stop-mast-ur-bation

آموزش جامع ترک خودارضایی

 

خود ارضایی یا استمنا (و در زنان استشها)، یکی از مشکلاتی است که خیلی از افراد جامعه به علت نداشتن آگاهی کافی،‌ به آن گرفتار هستند. خیلی‌ها این عمل را انجام می‌دهند بدون اینکه حتی اطلاع داشته باشند که این عمل دارای چه عواقب و ضررهایی است. با گشتی بر روی اینترنت ، متوجه شدم که مرجع کامل و جامعی برای ترک این عمل ناپسند وجود ندارد، جایی که کسانی که به این امر مبتلا هستند بتوانند آموزش‌های رایگان و کاربردی دریافت کنند و سؤالات خود را مطرح کنند.
با توجه به مطالعات و تجربه خودم در این زمینه و دسترسی به اطلاعات روز دنیا به زبان‌اصلی، بر آن شدیم تا این مقاله را آماده کرده و در خدمت هم‌وطنان عزیزمان قرار دهیم.
در این مقاله به جنبه‌های مختلف خود ارضایی پرداخته و لینک اطلاعات جامع‌تر راجع به هر بخش را نیز ارائه می‌کنیم تا شما عزیزان بتوانید در هر بخشی که بیشتر موردنیاز شماست،‌ اطلاعات کامل‌تری را کسب کنید.
لطفا این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و نظرات، پیشنهاد‌ها و تجربیات خود را نیز در انتهای مقاله با ما در میان بگذارید تا دیگر کاربران هم بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.

خود ارضایی چیست؟

خود ارضایی به معنای انجام هرگونه عمل یا افکار جنسی با خود و بدون دخالت همسر یا فرد دیگر است. این عمل منجر به برون‌ریزی ( مخصوصاً در مردان) و احساس ارضای جنسی می‌شود.البته داشتن برون‌ریزی شرط لازم برای انجام عمل خود ارضایی نیست. در بخش‌های بعدی این مقاله بیشتر در مورد خود ارضایی پسران و دختران صحبت خواهیم کرد.
آنچه در عمل خود ارضایی اتفاق می‌افتد، تحریکات جنسی،‌ هجوم افکار و تخیلات جنسی و افزایش هورمون‌های جنسی در خون است که همگی پیش‌نیازهای انجام عمل فیزیکی خود ارضایی هستند. بعد از تحریک کامل جنسی، فرد با روش‌های مختلف مانند لمس کردن اندام تناسلی، باعث رسیدن به لذت جنسی و برون‌ریزی می‌شود .

نکته مهم این است که خود ارضایی هیچ‌گاه منجر به ارگاسم نمی‌شود و فقط به برون‌ریزی منجر می‌شود. تفاوت زیادی بین ارگاسم و برون‌ریزی وجود دارد. ارگاسم حالتی از ارضای واقعی و طبیعی جنسی است که بین انسان و همسر خود و در شرایط بسیار آرام‌بخش و بدون احساس گناه یا پشیمانی، اتفاق می‌افتد. پس از ارگاسم،‌به علت ترشح زیاد هورمون دوپامین (هورمون عشق)، احساس بسیار خوبی از صمیمیت و عشق تجربه می‌کنند و سطح انرژی بالاتری نسبت به قبل خواهند داشت. درحالی‌که برون‌ریزی از طریق خود ارضایی،صرفاً باعث تخلیه انرژی روحی و فیزیکی،‌ ایجاد حس پشیمانی، افسردگی، احساس گناه،‌ نفرت از خود و احساس حقارت می‌شود. این نوع برون‌ریزی نه‌تنها نیاز جنسی انسان را برآورده نمی‌کند،‌ بلکه به علت ایجاد حالت‌های منفی ذکرشده، انسان را بیشتر حریص می‌کند تا مجددا به انجام این عمل بپردازد.

چرخه اعتیاد به خود ارضایی

خود ارضایی، یکی از زیرشاخه‌های اعتیاد بسیار قدرتمندی به نام اعتیاد جنسی است .  خود ارضایی، فرد را وارد یک چرخه نامحدود اعتیاد گونه می‌کند که بسیار مخرب بوده و اگر فرد نسبت به آن آگاهی نداشته باشد، می‌تواند انسان را تا سرحد افسردگی مزمن و حتی فکر خودکشی بیندازد. در اینجا چگونگی این چرخه مخرب را شرح می‌دهیم:
در اکثر مواقع، خود ارضایی برای فرار از احساساتی مانند خشم، نگرانی، نارضایتی، ناامیدی، اضطراب و غم انجام می‌شود. فرد مبتلابه خود ارضایی،‌ این عمل را به‌عنوان یک مُسکن استفاده می‌کند تا ازاین‌گونه احساسات رها شود (بدون اینکه اقدامی اصولی در جهت رفع آن‌ها انجام بدهد).
پس از مدتی، فرد به این عمل اعتیاد پیدا می‌کند و مغز وی شرطی می‌شود. به‌نحوی‌که به شکل ناخودآگاه، وقتی استرس یا نگرانی دارد،‌ دست به عمل خود ارضایی میزند تا آرام شود. ولی با انجام این عمل یک آرامش کاذب مقطعی به دست می‌آورد ولی بلافاصله آن آرامش از بین رفته و احساسات منفی جای آن را می‌گیرند. مجددا فرد مبتلابه این اعتیاد،‌ برای فرار از این احساسات، خود ارضایی می‌کند. یعنی فرد مدام در چرخه‌ای در حال تقلا کردن باقی می‌ماند.

چرخه اعتیاد جنسی و خصوصاً خود ارضایی، باعث می‌شود که کم‌کم فرد مبتلابه آن، رابطه‌اش با اطرافیان و جامعه کمتر و کمتر شود و اوقات بیشتری را در انزوا و تنهایی خویش سپری کند. این روند ادامه خواهد داشت و انزوای بیشتر، افسردگی و ناامیدی بیشتری را به همراه خواهد داشت. غم‌انگیزتر اینکه، رابطه فرد با خداوند و معنویت و هرگونه موضوع روحانی و معنوی نیز کمتر و کمتر و درنهایت قطع می‌شود.

درعین‌حال که فرد مبتلابه اعتیاد جنسی، از اطرافیان و از خدای خود جدا و دور می‌شود، با پیشرفت بیشتر این اعتیاد، ارتباط فرد با خودش نیز کمتر می‌شود به‌نحوی‌که فرد با خودش نیز غریبه می‌شود. خود ارضایی تبدیل به عادتی مخرب و ابزاری برای مخفی شدن از همه می‌شود و فرد مبتلابه آن، مملو از احساس حقارت و دوست‌نداشتن خودش می‌شود. این احساس حقارت کم‌کم تبدیل به نفرت از خود می‌شود و باعث می‌شود فرد در این عالم تنها و بی‌کس باقی بماند.

شاید خواندن این مطالب برای شما متحیرکننده باشد و تا حالا نشنیده باشید که خود ارضایی چقدر اعتیادآور و مخرب است. ولی وقت آن است که باقدرت ویرانگر این بیماری قدرتمند، بیشتر آشنا شوید و اگر خودتان یا فردی از نزدیکان شما به آن مبتلا هستید، هر چه سریع‌تر برای ترک این عمل و شروع یک زندگی پاک و مملو از شادی و معنویت اقدام کنید.
مطالبی که تا اینجا خواندید، فقط یک اشاره بسیار اجمالی به عوارض این بیماری بود و بامطالعه و گوش دادن به کلیه مطالب آموزشی این کانال، دانش و آگاهی شما برای شناخت و درمان این اعتیاد بسیار بیشتر خواهد شد.
فراموش نکنید که خود ارضایی یکی از قویی‌ترین ابزارهایی است که شیطان رانده‌شده از درگاه خداوند، از آن استفاده می‌کند تا انسان‌ها را از خداوند دور و در دام خودش اسیر کند. اگر به وجود شیطان در جهان هستی اعتقاد ندارید، توصیه می‌کنم حتما فایل صوتی “آیا شیطان واقعا وجود دارد” را گوش کنید.
به امید و توکل به خداوند مهربان، در این وب‌سایت به افشاگری این دسیسه شیطان و رو کردن دست پلید او خواهیم پرداخت.

خود ارضایی در پسران

خود ارضایی در پسران و مردان، با تحریک جنسی و سپس تماس با آلت تناسلی آن‌ها انجام می‌شود و درنهایت به برون‌ریزی اسپرم (منی) منجر می‌شود.نوع دیگری از خود ارضایی در پسران، خود ارضایی دمر (Prone Masturbation) است که فرد روی تخت قرارگرفته و با برقراری تماس آلت خویش با شیء خارجی مثل بالش،‌تشک و … باعث ایجاد انزال در خویش می‌شود. این نوع خود ارضایی به‌مراتب خطرات و مضرات بیشتری نسبت به خود ارضایی با دست دارد. عوارض این نوع خود ارضایی را در همین مقاله مطالعه نمایید.

با تکرار و مداومت بر انجام این عمل، مرد دچار اعتیاد و وابستگی شدید به این عمل می‌شود و فرد مبتلابه این عمل، حال‌ وروز غم‌انگیزی را تجربه می‌کند. دلیل این امر این است که مرد، مظهر توانایی و قدرت و اقتدار است؛ چه ازنظر فیزیکی و چه ازنظر روحی. ولی انجام عمل استمنا، به‌تدریج نه‌تنها باعث تحلیل رفتن قوای فیزیکی مرد می‌شود ، بلکه ازنظر روحی نیز وی را تضعیف کرده و اعتمادبه‌نفس مرد را به‌شدت کاهش می‌دهد.

ریشه‌های خود ارضایی در پسران و مردان مجرد متفاوت است. ولی در خیلی از موارد، نداشتن آگاهی‌های لازم در رابطه با مسائل جنسی در سنین پایین، و وجود حس کنجکاوی زیاد نسبت به این مسائل ، باعث می‌شود که پسران در سنین نوجوانی و حتی کودکی، این مسائل را از طرق ناصحیح یاد بگیرند. مثلا از طریق دیدن فیلم‌های پورنو گرافی و مستهجن، و یا یادگیری عمل خود ارضایی از هم سن و سال‌های خود بدون اطلاع پدر و مادر. انجام عمل خود ارضایی بیشتر در خفا و پنهانی و بدون اطلاع پدر و مادر انجام می‌شود. بنابراین فرد از نوجوانی شروع به داشتن یک زندگی دوگانه می‌کند. یک روی سکه، زندگی معمولی در کنار خانواده و دوستان و آشنایان است و روی دیگر آن، خلوت و انزوا و انجام عمل خود ارضایی.

مدیریت کردن این زندگی دوگانه کار بسیار سختی است. زیرا حتی اگر فرد در پنهان کردن عمل خود ارضایی موفق باشد، ولی پنهان کردن آثار و عواقب آن کار بسیار سختی است. هر بار خود ارضایی کردن، باعث هجوم افکار و احساسات منفی مانند احساس پشیمانی و گناه، خودکم‌بینی و حقارت و … می‌شود که وجود این احساسات در فرد، به‌راحتی قابل‌تشخیص است. این روند ادامه پیدا می‌کند و نوجوان داستان ما، سال‌های سال با این اعتیاد زندگی می‌کند و به تخریب روح و جسم خود ادامه می‌دهد (برای آگاهی از عوارض خود ارضایی، ادامه همین مقاله را مطالعه کنید). با بیشتر شدن سن و ایجاد نیاز به داشتن یک همدم، یک همسر و یک معشوقه، مرد مبتلابه خود ارضایی سعی در پیدا کردن نامزد و همسر می‌کند. این کار به شهامت زیاد و اعتمادبه‌نفس بالایی نیاز دارد. در خیلی از موارد، سال‌ها خود ارضایی کردن، باعث تضعیف اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس شده و انزوای حاصل از عمل خود ارضایی، مرد را از برقراری ارتباطی سالم و مؤثر با جنس مخالف محروم می‌کند.

شکست در روابط با خانم‌ها، باعث سرخوردگی بیشتر مرد و پناه بردن بیشتر به خود ارضایی و پورن می‌شود. این فرآیند ادامه پیدا می‌کند تا جایی که فرد مجرد، ساعات زیادی را صرف دیدن فیلم‌های مستهجن و خود ارضایی می‌کند و روزبه‌روز ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. نداشتن همسر و شریک جنسی ، معضل بسیار بزرگی برای فرد می‌شود و فرد را از فکر کردن برای درمان این اعتیاد به دور می‌دارد. فرد معتاد به خود ارضایی، فکر می‌کند که مشکل او ازدواج و نداشتن همسر است و اگر ازدواج کند، این عادت را ترک خواهد کرد. نکته مهمی که در اینجا مطرح است این است که خود ارضایی یک اعتیاد مانند بقیه انواع اعتیادها است مانند مواد مخدر، الکل و غیره. و این تصور که با ازدواج کردن، این مشکل برطرف خواهد شد، در اکثر اوقات اشتباه است .

حتی اگر فردی که دچار این اعتیاد است ازدواج کند، روابط زناشویی موفقی را تجربه نخواهد کرد. مردان متأهلی که از جوانی و پیش از ازدواج خود ارضایی انجام می‌دهند، عموماً به زود انزالی مبتلا می‌شوند و اعتمادبه‌نفس کمی در برقراری رابطه جنسی با همسرشان دارند.خصوصاً اگر اعتیاد به خود ارضایی به همراه اعتیاد به پورنو گرافی باشد،‌ مرد در تحریک شدن ، تحریک ماندن و دوام نعوظ ، مشکلات زیادی خواهد داشت. خیلی از مردان به علت دیدن بیش‌ازحد فیلم‌های مستهجن،‌ توانایی تحریک شدن طبیعی از طریق همسرشان را از دست می‌دهند و هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر،‌باید حتما به فیلم یا عکس‌های مستهجن نگاه کنند تا قادر به ادامه رابطه جنسی باشند. این امر باعث می‌شود که نه‌تنها خود آن مرد از رابطه جنسی با همسرش لذت نبرد، بلکه همسرش هم به ارگاسم نرسیده و ارضای صحیح جنسی را تجربه نکند. در ادامه این مقاله ،‌عوارض خود ارضایی را بیشتر توضیح خواهیم داد و در بخش‌های مختلف این سایت ، می‌توانید اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با انواع زیرمجموعه‌های اعتیاد جنسی مشاهده نمایید.

علاوه بر موضوع ارضا و لذت جنسی زن و شوهر ، وجود مشکل خود ارضایی و زود انزالی در مرد باعث می‌شود رابطه احساسی بین زن و مرد نیز خدشه‌دار شود.زیرا در اصل، رابطه صحیح جنسی باعث ایجاد مهر و محبت بیشتر بین زن و مرد می‌شود و همان‌طور که در محصول آموزشی استحاله نیروی جنسی آموزش دادیم، زن و شوهر در لحظه ارگاسم حتی می‌توانند حس و حال معنوی بسیار خاصی را تجربه کنند و در آن لحظه، از خالق خویش به خاطر آن لحظه زیبا سپاسگزاری کنند. ضمناً ارگاسم صحیح باعث ترشح مقادیر زیادی آکسی توسین می‌شود که هورمونی است که باعث ایجاد دل‌بستگی و محبت بیشتر بین زن و شوهر می‌شود. ولی وقتی‌که به علت زود انزالی یا عدم توانایی در تحریک شدن مرد،‌رابطه جنسی با ارگاسم به پایان نمی‌رسد، از این‌همه حالات و منافع خوب خبری نیست و مرد سرخورده می‌شود که چرا نتوانسته است وظیفه خودش را درست انجام دهد. زن نیز اگر ارضا نشود، ازنظر هورمونی و روحی نامتعادل می‌شود و حس خوبی را تجربه نخواهد کرد.

بنابراین اگر شما مردی هستید که مبتلابه خود ارضایی است، فارغ از اینکه مجرد یا متأهل باشید، به شما توصیه می‌کنم هرچه سریع قاطع برای ترک این عادت مخرب بگیرید. آموزش‌های این سایت می‌تواند مرجع خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر و کمک به ترک این اعتیاد در شما باشد.

خود ارضایی در دختران چگونه است؟

عمل خود ارضایی در دختران نیز مانند پسران ، بسیار مضر و اعتیادآور است. ازآنجایی‌که زن‌ها ساختار جنسی و روحی بسیار پیچیده‌ای دارند، مبتلا شدن به خود ارضایی در آن‌ها بسیار پیچیده است و دارای عوارض مختلفی است. خود ارضایی در دختران وزنان این‌گونه انجام می‌شود که در ابتدا فرد خود را توسط عوامل تحریک‌آمیز مختلف برانگیخته می‌کند. این عوامل می‌تواند دیدن عکس‌ها یا فیلم‌های مستهجن، خواندن مطالب و داستان‌های تحریک‌کننده، گوش دادن به مطالب محرک جنسی، لمس کردن قسمت‌های حساس بدن و یا ترکیبی از این عوامل باشد. پس از تحریک کامل، فرد با تماس برقرار کردن بااندام تناسلی خویش با استفاده از دست یا ابزارهای خارجی، باعث رساندن خود به ارگاسم می‌شود.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات عمل خود ارضایی در دختران این است که تحریکات اولیه که باعث رساندن فرد به سطح بالای تحریک می‌شوند، همگی بر مبنای شهوت هستند و نه بر مبنای عشق. فرد مبتلا، با دیدن فیلم‌ها و تصاویر مستهجن و یا استفاده از دیگر عوامل تحریک زا، میل جنسی خود را به شکل غیرطبیعی و بدون حضور فرد دیگری مانند همسر خویش، تحریک و سپس ارضا می‌کند. تکرار این فرآیند باعث می‌شود که مغز و سیستم تحریک جنسی وی، فقط به عوامل تحریک زای مبتنی بر شهوت واکنش نشان دهد و این الگوی غلط در ذهن و فیزیک وی تشکیل شود که رابطه جنسی مساوی است با شهوت‌رانی. ذهن فرد شرطی می‌شود و این خانم فقط وقتی می‌تواند ازلحاظ جنسی تحریک و ارضا شود که مقادیر زیادی عوامل شهوت زا را تجربه کرده و خود را برانگیخته کند.

مسلماً تشکیل این الگو و شرطی شدن به کیفیتی که گفتیم، اثرات مخربی بر زندگی زناشویی و روابط جنسی این خانم با شوهرش خواهد داشت. هنگام برقراری رابطه جنسی با شوهر، تحریکاتی طبیعی مثل عشق‌بازی و نوازش‌های همسر، صحبت‌های رمانتیک و زیبا، لمس کردن‌های ظریف و پیش نوازی قبل از رابطه جنسی نقش بسیار مهمی در آماده‌سازی زن برای یک رابطه زناشویی رضایت‌بخش دارد. ولی تکرار عمل خود ارضایی، مخصوصاً اگر به همراه دیدن فیلم‌های مستهجن باشد، اثر تحریک‌کنندگی این‌گونه اعمال را از بین می‌برد، به‌طوری‌که این تحریکات به‌اندازه کافی، قوی نیستند و زن را تحریک نمی‌کنند؛ و حتما باید در کنار آن‌ها، فیلم‌ها و دیگر اشکال شهوت هم وجود داشته باشند تا آن خانم به‌اندازه کافی تحریک شود.

داستان به اینجا نیز ختم نمی‌شود. در خیلی از موارد، هنگام برقراری رابطه جنسی نیز، خانمی که دچار عادت خود ارضایی هست، با انجام عمل دخول توسط همسرش ارضا نشده و به ارگاسم نمی‌رسد؛ مگر آنکه به همراه عمل دخول، هم‌زمان عمل خود ارضایی نیز انجام شود. این امر به علت کاسته شدن حساسیت جنسی اندام تناسلی خانم است که فقط به محرک مستقیم تماس دست (یا ابزار دیگر) با آن ، وی را به ارگاسم می‌رساند. به ارگاسم نرسیدن این خانم با عمل دخول، باعث سرخوردگی هر دو طرف می‌شود. مرد، به علت اینکه نتوانسته است همسرش را به ارگاسم برساند، دچار ناراحتی و استرس می‌شود و در توانایی خویش در برقراری رابطه جنسی موفق، شک می‌کند و دچار شرم و خجالت می‌شود. زن نیز، چون به ارگاسم نرسیده، احتمال عصبی شدن و تجربه احساسات ناخوشایند را دارد. مخصوصاً اگر زن سعی در پنهان نگاه‌داشتن این امر کند که به خود ارضایی مبتلا است و فقط با تماس دست با قسمت‌های حساس آلت تناسلی‌اش ارضا خواهد شد، لحظات لذت بخشی را تجربه نخواهد کرد. در طول رابطه جنسی، دائما فکر این موضوع که چطور می‌تواند به ارگاسم برسد، بدون اینکه همسرش متوجه شود که نیاز به خود ارضایی در کنار دخول دارد، ذهن او را مشغول به خود می‌کند.

عدم رضایت زن و شوهر از رابطه جنسی، مقدمه مشکلات بعدی را فراهم می‌کند که اصلاً به نفع رابطه زناشویی نخواهد بود.
البته شاید شنیده باشیم که در روابط جنسی همسران، تماس دست مرد با قسمت‌های حساس آلت تناسلی زن اشکالی ندارد، ولی بهترین نوع ارضا شدن برای خانم، ارضا شدن با دخول توسط شوهرش است که مبتلا بودن به خود ارضایی، این روش را عملاً غیرممکن می‌سازد.پس اگر شما خانم گرامی که این مطلب را می‌خوانید، به عادت یا اعتیاد خود ارضایی مبتلا هستید، به شما توصیه می‌کنم همین‌الان تصمیمی جدی برای ترک این اعتیاد بگیرید تا نه‌تنها عوارض این عمل را متوقف کنید و به جسم خود فرصت بازسازی خود را بدهید، بلکه حس و حال معنوی بسیار خوبی را نیز تجربه کنید.

خود ارضایی در اسلام

دین اسلام، آخرین دین خداوند برای انسان است و طبیعتاً دستورات این دین غنی در هر زمینه‌ای، حرف آخر را میزند. حتی اگر علم روز، خیلی از دستورات اسلام را درک نکند و برای آن‌ها توجیهی پیدا نکند، به این دلیل است که آن شاخه از علم هنوز تکمیل‌نشده است و دیر یا زود علم بشر نیز به درک دستورات اسلام و قرآن پی خواهد برد. به‌عنوان‌مثال، انسان تا سال‌ها فکر می‌کرد که زمین مسطح است و انتهایی ندارد. ولی دین اسلام در قرآن کریم، در آیه ۱۷ سوره الرحمن، خداوند را پروردگار مغربین و مشرقین  معرفی می‌کند که تنها در صورت کروی بودن زمین، این عبارت می‌تواند صحیح باشد. چون زمین کروی است و به دور خورشید حرکت می‌کند، هر نقطه از زمین دارای یک مغرب و یک مشرق است.

«رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَ رَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ؛ (الرحمن/۱۷ ) او پروردگار دو مشرق و پروردگار دو مغرب است.

(تفاسیر دیگری هم برای این آیه شریف آورده شده از قبیل مغرب تابستان و زمستان ، مشرق و مغرب خورشید و ماه ، و اینکه مقصود از مشرقین پیامبر اكرم(ص) و امیرالمؤمنین(ع)و منظور از مغربین امام حسن(ع) و امام حسین(ع) هستند که خارج از بحث این مقاله است.)

در مورد خود ارضایی نیز اسلام صراحتاً این عمل را منع نموده ، خودراضایی را یکی از گناهان کبیره قلمداد کرده و انسان را از مضرات آن آگاه ساخته است.

در زمان امام علی (ع)، یک مرد جوان، مرتکب خودارضایی شده بود. وقتی امیر مومنان علی علیه السلام متوجه این کار او شد، دستور داد تا آنقدر بر دست او ضربه بزنند تا دست وی قرمز شد. سپس او را بخشید و دستور داد شرایط ازدواج را برای او مهیا کنند.

مبحث خود ارضایی در اسلام، به همراه احادیث مربوطه، در همین بخش، تکمیل خواهد شد.

خود ارضایی در بارداری

میل جنسی زنان در دوران بارداری می‌تواند افزایش یا کاهش داشته باشد. افزایش میل جنسی در دوران بارداری ناشی از علل مختلفی است از قبیل تغییرات هورمونی زن یا رفع استرس و نگرانی‌های ناشی از حامله شدن . کاهش میل جنسی زنان در این دوران نیز می‌تواند به علت داشتن حالت تهوع (خصوصاً در سه‌ماهه اول) و سنگین شدن رحم و بزرگ‌تر شدن شکم و ایجاد نگرانی از آسیب دیدن به نوزاد.

انجام خود ارضایی در بارداری ، علاوه برداشتن مضرات این عمل در دوران غیر بارداری، عوارض بیشتری را می‌تواند داشته باشد. با انجام خود ارضایی، هنگام رسیدن به لذت جنسی، انقباضات رحمی می‌تواند برای نوزاد مضر باشد و خصوصاً در مواردی باعث زایمان زودرس و یا حتی سقط‌جنین شود.

علاوه بر عوارض فیزیکی و جسمی خود ارضایی در بارداری، عوارض روحی آن و اثراتی که بر جنین می‌گذارد نیز نباید نادیده گرفته شود. مادر وظیفه دارد نهایت تلاش خود را در نگه‌داشتن سلامت روحی روانی خویش در بالاترین سطح ممکن انجام دهد. هر چه حس و حال روحی معنوی مادر در دوران بارداری بهتر باشد و دارای نشاط و آرامش بیشتری باشد، فرزند وی نیز که همه هستی‌اش را از وجود مادر تغذیه می‌کند، تحت تأثیر حالات روحی مادرش قرار خواهد گرفت. خود ارضایی باعث ایجاد احساس گناه، پشیمانی، دوری از خداوند، احساس حقارت و نفرت از خود می‌شود. از بعد دینی نیز خود ارضایی یک گناه کبیره است و نارضایتی خداوند و خوشحالی شیاطین را به همراه دارد. خداوند حتی در دوران مجردی که انسان همسری ندارد نیز عمل خود ارضایی را منع کرده و آن را از گناهان کبیره به‌حساب آورده است؛ چه رسد به دوران بارداری، زمانی که مادر، در حال پرورش دادن یک انسان جدید و متولد کردن او به این دنیا است. اهمیت پاکی معنوی و روحانی و داشتن احساسات لطیف ناشی از عشق به خود و خداوند در دوران بارداری دوچندان می‌شود. پدر و مادر در برابر کیفیت انسانی که قرار است به این دنیا متولد شود مسئول هستند و بهتر است که تمامی تلاش خود را برای آوردن بچه‌ای سالم‌تر به کاربندند. درست است که زن در دوران بارداری نیز نیاز جنسی دارد ولی نیاز جنسی به‌هیچ‌عنوان مجوزی برای انجام خود ارضایی نیست. اگر زن و شوهر بتوانند در دوران بارداری، تعداد دفعات رابطه جنسی را به حداقل برسانند و انجام آن را با مشورت با پزشک و در حالت‌های فیزیکی مناسبی که به جنین فشار نیاید انجام دهند، خیلی بهتر خواهد بود.

عوارض خود ارضایی

در بخش‌های قبلی این مقاله، به برخی عوارض خود ارضایی اشاره کردیم. در اینجا، مرور کاملی بر کلیه عوارض این عمل در مردان وزنان می‌پردازیم.
درست است که خیلی‌ها شاید مدعی باشند که خود ارضایی ضرری برای انسان ندارد و عملی طبیعی و نرمال است. این دسته از افراد، سایت‌ها و گروه‌ها، به‌محض اینکه شخصی در مورد عوارض خود ارضایی صحبت کند، او را متهم به فرد مذهبی بدون دانش روز، یا خرافاتی بودن می‌کنند، صرفاً به خاطر اینکه در ادیان نیز خود ارضایی منع شده است. آن‌ها از این ترفند استفاده می‌کنند تا خود ارضایی را طبیعی جلوه داده، خودشان و کسانی که خود ارضایی می‌کنند را انسان‌های تحصیل‌کرده و به‌روز جلوه دهند، و کسانی را که به افشاگری و آگاه‌سازی در مورد خود ارضایی همت گماشته‌اند، مذهبی بدون دانش، عقب‌افتاده یا خرافاتی قلمداد کنند.

بخش عظیمی از اینگونه ادعاهای علمی، از یک موسسه تحقیقاتی منحرف به نام موسسه کینزی نشات گرفته شده است. این موسسه، طبق یک دسیسه سازمان یافته، اطلاعات علمی قلابی را منتشر کرده که طی آن ها، تمامی کارهایی که از نظر جنسی حرام و مخرب هستند را عادی و حتی مفید جلوه داده اند. شرح کامل افشاگری مس به طلا راجع به این موسسه شیطانی را در سری ویدیوهای موسسه کنیزی مشاهده کنید.

ترفند دیگری که این عزیزان برای دفاع از خود ارضایی استفاده می‌کنند، این است که «همه خود ارضایی می‌کنند. اگر خود ارضایی مشکل داشت، همه این کار را نمی‌کردند». در جواب این منطق بی‌منطق، تنها این جمله از سامرست موام کافی است :
«حتی اگر ۵۰ میلیون نفر هم حرف احمقانه‌ای بزنند، آن حرف همچنان احمقانه است.»
بنابراین، هرچند شخصاً بر این باورم که آموزه‌های ادیان خصوصاً دین مبین اسلام و ائمه اطهار (ع) حرف آخر را در هر زمینه‌ای می‌زنند و هر چه این بزرگواران به ما آموخته‌اند، حجت است و باید آن را بدون چون‌وچرا پذیرفت، ولی برای اینکه بهانه‌ای در دست کسانی که به دفاع از خود ارضایی می‌پردازند نداده باشیم و آن‌ها را نیز از افکار اشتباه خودآگاه کرده باشیم، در این بخش، مضرات خود ارضایی را با مراجع علمی معتبر و بدون غرض و به روز دنیا برای شما عزیزان بیان می‌کنیم.

عوارض خود ارضایی در مردان

زودانزالی در مرد

یکی از مهم‌ترین عوارض خود ارضایی در مردان، ایجاد عارضه زودانزالی در آن‌ها است. در یک رابطه زناشویی موفق ،‌‌بهتر است که مرد تا همسرش به ارگاسم نرسیده است، خود را کنترل کند. و بهترین حالت این است که مرد و زن هم‌زمان باهم به ارگاسم برسند و در لحظه ارگاسم، علاوه بر لذت ارگاسم،‌حس و حال معنوی بسیار خوبی را نیز تجربه کنند.

حال اگر مرد به هر دلیلی ازجمله خود ارضایی ، زودتر از همسرش به انزال برسد، نه‌تنها همسرش را از رسیدن ارگاسم محروم کرده، بلکه خود نیز در درون احساس شرم و خجالت زیادی خواهد کرد. به ارگاسم نرسیدن زن، بسته به شرایط روحی و فیزیکی وی، آسیب‌های زیادی به وی می‌رساند. احساس دلسردی،‌عصبی شدن، کلافه شدن، و بدتر از همه ایجاد زمینه‌های ابتلا به خود ارضایی یا حتی خیانت.

انجام دائم خود ارضایی، باعث می‌شود که حساسیت جنسی مرد نسبت به همسرش به‌مرور کاسته شود و یک الگوی مخرب در مغز تشکیل شود. این الگو، مغز و سیستم عصبی و جنسی مرد را طوری شرطی می‌کند که فقط خود ارضایی باعث می‌شود که او به اوج لذت جنسی خود برسد . ازآنجایی‌کهخود ارضاییمعمولاً خیلی سریع اتفاق می‌افتد،‌ سیستم جنسی و عصبی عادت می‌کند که با برقراری تماس بااندام جنسی، بعد از چند دقیقه یا حتی چند ثانیه ، فرمان بروی ریزی را صادر کند. هر چه شدت اعتیاد به خود ارضایی بیشتر باشد،‌زودانزالی نیز شدیدتر خواهد شد. با تماس‌های مکرر با آلت تناسلی، اعصاب موجود در آلت تناسلی مرد،حساس‌ترمی‌شوندبه‌طوری‌که با کوچک‌ترین تماس و در کمترین زمان ، انزال در فرد اتفاق می‌افتد.

در جلسه دوم و سوم دوره آموزشی استحاله نیروی جنسی، سه سطح مختلف رابطه جنسی را شرح می‌دهیم (فیزیکی،‌ذهنی و روحی) و توضیح می‌دهیم که رابطه زناشویی در سطح روح، بهترین نوع رابطه جنسی است که یک تجربه روحانی و معنوی بی‌نظیر در لحظات ارگاسم را برای زوجین رقم میزند. پس از ترک خودارضایی، زن و مرد میتوانند از رابطه جنسی برای رسیدن به حالت بی زمانی و بی مکانی استفاده کنند و در لحظه ارگاسم، با وحدت ایجاد شده بین روحشان، خداوند را درک کنند و ارتعاشات بسیار قدرتمندی از ثروت و سلامت و شادی را به کائنات ارسال کنند.

 

مشکل عدم انزال

در برخی موارد، برخلاف زودانزالی، انجام بیش‌ازحدخود ارضایی باعث می‌شود که مرد در رابطه جنسی با همسرش هیچ‌گاه ارضا نشود و به حد انزال نرسد.این عارضه نیز در بین مردانی که به خود ارضایی مبتلا هستند گزارش‌شده است و باعث شده که این افراد نتوانند از رابطه زناشویی لذت ببرند.علت این امر در آن است که سیستم عصبی، جنسی و روحی در این افراد آن‌چنان به انزال از طریق خود ارضایی عادت کرده است که فقط و فقط این کار باعث رسیدن به انزال می‌شود. این مشکل شبیه مشکل عدم رسیدن به ارگاسم در زنان است که در همین مقاله به آن می‌پردازیم.

مشکل نعوظ مردان

از عوارض دیگر استمنا این است که باگذشت زمان،‌ توانایی مرد در نگه‌داری نعوظ کمتر می‌شود و باعث عدم موفقیت وی در برقراری یک رابطه صحیح جنسی می‌شود. این مشکل معمولاً به همراه مشکل زودانزالی است و بعدازاینکه مرد به انزال رسید، در رساندن آلت خود به حالت نعوظ مجدد، با مشکل مواجه می‌شود

 سندروم خود ارضایی همراه با درد  (TRAUMATIC MASTURBATORY SYNDROME)

یکی از عوارض خود ارضایی ، که در بین ۵ تا ۱۰ درصد از مردان شایع است، سندروم خود ارضایی همراه با درد (Traumatic Masturbatory Syndrome) است که به‌اختصار به آن TMS  میگوییم. این عارضه در مواقعی رخ می‌دهد که مرد، با دمر خوابیدن و تماس آلت خود با بالش، تشک و … خود ارضایی می‌کند (Prone Masturbation). آسیب‌های وارده به سیستم تناسلی مرد در این حالت بسیار بالاتر از حالتی است که فرد رابطه زناشویی با همسرش دارد یا زمانی که در حالت رو به بالا خود ارضایی می‌کند. علت این امر این است که هنگام برقراری رابطه زناشویی، واژن زن مقاومت خیلی بیشتری نسبت به بالش یا تشک از خود نشان می‌دهد و مانع این می‌شود که فشار زیادی به آلت مرد وارد شود. ولی در خود ارضایی دمر، این مقاومت وجود ندارد و فشار بسیار زیادی خصوصا به انتهای آلت و همچنین به قسمت‌های عصبی تحریک‌پذیر آن وارد می‌شود.

برای درک بیشتر این مشکل بیایید مثالی را باهم مرور کنیم. همان‌طور که میدانید، تایپ کردن در کامپیوتر با استفاده از صفحه‌کلید، بسیار راحت‌تر از تایپ کردن با دستگاه‌های تایپ قدیمی است. دکمه‌های صفحه‌کلید کامپیوتر، نرم هستند ولی دکمه‌های ماشین‌تحریر خیلی سفت هستند. برای کسی که تایپ کردن را با صفحه‌کلید کامپیوتر یاد گرفته است، خیلی مشکل است که بتواند به‌راحتی روی ماشین‌تحریر تایپ کند. اگر هم بتواند، با سرعت بسیار کمتری قادر به این کار خواهد بود. ولی کسی که تایپ کردن را با ماشین‌تحریر یاد گرفته است، خیلی راحت می‌تواند روی صفحه‌کلید کامپیوتر نیز تایپ کند. حال این مثال را در مورد خود ارضایی از نوع دمر استفاده می‌کنیم: مردی که به خود ارضایی دمر و سندروم TMS  مبتلا است، مانند کسی است که فقط یاد گرفته با صفحه‌کلید کامپیوتر تایپ کند، و رابطه زناشویی برای او، مانند این است که صفحه‌کلید را از او بگیرند و از او بخواهند با ماشین‌تحریر تایپ کند. این کار برای وی بسیار سخت خواهد بود.

همان‌طور که در بالا گفتیم، خود ارضایی در کل باعث ناتوانی جنسی در مردان می‌شود و این نوع خاص از خود ارضایی( در حالت دمر)، این ناتوانی را تشدید می‌کند. به این معنا که مردان مبتلابه سندروم TMS  ، دچار تأخیر شدید در ارگاسم و حتی عارضه عدم ارگاسم (آنورگاسمیا)  هستند، به این معنا که این مردان در رابطه با همسرشان، حتی بعد از نیم ساعت رابطه، قادر به رسیدن به ارگاسم نیستند. زیرا اعصاب دستگاه تناسلی آن‌ها، به فشار بسیار زیادی که از بالش یا تخت دریافت می‌کند عادت کرده است، و فشار واژن همسرشان برای آن‌ها کافی نیست.  این امر نه‌تنها باعث سرخوردگی خود مرد می‌شود، بلکه باعث ناراحتی و نگرانی همسر وی نیز می‌شود. نگرانی همسر ازاین‌جهت می‌تواند باشد که شاید او به‌عنوان زن، به‌اندازه کافی جذاب نیست و به‌این‌علت است که شوهرش نمی‌تواند ارضا شود.

از مشکلات دیگر مبتلایان TMS ، مشکل در نعوظ یا ED  در هنگام رابطه زناشویی است. این عارضه، باعث می‌شود که هنگام رابطه با همسر، آلت مرد از سفتی و نعوظ مناسب برخوردار نباشد و مرد قادر به انجام دخول نباشد.

تحقیقی که از مردان مبتلابه این سندروم انجام‌شده است، نتایج غم‌انگیز دیگری را هم روشن ساخت:

مردانی که به TMS  مبتلا نیستند بیش از ۶ برابر مردان مبتلا، دارای رابطه زناشویی با همسرشان هستند. یعنی مبتلایان به TMS  ترجیح می‌دهند خود ارضایی از نوع دمر داشته باشند تا اینکه با همسر خود رابطه زناشویی برقرار کنند. بیش از ۶۰ درصد از مبتلایان به TMS ، به عارضه عدم ارگاسم مبتلا هستند درحالی‌که این مقدار در بقیه مردان تنها ۴ درصد است. حدود یک‌سوم مبتلایان به TMS، دارای مشکل در نعوظ هستند درحالی‌که این آمار در بقیه مردان، فقط ۵ درصد است.

پس اگر شما دوست عزیز مبتلابه خود ارضایی از نوع دمر هستید، بسیار مهم است که هر چه سریع‌تر این کار را متوقف کنید و به سیستم تناسلی خود اجازه دهید تا خود را درمان کند.

عوارض خود ارضایی در زنان

خود ارضایی در زنان نیز مشکلات متعددی را به وجود می آورد که در اینجا به برخی از آنها اشاره میکنیم:

عدم ارضای زنان در رابطه زناشویی

با ادامه عمل خودارضایی،‌ خانمها به ارضا شدن از طریق این عمل اعتیاد پیدا میکنند و به مرور زمان، سیستم عصبی و جنسی آنها طوری برنامه ریزی میشود که فقط تحت شرایط خودارضایی،‌ میتوانند به ارگاسم برسند.

اثبات علمی مضرات خودارضایی

صحبتها و نظرات بسیار زیادی در رابطه با عوارض خودارضایی وجود دارد. کسانی که خودشان به خودارضایی مبتلا هستند، اکثرا از عوارض جسمی و روحی ان شکایت میکنند. عوارضی نظیر ضعف عمومی بدن، ضعف دید چشم، ضعف حافظه، سر درد، احساس گناه، افسردگی و … .

از طرفی، بعضی از مراجع علمی قلابی، سعی در بی خطر و عادی جلوه دادن خودارضایی هستند که این گونه تحقیقات، در ادامه نقشه جهانی بردگی جنسی جهان است که توسط موسسه کینزی در دهه ۱۹۵۰ شروع شد و با قدرت تمام هنوز ادامه دارد. در مورد موسسه کینزی میتوانید این ویدیو را ببینید.

برای اینکه مضرات و عوارض خودارضایی را از نظر علمی مرور کنیم، لیستی از مقالات که توسط یکی از سایتهای خارجی جمع اوری شده است را در اینجا ذکر میکنیم. هر کدام از این عوارض، توسط یک تحقیق علمی ثابت شده است که لینک مقاله آن را نیز در هر مورد آورده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله های علمی مربوطه را دنلود و مطالعه نمایید.

 • ارتباط خودارضایی با سطوح بالاتر آنتیژن مربوط به پروستات و وضعیت غیر عادی پروستات  لینک مقاله
 • افزایش میزان افسردگی لینک مقاله
 • عامل ریسک برای سرطان سینه لینک مقاله
 • ارتباط خودارضایی با کاهش مقدار پلاسمای نطفه ای، تعداد اسپرم، تحرک اسپرم، و اسپرم سالم لینک مقاله
 • بدتر شدن عملکرد پروستات، حجم کمتر اسپرم، کیفیت پایین تر اسپرم، عدم زدوده شدن محصولات جانبی لینک مقاله
 • افزایش استفاده از مکانیسم های دفاعی روانی نابالغ لینک مقاله
 • ارتباط خودارضایی با واکنش بدتر فشار خون لینک مقاله
 • رضایت فیزیولوژیکی کمتر لینک مقاله
 • تداوم خودارضایی، با اختلال عملکرد جنسی در مردان ارتباط دارد لینک مقاله
 • تداوم خودارضایی، با اختلال عملکرد جنسی در زنان ارتباط دارد لینک مقاله
 • سلامت ضعیف تر فیزیکی و روانی،‌که شامل دلبستگی اضطرابی می شود لینک مقاله
 • کاهش برانگیختگی (تحریک) جنسی لینک مقاله
 • خودارضایی، سکس دهانی و سکس مقعدی از رضایت کمتردر روابط خبر میدهند. لینک مقاله
 • رضایت روانی کمتر لینک مقاله
 • عشق کمتر لینک مقاله
 • افزایش سرطان پروستات لینک مقاله
 • رابطه جنسی آلتی/واژنی، به ویژه در کاهش ریسک سرطان پروستات موثر است، در حالیکه تکرار خودارضایی غالبا با افزایش ریسک سرطان پروستات ارتباط دارد. لینک مقاله و لینگ مقاله ۲
 • شادی کمتر لینک مقاله
 • خودارضایی با شیزوفرنی ( جنون جوانی) ارتباط دارد لینک مقاله و لینک مقاله ۲
 • خواس ضد درد بسیار کمتر، در مقایسه با PVI لینک مقاله
 • خودارضایی با لیستی از شاخص های منفی سلامت، در ارتباط است لینک مقاله
 • ارتباط خودارضایی با کاهش شادی لینک مقاله
ارتباط خودارضایی با کاهش شادی

نمودار ارتباط خودارضایی با کاهش شادی – برای بزرگ شدن عکس، روی آن کلیک کنید

این مقاله ادامه دارد و به مطالب آن اضافه خواهد شد…

فایلهای صوتی ترک خود ارضایی

فایلهای صوتی زیر ، آموزش کامل ترک خود ارضایی هستند. مطالبی که احیانا در کمتر جایی شنیده اید. مطالبی که تحت عنوان این فایلهای صوتی بیان میکنیم،‌ تلفیقی از مطالب علمی روز دنیا، تطابق با آموزه های ادیان و تجربه های معنوی خودم می باشد. پس لطفا انها را بارها با دقت گوش کنید، نت برداری کنید و مهمتر از همه، اموزه های آنها را عمل کنید.

جلسه اول ترک خود ارضایی: هفت قدم ضروری در ترک خود ارضایی

دراین جلسه، هفت قدم ضروری و بسیار مهم برای ترک خودارضایی را معرفی میکنیم.اگر به این قدم ها با جدیت عمل کنید، مطمئن باشید خواهید توانست از شر گرگ درنده خودارضایی رهایی پیدا کنید و مجددا زندگی زیبایی را تجربه کنید.

این قدمها عبارتند از :

۰ – تصور خودارضایی به عنوان گرگی درنده در وجودما

۱ – حساب نکردن روی اراده خود و حساب کردن روی اراده خداوند برای ترک خود ارضایی

۲ – پاکسازی کامل زندگی از عوامل تحریک کننده ( عکس، فیلم،‌شماره افراد نامناسب و …)‌

۳ – خاموش کردن ماهواره برای همیشه

۴ – کنترل چشم . برای اطلاعات کاملتر راجع به ترک چشم چرانی، میتوانید محصول رایگان ترک چشم چرانی را تهیه کنید.

۵ – عادت به آوردن نام خداوند هنگام هجوم وسوسه

۶ – پیدا کردن یک دوست و همیار صمیمی برای تماس گرفتن با اوف در زمانی که وسوسه بر ما غلبه کرده است

۷ –  نا امید نشدن در صورت لغزش و ادامه مسیر با قدرت بیشتر

دانلود جلسه اول


جلسه دوم ترک خود ارضایی: ترک خود ارضایی در خانم ها و آقایان

در این جلسه، به برخی از سوالات کاربران در مورد خود ارضایی در خانم ها و آقایان پاسخ میدهیم.
اگر خانمی شریک جنسی دارد ولی همچنان به عمل خود ارضایی مبتلا است،‌ بهتر است علاوه بر ترک خودارضایی، مدتی به هیچ عنوان با اندام تناسلی خود تماس برقرار نکند و همچنین مدتی پرهیز جنسی با همسر خویش داشته باشند. مانند روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان. گذاشتن پرهیز جنسی با همسر، نه تنها باعث بهبود بیماری خودارضایی می شود، بلکه فرصت مناسبی به طرفین رابطه می دهد که فارغ از دغدغه های جنسی، به شناخت همدیگر بپردازند.

اگر خانمی مجرد است ولی رابطه جنسی پیش از ازدواج دارد،‌ قطعا بزرگترین اشتباه را در حق خود مرتکب شده است. در این فایل علت این امر را توضیح می دهیم.

دانلود جلسه دوم


جلسه سوم ترک خود ارضایی: چرا خودارضایی باعث فقر می‏شود؟

شاید باور کردن اینکه یکی از عوارض خود ارضایی، فقر و فقدان در زندگی ماست، کمی مشکل به نظر برسد. ولی اگر با دقت به اعتیاد به خودارضایی نگاه کنیم،‌ متوجه میشیم که این اعتیاد نیز مانند بقیه اعتیادها، به ندریج همه داشته های انسان را در خود می بلعد.  ادامه دادن به این اعتیاد، باعث میشود که روز به روز سطح هوشیاری ما کمتر شود و کیفیت کار و تلاش ما در کار، درس، کنکور و … کمتر و کمتر شود و بالطبع، از نظر مالی نیز زندگی ما افت کند .

از طرفی، در بعد معنوی، خودارضایی شرک به خداوند است. یعنی شخصی که به این عمل مبتلا است، این پیام را به خداوند  و کائنات میفرستد که خدایا، تو قادر نیستی میل جنسی که خودت در وجودم گذاشته ای را در راه درست هدایت کنی، تو قادر نیستی برای من شرایط ازدواج را فراهم کنی؛ بنابراین من خودم دست به کار میشوم و خودم را ارضا میکنم! و این شرک مطلق به خداوند و نداشتن ایمان و باور به توانایی آن قادر مطلق است. طبیعی است با رفتن ایمان به خدا و شرک بستن به خداوند، انسان در بعد معنوی نیزشدیدا افت میکند و از خداوند و رحمت او دور میشود.

دانلود جلسه سوم


جلسه چهارم ترک خود ارضایی: لغزش در راه ترک خود ارضایی

دانلود جلسه چهارم


جلسه پنجم ترک خود ارضایی: خود ارضایی و ضعف حافظه

دانلود جلسه پنجم


جلسه ششم ترک خود ارضایی: درمان بعد از خود ارضایی

دانلود جلسه ششم


جلسه هفتم ترک خود ارضایی: برون ریزی در خواب

دانلود جلسه هفتم


جلسه هشتم ترک خود ارضایی: پیش قدمهای خود ارضایی

در این فایل صوتی راجع به پیش قدمهای خودارضایی صحبت میکنیم.

قبل از انجام خودارضایی، انسان معمولا یک سری اقدامات ناخواسته و ناخودآگاه انجام میدهد که این اقدامات در نهایت او را به خودارضایی میکشانند. این کارها مانند مراحل تهیه یک غذا هستند: شستن مواد غذایی، خرد کردن آنها ، جوشاندن آب، ریختن مواد در قابلمه، اضافه کردن ادویه جات و پختن غذا و در نهایت آوردن غذا سر میز . از دیدگاه یک مهمان که برای صرف شام به منزل ما آمده است، فقط غذایی که روی میز است دیده میشود. آن غذا، نتیجه ی لیستس از فعالیتها و کارهای زیادی است که ما انجام داده ایم.

در خودارضایی نیز همین طور است. لیستی از فعالیتها باید انجام شود تا در نهایت آن فرد  خودارضایی رهایی کند. به عنوان مثال، شخصی که با دیدن فیلمهای مستهجن خودارضایی میکند احتمالا این کارها را انجام میدهد:

 • تحریک شدن توسط دیدن یک صحنه تحریک امیز یا فکر کردن به یک موضوع یا خاطره شهوت انگیز
 • وسوسه شدن برای خودارضایی
 • چیدن برنامه خودارضایی در ذهن
 • یافتن زمان مناسب
 • یافتن مکان مناسب
 • آماده کردن فیلم مستهجن

دانلود جلسه هشتم


جلسه نهم ترک خود ارضایی: افسردگی بعد از خود ارضایی

دانلود جلسه نهم


جلسه دهم ترک خودارضایی: زودانزالی در مردان

دانلود جلسه دهم


جلسه یازدهم ترک خودارضایی: بردگی جنسی مردم جهان

دانلود جلسه یازدهم


جلسه دوازدهم ترک خودارضایی: علم روز و ترویج شهوت

در این فایل صوتی در رابطه با بعضی از مطالب علمی صحبت میکنیم که انسان را از راه درست منحرف میکنند و با فطرت انسان و آموزه های خداوند سازگار نیستند.

داستان شخصی که سکس تراپیست بودند و وقتی ایشان جمله “چرا خود ارضایی باعث فقر میشود” را دیدند، با آن مخالفت کردند و ما نیز به ایشان جواب دادیم …

و همچنین، این فایل جوابیه برخی ادعاهای علمی است که معتقدند خود ارضایی خوب است😳

چرا خود ارضایی باعث فقر میشود؟ زیرا هم سطح انرژی انسان را به شدت کاهش میدهد و هم برکت و نور الهی را از زندگی انسان میدزدد.

 

دانلوذ جلسه دوازدهم

 

جلسه سیزدهم ترک خودارضایی: عوارض راز نگه داشتن خودارضایی

دانلود جلسه سیزدهم

 

جلسه چهاردهم ترک خودارضایی: کنکوریها و خودارضایی ۱

 

دانلود جلسه چهاردهم

 

جلسه پانزدهم ترک خودارضایی : کنکوریها و خودارضایی ۲

دانلود جلسه پانزدهم
جلسه شانزدهم ترک خودارضایی: خودارضایی و فن بیان

 

دانلود جلسه شانزدهم

 

 

ویدیوهای ترک خود ارضایی

قسمت اول: قدم اول در ترک خود ارضایی: حساب کردن روی اراده خداوند
برای دیدن این ویدیو کلیک کنید.

قدم-اول-از-هفت-قدم-ترک-خود-ارضایی-اراده

 

قسمت دوم: قدم دوم در ترک خود ارضایی: آشتی با خداوند
برای دیدن این ویدیو کلیک کنید.

قدم-دوم-از-هفت-قدم-در-ترک-خودارضایی-آشتی با خدا

 

قسمت سوم: قدم سوم در ترک خود ارضایی: ندیدن ماهواره
برای دیدن این ویدیو کلیک کنید.

ندیدن-ماهواره-قدم-سوم-در-ترک-خودارضایی

 

قسمت چهارم : قدم چهارم در ترک خود ارضایی: کنترل چشم
برای دیدن این ویدیو کلیک کنید.

قدم-چهارم-در-ترک-خودارضایی-کنترل-چشم

60 پاسخ
 1. استواری
  استواری says:

  سلام از قلبم براتون دعا میکنم . و خدارو شکر میکنم بابت شجاعتتون .خدارو شکر میکنم برای دیدگاه جدیدم در این مورد. من فکر میکردم بدون مسئله جنسی ادم میمیره و این فقط یه فکر بود اونقدر میترسیدم ازش…..که وقتی بیخ گلمو میگیره راهی نیست جز تن دادن بهش . در صورتیکه با صداقت و تجربه با ارزش شما میشه استحاله کرد و جالب اینجاست که من فقط به صوتی های رایگان گوش کردم و خیلی به یاری خدا ….و دستگیری ائمه موفق شدم و به یاری خدا شما نیز نقش خیلی مثبت و درست داشتین در این خیریت برانون دعا میکنم برادر و استاد خوبم . و امیدوارم بتونم صوتی های اصل کاری رو تهیه کنم متشکرم…..خدا حفظتون کنه امیدوارم اونچه خیره نصیبتون بشه و در راه این کار خیر خدا پسندانه اونقدر موفق بشین که به درگاه خدا همواره بگین شکرررررررر

  • جواد زارع
   جواد زارع says:

   سلام
   تشکر از پیام خوبتون.
   بله کاملا درسته . ما این اختیار رو داریم که یا خودمون رو اسیر شهوت و میل جنسی بدونیم و اجازه بدیم هر کجا دلش خواست ما رو بکشونه . یا اینکه ما با کمک خداوند، ارباب این میل بشیم و اون رو در خدمت خودمون بگیریم و از اون استفاده کنیم و به اهدافمون برسیم.

 2. ا-نصر
  ا-نصر says:

  سلام خدمت شما آقای زارع، خواستم از کانال و وبسایت خوبی که در اختیار ما قرار دادید ازتون تشکر کنم، مطالب بسیار خوب و آموزنده و جامعی رو واسمون تهیه کردید.باز هم ازتون تشکر میکنم. به امید موفقیت روز افزون برای شما

 3. بنده خدا
  بنده خدا says:

  سلام جناب آقای زارع، بنده خیلی وقت بود که میخواستم از شما برای کانال خویتون و هم اکنون این مقاله را گذاشتید خیلی خیلی ازتون متشکرم ، اصلا تعارف رو بزاریم کنار مشخصه که شما وقت میگذارید ، تلاش میکنید ، و اینکه پا به پای بچها حرکت میکنید و امید در دل همه زنده کردهاید، البته این رو هم اضافه کنم که انسان تا چیزی رو نخواد و دنبالش نره هیچ اثر و فایده ای ندارد بچه ها، هر وقت چیزی رو خواستید شک نکنید که خدا هم راه رو بهتون نشون میدهد

 4. Mehdishrg
  Mehdishrg says:

  سلام خدمت شما جناب زارع عزیز
  بسیار سپاس گزار و ممنونم از بابت این فایل های صوتی “ترک خود ارضایی ” و دیگر فایل های ازشمندتون.
  خیلی به من کمک کرده و چیزهایی درباره ی این موضوع شنیدم که هیچگاه نشنیده بودم از کسی.
  ۷ساله که به خودارضایی اعتیاد دارم و کلی به من در جنبه های مختلف ضربه زده است حدودا ۲ سالی هست که با خدایم، خودم و قانون جذب آشنا شده ام.در این دو سال پیشرفت هایی کرده ام از لحاظ معنوی و اعتماد به نفس. به فردی هدف گزار تبدیل شده ام و هدف های خیلی بزرگی زندگی دارم و در حال حرکت به سمت اونا هستم ولی موضوعی که به شدت من رو از موفقیت و پیشرفت دور میکرد و میکند همین اعتیاد دیدن فیلم های پورن و خودارضایی بوده و هست.در این مدت انگار یک پایم روی گاز بود یک پایم روی ترمز هر چه زور میزدم اصلا به جلو نمیتونستم برم.میدونستم که باید این این عادت رو ترک کنم ولی به بهانه های مختلف این موضوع رو به تعویق می انداختم و به بهانه های مختلف وقت نمیگذاشتم،حاضر نبودم بهای آن را بپردازم.
  یکی از باور هایی که از افراد به ظاهر مذهبی و با ایمان در این چند سال به من تزریق شده بود این بود که میگفت ما وابسته هستیم به رابطه ی جنسی و این که برای فرار از فساد حتما باید ازدواج کنیم همین موضوع باعث شد که من نه کتابی درباره ی ازدواج و رابطه ی جنسی بخونم و نه حتی به دنبال راهکاری برای ترک عادت خودارضایی داشته باشم چون خواسته ی قلبی من این بود که با خودم باشم و اول خودم رو بشناسم و خدایم رو و بعد اگر خودم عاشق شدم ازدواج کنم و نه از زور و اجبار و نیاز داشتن.
  به لطف خدا همین دیشب بود که احساسم( خدای درونم)به من گفت که برم توی گوگل سرچی کنم درباره ی این موضوع و با سایت مس به طلا آشنا شدم و حدود ۸۰ درصد فایل های سایت رو دانلود کردم. حدود سه چهار ساعت بدون وقفه گوش میدادم،خیلی چیز های جدید یاد گرفتم،کلی راهکار جدید یادگرفتم،قسم خوردم که به تک تک آن ها عمل کنم و آن ها رو باور کنم خیلی خوش حال بودم که اشک خوشحالی ریختم و کلی ایمان و باورم افزایش یافت که میتونم به آزادی و سلامتی برسم درسته که ساعت ها فایل ها و کتاب هایی درباره ی عزت نفس، معنویت و قانون جذب گوش کرده بودم خونده بودم ولی هیچکدومشون به این صراحت و واضح درباره ی این موضوع صحبت نکرده بودند و هیچ اصولی درباره ی ترک عادت خودارضایی به من نگفته بودند.
  بسیار سپاس گزارم چون جواب سوال هایم رو درباره ی عادت خودارضایی و روابط جنسی گرفتم و همگی آن ها را به نوعی قلبم تایید میکرد و ایمان دارم که به یاری خدا این موضوع رو به زودی حل میکنم به حالت مقدس سالیتود میرسم.
  باز هم متشکر و سپاس گزارم از خدا چون که من رو با شما و خودش بیشتر آشنا کرد.همچنین سپاس گزارم از شما استاد عزیزم به خاطر فایل های تاثیر گذارتون و بهترین ها رو براتون آرزومندم.🌷

  • جواد زارع
   جواد زارع says:

   سلام دوست عزیز.
   خدا رو شکر بابت اینکه تونستید با مطالب ارتباط قوی برقرار کنید و پیامهای خوبی را دریافت کنید. یکی از اسامی خداوند،‌ رب است یعنی پرورش دهنده. به این معنا که مطالبی که ما نیاز به شنیدن آنها داریم را از طریق معجزه وار به گوش ما میرساند. برای همین است که شما هم مطالبی که نیازمند شنیدن آنها بودید، از سایت ما دریافت کردید. خدا را شکر…
   از پیام خوب و بیان نظرتان در مورد آموزشهای ما هم سپاسگزاریم.

  • جواد زارع
   جواد زارع says:

   سلام
   در کل وسواس داشتن در هر چیزی از جمله نظافت افراطی،‌ از دسیسه های شیطان هست برای دور نگه داشتن انسان از آرامش و لذت بردن از زندگی. در مورد سوال شما، اگر شستشو در ناحیه حساس کلیتوریس نباشد اشکال کمتری دارد ولی اگر در این ناحیه باشد،‌ شستن طولانی مدت آن احتمال تحریک جنسی را دارد و اگر تحریک جنسی پیش بیاید، مقدمات خودارضایی فراهم میشود. بنابراین مهم است که شستشوی این مجل با دقت انجام شود.

 5. ریحانه
  ریحانه says:

  سلام آقای زارع
  من اهل دیدن فیلم پورن نیستم و گاهی نزدیک زمان تخمک گذاری و زمان پریود موقع دردهای شدید درگیر خودارضایی میشم وخود ارضایی من بدون هر گونه تماس دستی هست .
  واقعا خسته شدم
  اول از خدا و بعد از شما کمک میخواهم

  • جواد زارع
   جواد زارع says:

   سلام . با تشکر از پیام شما.

   در مواقعی که نزدیک پریود هست، چون احساسات شما از حالت تعادل خارج میشه ،‌ دنبال راحتترین راه برای آرام کردن خود هستید که مصرف مُخدر خودارضایی است. در اکثر موارد، خودارضایی برای فرار از استرس،‌ ناراحتی، نا امیدی و … انجام میشود. فایلهای صوتی ترک خودراضایی در انتهای این مقاله را گوش کنید. سعی کنید گوشت قرمز هم خیلی کم مصرف کنید.

 6. سارا
  سارا says:

  سلام اقای زارع.امیدوارم هر جا هستید خووب و سرحال باشید.از روزی که با کانال شما اشنا شدم فک میکنم خوشبختترینم😍😍😍😍😍خوشحالم که شما جزء ۵ نفر تاثیر گذار در زندگیم هستین.بین خودمون باشه ،ما تاخر اون دنیاتون تامینه🙈🙈

  • جواد زارع
   جواد زارع says:

   سلام
   ممنون از شما و خدا رو شکر. باعث افتخار منه.
   اتفاقا یکی از دلگرمی های بزرگ در رسالتم، همین بحث باقیات صالحات هست که با تولید مطالب آموزشی، کسانی که پیام مثبت میگیریند، خداوند هم ان شا الله برای ما ثوابی در نظر یگیرد.

 7. ناشناس
  ناشناس says:

  سلام.من جوانی هستم ۲۸ سال سن دارم.الان حدود۱۰ ساله که مرتکب چنین عمل زشتی شدم و بارها و بارها گذاشتمش کنار حتی به چهار ماه هم ترک من کشیده شده میگم چهار ماه بخاطری که در بسیاری از سایتها خوندم که حرف از چهل روز میزن خلاصه من بعد از چهار ماه بخاطر ضربه هایی که اطرافیانم بهم زدند من باز به این عمل زشت رو اوردم ..لازم به ذکر میدونم که بگم من جوانی بسیار با اراده و هوشیار هست که با این عوارض به سسختی تونستم یک شغل پیچیده رو یاد بگیرم به لطف خدا.. از خودم تعریف نمیکنم اما لازم میدونم که شما بدونید شاید بتونید بهم کمک کنید یعنی امید دارم بهتون..نماز میخونم و میتونم اما دوست دارم این کار رو برای همیشه بزارم کنار امید دارم بهتون.شما تنها کسی هستید که تونستم پیشش خودمو خالی کنم من پسری سر به زیر خجالتی.لاݟغر که عوارض همین هست..تند خو .زودرنج.عصبی که بارها شده بخاطر اینا خواستم به روانپزشک مراجعه کنم اما فهمیدم که اگه براش توضیح میدونه بخاطر چیه و امروزه متاسفانه بسیاری از پزشکان به این جور چیزها اهمیت نمیدن و با داروهای بی ربط مریض را از سر خود باز میکنن.

  ببخشید خیلی حرف زدم اما خالی شدم ..بهم کمک کنید خواهش میکنم..
  منتظر جواب شما هستم
  با سپاس و آرزوی موفقیت..

  • جواد زارع
   جواد زارع says:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از پیام شما و سوالتون

   تلاشهای شما برای ترک خودارضایی واقعا ارزشمند و قابل تقدیره. چهار ماه واقعا عالیه آفرین بر شما. مطمئنم میتونی برای همیشه کنار بگذاری این عمل رو. به شما توصیه میکنم که فایل ترک خودارضایی در هفت قدم رو هفته ای دوبار گوش کنی و همه قدمها رو انجام بدی، مخصوصا قدم مربوط به همیار. یافتن کسی که بتونی با او راحت باشی و درد دل کنی. اگر باز هم لغزش کردی، نگران نباش. در مورد لغزش خود بنویس و راههایی رو که منجر به لغزیدنت شد رو به خاطر داشته باش. اینکه چه کارهایی انجام دادی که به این کار منجر شد؟ استرس داشتی؟ نگرانی، نا رضایتی،‌ترس از آینده، حسرت گذشته،‌ طمع، خیالبافی جنسی، فیلم و عکس مستهجن و … . همه اینها میتواند قبل از خودارضایی در درون ما اتفاق بیفتد. مواظب باش که از کجا داری ضربه میخوری و دفعه بعدی، آن کار را تکرار نکن.

   موفق باشی .

   • ناشناس
    ناشناس says:

    با تشکر از سایت خوب و راهنمایی خیلی زود شما…

    اقای زارع والا اینو میگم تا تمام اونایی که مرتکب چنین عملی هستند گوش کنند شاید توانستم بعضی ها رو اگاه کنم..

    دوستان اولین چیزی که شمارو به خود ارضایی دعوت میکند تنهایی است و من بخاطر تنهایی باز بعد از مدتها به این عمل رو اوردم.و من همچنان همیشه تنهام..و این تنهایی باعث شده که من..استرس..اختلال در حواس..افسردگی شدید.ترس از اینده..ووو خیلی ضربه هایی که از همین عمل شروع میشه ..
    اینم ناگفته نماند عزیزان من هنوز در هیچ سایت و یا منبعی که مربوط به این عمل باشد هیچ صحبتی نکردم خیلی خوشحالم که تونستم حرفامو بزنم بعد از چندین سال..

    بازم تشکر میکنم از تمامی دوستانی که از این سایت استفاده میکنند و آرزوی موفقیت برای همه دارم..

    و تشکر بسیار از اقای زارع..فقط این ۷ قدم رو از کجا تهیه کنم؟

    • مس به طلا
     مس به طلا says:

     سلام،
     بله درسته تنهایی از عواملی هست که میتونه شرایط خودارضایی را فراهم کنه. البته وقتی که ما بتونیم رابطه خود با خداوند را صمیمی تر کنیم، دیگه تنهایی وجود نداره چون خداوند معشوقی هست که همیشه و همه جا با ما هست و تنهایی های مارو میتونه پر کنه.
     زیربنای خودارضایی و شهوت رانی، ضعیف شدن رابطه ما با خداوند و منبع عشق هستی است. فایلهای آشتی با خداوند بخش اول و بخش دوم را هم گوش کنید.

     فایل هفت قدم؛ در انتهای همین مقاله است (یعنی در بالا). اولین فایل صوتی هست.

 8. Ahmad
  Ahmad says:

  سلام ممنون از وب سایت عالی و اموزنده تون من ۳۳ ساله هستم و ۱۹ ساله خود ارضایی میکنم و راهای زیادی رو برای ترک رفتم و موفق نشدم ،و الان ۱ هفته که با کمک خداوند و راهکارهای مثبت شما پاکم ،امیدوارم این پاکی ادامه دار باشه ،وامیدوارم شما هم همیشه موفق باشین.

  • جواد زارع
   جواد زارع says:

   سلام
   ممنون از پیام شما . به شما تبریک میگیم و امیدواریم که در این مسیری که شروع کردید، موفق و سلامت باشید. فایل ترک خودارضایی در هفت قدم را بارها و به طور منظم گوش کنید و به دستورالعملهای آن دائما عمل کنید.
   خداوند نگه دارتان باشد.

 9. م
  م says:

  خداوند به شما جزای نیک دهد که سطح آگاهی را بالا می برید. بهترین نعمت های الهی را برای شما خواستارم.
  در موقع مناسب، در مورد چند موضوع ، نوشته مفصل تری خواهم داشت، اما فعلا به همینقدر اکتفا می نمایم.

 10. استواری
  استواری says:

  سلام خدا قوتتتتت… اقای زارع
  متشکرم از صوتی مردم گرسنه هستند . زیبایی این صوتی ها یقینا لطف خداست در عین حال چرا به دل ما میشینه ؟چون بومی شده هست .این زبون ساده و صمیمی رو این منطقه , ایران میفهمه . حرفی که از دل میاد به دل میشینه
  خیر پیش و بسیار سپاس گزارم

 11. mohana
  mohana says:

  با سلام و خسته نباشیدخدمت آقای زارع عزیز.دختری ۲۳ساله هستم.اینو میدونم که خود ارصایی ریشه ی ذهنی و روحی روانی داره.وقتی ۴ساله بودم پدرو مادرم از هم جدا شدن.دادگاه منو به پدرم داد.پدرم اعتیاد داشت.و همون سال فوری پدرم ازدواج کرد ومن زیر دست زن بابا بزرگ شدم.به خاطر کشمکش ها و اذیت هایی که شدم و آسیب های روحی روانی که دیدم.از۱۰-۹سالگی به خودارصایی کردن رو آوردم اینجوری تنهاییامو و خلاهای عاطفیمو میخواستم پر کنم.خودارصایی شد همه چیم.مرحم تنهاییام شد دوستم.تا این که یک سال پیش تازه متوجه شدم چ ضررهایی داره.واز همه مهمتر که چ گناه بزرگی رو انجام میدادم.یک ساله سعی میکنم ترک کنم ولی نشد نمیتونم.تا اینکه با کانال شما آشنا شدم.مباحثی که شما صحبت میکنین هیچ جا به این جامعی و کاملی ندیدم.مطالب و صحبت های شما اثر عمیقی روی من گذاشت.طوری که ایمان و امید وارادم خیلی بالا رفته تصمیم جدی به ترک گرفتم.و الان دوهفتست که این عمل و انجام ندادم.اصلا کار آسونی نیست واسه کسی که ۱۵ساله این عمل و انجام میده.خیلی سخته.از خودم بدم میاد.متاسفانه به خاطر این عمل هوش حافظم رو به طور کل ازدست دادم.حتی نتونستم دیپلم بگیرم.نمی تونم چیزی یاد بگیرم.اعتماد به نفس ندارم.خجالتیم.خیلی مریض شدم.تو رو خدا برام دعا کنید آقای زارع. دعا کنید تو این راه لغزش نکنم و بتونم ترک کنم. سپاسگذار از شما..گ

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام
   به شما تبریک میگیم که تونستید دوهفته این کار رو متوقف کنید. به امید خداوند، و با تلاش خودتون، برای همیشه رها خواهید شد . خداوند توبه کنندگان را دوست دارد. پس نگران گناهان گذشته نباشید. توبه کنید تا خداوند شما را بیشتر دوست داشته باشد. با مشاور بانوان ما (خانم سلمانی ) هم در تماس باشید ایشون بیشتر راهنماییتون میکنند.

 12. ملیحه
  ملیحه says:

  سلام استاد زارع.
  من یه دختر مبتلا به خودارضایی هستم بارها خواستم ترک کنم ولی موفقیت امیز نبوده…
  ولی دوباره شروع کردم و امروز روز پنجم پاکی هستم…اکثر فایل های کانالتون رو هم گوش کردم و یا خوندم….
  استاد سوالی برام پیش اومده…من الان خاستگارای زیادی دارم…
  ولی با توجه به گفته شما ازدواج راه ترک خودارضایی نیست و عوارض زیادی رو بعد ازدواج تجربه خواهم کرد…خیلی میترسم…هم از اینکه موقعیت هامو از دست بدم و هم بعد ازدواج مشکلات زیادی رو بخاطر خودارضایی با همسرم داشته باشم…
  چکار کنم استاد خواستگارامو رد کنم؟ اول ترک کنم و بعد ازدواج کنم؟
  اصلا چه مدتی بعد از ترک باید ازدواج کرد و مدت سالتیود چقدر باید باشه؟؟

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام و ممنون بابت سوال خوب شما
   مدت زمان دقیقی نمیشه تعیین کرد. همین که شما متوجه بشید که از وسواس فکری و اعتیاد فکری، جسمی و روحی خودارضایی رها شده اید، نشانه ای هست که میتونید به امید خداوند ازدواج کنید. ولی خوب بهتره حداقل ۹۰ روز از این اعتیاد پاک باشید. من شخصا تا یکسال پاکی و سالیتود را هم مجاز میدانم به شرطی که در این یکسال واقعا بیکار ننشینیم و روی خودمون کار کنیم تا واقعا آماده ازدواج شویم.
   اگر نگران این هستید که فرصتهای ازدواج از دست بره، این رو فراموش نکنید که ما توصیه میکنیم در دوران نامزدی و عقد، رابطه زناشویی نداشته باشید که این دوران خودش معمولا حداقل یکسال هست که در این یکسال شما میتونید خودارضایی رو کنار گذاشته و تمرکزتون روی ساختن رابطه صحیح با همسرتون باشه.

   در کل پیش از ازدواج، جدای از موضوع خود ارضایی یا دیگر مشکلات جنسی، نکته بسیار مهم این است که هر دوطرف، آموزشهای جامع و کاملی در رابطه با زندگی زناشویی دیده باشند.
   موفق و سلامت باشید.

 13. م
  م says:

  برادر گرانقدر. با درود. برای شما آرزوی تندرستی، سلامتی، نیکی و خیر را دارم. خداوند به شما خیر کثیر عطا کند. آموزش های شما بسیار بسیار بسیار راهکشا بوده است.
  همانطور که خودتان هم اشاره داشتید، بعلل مختلف، کسی رغبت نمی کند تا در این حوضه وارد شود و صحبت کند. خیلی ممنون که این آموزش های خوب را فراهم نمودید و منتشر ساختید.
  از خداوند توفیق بیشتر را برای شما خواهانم.

 14. mohana
  mohana says:

  سلام استاد.من همون دختریم که ۱۵سال این عمل رو انجام میداد واز بچگی به خاطر کشمکش ها وخلاهای عاطفی و تنهایی یه این عمل رو آورده بود.و ۱۵روز بود که ترک کرده بود.خواستم خبر۲۳امین روز ترکم رو بهتون بگم.چون امید و ار ادم بیشتر میشه وقتی با شما حرف میزنم.من این امید و اراده و ایمان و قدرت رو از شما دارم.شما اثر عمیقی روی من گذاشتید.تا به الان هیچ وقت انقد طولانی نتونسته بودم این عمل رو انجام ندم.خیلی خوشحالم.جوری شدم که دیگه از این عمل ترس و وحشت دارم.خیلی کم هوس میکنم برم سمتش زیاد اذیتم نمیکنه فقط بعضی وقتا یه چند ثانیه ای یه صحنه هایی میاد تو ذهنم و جلوی چشمام که تو همون چند ثانیه باعث تحریکم میشه.که اون موقع استغفار میکنم و حالم خوب میشه.چیزی که اذیتم میکنه و سوالی که دارم اینه که تا کی این حس درونم کم میشه.این حساسیت زود تحریک شدن کی خوب میشه؟؟؟؟ممنون از شما…

 15. کامیاب
  کامیاب says:

  سلام آقا جواد من از بچگی لکنت دارم حدود سه است که خودارضایی میکنم در این سه سال باعث شده که لکنتم بیشتر بشه چون باعث افزایش استرس ترس وکاهش اعتماد به نفسم شده به همین دلیل خیلی برام مهمه که خود ارضایی رو ترک کنم همچنین خودارضایی باعث افت درسی من شده چون دو ساله دیگه کنکور دارم یکی از مشکلاتی که دارم اینه وقتی درس میخوانم اگر مدت زمان زیادی باشه که این کارو نکرده باشم هواسم پرت میشه و اگر این کارو انجام بدم دیگه تا آخر اون روز حوصله درس خواندن ندارم و این باعث افت درسیم شده یه سوال دیگه ای که دارم اینه که چن ماه طول میکشه که این هوس جنسی تقریبا کنترول بشه لطفا درباره ی سوالاتم اگه میتونید به صورت ویدیو جواب بدید چون از صحبت کردن شما انرژی میگیرم با تشکر به خاطر زحمات شما.

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام
   ممنون از پیام شما
   دوست من، این را بدان که وقتی انسان به خودارضایی اعتیاد پیدا میکنه، از اون به عنوان یک مسکن بسیار قوی استفاده میکنه تا دردها و استرس ها و اضطرابهای خودش رو تسکین بده . ولی ادامه این کار، وابستگی انسان رو به خود ارضایی بیشتر میکنه. برای همینه که وقتی کنار میگذاری و ترک میکنی، بی حوصله میشی و انگار چیزی گم کردی و دلت میخواد دوباره شروع کنی. درست مثل معتادی که میخواهد مواد مخد رو کنار بگذاره، ولی چند روز که گذشت، خماری سراغش میاد و دلش میخاد مصرف کنه .
   ولی اگر طاقت بیاری تا دوران ترک ، تکمیل بشه حیلی رها میشی و به شکل طبیعی حال خوب را تجربه میکنی.

   در همین صفحه، فایل صوتی جلسه نهم ترک خود ارضایی یعنی “افسردگی بعد از خود ارضایی” رو هم گوش کن بیشتر اونجا توضیح دادم.

   موفق باشی

 16. مهدی
  مهدی says:

  سلام با تشکر از شما پسر ۱۵ ساله ای دارم که دچار خود ارضای شده هر چقدر از ضررهای ان با او صحبت میگنیم تا ثیری ندارد درس هایش ضعیف شده وفقط بازی کا مپیوتری انجام می دهد بد بختی در ژنمون ام اس داریم می ترسیم خیلی براش سخت بگیریم میگه دوستام همه دوست دختر دارن خودشونو ارضا میکنن من که ندارم تو رو خدا ما رو راهنمایی کنید

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام و خسته نباشد، و تشکر بابت سوال خوب شما

   سعی کنید به فعالیتهای جدید خصوصا ورزش تشویقش کنید و شرایط رو برای ورزش و تحرک برای ایشون مهیا کنید . فایلهای ترک خود ارضایی سایت ما رو هم براشون بفرستید و اجازه بدید خودش با میل خودش به این فایلها گوش کنه. گیر به ایشون ندهید چون نتیجه عکس میده. مهمتر از همه اینکه از ته دل برای او دعا کنید و او رو به دستان پر قدرت خداوند بسپارید. از تاثیر دعا غافل نشید.

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام
   مواد غذایی در ترک خودارضایی کمک نمیکنند ولی در کم کردن آتش شهوت جنسی میتونند کمک کنند. مثلا خوردن سرکه ی اصل خانگی، میل جنسی رو به شدت کم میکنه یا غذاهایی که زیاد طبع گرم دارند مصرف نشه بهتره.‌
   ولی مهم تر از غذا، بستن ورودی های شهوت هست مثل چشم چرانی، دیدن فیلمهای مستهجن، گوش کردن یا خواندن مطالب تحریک مننده و ….

 17. mohana
  mohana says:

  سلام استاد.من بعد از پونزده سال خودارصایی و دوری از خدا برای اولین بار۴۷روز این کارو ترک کردم تا حالا نتونسته بودم مدت به این طولانی این عمل شرم آور رو انجام ندم.خیلی خوب داشتم پیش میرفتم.خیلی کم وسوسه میشدم.اما رو سه روز مونده بود به پر یودم ناخودآگاه سیستم عصبیم بهم ریخت.افسرده شدم میرفتم تو اتاق و الکی گریه میکردم و افکار شهوت انگیز میومد تو ذهنم هر کاری میکردم کنترلش کنم نمی شد میومد تو ذهنم خیلی فشار اومد بهم چند روز طاقت آوردم.ولی روز اول پریودم به خاطر افکاری که ناخودآگاه تو ذهنم میومد دوباره دست به این کار زدم.خیلی پشیمانم خیلی و خیلی حالم بده.تو این مدت ترکم هیچ وقت این جو ی نشده بودم که نتوانم افکار مو کنترل کنم اما این پریود لعنتی باعث شد دوباره برم سمتش.استاد تورو خدا راهنمایی کنید چکار کنم تو این دوران پریودی که یه خورده آروم شم؟؟؟؟😢😢😢

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام
   قبل از قاعدگی تحولات هورمونی زیاددی در بدن شما اتفاق می افته و برای همین هست که میل جنسی احتمال داره که تشدید بشه.
   بهترین کار اینه که سعی کنید همیشه روی تعادل هورمونی خودتون کار کنید تا نه تنها موقع قاعدگی به هم نریزید بلکه در بقیه مواقع هم حس و حال خوب و با نشاطی داشته باشید. در جلسات ۱۷ و ۱۸ دوره استحاله نیروی جنسی، بحث تعادل هورمونی در خانم ها رو کامل آموزش دادیم.
   علاوه بر اون، ۴۷ روز پاک بودن از عمل خودارضایی واقعا عالی هست و موفقیت بسیار بزرگی حساب میشه. اصلا و ابدا نا امید نشید و خودتون رو هم سرزنش نکنید. لغزیدن بخشی از مسیر درمان هست ، مثل یکی از ایستگاههای یک قطار. از این ایستگاه رد بشید و به خودتون آفرین بگید که ۴۷ روز اون کار رو نکردید. اجازه ندید شیطان شما رو به خاطر این لغزیدن، در انزوا و عذاب وجدان قرار بده.
   خبر خوب اینه که خدایی داریم که همیشه و هر لحظه منتظره که ما به سمتش برگردیم و توبه کنیم و به محض توبه کردن، پاک پاک هستیم. شیطان حسودیش میشه که خدا توبه ما رو میپذیره و با این افکار منفی میخواد شما رو از توبه و تلاش مجدد بازداره.
   لغزیدی، فدای سرت،‌در توبه همیشه بازه ،‌سریعا توبه کن! من همیشه این جمله رو در هر زمینه ای که پام میلغزه ( مثلا نمازم قضا میشه) استفاده میکنم.
   پشیمونی و ناراحتی کمکی نمیکنه،‌فقط اعتماد به بخشش خداوند و تلاش مجدد کمک میکنه . ان شاءالله برای همیشه این عادت مخرب رو کتار بگذارید.
   موفق باشید

 18. Hitman
  Hitman says:

  سلام آقا جواد من ۱۶ سالمه که هر هفته خود ارضایی میکنم الان ۸ روزه اینکارو نکردم الان من چی کار کنم؟(دقیقا بعد از یک هفته این افکار به من هجوم میاره)
  همش خودمو سرگرم کارهای ورزشی میکنم بهمراه پدرم همه ی روزارو میرم فوتبال
  ولی چن وقتی که احساس میکنم پای راستم داره از کار میفته و موقع دویدن تنگی نفس دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید)
  با تشکر از شما وسایت خوبتون

  • مس به طلا
   مس به طلا says:

   سلام دوست عزیز
   چند روزی مسافرت بودم و سوالها را از امشب شروع کردم به پاسخ دادن.
   تنگی نفس و … ربطی به ترک خودارضایی نداره. با ترک خودارضایی، چون شما ناگهان ماده مخدری که سالها مصرف کردید رو کنار میگذاری، طبیعیه که تغییراتی رو در فیزیک و روح و روان خود حس کنی و حتی عصبی، پرخاشگر و افسرده هم بشی ( به خاطر کم شدن ناگهانی مقدار دوپامین در مغز) . ولی چاره ای نیست و باید حتما این کار رو متوقف کنید و درد اون رو هم تحمل کنید. ترک اعتیاد سخته، درد داره، خماری داره ولی همه اش برای رسیدن به یک هدف شیرینه. پس هر گونه تغییری در فیزیک و یا حالات روحی خود تجربه میکنی، باید تحمل کنی و از خداوند بخواهی که ما رو درمان کنه و بهت کمک کنه که این درد رو تحمل کنی و برای همیشه پاک بشی.
   همه فایلهای ترک خودارضایی در بالای این مقاله رو گوش کن و دستورالعمل ها رو موبه مو اجرا کن. فایل ترک خودارضایی در ۷ قدم رو هر هفته چندین بار گوش کن و اجرا کن تا انشاالله پاک بشی.
   تلاش کن و متوقف نشو.
   موفق باشی.

 19. amir
  amir says:

  دمت گرم آقا جواد. احساس خوبی بهم داد حرفات. حرفات برام آشناست. من چند سال بود که پاک شدم اما بر اثر یه اتفاقاتی بد دوباره لغزش کردم. چند ماه دوباره پاک شدم دوباره لغزش. هی پاکی و لغزش اما دوست دارم به حرفای تو هم گوش کنم. امیدوارم قدرتمند نتیجه بده.

 20. Hitman
  Hitman says:

  با سلام و تشکر از آقا جواد که جواب منو دادید
  سوالی داشتم که من استرس شدیدی دارم که همشم بخاطر خودارضایی هست
  میخواستم ببینم باید چیکار کنم استرسم ازبین بره؟
  و سوال دیگم اینه که بعد از خودارضایی چه موادی استفاده کنیم تا املاح از دسترفته ی بدن جبران شود؟

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] خود ارضایی یکی از اعتیاد های پیشرونده و بسیار مخرب است و عدم آگاهی از مضرات آن و نداشتن دانش کافی برای ترک آن باعث اتلاف شدید انرژی روحی و جسمی و معنوی فرد مبتلا به آن می شود. […]

پاسخ دهید

آیا تمایل ورود به این بحث را دارید؟
اگر تمایل دارید، شرکت کنید!

پاسخ دهید