نجنگیدن در ترک چشم چرانی

نجنگیدن در ترک چشم چرانی
5
(10)

در این ویدیو در رابطه با چشم چرانی بیشتر صحبت می کنیم.

راهکارهای زیادی در رابطه با ترک چشم چرانی گفتیم. ولی یک نکته بسیار مهم که در این ویدیو می خوایم بهش اشاره کنیم اینه که: ما نباید مبارزه کنیم وقتی که یک صحنه ای سر راهمون قرار می گیره. اگه بخوایم ذهنمونو درگیر کنیم و بجنگیم اینکه وای من نمی خوام اینو ببینم، هر روز درگیر کنیم وقتی می خوایم بیرون بریم و بخوایم با این قضیه بجنگیم، این میشه توجه کردن به یک چیز منفی. و توجه کردن به چیز منفی یعنی جذب بیشتر اون چیز منفی. ما تنها کاری که باید بکنیم (همه تکنکیک ها درست)، ولی توجهی نکنیم اگر مثلاً  در یک صحنه تحریک کننده قرار گرفتیم یا هر چیزی، قصد مبارزه کردن ذهنی ما نداریم. ما فقط توجهمون رو به چیزهای بهتر معطوف می کنیم.

و یک پله بالاتر چیه؟ اینه که ما بیایم به خودمون به صورت جمله تأکیدی بگیم: خدایا من هر روز که توی خیابون میرم، دوست دارم صحنه های خوب ببینم. انسان های مؤمن و متدین و پاک و… فقط توی چشم من بیاد. و واقعاً این اتفاق می افته. برای کسانی که چشم چرانی رو ترک کردن، بشینی پای صحبتشون قشنگ اینو تجربه کردن که شما وقتی میرین جایی، بارها من گفته بودم بهم میگن: وای دیدی فلان خانم رو؟ منم میگم: من همچین چیزی ندیدم! و واقعاً خدا کمک می کنه و پرده می ندازه روی یه سری چیزهایی که شما دوست ندارید ببینید.

وقتی که از خداوند کمک می خواید، لازم نیست هیچ مبارزه ای کنید و مثلاً بگید: وای اون اونجا هست و من می خوام نبینم! بدتر هر چه انسان منع بشه، حریص تر میشه. مواظب باشیم توی این دام نیفتیم. فقط توجهمونو منعطف کنیم به چیزهای مثبت و معنوی و از خداوند بخوایم کمکمون کنه نگاهمون بیفته به چیزهای خوب در جامعه. و کم کم تمرین کنیم وقتی این رو بسازیم توی وجودمون، چشممون پاک میشه. و حالا خود اون نگاه کردن شاید اهمیتش کمتر باشه، تا اون هدفی که ما از نگاه داریم.

شما یه وقت می بینی داری توی خیابون راه میری، یه صحنه ای میاد جلوی چشمت و نمی تونی کاریش کنی، ولی آیا زیربنا و هدفی که پشتش هست، چشم چرانی و شهوترانی هست یا خیر؟ نگاهت اینطور بوده که نخوری بهش و رد بشی. پس این خیلی مهمه که ما درگری ذهنی برای خودمون ایجاد نکنیم. در رابطه با ترک پورنوگرافی و تصویرهای جنسی که در اینترنت شاید بخوایم ببینیم، همشون این قضیه صادق هست و ما فقط می تونیم تمرکزمونو به چیزهای خوب متمرکز کنیم و از خدا بخوایم که صحنه های ناجوری که برای ما خوب نیست رو از جلوی چشم ما پاک کنه.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 10

دیدگاهتان را بنویسید