اون اعتیاد رو ادامه بدیم. چه در زمینه مواد مخدر، چه در زمینه انحرافات جنسی و پارافیلیا. پس با افرادی که قبلاً رابطه داشتیم، نباید داشته باشیم.

اگر فیلمی، دی وی دی یا اینترنتی هر چیزی که هست، روی گوشی هست، روی اینترنت هست، هر چیزی که قبلاً ما رو وصل می کرده به اون دنیا، باید واقعاً کات بشه به شدت تمام. و خوب می دونم که کات کردنش خیلی سخته. من توی مالزی که بودم، در این زمینه که مطالعه می کردم، برخوردم به موردهای خیلی خیلی حاد. مثلاً یک خانم تراپیست اروپایی بودن که تحت نظر دکتر پاتریک کارنز توی آمریکا لایسنش داشتن و همینطور دائماً از اروپا پا می شدن می رفتن آمریکا و آموزش های ایشون رو می دیدن و بر می گشتن اروپا و در سنگاپور و مالزی هم جلسات ترپی داشتن.

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 16

دیدگاهتان را بنویسید